Autolékárnička, použitelnost, nutnost

Od: Datum: 13.12.14 13:38 odpovědí: 10 změna: 14.12.14 19:13

Vážení odpůrci a zastánci. Prosím, zkusme debatu o autolékárničce probrat tady.

Můj názor - v souladu se zákonem si koupím lékárničku, která má expiraci (dobu použitelnosti) 2-3 roky za akčních 150,-Kč. V případě, že mne chytí PČR a požaduje lékárničku, ukážu s hrdostí, že mám vše v pořádku. Jelikož někteří prokouří denně víc (nekouřím už 14 let) nebo prosází ve sportce a jiných tisícovky měsíčně (já sportku dávám, ale max. 200 za měsíc..) - nemyslím si, že by investice do povinné výbavy byla zásadní v rozpočtu rodiny. Za tímto názorem si stojím !

Druhá věc je použitelnost dané lékárničky:

Kulaté nůžky jsou sice fajn, ale zkoušel už někdo těmi nůžkami rozstříhnout oblečení? 4 z 5ti jsou totálně strašné...

Obvaz - zkoušel někdo porovnat obvaz z lékárny s obvazem z autolékárničky? Porovnejte - rozdíl je vidět !

atd...

A expirace - co se může stát fášku, který je schovaný ... že?

Kde máte lékárničku?

v šuplíku palubovky? - tj. u topení? nebo v kufru vozu? ve dveřích? ...

Opět můj názor - zima -20°C, nastartuji, vytopím si na 20 uvnitř, zaparkuji... to cca 20x do měsíce v zimně, 60x za dobu expirace. Léto - doma garáž 20°C, parkoviště 60, klima,... Tyto výkyvy teplot se mi zdají dost zásadní pro změnu vlastností byť zabaleného obvazu, škrtidla, flastru...

Informace od hasičů - první z několika věcí, co uvidí u nehody, je roztrhnutý originální obal lékárničky - nikdo ji nepoužívá, nikdo ji nerozbaluje, a pak při nehodě se snaží přečíst, co vlastně má dělat.

Máte svou vlastní zkušenost s použitím lékárničky při nehodě?

doplněno 13.12.14 15:25:

Zkusil jsem své kontakty u PČR s ohledem na jedno vyjádření v jiném vláknu...:

PČR má kontrolovat řádný obsah lékárničky - jde pak o liknavost policisty, pokud se dokáže uspokojit datem na obalu... Žádná interní směrnice ani nařízení o "nekontrolování" balení neexistuje.

Díky také za první příspěvek, který vlastně říká vše nutné a důležité.

administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: horkyzeneslize
Datum: 13.12.14 14:53

Lékárnička je věc nutná a praktická. Ovčané však vědí spíš, kolik měla Barošová beďarů na zadeli, než úkony první pomoci. Inu, blbost u nás jen kvete... :)

Většina autolékárniček obsahuje absolutní šmejd. Nůžky se ohnou nebo se ulomí držátko a "samozřejmě" nestříhají nic. Škrtidla přetrhnete při sebemenším tahu. Dezinfekce většinou do roka vyteče. Obinadla z "umělé hmoty" nesají. Jinými slovy je autolékárnička dobrá spíše k tomu, když se škrábnete na chatě o hřebík. Vyřešil jsem tím, že nekupuji celou autolékárničku, ale používám vybavení z vojenské lékárničky (celokovové nůžky, fáče na masivní krvácení, apod.) a sem tam dokoupím, co mi chybí (hlavně dezinfekce). Naši zkorumpovaní fízlové většinou čumí, ale když vidí štůsek účtenek a že mám s sebou další tři staré autolékárničky, tak mne zatím vždy nechali.

A jinak korupčnická zlodějina na ovčany byla, jak jsme si museli před nějakým rokem všichni koupit nové autolékárničky, aby je soudruzi opět sotva do půl roku zrušili. Záchranáři už tenkrát s předstihem hlásili, že je to blbost...

...a vozím ji v zadním blatníku.

Jinak znalost zdravovědy je samozřejmě v zájmu každého z nás a ač laik, mám za sebou několik "zásahů" a možná dva zachráněné životy.

Datum: 13.12.14 16:02

O čem tu chcete diskutovat? 148 kč na čtyři roky? První pomoc by měl umět každý, ne jen motorista. V domácnosti se vám stane daleko více úrazu než na silnici. Koupím novou na čtyři roky a tu starou vozím dále, a v případě potřeby otevřu tu starší.Nebo používám pro svou potřebu v domácnosti. Jestli na tom někdo bohatne? Co je přednější,zdraví nebo něčí zisk? Hlavně že na Silvestra odpálí někteří ohňostroj za tísíce ,prokouří,propijí atd...

Autolékárnička 2015 s novým obsahem v plastovém kufříku
Autolékárnička pro osobní vozidla
Autolékárnička typ I dle platné vyhlášky v praktickém plastovém kufříku s ručkou, expirační doba náplně autolékárničky je 4 roky.Obsah autolékárničky je kvalitní a především funkční zdravotnický materiál, který Vám skutečně v případě potřeby pomůže.Lékárnička do auta dle platné legislativní vyhlášky. Autolékárničky do auta za skvělou cenu. Obsah lékárničky pro rok 2015 do auta dle vyhlášky MDaS ČR
běžná cena 199,00 Kč
naše cena 148,00 Kč (5,40 Eur)

Od: jmlc®
Datum: 13.12.14 16:33

je to pokračování vlákna https://www.poradte.cz/auto-m…-platnost-autolekarnicky.html s odpůrci... kteří si například tisknou expirační lístky na své tiskárně v domnění, že to PČR uspokojí...

Zatímco v původním vlákně jsem byl bombardován, že je hloupost kupovat novou, tady odmítají reagovat,... jen hlasují :)

Od: k2
Datum: 13.12.14 17:55

Vy jste mistrny prekrucovac faktu.
Zatímco v původním vlákně jsem byl bombardován, že je hloupost kupovat novou, tady odmítají reagovat
Nikdo Vas v predchozim vlakne nebombardoval, ze je hloupost kupovat novou. Pouze jsem uvadel na pravou miru Vami prezentovane nesmysly (odstaveni vozu s proslou lekarnickou a konstrukci "kdo, ma proslou lekarnikcu, ujizdi od nehody").
Jinak, co se tyce prohlidky zabalene lekarnicky, tak tu mame jeste ustanoveni "o primerene soucinnosti". Vice k tomu zde:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013010601
(+odkaz v clanku na judikat NSS)

Od: petrzach
Datum: 13.12.14 18:51

Pane Troubo ,život ti nezachrání LÉKARNIČKA ,ale znalost první pomoci ! Při vážné nehodě obnovuješ hlavně základní funkce k tomu nepotřebuješ nic co je v lekárničce (dýchání z úst do úst a masáž srdce) . Zlomeniny a jiné šrámy jsou druhořadé. A věř ,že jestli ti krvácení zastavím novým obvazem ,nebo posmrkaným kapesníkem ,tak to bude úplně jedno. Mimochodem mám taky falešnou lékarničku. Nejsi škodofkář?

Datum: 13.12.14 20:16

Měl bys založit ještě aspoň jednu otázku, když ti nestačí odpovědi na té první

Datum: 13.12.14 20:49

Tady nejde o 200 za jednu lékárničku. Tady jde o obrovský byznys s jejich dobou trvanlivosti. Kdo chce, tak zraněnému pomůže i bez lékárničky, nebo s lékarničkou deset let starou. Štírečkův nápad je prostě božský *palec*. On nepotřebuje ušetřit těch pár korun za novou lekárnu, on svým způsobem sabotuje naprosto absurdní zákon *smich*. A ti ostatní "co nechtějí mít problémy" nebo jak to napsal zakladatel tohoto vlákna, nechť se dále chovají jako vystrašené stádo, kde každý bez řečí odvádí ten svůj desátek.

Datum: 13.12.14 20:57

Sebodko já tě miluju

Od: petrzach
Datum: 14.12.14 19:09

Tak včera jsi ty chytráku chtěl stašně diskutovat . Tak kde jsi? Přebaluješ lekárníčku?

Od: jmlc®
Datum: 14.12.14 19:13

tak nějak jsem zjistil, že když napíšu "diskutujme o nutnosti a platnosti lékárničky", píšete tu nadávky, urážky a napadáte mne místo debaty... poprosím admina o vymazání vlákna

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.