Proč se chlapi žení?

Od: Datum: 14.06.12 22:21 odpovědí: 26 změna: 23.06.12 12:58

Pro mou studii by mě zajímal váš názor, proč se chlapi/muži žení. Neberu v potaz, že "musí", ale co je vede k tomu, že se dobrovolně vzdají svobody, jaké z toho mají výhody a nemyslím jen fullservis (uvařeno, naklizeno apod.)

Předem díky za vaše ohlasy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.12 22:40
avatar

Protože svůj protějšek milují, chtějí s ním žít, být spolu zavázáni a mít rodinu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 14.06.12 22:42

Protože je to společností očekáváno... A nechce-li chlap (z jakéhokoli důvodu) vyčnívat, ožení se... BTW - "fullservice" v tom určitě roli nehraje - chlap umí navařit lépe, než baba, uklidit potřebuje daleko méně...

:-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 14.06.12 22:43

Pokud děláte skutečnou studii, ne studii u piva k zahnání nudy nebo pro referát do šesté třídy, doporučuji se naučit správně formulovat otázky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 14.06.12 23:43
Protože nemaj co na práci:D
Žení se aby založili rodinu.Protože takto vyrůstali a berou to jako samozřejmost.Taky aby k někomu patřily a naopak.Aby i ve stáří se o ně někdo postaral.Dělení peněz a ekonomika rodiny.Strach z rozhodnutí.
V neposlední řadě,aby se mohly časem rozvést:D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.12 23:56
avatar

je to z mladické nerozvážnosti později když dospějí a dojde jim co vlastně provedli se bud rozvedou nebo si zvyknou*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.06.12 00:26

Protože jim ženská vaří, pere, někdy snad uklízí, je stálá společnost (není samota), stará se o děcka, zajištěný sex... je to v podstatě služka pro uspokojování potřeb muže, popř.další výhody poskytované společností manželům... a to že nemyslíš ten servis, kde je pravda, kdo ti ji řekne? Milenka je pro potěšení, nejsou rodinné starosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 15.06.12 00:33

Nejdražší způsob, jak mít zadarmo sex, vypráno a navařeno je oženit se...

*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.06.12 00:37

Nooo, a o co jiného jde v pořadu Farmář hledá ženu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paaja*
Datum: 15.06.12 05:51

Televizi o zvýšení sledovanosti a účastníkům o prachy a možnost exhibovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 10:15

Vaše osobní zkušenost? Máte doma " služku pro uspokojování potřeb muže "? Tak v tom případě Vás upřímně lituji *plac*, protože Vás zřejmě žádná super ženská nechtěla...:D.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.06.12 05:22

Protože si zatím nenašli způsob, jak si ochočit jiné zvířátko*smich*.

SVOBODNÝ - žije jako člověk a umírá jako zvíře

ŽENATÝ - žije jako zvíře ale umírá jako člověk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paaja*
Datum: 15.06.12 05:52

protože některé staletími ověřené zkušenosti jsou bohužel (nebo bohudík) nepřenosné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.06.12 06:45

Mít u sebe milovanoý protějšek a mít potomka - i když k tomu se nemusí nutně ženit :D Pak už jde jen o rozdíl v právním ošetření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 07:30

Zasmál jsem se, ale když to beru ze svého pohledu, tak samozřejmě v tom hraje roli láska ke svému protějšku, následně souhlasím s tvrzením, že v tom člověk vyrůstal, je to společností očekáváno a tak nechce přečnívat, další věcí je vize do budouca, co když se chlapovi něco stane? Když spolu žijí na psí knížu, ženská ani dítě nedostanou nic. Takových případů se stalo již hodně. Na druhou stranu, co když se nestane nic a naopak vztah nebude fungovat? Rozvedou se, ženská dostane dítě a chlapa odrbe o všecko co kdy měl a zničí mu vše čem mu kdy záleželo. Každá mince má dvě strany, dobrou a špatnou a v dnešní době je třeba myslet do budoucna na to "co kdyby?". Potom bych řekl taky ještě jeden, důvod, možná né tak důležitý jako ty předchozí je ten, že muž chce ženě splnit ten její "americký sen" z dětství, aby si prožila tu svatbu, šatičky, dorty, zařizování, družičky, svatební fotky, svatební cestu apod. Muži prostě chtějí být pány lidstva, starat se o rodinu a samozřejmě i o ženu, takže jí chtějí dopřát to nejlepší. A aby to nejlepší měla vedle sebe na celý život, tak si jí prostě vezmou. *placni*

To stím fullservis(em) je podle mě blbost, nejen, že jak bylo řečeno muži v mnoha případech vaří lépe než ženy a je pravda, že tu uklízím tak jednou měsíčně, ale na druhou stranu ten fullservis bývá i u partnerů, kteří spolu nejsou sezdaní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 07:56
avatar

Protože právní i faktická zodpovědnost a pocit, že se to tak má, je silnější, než podivný pocit svobody s využíváním všech výhod, které partnerské soužití sebou nese. Je to jako když někdo miluje hotel, někdo byt a někdo dům, s nekonečnou údržbou a prací na zahradě. Taky by nemusel. Nájemný byt by mu dal větší volnost a v konečném součtu by ho vyšel levněji.*jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imsorry*
Datum: 15.06.12 08:34

Nevím, kde jste přišel na to, že ve chvíli, kdy se muž ožení, má od té doby jako mávnutím proutku stále navařeno, naklizeno, pardon - fullservis *smich*

Já nejsem žádná hospodyňka, občas poklidím, občas se na to vykašlu, někdy uvařím já, někdy on. Žijeme spolu 3 roky, v červenci se dobrovolně :) bereme a myslím, že až po svatbě přijdeme domů, bude všechno úplně stejné, zase nebude naklizeno, jenom já budu mít jiné příjmení :)

doplněno 15.06.12 10:37:

"Ahoj Franto, tak jsem slyšel, že ses oženil."

"Hm, oženil."

"Tak to musíš bejt šťastnej."

"Hm, musim."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 09:14

Proč se chlapi žení? No přece, protože chtějí ;). Pokud se chlap nechce ženit, tak se přece nežení!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fram
Datum: 15.06.12 09:16

Protože církev svatá zavedla instituci neboji firmu "rodina" převážně na bázi společného ekonomického hospodaření. Ti dobře vychovaní mají vštípeno, že se to má. Také církev svatá i různí další v čele dobře znají pojem "kdo si hraje, nezlobí".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paaja*
Datum: 15.06.12 10:02

Doporučuji doplnit si minimálně znalosti historie. Církev není vynálezcem manželství. Instituce manželského svazku existuje prokazatelně už od raného starověku a v kulturách, kde církev, jak ji asi chápete žádný vliv neměla

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.12 12:58

To paaja :

V době před Kristem nebo v raném starověku to nebylo manželství jak je známe dnes poměr mezi mužem a ženou určovaly rodové zvyky prezentované různými šamany. Ženy byly i zboží, které se směňovalo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 15.06.12 09:51
avatar

Můj muž vám vzkazuje, že za A nezná pojem MUSÍ a za B prostě proto, že najde ženu kterou miluje, chce žít v rodinném svazku a dělit se problémy a radosti, chce děti, no a od věci že není i to, že chce jakýsi servis jelikož je pohodlný a neumí vařit. Ženil se před 30 lety, po dvouletém vztahu, dítě měl 2 roky po svatbě (takže NEMUSEL) , pokud prý najdete protějšek co nemá v hlavě seno a neuváže vám železnou kouli na nohu, máte vyhráno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 11:36
avatar

liduš, *hej**palec* pro vašeho manžela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.06.12 10:17

Na takovou otázku lze odpovědět tyky polemikou: kdyby si chlapi tolik nezáviděli, stačila by jedna ženská na celou vestici*smich*.

jinak souhlasím s manželem Lidus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.12 12:08
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.12 13:31
avatar

mimi, vyloučila jste moje odpovědi, tak musím mlčet. Jediný důvod mě zbyl, abych se mohl radovat z radostí mojí manželky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.12 12:52

Muži i ženy jsou od přírody promiskuitní a tak byl před staletími církví vynalezen istitut manželství, který přetrvává dosud a který by měl zajistit:

- výlučnou náležitost obou manželů jen tomu druhému

- hygienu pohlavního styku - nerozšiřování pohlavních nemocí

- uspokojení lásky a milostné touhy

- řádnou výchovu dětí

Muži se žení v naději, že těchto cílů dosáhnou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.