Divní studenti

Od: Datum: 05.10.12 20:58 odpovědí: 29 změna: 08.10.12 11:09
avatar

Už jsem z toho zcela tumpachová, a dost mne to vytáčí. Bez přestání tady čtu, jak je někdo student, třeba v pětadvaceti letech, písemně se vyjadřuje jako dvanáctileté, normálně skolarizované dítě, a dává otázky ohledně financí. Jak a kdo by ho měl v jeho studiích podpořit a tak dál. Většinou je to uhozené a na hlavu postavené. Vás to neirituje? Já jsem z toho "zoufalá". Nebo ti lidé lžou? Ale co potom vlastně chtějí? Když čtu, že je někdo na vysoké škole, a co slovo, to hrubka, a jeho otázka se většinou točí kolem financí, tak nevím, co si mám myslet. Tak já jsem tedy kandidát věd, a potřebuji dotaci. Milí rádci, nechtěli byste mi na to přispět? Nebo kam se mám obrátit. Bila bich ráda, kdybi mi někdo otpověděl. díky, blbá Suzy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.12 21:10
avatar

Irituje. Mmch.: krásný výraz (mne napadal jenom jeden český, hezky jadrný...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 05.10.12 21:17

Mylá Šuzi,sama výš kdo je tadi nejchytřejšý,tak sy z toho nedelej hlavu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.12 22:17
avatar

Jojo Ivzes, taky vím který...;)

Datum: 05.10.12 23:45
avatar

Suzymon, další pěkná ukázka (přemýšlím, jestli ji Váš dotaz neinspiroval).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.12 21:33
avatar

Ahoj Suzy, řekl bych, že je to obraz dnešní doby. Ukázka toho, kam směřuje naše školství a hlavně toho, že dnešní doba je hlavně o penězích. A někteří lidé na rozdíl od nás už pochopili, že peníze jsou to nejdůležitější a tak se snaží hrabat pod sebe jakýmkoli možným i nemožným způsobem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.10.12 22:05
avatar

Ladine,ono by mi ani tak nevadilo, že jsou mezi námi lidé, kteří možná neměli možnost získat základní vzdělání, to je omluvitelné a pochopitelné. Znám život. Ale co mi nesmírně vadí je to, že právě tito lidé se holedbají statutem, který jim opravdu nenáleží a je to průhledné... Jak ráda bych někdy odpověděla a i poradila, ale oni sami mne odradí svou lichou nabubřelostí. Mně je jedno, že někdo neměl možnost se naučit, nebo prostě nemá vztah k základům českého pravopisu, to mi je vlastně fuk. Jsme lidé a máme své problémy a internetové stránky nám dávájí mnohé možnosti. Co mi vadí je to, že ti, kteří jsou jsou evidentně pod klasickou a průměrměrnou úrovní, se holedbají tím, že studují nějakou "VŠ". Přitom jejich vyjadřovací schopnosti odpovídají školákovi základky. Tak jsem jenom chtěla vědět názory Vás všech ostatních.

Datum: 05.10.12 22:30
avatar

Souhlasím s tebou. ALE ... Dneska si spousta lidí na něco hraje. To že cosi předstírají tady na poradně, je to nejmenší. Ale denně vidím hodně lidí kolem sebe, kteří si hrají na něco, na co nemají, prochází jim to a ještě jsou za to dobře placení. Poznal jsem dost vedoucích, manažerů i třeba oblastních ředitelů, kteří ti budou do očí tvrdit naprosté nesmysly, údajně z vlastní zkušenosti, kterými když se budeš řídit, tak neuděláš vůbec nic. O kultuře jejich projevu je lepší se nezmiňovat. Většina z nich prolezla nějakou vyšší nebo vysokou školou, ale stopy to na nich nezanechalo. Stačí, že umí dobře papouškovat názory svých nadřízených, případně nějaké odborné fráze. A to je dneska cesta k úspěchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 05.10.12 21:58

Já se obávám SuzyMon, že velká spousta ´tazatelů´ se tady prezentuje lživě - někteří si na něco hrají, někteří hledají inspiraci (např. pro bulvární články ´ze života´), někteří testují reakce na modelové situace, někteří se jen tak ´baví´...

Jsme ve virtuálním světě, v němž si dotyčný člověk třeba hraje na vysokoškoláka a opájí se představou, jaké by to bylo, kdyby jej někdo živil na VŠ - přestože reálně ukončil základní vzdělání po desetileté docházce ve třetím ročníku - a podle toho vypadá i jeho pravopis a formulace (s)myšlenek...

:-D

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.10.12 22:15
avatar

Mowlo, představ si, že už si to také začínám myslet. Ano zřejmě je tady čím dále, tím více lidí, kteří se v opravdovém životě nedokáží prosadit a umocnit své dovednosti. Takže se si vlastně masturbují své ego tímto nedohledatelným způsobem. Ale je to smutné. A víš co je na tom to nejsmutnější? Že třeba lidé, kteří tuto potřebu nemají, se musí těmto ztracencům přizpůsobit, aby nebyli vyloučeni ze systému. Ach jo.

Od: mowla*
Datum: 06.10.12 00:13

Ale ne - "ztracencům" se přizpůsobovat nemusíš...

Naopak - některé tyto ´podivné´ dotazy jsou formou, jíž se "ztracenci" snaží dovyrovnat těm, na něž - dle vlastního mínění, ´nemají´... Vlastně se snaží kopírovat své ´vzory´... Nebo se snaží zaujmout, protože v reálu mají pocit (někdy oprávněný), že vůbec zajímaví nejsou...

Před pár lety jsem trávil docela dost času na chatu, v takové partičce vcelku pohodových lidí - nešlo o uzavřenou společnost, ale o lidi, kteří si nehráli na ´virtuální borce´ proto, že v reálu byli neschopní - chovali jsme se v reálu stejně, jako na netu (pár ´srazíků´ jsem zažil).

A - samozřejmě, se občas na netu vyskytnul jedinec, který se na netu tvářil jako prezident zeměkoule a přilehlého okolí - ale takového poznáš - většinou se z diskusí ´vyřadil´ sám přehnaným plácáním... Na srázek nikdy nedorazil ani jeden... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ajka*
Datum: 05.10.12 23:09

Tragikomičtější mě připadá, že i na takové dotazy, evidentně provokativní nebo položené blbem s IQ 51, tady zcela vážně reagují zdejší rádci, z nich někteří zcela jistě na první přečtení vědí vo co go . A ještě se předhánějí ve vymýšlení různých návodů řešení a rad. Oboustranná schyzárna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 05:55
avatar

ajka, ne všichni rádci jsou ostřílení, světaznalí, chápající vo co go... proto reagují, vymýšlejí...

někteří dokonce i tak, jako v https://www.poradte.cz/skola/…8-spatny-obor-maturita.html#2

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ajka*
Datum: 06.10.12 14:01

Předmětný dotaz absolventa SŠ s maturitou - jak se zbavit maturitního vysvědčení a nemít maturitu - pokládáte hejkale, vzhledem k věku tazatele a výši dosaženého vzdělaní , za normální? Opravdu? Názory zde , na této diskuzi jsou vesměs rozumné. Otázkou je, zda mají tito rádcové také odvahu svůj názor takovému případnému tazateli sdělit a nastavit mu tím zrcadlo. Což by tazateli v těhle případech osobně pomohlo víc než rada. Myslím že spíš ne, Vy byste je pak vypeskoval jako mě. Což jsem ,upřímně řečeno, očekávala nepřekvapilo mě to. Takže se ta inteligentnější a vnímavější část zdejších rádců názorově správně sice shodne, ale hrozí , že se pomalu a jistě bude ve svém rozhodování podřizovat něčemu s čím se sami vlastně neztotožňují. Jen proto aby se neodlišovali, neupozorňovali na sebe a neměli pak s tím nějaké komplikace. Třeba u Vás.Je tedy patrně žádoucí, chceli rádce zůstat začleněn v jakémsi virtuálním kolektivu, tvářit se, že sebehloupější dotaz je zcela v normě. Jen mezi sebou je pak přípustné, aby si řekli pravdu. Je to tak? Upřímně řečeno, přesně tohle schema postoje se uplaňuje a vyžaduje čím dál víc v celé naší společnosti. Tato Poradna je toho jen malinkým vzorečkem. Záleží samozřejmě na každém jednotlivci, do jaké míry ze sebe chce a dovolí nechat dělat šaška. Tady na Poradně to vyznívá pouze tragikomicky, v celé společnosti pak už tragicky, což je daleko horší.U mě je ten šaškovský práh hodně nízko, to přiznávám. Jen na závěr doplním, abyste mě to nemusel psát, že samozřejmě vím, že sem nemusích chodit. Což ovšem v globálu neřeší to, o čem Vám tady píši a nic to nezmění ani na mém názoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 14:19
avatar

Ale ano. Nevím, ja dlouho zde jste, abyste si mohla všimnout, že leckdy se u dotazů objeví pár či mnoho názorů, že je dotaz smyšlený a nereálný. Na druhou stranu život dělá různé kličky a přemety, které jsou až k neuvěření. A zoufalí lidé často dělají zoufalé věci.

Když to vezmeme do detailů, můžeme zpochybnit každou otázku, protože každý dotaz může být zcela vymyšlený. To ovšem není naše prioritní úloha, naším zájmem je pomoci a poradit, ne hned hledat chyby a zpochybňovat tazatele. Párkrát jsem se napálila já i mnoho ostatních - a co? Dělá nás to horší, jsme méně inteligentní nebo v čem je problém? Nějak ho nevidím.

Když se do každého tazatele opřeme s tím, že dělá gramatické chyby, že si vymýšlí nebo ho budeme jinak zesměšňovat, je dobře možné, že sem časem budou chodit pouze rádcové - ale žádní tazatelé.

doplněno 06.10.12 14:23:

Samozřejmě ale, pokud někdo píše v každém druhém slově hrubku, text je (jako nový dotaz ve rubrice Společnost) velmi nečitelný, dotaz je evidetně vymyšlený apod., potom je dobře, že je tazateli nastaveno ono zrcadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 22:17
avatar

Nemyslím, že by byl každý dotaz smyšlený. Záleží ovšem na tom, které rubriky čtete. Pokud Vás bude nejvíce zajímat "společnost", "volná disskuze", "ztížnosti a přání na admina", a třeba i "škola", tak je Váš názor pochopitelný.

Datum: 06.10.12 20:39
avatar

*palec*

doplněno 06.10.12 20:40:

Paleček je pro Ajku.

Od: ruze®
Datum: 06.10.12 00:38
avatar

Ahojky suzy.Úplně s tebou souhlasím.Štvou mě tady ti ,,uplakánkové,,jak si tu pořád stěžují,že jim rodičové nechtějí přispívat na studia,ale už málokterý napíše jejich finanční situaci a někteří by to klidně na vlastních rodičích vymáhali i soudně! To už je fakt ubohost! Takovýho dospělýho,,fracka,,bych asi zfackovala a vykopala z baráku! Místo aby po škole začali pracovat a postavili se na vlastní nohy jen stojí s nataženou rukou a pořád chtějí víc a víc-viz.jana91 co potřebuje pomoci! Ve 21 jedna píše že má 2 školy a ještě nástavbové-nevím,jak by to stihla,když škola je na 4 roky,jinak jde o 2-3 leté učňáky,že? Teď by ráda dělala další,jezdeckou školu,ale rodiče ji na ni nechtějí dát! No nevím jak vy,ale mně takoví opravdu,,nadzvednou,,ze židle!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 06.10.12 17:27

Napíšu jen svůj názor. Pokusím se to zobecnit. a popíšu tak trochu analogickou situaci k té, co tu řešíte:

Přijde zákazník do krámu s pečivem a chce buřty. Pokud mu prodavačka s příjemným úsměvem vysvětlí, že se spletl, a že řezník je hned vedle, má šanci, že zákazník příjde příště pro housky. Když ho prodavačka spucuje a vynadá mu co tam leze, tak se zákazník příště takovému krámu vyhne obloukem, i kdyby si musel do jiného pekařství kus cesty zajít.

Zkuste zapřemýšlet, jaký je rozdíl mezi rádci a prodavači, a třebe mezi poradnou a tím pekařstvím. Nevím, možná se pletu, ať mně admin popraví, ale tenhle Web, aby se uživil, nebo aby vydělal, je hodnocen podle počtu celkových přístupů na stránky, tedy i tazatelů, nikoliv jen rádců.

Co jsem tím chtěl řící? Vlastně nevím, jen možná. . . . U vlídného prodavače nakupuji radši.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miljan*
Datum: 06.10.12 18:22

V krámu s pečivem nakupuješ nejraději buřty. *pivo*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 20:53
avatar

III, omlouvám se, ale nerozumím Tvému příkladu. Prodavačka nemusí nikoho "pucovat". Ale má právo se podivit. A pak, v dnešní době můžeš i toho buřta koupit v pekárně. Třeba zabaleného do rohlíku. Pokud ovšem zákazník vyžaduje v pekárně kilo bůčku, a k tomu krkovičku, tak to už je na pováženou... Lze to vysvětlit jenom tím, že pokud jsou ty prodejny vedle sebe, jednoduše si zákazník v zamyšlení, jenom spletl dveře :D.

A co se týče rádců, tak kdyby sem chodili jenom rádci, kteří by byli na stejné úrovni některých tazatelů, tak to také může Admin zabalit. Je to sporné a to velice.

Například já sama. Objevila jsem tuto poradnu, protože jsem potřebovala odbornou pomoc. Té se mi dostalo. Kdyby mi však tady radili lidé, kteří o ničem nic nevědí, tím pádem nemohou adekvátně odpovědět, tak by mi jejich rady byly k ničemu. Co by mi bylo platné, kdyby mne dvacet lidí politovalo, i když upřímně a vlídně, když by skutečnou radu nedali.

Od: lll*
Datum: 07.10.12 15:21

Ano. Samozřejmě že má právo se podivit. Ale to může stačit k tomu aby zákazník už příště nepřišel. Chce-li (má-li) prodavačka zájem, aby zákazník příště nepřišel, ať se klidně podiví. Nesmí se ale potom divit, že nemá komu prodávat. A čím lepší a vyhlášenější je krám, tím víc zákazníků do něj chodí, ale tím víc zákazníků je také možno odradit.

Ostatní nechám bez komentáře. Nehledejte v mém příměru konkrétno. Je to jen příměr. Někdo snad porozumí, jiný ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.12 11:09
avatar

Přesně tak to vidím já*placni*. Upozornit na chybu není to samé, jako tazatelce povýšeně zpucovat, jak to zde někteří umí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pt®
Datum: 06.10.12 20:36
avatar

Suzy, člověka to přinejmenším překvapí, že se někdo prezentuje VŠ a píše jak v obecné. Možná je to tím, že už i ti dnešní mladí profesoři, kteří učí, tak dělají gramatické chyby, takže to pokračuje na další generaci.

Ale také jsem si všimla u zdejších některých rádců, kteří mají i VŠ vzdělání a radí třeba výborně v matematice, či v počítačích, dělají gramatické chyby. Možná je to tím, že má každý buňky na něco jiného.

Pokud je to ovšem do očí bijící, jedna hrubka vedle druhé, a přesto takový člověk tvrdí, že studuje VŠ, tak si zřejmě dělá legraci. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 22:19
avatar

Pt. Ahojky. :)

Datum: 06.10.12 20:37
avatar

Děkuji všem za dosavadní odpovědi. Jsem s několika lidmi v naprostém souladu myšlení.

Jsem velice ráda, že jsem tuto otázku položila. Nejsem ani trochu zklamaná výsledkem.

Datum: 07.10.12 08:52
avatar

Milá PT, milá Suzy, já když vidím na Poradně hrubky, tak běsním. Už jsem se naučila ovládat a každému to hned neotřu o nos, ale pěkně to se mnou šije. Je fakt, že každý neměl možnosti , příležitosti a buňky na to, se češtinu naučit, to chápu. Ale když tady píše student VŠ a dělá hrubky jako Pepík ze 3. třídy, opravdu řádím.

Četla jsem, že Hitler uměl německy velice hanebně, bylo to ve zpovědi nějakého německého profesora.

A nemusíme chodit daleko - náš ospalý a rétoricky nadaný Karlík Schwarzenberg, který touží se stát českým presidentem - ten by tedy tu naši pověst ve světě dorazil! *ee*

Když se chtěl zviditelnit ve volební kampani, držel před sebou vlastnoručně napsanou zprávu pro voliče:

Vaše volba rozhodne pro pět#ff0000"> CELÍCH let. Zamyslete se!

Ten by nás tedy opravdu reprezentoval jak se patří. Když na něj pomyslím, tak mě ti chytří vysokoškoláci s hrubkami tady na Poradně už opravdu nechávají chladnou. Ti na něj nemají!

Nakonec - třeba by Kája změnil pravidla českého pravopisu /pokud by tedy náhodou nedřímal/*smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.12 20:50
avatar

Ahoj Jago. To je přesně to, o čem mluvím. I já chápu, že ne každý má vztah k rodnému jazyku, ten umí to a ten zas ono, ale jsem navýsost pobouřená, když se dotyčný holedbá tím, že studuje vysokou školu. Já tedy nevím, jak tomu je dnes, ale za mých mladých let, by takovýto "student", tak leda vytíral chodby. A ať se nikdo nevymlouvá, že nemusí umět pravopis, když studuje třeba chemii a tak dál a dál... Za prvé by se na žádnou školu nikdy nedostal. Pravopis je základem primárního vzdělání, od toho se odvíjí vše další... A já mám náhodou kolem sebe mladé lidi, kteří nedávno dostudovali, ale ti mají opravdu spolehlivé znalosti. Prostě nemohu uvěřit, že by se dnes nebral zřetel na to, co má student vysoké školy za slovní zásobu, jakým způsobem formuluje věty a o hrubkách, které by snad nevyplodil ani dost zaostalý člověk, se už ani nebudu vyjadřovat. Já vím, že tady je několik vlivných zastánců těchto podivných studentů, kteří mají na věc odlišný názor. A abych pravdu řekla, docela chápu proč. Ale já chtěla vědět a přečíst si názory jiných lidí.

A ráda bych dodala, že nevěřím, že by bylo školství v dnešní době na tak mizerné úrovni.

Vždyť je to přece jedno, mám dotaz, potřebuji pomoc a tak ho vyjádřím dle svých možností. Nikdo z odpovídajících by se nad písemným projevem nepozastavil, kdyby v dotazu nebylo zdůrazňováno, že dotyčný studuje vysokou školu, nebo dokonce několik všelijakých škol...

A o to mi šlo.

Od: lll*
Datum: 07.10.12 15:27

A jedna poznámka pro všechny: Kdysi jsem použil na svého šéfa jednu, možná nefér repliku.

Začal nadávat, že má kolem sebe samé blbce, tak jsem mu s úsměvem odvětil, že si musí uvědomit, že čím je on chytřejší, tím víc blbců kolem sebe má. Od té doby od něj nikdo neslyšel jedinou invektivu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.12 16:52
avatar

:)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.