Voda z kohoutku či z lahve?

Od: Datum: 23.09.12 14:26 odpovědí: 28 změna: 24.09.12 12:23

Ahoj lidi, co pijete? Vodu z kohoutku či kupovanou vodu a minerálky z lahví? Doma se dohadujeme, co je lepší. Syn pije vodu z kohoutku. Já střídám kupované minerálky, voda z kohoutku mi nechutná. Sice se píše že voda z kohoutku je ok, ale já v té pražské cítím nějakou pachuť a tlačí mě v žaludku...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 23.09.12 14:30
avatar

Pražská voda je podle rozborů kvalitnější, než většina "láhvových" pitných vod. Ovšem já kupuji perlivé vody, práve kvůli těm bublinkám, ale přemýšlím o sodastreamu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 23.09.12 14:33
avatar

Dřív sem si dělal sifon z klasické sifonové láhve viz. zde .

Teď sem si pořídil SODASTREAM.

doplněno 23.09.12 14:34:

Hrůza, pořád neumím měnit odkaz na slovo zde.*smich*

Takže odkaz https://www.poradte.cz/domacn…n-uzivatele-a-zkusenosti.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 23.09.12 14:34

U nás pijeme jedině z kohoutku, balená voda je hnusná, má takovou pachuť, protože je dlouho balená a hlavně je předražená. U nás máme výbornou vodu, neměnil bych. Je pravdou, že na některých místech, hlavně ve velkoměstech není kohoutková nejlepší, přesto mi chutná víc, než balená.

Zhruba za 54 korun si můžu koupit buď kubík vody z kohoutku nebo zhruba 36 litrů balené vody při ceně 2 Kč za litr v diskontu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 23.09.12 14:37
Mám Sodastreem.Na obyčejnou vodu s kohoutku nejsem zvyklá.To když už tak se napiji se studánky.Sodastreem ušetří práci s taháním balených mineralek,nezatěžuje živ.prostředí a v posledním případě je to levné.
doplněno 23.09.12 14:39: Nehledě na to že Sodastreem je vždy čerstvý.Nikde ve skladech se vám nevali voda v pet lahvích,teplo,slunce,mráz...pak není pochyb,že chutná tak jak chutná...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 14:38
avatar

Vždycky jedině z vodovodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 23.09.12 14:47
Tak to mám dost špatnou zkušenost.Dva dny jsem jí pila,pak se mi dostavili takové křeče v břiše,že jsem se kroutila i v palcich na nohou,že mě vezla rychlá,zda nemám slepáka.Od té doby se tomu jaksi vyhýbám...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 23.09.12 14:41

Piju ´kohoutkovku´ - v Praze, bez pachuti (aspoň žádnou necítím)... ;)

Semotamo koupím balenou - bublinkatou nebo i s příchutí (třeba nápoj s kolovou příchutí, ovšem české výroby)...

*smich*

Nejlepší voda je ovšem dobré pivo - taky bublinkaté a s příchutí, jen zavazí řidičáku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 14:50
avatar

My pijeme doma převážně ochucené perlivé minerální vody. Ale já si do školy dělám sirup s normální kohoutkovou vodou, někde jsem četla, že pít jenom minerální vody není zdravé. Brácha pije také minerální vody, ale bez bublinek. Anzionka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 14:57

Já jedině kohoutkovou - ale přehnanou přes filtrační konvici. Bez této úpravy je vody hnusná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 15:03
avatar

Voda z kohoutku mi nechutná. Pokud piji kupovanou vodu, tak slazenou cukrem a s bublinkami. S umělými sladidly nejenže mi nechutná, ale dělá mi problémy. Oblíbila jsem si ovocné čaje, které nesladím cukrem, ale vyjímečně si dám med.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 23.09.12 15:16

Kouhoutková je nejlepší, z petek je to předražená oslazená voda..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 15:53
avatar

taky to střídám... - přes týden piju v Praze z kohoutku, máme dobrou, v práci střídám minerálky a o víkendu na chalupě máme vodu tvrdou a chuťově horší, tak tam piju čaj a pivo ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucimera*
Datum: 23.09.12 16:44

Já preferuji vodu z kohoutku. Balená voda, především neperlivá, mi absolutně nesedí a cítím po ní více plné břicho než když piji vodu z kohoutku.

Taky máme sodastream, ta investice se vyplatí. Minerálky sice pořád kupujeme, ale jenom ochucené, protože já hraju basket a občas si beru minerálku na trénink nebo na zápas. Od tahání těžkých lahví z obchodů jsme nijak neupustili, ale perlivou vodu z obchodu už bych si nikdy nedala. Jedině ze sodastreamu. A když si do ní hodíte ještě citron, je to lahůdka! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 23.09.12 16:51
Citron i máta...ani šťáva se nemusí kupovat;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 17:02
avatar

Máme vodu z vlastní studny, je bez barvy, bez chuti a bez zápachu. Do ní si kápnu trošku sirupu bez cukru. Jinak piji ráda ovocný čaj slazený stevií. V nouzi, když není sirup, aspoň vymačkat citrón. Nápoje bez chuti nemám ráda.

Dříve jsme pili minerálky z obchodů, ale bylo to drahé, natahali jsme se s tím a navíc, pokud to bylo se sladidly, moc nám to nechutnalo. Jaga.

Občas když procházím obchoďákem, divím se, co je dneska druhů minerálek a limonád. Za mého mládí se limonáda prodávala jen v hospodě. Byla buď žlutá nebo oranžová, ve skleněné láhvi s porcelánovou zátkou a drátěným uzávěrem. Hned před hospodou jsem pokaždé položila tašku na zem a pila. Víc mi chutnala ta oranžová a potvora hospodská mi většinou nandala tu žlutou. V té době jsem byla ostýchavý oslík a nedokázala jsem požádat o tu oranžovou.

Časem začali prodávat v potravinách Poděbradku /s příchutí citrónu/ v zelené láhvi 0,7 l. Měla žlutou etiketu s červenými čtverečky a obrázkem Jiřího z Poděbrad na koni. Stála 1,20 Kčs.

Některé věci si člověk pamatuje dlouho, dlouho...Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 12:19
avatar

Ano, žlutá nebo oranžová, s korunkovým uzávěrem, buďto ovoc. lim. nebo lim.s přích., podle ražby na korunce. A ta první stála sedmdesát halířů, ta druhá padesát. A u nás byla k sehnání i Vratislavická kyselka s citronovou příchutí, v zelené lahvi za korunu třicet.

Vodu z kouhoutku piju už pěkných pár desetiletí a ještě jsem z toho neumřel. A když jsem byl na návštěvě v jednom velkoskladu balených vod a viděl, jak se to tam vrší na dvoře na paletách, pálí na to slunce a několik týdnů, v životě bych vodu z lahve nepil. V lahvi pijete skoro stejnou vodu, jen o několi tisíc procent dražší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poto1
Datum: 23.09.12 17:22

já piji vodu z kohoutku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 23.09.12 17:35

Dobrý den.

Pijeme jen vodu z kohoutku, máme svoji vlastní studnu, takže voda je dobrá.Čas od času si necháváme udělat rozbor vody. Pijeme vodu jen samotnou, maximálně s trochou domácího sirupu. V práci teče z kohoutku voda chlorovaná. Ta mi nechutná. Uvařím si z ní čaj, kafe, ale jinak si nosím buď vodu z domova nebo si koupím neperlivou Magnesii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 17:36
avatar

Z kohoutku, je kvalitnější než balené vody (je vždy čerstvá, vím, že ji nikdo neskladoval v nevhodných podmínkách). Občas si koupím minerálku s příchutí ve skleněné láhvi a tu pak stejně jako džus ředím 1 : 5 kohoutkovou vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.09.12 18:50

Vodu z kohoutku. Někdy šťáva, někdy necháme vymáčet skořici, to je taky dobrý. Nebo občas jen kápnu citron. To je dobrý hlavně po ránu. (prý).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 19:25
avatar

Z kohoutku , protoze mam sodastream. Jedna z nejlepsich veci co jsem koupil. Uz zadne tahani petek z kramu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 00:10
avatar

Bohužel doma nic jiného než kouhoutková voda není. A ta naše Jičínská je podivná a vůbec neni dobrá. Já si do ní kapu trošku citronu (bez cukru) a na kyselo hezky. Dobře to zahání žízeň.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 11:04

Ahoj, záleží samozřejmě na oblasti, kde žijete, věřím, že někde je voda z kohoutku horší. Ale u nás máme štěstí, že je v celku dobré kvalitě. Navíc je bez bublinek, takže lepší než kupovaná, a než kupované minerálky. V neposlední řadě voda z kohoutku je také mnohem levnější a šetrná k živ. pr. - netaháte zbytečné petky.

Tuto vodu si pak můžete dochutit podle chuti třeba sirupem Soda stream,nebo klasickými.

I když v minerálkách jsou minerály, a proto občas také nějakou koupíme - reaguji na příspěvek od Jagy, dnes je skutečně veliký výběr vod, ale narozdíl od dřívějška jsou všechny až na výjimky v plastu. Ve skle zůstává pouze Hanácká kyselka s jódem, tu právě kupujeme, je výborná, z petky se vůbec nedává srovnávat. I když je cenově dražší než ta v plastu, za tu chuť to stojí.

doplněno 24.09.12 11:06:

U vody z kohoutku někomu může vadit chlór, ale ten se dá minimalizovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 24.09.12 11:09

Teď mě tak napadá, na vojně nás očkovali proti všemu, že prý můžeme pít i vodu z kaluže. Chlapi, zkoušel jste to někdo?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mowla*
Datum: 24.09.12 11:12

Jo - docela často jsme nic jiného, než potoky (rašeliništní, žádné bystřinky) apod. neměli - žádný problém...

Ostatně - dodneška si s něčím podobným moc hlavu ´nelámu´... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 11:24
avatar

Z rybníka, řeky, potoka, na vojně i ze špinavé strouhy, která vedla přes pole. Z kaluže jsem nezkoušel, ale ani v tom nevidím problém, když nebude rozvířená a nebude v ní víc bláta než vody. Když máš opravdu žízeň, tak se napiješ čehokoli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 24.09.12 11:55
avatar

Když sem před 26 lety dělal na šachtě tak sem několikrát pil i ,,užitkovou vodu" z takzvanýho CÉČKA a taky se mi nic nestalo.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 12:23
avatar

K balene vode mam blize. Co se tyce chuti je vyborna, narozdil od chlorovane kohoutkove... Krom toho na balenou jsou kladeny duraznejsi hygienicke normy. Otazka je skladovani. Ja mam pristroj na vodu a nechal jsem si dovazet vodu v barelech. Uzasne, studene...

Jinak kupuju perlive. Z kohoutku uz nepiju. Ac teda Ostrava ma jednu z nejlepsich vod, rozdily ve meste jsou videt. Na jednom konci voda vybornam na druhem uz ma jinou chut.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.