Existuje Bůh - 2.část

Od: Datum: 17.02.15 20:26 odpovědí: 24 změna: 19.02.15 13:59

Dobrý den,

minule jsem dala otázku: Existuje Bůh?

Jelikož už to začínalo být malinko nepřehledné, vytvořila jsem tuto novou diskuzi. Ale tentokrát se zeptám trochu jinak: Jestliže podle vás Bůh neexistuje, jak je tedy možné, že se plní proroctví (a teď nemluvím jen o proroctvích z Bible, ale i o těch, které dostávají lidé teď)?

Děkuji vám za odpovědi. A prosím vynechávejte takové ty hloupé a nezralé příspěvky jako byla videa v minulé části. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.15 20:29

Která proroctví se plní a existenci kterého boha to potvrzuje a proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.15 20:47
avatar

Jestli něco existuje, tak je to pouze víra. Ta je prokazatelná. Existence Boha jako takového, prokazatelná není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: merito
Datum: 17.02.15 20:50

Prokazatelné je, že žijeme, dýcháme, všechno kolem nás je také smysly pozorovatelné. To všechno asi nevzniklo samo. Něco nebo někdo zatím stát musí. Možná pro někoho allah, pro katolíky Bůh...ale samo to nevzniklo. Je pravděpodobnější, že za tím vším stojí nějaký nadpřirozený Bůh než že to vzniklo z vesmírného prachu a vše náhodou. Svět kolem nás funguje jako dobře namazaný orloj, rozhodně nepůsobí náhodně, pro toho, kdo chce vidět a slyšet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.15 22:10
avatar

Já si myslím, že bychom se měli všichni fofrem "srovnat". Podle mě to nebude dlouho trvat a vlítne sem Ježíš. Pak to bude třídit. Ovce napravo, kozli nalevo. A bacha na falešný Kristy, prej jich má bejt dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.15 03:35
avatar

Proroctví se plní stejně

jako předpovědi kartářek

a astrologů a podobných "odborníků".

Ať si tomu věří, kdo chce.

Ale nemusel by tím otravovat ostatní ...

Pro tazatelku:

Jak se srovnáváte s tím, že katolická církev (Vatikán) po II. světové válce pomáhala v útěku válečným zločincům? Neměla jednat podle své víry a nepodporovat zločince?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odp7
Datum: 18.02.15 06:27

Jelikož nevím přesně o tomhle, tak to řeknu obecně. Podle vás, když někdo řekne, že je křesťan, tak to automaticky znamená, že jím je? Ježíš řekl, že bude mnoho lidí, kteří mu budou říkat:"Pane, Pane", ale nevejdou k Bohu a víte proč? Protože ať už je to pravoslavný, katolík, protestant, tak stejně to záleží na tom jedinci. "Křesťan" ještě neznamená, že se podle toho chová.

Datum: 18.02.15 06:37
avatar

Podle mne by se ten, kdo se hlásí k nějakému náboženství,

měl umět srovnat i s historií a s činy čelních "představitelů" své církve.

Podle mne tomu tak v mnoha případech není.

Řada lidí "propaguje" Boha, staví svou víru na odiv a snaží se o existenci Boha přesvědčit jiné.

Podle mne je víra a vztah k Bohu intimní záležitostí, která nepotřebuje žádného prostředníka ...

Pokud se někdo hlási ke katolické církvi, měl by se vypořádat i s minulostí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.15 07:36
avatar

A já ještě přiložím pod kotel: když se řekne věřící, tak to přece nemusí automaticky znamenat, že je křesťan a věří v Ježíše a Trojici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.15 12:22
avatar

Tady nejde říct, jestli existuje nebo ne. Proroctví, no, je pravdou, že různými způsoby se dá dostat do jakési "jiné dimenze", nebo jiného světa, či světa snů, každý tomu říká jinak nebo taky neříká, a je pravdu, že třeba šamani to uměli, umí to i spoustů lidí dnes. Tím pádem bych i možná věřil tomu, že někdo před mnoha tisíci lety předpověděl budoucnost - TO ALE NUTNĚ NEMUSÍ ZNAMENAT, ŽE ZA TÍM STOJÍ BŮH NEBO ŽE EXISTUJE. Něco na těch vírách bude, ale já si opravdu netroufám říct, jestli to je tak či onak. Dvakrát se mi taky staly neskutečné věci, které s našim světem nemají nic společného, ale proč zrovna všude z toho musí vyplývat BŮH? Je dokázáno, že existují i jiné pole, které my smrtelníci nevnímáme, proto se nám mnohdy stávají pro nás neuvěřitelné věci, ALE znovu říkám: PROČ BŮH?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.15 13:47
avatar
Předpověděly se proroctví? Ale no tak.
1) Četla jste někdy znění těch proroctví? Většinou byly dost nekonkrétní, že až by se stalo cokoliv, dalo by se to v tom změní proroctví najít. Je to jen manipulace, nic víc.
2) Víte, kolik proroctví se nesplnilo? Ale o těch se nemluví. Když se vyplní 1 z 10, jedná se tedy opravdu spíše jen o náhodu.
Je třeba přemyslet o tom více racionálně, když už byste chtěla o tom diskutovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nevimzas
Datum: 18.02.15 21:15

Prokrista. Jsem realista a člověk, žijící v nějakém století, jak si ještě někdo dnes může myslet, že existuje bůh, probůh? Víra v "boha", nebo v něco nadpřirozeného pramení a vždy pramenilo z nevědomosti, strachu a tenkrát to také byla bohužel skoro jediná jistota, v krutých období, ve válkách , před smrtí, když už byli bezmocní, tak poslední co jim zbylo, je modlení. Souvisí to samozřejmě také s vývojem našeho druhu, jako jediný máme takovou inteligenci, že vymýšlíme takové kraviny, život je zkrátka nemilosrdný a vše je pouze dílem náhody, přeformulovanosti, zveličování, lidské fantazie.

Kdybch žil ve raném středověku měl vlatní farmu, která by mě živila, přežíval bych ze dne na den, široko daleko nic, denně bych se bál o svůj život, tak bych se taky modlil, aby byla úroda, aby zapršelo, aby bylo co jíst, odháněl "zlé" duchy... Dnes je ale 21. století a víme! Vznik života je vědecky doložen. Neexistuje jediný důkaz, že existuje cokoliv nadpřirozeného, to je pouze výplod našeho mozku, aby sme se necítily sami a mysleli si , že existuje spravedlnost, že to všechno "někdo" vidí. Bohužel. Mě trápí spíš jiná otázka, jak může existovat nekonečný prostor? Co tu bylo před vzikem vesmíru?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.15 21:27
avatar

Prokrista. Jsem realista a člověk, žijící v nějakém století, jak si ještě někdo dnes může myslet, že se člověk vyvinul bez programu? To je to samý, jako si myslet, že Windows vznikly tak nějak náhodou, když foukal větříček a svítílo hódně mocinky moc sluníčko. *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nevimzas
Datum: 18.02.15 21:52

Nepochopil(a)s, nesuď. Neexistuje důkaz, že bůh existuje, jako neexistuje důkaz že neexistuje, a ani nikdy nebude, neni co dokázat. At si každej věři v co chce, když při tom "věření" nebude vraždit jiný lidi. *modla* *modla* Až něco nepůjde vědecky dokázat, dej vědět...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.15 09:47

A myš se bez programu vyvinula? A ten "program" nemůže být něco jako zákonitost, jako že voda teče s kopce? Musí ten "program" být něco, co je třeba uctívat či jeho jménem vraždit?

A kdo vytvořil ten "program"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.15 10:54
avatar

hodně lidí má velký problém s tím, že prostě nepochopí, nebo nedozví se všechno. Svým způsobem si z takových lidí Bůh dělá prdel. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.15 11:02

A on se někdo dozví všechno? Ten, kdo v dospělosti věří na Jéžiška?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pucmeloun
Datum: 19.02.15 11:34

A neskrývá za tímto typem vyjádření člověka: " A podívejte se na činy katolické církve a křižácké války ..a inkvizice...a pedofilie...a..." spíš to, že samotný ten člověk něco skrývá, co nechce, aby bylo odkryto; na co nechce, aby bylo poukázáno; na co nechce, aby bylo "sáhnuto"...

(Ano, a teď vím, že se dotýkám citlivého tématu, bodám totiž PŘÍMO DO VOSÍHO HNÍZDA. Nebo-li chci vymáčknout ten hnis, aby rána mohla být zahojena)

...A to NĚCO je: jeho vlastní hříchy!

Proto raději "vrhněme reflektory" na druhé, aby nesvítily na nás!

Raději popřeme Boha! A už jen MYŠLENKU na něj! - i ta by mi mohla škodit. Toť myšlenka takovéhoto člověka. Neboť přeci: kdyby tu měl nějaký Bůh mít vůbec existenci, to by mi kazil mou hru. Přeci bych si nemohl jen tak hřešit. A já přeci chci dělat to, co se mi líbí, i když je to hřích!

Když si totiž přiznáme Boha, pak víme i o své VINĚ. Anebo: můžeme klamat sami sebe.

"A ŽÁDNÉ STVOŘENÍ NENÍ PŘED NÍM SKRYTÉ; PŘED OČIMA TOHO, JEMUŽ SE BUDEME ZODPOVÍDAT, JE VŠE NAHÉ A ODKRYTÉ." Hebrejům 4,13 (Bible)

SEBEKLAM je nebezpečná zbraň !- proti mne samému, který ji držím. Pakliže přiznáváme existenci Boha, nutně cítíme vinu. Potřebujeme pak někoho, kdo by nás z ní zachránil. A TO UŽ SE STALO! Bůh zvolil cestu: Ježíš Kristus nesl Tvé a mé hříchy na kříž- VŠECKY. Stačí jemu uvěřit a tuto oběť namísto Tebe přijmout. Protože ON TĚ TOOOOLIK MILUJE, proto NA SMRT šel ZA TEBE! :)

Datum: 19.02.15 12:16
avatar
A neskrývá za tímto typem vyjádření člověka: A podívejte se na činy katolické církve a křižácké války ..a inkvizice...a pedofilie...a..." spíš to, že samotný ten člověk něco skrývá, co nechce, aby bylo odkryto; na co nechce, aby bylo poukázáno; na co nechce, aby bylo "sáhnuto"...
Přestaňte překrucovat věci tak, jak by se vám to hodilo. Já myslím, že každému je jasné, jak byl výrok myšlen. By se to jen snažíte ignorovat tím, že to hodíte za svědomí nevěřícím, že zatím schovávají své hříchy. Je to z vaší strany jen obyčejná manipulace, nic víc...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pucmeloun
Datum: 19.02.15 13:31
Ne,ne. Nesnažím se na nikoho nic hodit.Každý budeme jednou stát před Bohem NAPROSTO SÁM a zodpovídat za své činy.
!
Tedy i katolická církev(když ji stále předhazujete). ALE PROČ STÁLE BERETE TO MASOVĚ? Stát tam nebude zástupně nějaká katolická církev, ale KAŽDÁ TA OSOBA SAMA. SDAMA ZA SEBE.
Pro Boha není směrodatné, zda to bude nějaká církev, pro Boha JSTE SMĚRODATNÝ VY! A i to, jak to, jak si tu dnes stojíte. A zodpovídat se budete před Ním jen VY..nebudete mít obecenstvo,ani tleskající Vám, ani diváky-jen SVATÉHO A SPRAVEDLIVÉHO BOHA.
Takže je POTŘEBA vzít zodpovědnost včas za své činy, tedy i hříchy. Své hříchy DNES. ..viz řešení výše.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 19.02.15 12:10
avatar

Víte, já věřím, že se snažíte o nějakou osvětu v dobré víře, že někomu pomůžete najít smysl bytí. Píšete v původním příspěvku:

Nene, já věřím, že Duch Svatý je osoba. Jsem z Apoštolské církve. Ale (kromě Svědků Jehovových) myslím si, že není třeba tohle rozlišovat. Lidé to sice dělají, ale ve skutečnosti jsme jednota. Jenomže se prostě nemůžeme shodnout na některých věcech. Já myslím, že bychom se měli prostě řídit Biblí, jak nám to Ježíš řekl, za čímž stojí AC (jakože Apoštolská církev se řídí Biblí a nepřidává k tomu nic) Zdroj: https://www.poradte.cz/volna-…iskuze/13453-existuje-buh.htm Proč a kdy vznikla Apoštolská církev? http://cs.wikipedia.org/wiki/Apo%C5%A1tolsk%C3%A1_c%C3%ADrkev_(%C4%8Cesko) resp. http://cs.wikipedia.org/wiki/Apo%C5%A1tolsk%C3%A1_c%C3%ADrkev Proč nezůstali v církvi katolické? Proč se dělají různé odnože a je jich stále víc? Chceme křesťanství stmelené a jednotné, ale místo toho si každý vezme jen část Písma a podle něj chce žít, protože právě jeho výklad je ten správný...Já myslím, byť jsem katolík, že Biblí bychom se řídit NEMĚLI ! Bible nám ukazuje směr, píše o nepravostech lidí, abychom se poučili a byli lepšími. Když někdo vytrhne své 3 strany z Bible a chodí po domech, po fórech na webu a snaží se prokázat svou pravdu dle Písma svatého - toto je medvědí služba a vlastní církev takto podkopáváte!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.02.15 12:16

Ano, Bibli neposlouchat, nařizuje vyvraždění Čechů ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 19.02.15 12:40
avatar

Možná jsem se špatně vyjádřil, možná jste mne zle pochopil... Bibli můžete pročítat jak nekonečný román. Můžete ji číst za účelem sebezdokonalení - tj. najít chyby jiných a snažit se být lepším. Nezakazuji Bibli číst - dokonce bych doporučil, aby si ji každý pročetl - alespoň Nový zákon...

O nařízení, které uvádíte, nic nevím. Možná jsem špatně četl...

Četba je náročná a texty v sobě můžou zkrývat hodně zajímavého k zamyšlení. Je to nadčasová kniha, resp. soubor knih. Pokud ale někdo vytrhne část textu a řídí podle něj svůj život tím, že ostatní omezuje či ohrožuje, pak toto jednání je špatné. Není to vinou Bible - je to vinou chtíče člověka.

doplněno 19.02.15 12:56:

njn, to je právě ta vytrhnutá část - snad se toho nechytnou věřící čeští křesťané a nebudou likvidovat 90% národa...

Starý zákon není Novým zákonem zesměšněn nebo zakazován - Nový zákon upřesňuje některé pokyny a návody k dobrému životu člověka. Ve Starém zákoně máte uvedeno desatero - mimo jiné "nezabiješ". Tvrdit tedy, že Bible nám chce život vzít je trochu mimo..

To základní v Novém zákoně je Ježíšovo přikázání lásky - miluj svého bližního jako sebe sama. Bližní neznamená jen "kamarád, manžel, atd."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.15 12:50

Nový zákon je negací Starého zákona. Je podivné, že se tvrdí, že jsou oba součástí téhož náboženství a jde v nich o téhož boha.

Pokud jde o českou otázku - Bible žádá vyvraždění těch, kteří nesvětí den Boží (a o víkendech pracují) - tedy především Čechů chalupářů a kutilů všemožných.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.02.15 13:59

A kde byli ti statní čechové za těch dob, he?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.