Zášť vůči Slovákům

Od: Datum: 10.09.14 20:52 odpovědí: 51 změna: 24.09.14 18:20

Zdravím kolegy poradce. Určitě se všichni setkáváte s našimi bývalými bratry a také se záští vůči nim, popř. ji pociťujete vy sami. Fungují hlavně dvě zažité šablony: 1/ Nejdříve se chtěli trhnout a pak se k nám všichni nasáčkovali, berou nám práci. 2/ Studují na našich VŠ zdarma a ještě přednostně dostanou kolej, protože dojíždějí (pochopitelně) z větší vzdálenosti.

Docela mě překvapuje, že zřejmě největší nevraživost vůči Slovákům je v Brně, proč tomu tak je, nevím. Řekl bych, že v Praze je slovenských občanů víc, jak celkově, tak per capita. Pokud jde o mou zbytečnost, čobolové mně nijak zvlášť nevadí. V životě mně docela pomohli, například v zaměstnání. Kdybych tedy chtěl přece jen kverulantit a za každou cenu na tuzemských Slovácích najít negativum, byla by to nedostatečná vděčnost. Vyrazili k nám za lepším a zůstali tady, ale mnoho povděčných projevů jsem od nich neslyšel; spíše jsou věčně nespokojenými králíčky. *nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dejv95*
Datum: 10.09.14 21:04

Mě Slováci vůbec nevaděj, spíš naopak, já je mám dost rád. Chtěl bych, abychom byli jeden stát. :) A ať tu klíďo jsou, my také můžem jet do jinýho státu a pracovat tam, tak proč by né oni k nám. Je mi to úplně jedno, nevadí mu vůbec žádná rasa, jen trošku islamisti, protože nevím co od nich čekat, když vidim zahalenou ženu, ve mě to evokuje jen strach jestli nemá bombu. Jinak slováci ti jsou úplně v pohodě, fajn a super. :))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:04

Mně rozdělení naší republiky mrzí a tak je neberu jako přistěhovalce. Ano, vděčnost oni moc neznají, protože na rozdíl od nás, jsou hrdí a tvrdí. Jinak, zase proti nám mají srdce na dlani. A proč je nemají rádi v Brně a okolí? Asi kvůli jednomu vtipu. Víte jak vznikli moraváci?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 10.09.14 21:32

Ten vtip samozřejmě znám, ale vtip o původu Slováků je mnohem tvrdší. *vtip*

Datum: 10.09.14 21:05
avatar

Slovensko mám za humny, nechápu, proč bych proti nim měla vražit? Kromě toho ve své mluvě, pokud budu hovořit svým nářečím, tak používám i slovenská slova, holt ta hranice se Slováky je fakt velmi blízko. Slováci mi prostě nevadí, jejich země se mi líbí a ráda jsem tam jezdívala už za totality i nyní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:06
avatar

Nevím, na co se vlastně ptáte? Nikdy jsem proti Slovákům nic neměl a nic negativního proti nim necítím ani nyní. Z vojny si pamatuji, že oni se vždy cítili Čechy vykořisťovaní, takže mě ani nevzrušilo, když se jim splnila touha po samostatném státě. Slováci u nás studují za obdobných podmínek jako my na Slovensku. Chápu nepoměr v počtech studentů, na druhou stranu tu někteří zůstanou pracovat a máme z toho prospěch i my. Takže, o co jde?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrklus*
Datum: 10.09.14 21:08

Tak především nejsou to bývalí bratři, oni jsou stále naši bratři, jsou to Slované s jazykem nám najpodomnejším ze všech Slovanů. Takže jsou to naši nejbližší bratři. A na slovensku také žijí češi a neslyšel jsem, že by se slováci stěžovali, že jim zabírají práci a to je tam nezaměstnanost větší než v ČR.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:08

Nezkoumejte to dopodrobna. Naprosta vetsina lidi ma nejakou zast vuci jine skupine lidi. Je jedno jestli proti slovakum, cikanum, muslimum nebo levicakum/pravicakum. Tak uz to proste chodi a to nejen u nas. V UK, USA, Rusku, Cine, Slovensku je to uplne stejne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:09
avatar

Já teda žádnou zášť mezi slováky a čechy nevidím!

2roky jsem studovla na Slovensku a až do roku 1990 jsem měl "pod sebou" (šéfoval jsem) jak slovákům maďarské národnosti,tak východňárům ,sposta kolegů a přátel byla a je od Košic po Blavu.

Jinak oni nám práci neberou,dělají stejně jako úkáčka a další práci co češi nechtějí dělat.

Alespoň to vidím takto a někdo jiný to může vidět jinak.To co píšete jsem slyšel již kolikrát ale vždy to bylo od lidí,kteří na slovensku nikdy nebyli,natož aby tam nějaký čas pobývali!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:10

Asi žiju v jiném světě. Nesetkávám se se záští vůči Slovákům, máme jich několik v práci a nevšiml jsem si, že by někoho jen napadlo, že jsou to vlastně čoboli a měl by to nějak řešit. Stejně tak nikdo neřeší Rusy a Ukrajince a ani oni na sebe neskřípou zuby, i když v novinách píšou, že by měli.

Mimochodem, když jsem pracoval v Německu, domorodci to taky nijak neřešili.

Možná je to tím, že ne každý je manipulovatelný hlupák.

Někteří možná pochopili, že kvůli tomu, že je někdo postavil na šachovnici proti sobě, nemusí si podřezat krky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 10.09.14 21:18

Se Slováky jsem nikdy neměl problémy. Slováci jsou ovšem mentalitou zcela odlišní od nás, a tvrdit, že Slováci a Češi tvoří jeden národ byla ryze politická fantasmagorie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:25
avatar

Ani v České republice nejsou lidé zdaleka stejní, zaleží to na oblasti. Já Slováky vidím jako velmi podobné lidem, kteří žijí okolo mě; jinde to může být jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:21
avatar

Především to považuji za nesmysl takové rozdělování. To že někdo bydlí o pár kilometrů a nebo klidně o pár tisíc kilometrů dál z něj nedělá méně člověka. Rozdělování na "čechy"; "slováky"; "němce" hlavně považuji za nacismus. Je to poukázování na rozdíly které neexistují. Rozdíl mezi těmi lidmi které tak označujete s vámi je z hlediska DNA asi tak velký asi jako mezi vámi a například vaším sousedem. Je to jako školní šikana. Děti si vyberou někoho, kdo se něčím liší, třeba někoho kdo se přistěhoval ze sousedního města.. A stejné je to i v tomhle poněkud větším měřítku. Je to prosté poukazování na rozdíly, které jsou naproso minimální, bohužel příliš zažité a lidé si to ani neuvědomují.
Kdo je to vlastně slovák? Kdo je to vlastně čech? Já se nepovažuji za nic takového, jsou to pouze uměle vytvořené mentální rozdíly. Proč to?
Kvůli takovýmto věcem již naposto zemřela obrovská spousta lidí..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:30

Ano, jsme všichni lidé, ale každý má nějakou národnost. Co by s tím měl mít společného nacismus, to nechápu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 10.09.14 21:30

Nacismus je německý nacionální socialismus. Nacista je (současný či bývalý) člen NSDAP. Pak je zde ještě neonacista, který se hlásí k odkazu nacismu. Jinak, průměrný Čech má v sobě údajně asi 40% slovanské krve. Mnoho lidí zemřelo i kvůli větším kravinám a mnohem více jich teprve zemře. *vezen*

Datum: 10.09.14 21:23
avatar

V Brně dlouhodobě studuju (už od střední) a vlastně i bydlím poměrně nedaleko od něho (+/- 30 km) a nikdy jsem se s ničím takovým nesetkala. Možná záleží, v jaké skupině lidí se pohybujete, ale určitě bych to neviděla jako obecný jev (naštěstí). :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:30
avatar

Rozhodně bych nesouhlasil s několika body - ,,nejdříve se chtěli trhnout´´ to není tak úplně pravda. Zdaleka ne všichni to chtěli. Co se týče VŠ a kolejí - nemohu posoudit, za mých studií no problem. Naopak - potkávám se s mnoha Slováky u nás a jezdím služebně i soukromě často na Slovač. Rozhodně nevím o žádné nenávisti. je možné, že mám štěstí na lidi, ale za sebe si nemůžu stěžovat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 10.09.14 21:35

Milý pane, referenda o rozdělení nebylo a já bych tehdy - jsa naivní sedmnácterák - hlasovat stejně nemohl. Ale byl jsem pro zachování federace a pokud vím, většina obyvatel ČS příhraničí, kde jsem tehdy žil, také. Leč, mocní rozhodli jinak.

Datum: 10.09.14 21:43
avatar

Ac slovani, tak maji jinou povahu nez my, cesi. Jejich odpor vuci cechu je znam, ale chapu ze to spousta cechu nevidi. Nebyt cechu, cele slovensko je ted na urovni vychodniho slovenska. Bida a hnus. Zadny prumysl. A klidne mohli lezt nemcum do ... vite kam. Jen se nebojte. Spousta slovaku cechy rado nema. Ja je mam radeji nez Nemce, ale porad plati ze slovaci moji bratri nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 22:11

Hlavně, že my tu máme teď průmysl. A jejich odpor vůči čechům? Před 30 lety jsme jeli s rodinou na dovolenou na slovač. Od známých jsme vyslechli různé řeči, že nás slováci nesnáší, že nám neprodaj ani chleba, že nám nikdo neporadí ani cestu, atd. Projeli jsme tehdy toho dost, Bratislava, Žilina, oboje Tatry a s ničím takovým jsme se nesetkali. Všude byli lidi vstřícní a milí. No, u vás si tím nejsem jistá...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.09.14 22:54

Nejdřív se chtěli trhnout, ale ono je třeba se podívat na historii, co jim před vznikem republiky bylo slíbeno! Všichni nasáčkovali, to je ptákovina, co? Blboni jsou všude, si myslíme že jsme nejlepší, kolem nás jsou ti horší. Když se někde odstěhujete, budete vděčný, za co? Snad každý se chce mít lepší. vy ne? Dnes můžete kam chcete.

doplněno 11.09.14 10:48:

Zdá se, že o Zášť vůči Slovákům píše jen jeden. Nebyl splněn slib z USA, za I. republiky obsazování úřadů aj. Není problém historii SK si najít (od 1. století, co Velkomoravská říše ..). Republiku nerozbili Slováci, ale pár blbů, jako vždy. A co vztahy Č vs MS?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 11.09.14 08:15

Kupodivu ne. Mně to stačí a nikam nechci. *frajer*

Datum: 10.09.14 22:55
avatar

Bydlím ve městě, ve kterém se v 60. letech v souvislosti s těžbou uranu zdvojnásobil počet obyvatel. Mnozí z nově příchozích byli Slováci. Od geologů a technických pracovníků až po horníky. Usadili se natrvalo. Za celou tu dlouhou dobu jsem vůči nim ani jejich dětem, které sice splynuly s ostatním obyvatelstvem, ale k původní národnsti se občas různým způsobem hlásí, nezaznamenala žádnou zášť. Mezi svými přáteli a známými rovněž necítím zášť proti dnes zahraničním Slovákům.

Syn byl letos s rodinou na dovolené pod Tatrami. Odvezli si z dovolené mnoho krásných zážitků, všude byli přijímáni velmi vlídně a přátelsky. Jedině to prý kazili mí vnoučci, když na opakované dotazy Ako sa máš? Ako sa menuješ? nedovedli odpovědět. Já to nechápu, ale oni zřejmě opravdu neporozuměli tak blízké cizí řeči...

Ale! Nikoliv přímo zášť, ale jen takový povzdech jsem od několika svých známých zaznamenala vůči Čechům od německé hranice. Takové neurčité - co chceš, vždyť je to jen Čížek... (Tímto se ale Čížkům omlouvám, můj názor to není .)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 22:57
avatar

Nedokážu se na Slováky dívat jako na problém. Prožila jsem s nimi 35 let v jednom státě, slovenština je pro mě stejně srozumitelná jako moje rodná řeč a mám mezi nimi velmi dobré přátele z dob studií. Slovenštinu ráda poslouchám a běžně čtu, v Tatrách jsme docela často. Sousedy mám Slováky, jsou skvělí. Na oddělení v práci mám Slovenku a mám ji ráda. A vděčnost nečekejte ani od vlastních dětí, aspoň nebudete zklamaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 23:14
avatar

Nejlepší názor má Luboš opravář - známá vtipná věc s opravou traktoru: :)


Známá replika: Když ti někdo řekne, po slovensky tě pozdraví, okamžitě řekni, počkej kámo, vezmi trubku a hned ho jebni po hlavě, hned ho zabi!

Proti Slovákům nemám absolutně nic a pořád si myslím, že stát se neměl dělit. Dodnes nedokážu pochopit, jak vůbec mohlo dojít k rozdělení bez referenda - neznám nikoho, kdo by rozdělění chtěl. Rozdělením se všechno akorát zbytečně zkomplikovalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 23:21

To je naprosto hloupý, uměle vytvořený problém - blbý člověk musí vždycky najít nějakého nepřítele - Slováka, Roma, Araba...dál si dosaďte, koho chcete. ...sebevědomý, nezamindrákovaný národ takovéhle blbiny vůbec nemusí řešit. Jenže holt ten náš malej, žabincem zarostlej rybníček *smich*...

doplněno 10.09.14 23:22:

Ale neberte mne vážně - jsem poloviční "čobolačka" :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 10.09.14 23:57

Jak slyším slovenštinu otvírá se mi kudla v kapse. Měl jsem účet u ZUNO. Zrušil jsem ho protože podpora se skládá snad jen z těch za***baných slováků co se všude serou. A když slyším pí*u na kase ten jejich pozdrav tak bych blil. To snad už radši ukrajince.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 00:09

Škoda, že už nejsou slovenské pondělky, možná byste zhubnul. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.09.14 01:41

zztop:

nezlob se na mě, ale musíš být docela pěkný hovado *bzum*

Ať mne klidně bloknou na poradně, ale napsat jsem to musel *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 04:53
avatar
Bmbx
Já tě určitě nevymažu. Já s tebou souhlasím!A na mne se zztop klidně může zlobit...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 08:41
avatar

Ja mam podobny nazor s nemcema...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 03:04
avatar
bratri fakt nejsme, od 2.sv valky se chteli odtrhnout, v hokeji a ve fotbale kdyz nas porazi tak maji skoro statni svatek mentalita je uplne jina
Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 11.09.14 06:46
Ono to je asi jako s romy. Nikdo neni rasista, ale cigana za souseda by nechtel. Dost sem toho se skovaky zazil na VS. Jejich mentalita se projevi hlavne kdyz jsou pripiti. To se z vetsini stanou nejvetsi nacionalisti, kteri chodili po zemi. Maji nejakou historii a nikdo s tim.nic nenadela.
Ale ono co taky cekat od naroda, jehoz nejvetsi historicka postava je zbojnik
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 07:15
avatar

douška pro pamětníky i nepamětníky. Slováci se nechtěli trhnout, to se chtělo trhnout především pár ambiciozních politiků.

V někdejším slovenském sloganu Dosť bolo Prahy, chcem si vladnút sami změňte jedno slovo.

Dosť bolo Prahy, chcem vám vladnút sami. No a to se taky stalo. Naštěstí toho svého velkého Vlada vyšoupli dříve, než jim ujel vlak.

No a k tomu braní práce. Několik Slováků ve firmě máme a ti jsou extratřída. Ti nikomu zdejšímu práci nevzali ani neberou. Kdo umí to co oni, ten může přijít a domluvit si nástup.

A k tomu národnímu rozdílu. Stačí si uvědomit, že rozdíl spočívá hlavně v dějinách. Český stát existoval už v roce raz dva, slovenský víceméně nikdy. Taková věc se musí někde projevit. Podle toho vypadají i pohádky. V českých jsou králové, princové, princezny, ve slovenských bača na horách atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 11.09.14 09:29

Matně si ze školy vzpomínám na nějaké Nitranské knižectví (?)?

Co je to za práci, která čeká na každého schopného, kdo jde kolem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 11:20
avatar

haha. Pěkná nahrávka na smeč. Nitranský kníže se jmenoval Svatopluk, známý spíše jako vládce Velké Moravy a ta práce je technická a opravdu je jí dost pro každého, kdo ji umí. Jenže ji umí málokdo.

doplněno 11.09.14 13:24:

pribina byl Svatoplukův leník.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 11.09.14 12:44

Nebyl to původně Pribina? ;)

Od: lmgify
Datum: 12.09.14 08:17

ta práce je technická a opravdu je jí dost pro každého, kdo ji umí. Jenže ji umí málokdo.
Tak jsem se zase dozvěděl prd :( Technická práce může být cokoliv od vodoinstalatéra, přes obsluhu CNC až po vývojaře mikroprocesorů nebo statika betonových konstrukci *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 12.09.14 09:52
Ino to.muze byt treba dratenicka orace, soravovani hrncu. V tom maji Slovaci historickou praxi
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 11.09.14 09:23

Počet Slováků v ČR mě také překvapuje. Hlavně proto, že podle vývoje HDP na obyvatele, jim HDP (přepočítáno na osobu a kupní sílu) přibývá rychleji než Čechům a dotahují se na nás každým rokem více a více. Kde je těch 25% ekonomického náskoku, které Češi měli po rozdělení federace? Proč by někdo v takové situaci odcházel, to nevím. Zatím to řečí čísel vypadá tak, že nás Slováci už pěkných pár let ekonomikou kopou o zadních částí.

Jenže ona statistika a realita asi budou 2 různé věci. Nebo je to jinak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uk
Datum: 11.09.14 15:14

Spíš je tady více ukrů, než slováků a ti nám více znehodnocují výplatu.

A že jich ještě bude a bude...až moooc

Slovák mi neva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 15:39
avatar

Tak to já mám na Slovensku spoustu přátel a tajně doufám, že příjde čas kdy pohlaváry za rozdělení republiky potrestají, já v tom vidím vlastizradu, obyčejní lidé o žádné rozdělení nestáli. Jsem z Brna a s žádnou nevraživostí jsem se nesetkala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.09.14 16:06

Ten kdo to nenápadně začal je už po smrti a bohužel má na svědomí více zla v obou zemích než si kdokoliv dokáže představit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 09:12
avatar

Všem doporučím knihu "Jánošíci s těžkou hlavou" Je to kniha o Slovácích a Slovensku. Velice pěkně napsaná a poučná kniha, kde člověk pochopí hodně o našich sousedech a o nás také :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 10:21
avatar

Když se rozhoduji pro poslech televize,volím slovenskou stanici.Při poslechu nemám pocit,že poslouchám něco nemateřského.Dokonce mě pořady chytnou víc,jako NOVA,nebo ČT1.Když jsme byli nedávno na pohřbu v B.Bystrici,nikdy nikde nepadlo"To jsou Čehúni!"či něco podobného-Nakonec,často při poslechu komentátorů slov. televizí zaslechnu slova,přenesená z češtiny.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.09.14 11:26

jabraka:

navíc v slovenském rozhlase a televizi je znát, že hlasatelé jsou vybíráni k tomu co je jejich hlavní pracovní náplň, oproti českým se z jazykem doslova mazlí a mají příjemné hlasy, to se v mnoha případech u nás nedá říci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 11:47
avatar
Proti Slovákům nemám nic, jezdím tam léta do lázní a nikdy jsem se nesetkal s nějakými narážkami na "švédy " , ALE vždycky když nám některá televizní stanice začne cpát nějaký společný Česko-Slovenský projekt si říkám . . proč nám je sem zase cpou? Jednou jsou samostatný stát a tak jsou pro mě na stejné úrovni jako třeba Poláci. Kdy bylo v televizi nějaké Česko-Polsko hledá talent nebo ČeskoPolská superstár? Kdo si myslí že bysme tomu nerozuměli tak ať sí uvědomí že nějakých 50 km od naší nejdelší hranice je pokryto Polským televizním signálem a Polsky hovořící menšina je možná ještě početnější než ta slovenská.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.09.14 09:41

On ten jazyk proti našemu je "měkčí", a Slováci se aspoň dříve, k sobě chovali uctivěji, lepší vztahy mezi sebou. Ale když jsem v srpnu 1992 na nám. SNP z tribuny slyšel, jak budeme zmeteni ..., nebylo mi tam dobře. Nikde jsem pak nenašel, kdo to řekl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: host*
Datum: 24.09.14 09:53

V jednom televizním pořadu bývá před půlnocí titulek šlágr nikdo nerozdělí. Kdo se na to dívá, ví o co jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.14 17:42

Jsou dobří Slováci i zlí Slováci jako v každém národě. Fakt je, že jsme na ně ve společném státě dopláceli ročně několik miliard Kčs, byla Komunistická strana Slovenska, ale nebyla Komunistická strana Čech a Moravy. Další fakt je, že si Slováci opravdu chtěli vládnout sami a demonstrovali za to. Nyní si žijeme každý po svém a při tom jsme spojeni v EU, můžeme bez problémů překračovat hranici mezi oběma státy. Myslím, že se vztahy oproti dřívějšku zlepšily.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.14 17:55
avatar

Znám lidi co Slováky nemusí a i CZ/SK páry. Mě nevadí, nasnášim jen ty bezchrbtový. Nevadí mi ani to, že kolikrát východoslovákovi rozumim každý pátý slovo, zvyknul jsem si a oni taky.

doplněno 24.09.14 18:09:

Mimochodem, slyšeli jste někdy mlyvit Slováka o Maďarech? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: josef16
Datum: 24.09.14 18:20

Já tedy Slováky moc nemusím. A to ze dvou tebou zmíněných důvodů (hlavně z toho prvního, nemůžu jim zapomenout jejich roli za 2. sv. války). Za bývalé ani současné bratry je opravdu nepovažuji. Za naše bratry považuji naopak Rakušany, kteří jsou nám myšlením i mentalitou blíže.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.