Jak podat kočce tabletku

Od: Datum: 12.03.15 20:04 odpovědí: 11 změna: 14.03.15 05:33
avatar

Jak podat kočce prášek

1) Vezměte kočku do levé ruky do polohy, jako byste drželi dítě. Umístěte pravý ukazováček a palec do skusu kočičí tlamy. Vezměte prášek, a jak kočka otevře tlamu, vložte do ní prášek a nechejte kočku, aby zavřela tlamu a polkla.

2) Vytáhněte kočku zpoza pohovky a prášek z podlahy. Vezměte kočku do levé ruky a opakujte proces.

3) Přitáhněte kočku z ložnice a vlhký prášek zahoďte.

4) Vezměte si nový prášek z balení, pevně uchopte kočku za přední packy. Silou otevřete čelisti a vtlačte prášek do tlamy pravým ukazováčkem. Držte tlamu zavřenou, než napočítáte do deseti.

5) Vytáhněte prášek z akvária a kočku ze skříně. Zavolejte si na pomoc manželku ze zahrady.

6) Klekněte si na podlahu s kočkou zaklíněnou mezi koleny. Pevně uchopte přední a zadní packy kočky. Ignorujte její hluboké vrčení. Požádejte manželku, aby kočce jednou rukou podržela hlavu a druhou rukou kočce vsunula dřevěné pravítko do tlamy. Nechejte prášek sklouznout po pravítku při rázném tření hrdla kočky.

7) Vyjměte kočku ze zmuchlaných záclon. Vezměte si nový prášek z balení. Poznamenejte si, že máte koupit nové pravítko a záclony. Opatrně zameťte rozbitý porcelán z krbu a uložte ho stranou pro pozdější slepení.

8) Zabalte kočku do velkého ručníku a poproste manželku, aby kočku chytla tak, aby jí hlava koukala z podpaží. Vložte prášek na konec brčka. Tužkou otevřete kočce tlamu a foukněte do brčka.

9) Ověřte si, zdali prášek není člověku škodlivý. Vypijte sklenici vody, abyste zahnali pachuť z úst. Ošetřete obinadlem manželčino podpaží a odstraňte krev z koberce mýdlem a vodou.

10) Přivlečte kočku ze sousedovy kůlny. Vezměte si nový prášek. Položte kočku do skříně a zavřete dveře tak, aby jí koukala jen hlava. Lžící otevřete kočce tlamu. Pomocí gumičky vystřelte kočce do krku prášek.

11) Z garáže si přineste šroubovák a přišroubujte dveře zpět k pantům skříně. Přiložte si na tvář studený obklad a zkontrolujte si, kdy jste byli naposledy očkováni proti tetanu. Vyhoďte své tričko a přineste si z ložnice nové.

12) Zavolejte hasiče, aby vám přinesli kočku ze stromu přes ulici. Omluvte se sousedovi, který naboural do plotu, když se vyhýbal kočce, a vezměte si poslední prášek z balení.

13) Šňůrou na prádlo svažte kočce přední nohy se zadními a pořádně ji připevněte k noze jídelního stolu. V garáži najděte odolné rukavice, otevřete kočce tlamu malým francouzským klíčem. Strčte prášek do tlamy spolu s velkým kusem masa. Podržte hlavu ve svislé poloze a spláchněte prášek půl litrem vody.

14) Nechejte se manželkou odvézt do nemocnice. Seďte potichu, než vám doktor zašije prsty, předloktí a vyndá zbytky prášku z pravého oka. Cestou domů se zastavte v obchodě s nábytkem a objednejte si nový stůl.

15) Počkejte, až Spolek pro ochranu zvířat odveze kočku a zavolejte do místního zverimexu, jestli nemají nějaké křečky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 12.03.15 20:05
avatar

prosil bych o přesun do https://www.poradte.cz/volna-…95-pridej-sem-dobry-vtip.html

:D

doplněno 12.03.15 21:36:

pak rada - já dával tablety na odčervení do masových kostek - z konzervy jsem vyndal maso (většinou ty obyč konzervy z tesca, penny atd) - a do masa to vtlačil - dal jsem půl porce - až to sežral, tak druhou ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: layborrr
Datum: 12.03.15 21:32

jmlc - zbytečně nepros ,

já jsem jen chtěl vědět jaké mají chovatelé problémy s podáním léku kočce , páč kočka má většinou svou hlavu a nenechá si jen tak něco líbit .

Samozřejmě výše je nadsázka .

Datum: 12.03.15 22:24
avatar

- bod 1 je dobře.

- pak rychle vložit tabletu na kořen jazyka a vtlačit ji ukazovákem do krku. Musíte být ovšem rychlejší, než kočka stačí zavřít tlamu.

- v případě, že je kočka špatně zvladatelná, pomůže zabalit ji do nějaké deky tak, že jí znemožníte použít packy - já jsem si ušila takový pytel se šňůrkou kolem krku (nesmíte ovšem kočku uškrtit).

- chce to cvik - pokud máte hodně koček, kterým je třeba dávat prášky, tak se to naučíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 06:38
avatar

*sok* :) :-D *smich* *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 13.03.15 08:39

Podobný problém sme mali so psom, nemecký špic. Najprv , keď bol ešte mladší , tak sa dal oklamať, zabalili sme mu odčervovacie tabletky do šunkového plátku. Neskoršie už zistil ako a úspešne jazykom vyhodil tabletku von. Najlepšie išla na neho jeho pani, strčila mu šunku s tabletkou do krku, zdvihla hore tlamu a držala dovtedy, kým ju nezhltol .

Najlepšie bolo, keď dostal nejaký liek v podobe pasty, alebo nátierky. Natreli sme mu tú dávku na ňufák, on to nezniesol a všetko oblízal a zhltol. A bolo vybavené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 09:20
avatar

Postup u nasi. Zabalit do deky, utahnout, aby nezdrhla. Nadrtit trasek, dat do vodu, nabrat strikackou a sup tam s tim. U nas je to vzdy boj. Prasek v jidle klidne vyplivne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.03.15 09:46

S tím nemám problém a nikdy jsem neměla. Chytnout kočku, kleknout, dát si jí mezi kolena, otevřít tlamu, vhodit prášek, zavřít, počkat až spolkne a pustit. Záležitost na půl minuty. Zato jak ošetřit malé dítě, to chce mozek a gryf. Kolikrát já jsem lamentovala, proč malé děti nemají kůži za krkem, aby se dali bezpečně fixovat. Vážně, kočce bez problémů dám prášek, ostříhám drápky, kápnu do oka, nosu, vyčistím zuby, uši, vykoupu, vyfénuju, ba i tu injekci jsem píchala, když to ještě nezakazoval zákon. U malého dítěte neřešitelný problém. Není za co ho chytit, na odměnu nějak nereaguje. Starší už se dá přemluvit, ale mimino jedině zakleknout. Třeba při čištění zubů jsem na synovi klečela snad do dvou let. A kolegyně na dceři při stříhání nehtů asi do desíti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 10:00
avatar

Náš Eda si tabletku na odčervení vezme z ruky a čeká zda bude přídavek, Eliška ta i kdyby jste ji tu tabletu dal do nevím čeho, sežere to a spolehlivě tabletku vyplivne (nezbývá než zatlačit ji prášek do krku). Domácí kocour s kouskem masa, spolehlivě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 15:42
avatar

Náš někdejší pes taky spolehlivě našel odčervovací tabletku, jakkoli důmyslně ukrytou, a asi 3x po sobě ji vyplivl. Rozdrtila jsem ji selou oslintanou mezi dvěma lžičkami, zakápla medem a prstem jsem mu to natřela do tlamky na horní patro. To vyplivnout nedokázal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 10:05
avatar

:D :D Mé dvě kočky v jakémkoliv jídle, tabletku vždycky našly, takže u nás rychlý chvat pevně chytit kočku, otevřít tlamu, prášek zasunout co nejdále do krku, zavřít tlamu a podržet do polknutí - v ideálním případě kočka rovnou polkne leknutím a je klid.. Ale musela jsem se smát, když měla jedna z nich na týden antibiotika, jak se každý den o kousek lepšila v tom, jak zásadně prášek nespolknout :D Měla smůlu v tom, že i já jsem se zdokonalovala v přesnosti provedených hmatů a chvatů, takže to nakonec vždy dobře dopadlo :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.15 05:33
avatar

kocka je chytra, kdyz to nehodite az do krku, vyplivne to az pak tajne z pod jazyka, kdy si myslite, ze mate uz davno vyhrano *vtip*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.