Platnost autolekárničky

Od: Datum: 12.12.14 16:01 odpovědí: 24 změna: 22.12.14 21:58

Prosím Vás jaká je platnost autolekárničky? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 12.12.14 16:03

Neexistuje "platnost autolékárničky" - jedná se o min. trvanlivost jednotlivých částí - výbavy. Na každém flastru máte datum expirace...

Pokud vás PČR bude chtít poškádlit, rozděláte si lékárničku a v případě prošlé min. trvanlivosti jednoho nutného obvazu nemáte splněno - můžete být postihován...

doplněno 14.12.14 13:56:

Tazateli se omlouvám za následné rozvádění a sem tam mylné informace. Myslím, že ta první informace měla být i poslední a byla dostatečná na vaši otázku...

Ostatním děkuji za upozornění na mé chyby... v dalších mých odpovědích na daném fóru budu odkazovat čistě a pouze na weby k dané věci ... bez soukromých reakcí, které tazatele zcela vůbec nezajímají..

http://www.lekarna.cz/clanek/…rnicka-proc-ji-mit-v-poradku/

Ohodnoceno: 1x

Od: k2
Datum: 14.12.14 14:03

Kdyby ten odkazovany web alespon nebyl plny blbosti a reklamnich kecu...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.12.14 14:16

Oproti odkazu já naopak považoval za blbost přelepovat datum expirace na obalu...

Můžu se vás zeptat, proč nejste registrován?

Od: petrzach
Datum: 14.12.14 19:44
Tak nám TAZATEL hrdina uzávírá své diskuze z důvodu ,že se mu nelíbí jak mu odpovídáme...tak ti teda demokrate odpovím jak to chceš slyšet . ...Všichni co nemáte lekárničku co vám nakázala vláda a jezdíte v obci 60 jste rebelové ) Prý- Hodil jsem nové téma do pokecu )

Datum: 14.12.14 19:51

Tazatel v tomto vláknu je někdo jiný... diskuse v pokecu nebyla diskusí ale po dvou příspěvcích osočováním atd...

Ano - píšete sice mimo téma, ale máte pravdu. Pokud nemáte lékárničku ve voze a jezdíte v obci 60tkou právě tam, kde to není povoleno, jste rebelem... Nicméně na každé prase se voda vaří... Za špatnou lékárničku budete mít pokutu, za rychlou jízdu také.

Moje švagrová byla sražena vozidlem ve vesnici (posledních 300 m před cedulí - tam už se asi může jet rychleji?), má trvalé následky, plný invalidní důchod, mentálně zkončila na 5tiletém dítěti, fyzicky "chodí sama"... Ovlivnilo to celou rodinu, jejich potřeby a možnosti. Z policejní zprávy vyšlo najevo, že řidič jel rychlostí cca 60km/h. Kdyby jel 50tkou, ubrzdí nebo nezapříčiní takové rozsáhlé poškození těla a mozku...

Chcete toto zažít? Jako řidič nebo jako postižený? Já proto jsem odpůrcem všech takových rebelů... a pokud se zabijete, je mi to jedno, ale když ublížíte jiným - sedněte si do kriminálu !

Od: svagrova
Datum: 21.12.14 00:03
musis jeste dodat, ze se vracela ozrala domu a na silnici se motala v noci v tmavem obleceni

Datum: 21.12.14 11:58

jo - bylo jí 2 a půl roku ! nehoda byla v poledne...chcete fotky? Lékařskou zprávu? nebo jen kontakt a chcete ji navštívit?

Asi jste nic podobného v rodině nezažili, když tak reagujete.

Datum: 21.12.14 11:59

A co teprve nerezový spínací špendlík :D

doplněno 21.12.14 12:03:

Samozřejmě, v případě, že v lékarničce něco chybí či expiruje, je možné to dokoupit nové (samostatně) a vyměnit. Já mám starou lékarnu doma pro účely když si ze své "šikovnosti" vždycky něco udělám. Je pravda, že jsem viděl borce, co z ARO vyndal lékárnu v podobě zmuchlané, smardlavé, textilní malé polní, v ní měl rozbalené a špinavé obvazy s datem expirace 1989, nedivím se že dostal pokutu :-D sranda byla, že se pořád hádal s policistou, že lékarnu má :-D

Od: host
Datum: 12.12.14 16:56

Jedna lékárnička má platnost (expiraci) od října, kdy byla zakoupena 1 rok, další lékárnička od jiného výrobce 5 let. Chce se to podívat nebo se zeptat prodavače ještě než lékárničku koupíte.

Datum: 12.12.14 17:02

Platnost lékárničky je stanovena v souladu s aktuálními zákonnými požadavky. Na jejím obalu je vždy uvedena minimální doba použitelnosti. Já po těch obvyklých čtyřech letech koupím novou a je to... Pokud policejní kontrola vidí lékárničku v originálním stavu, kontroluje jen datum a a vrátí ji.

Od: buss®
Datum: 12.12.14 18:49

Ále, mrzí mě, že jsem se nechal nachytat a koupil po masáži novou, asi před dvěma léty novou, rouška či co to tam mělo být? Ale na obalu je to napsané, možná je lepší si obsah zhotovit sám podle požadavku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.12.14 19:40
Mám nepouzitou zabalenou prošlou. Jen jsem vysunul obsah, oskenoval, v PC změnil datum, vytisknul a dal zpět. Platí další tři roky

Datum: 12.12.14 20:15

Štírečku, mohl byste upřesnit? Jakou máte? Jak jste ji upravil? Obsah (obvazy atd.) jste vyměnil za nové, s delší expirací?

Datum: 12.12.14 23:33
Obsah ne, jen lejstro s datumem.

Datum: 13.12.14 08:58

chci vás vidět, až potkáte policajta, kterého obsah zajímá... jsou takoví...

Nechci se tu rozepisovat o kvalitě těchto lékárniček a využití v praxi... to je jiné téma.. Váš příspěvek ale není zrovna rádcovský - naopak, radím vám, přestaňte s tou hloupostí - ušetříte 200 za 3 roky a bude vás to stát 2000,-! možná i odstavení vozu, protože bez lékárničky vůz nesmí na silnici.. záleží na charakteru policisty.

doplněno 13.12.14 11:36:

Omlouvám se - opravuji - nemůže vám odstavit vůz kvůli lékárničce, pouze zaplatíte 2000,- v blokovém řízení...případně víc, když nezaplatíte na místě...

a nebo se stane nehoda a :

Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchrankyText přílohy zákona c. 361/22000 Sb.: "neposkytnutí účinné pomoci (první pomoc a přivolání záchranných složek) účastníkem silničního provozu, který není účastníkem dopravní nehody při nehodě s evidentním poškozením zdraví nebo ohrožením života" Text § 150 Trestního zákoníku: "Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta."7---Odnětí svobody až 2---§ 150 TZ

Datum: 13.12.14 11:14

...možná i odstavení vozu, bez lékárničky vůz nesmí na silnici

Opravdu? Podle jakeho paragrafu?

doplněno 13.12.14 11:50:

Proc do toho ted motate neposkytnuti prvni pomoci? V poskytnuti pomoci Vam prosla lekarnicka nejak zabrani? Jinak receno neprosla lekarnicka je zarukou poskytnuti prvni pomoci?
P.S.: Koukam, ze medialni masaz o nebezpecnosti ridicu s proslou lekarnickou v aute a jejich tvrdem postihu, funguje celkem dobre...

Datum: 13.12.14 12:04

Dobrá tedy - já doporučuji, radím.. buďte připraveni, mějte dle § a nesnažte se podvádět...

Co se snažíte doporučit vy?

Když budete mít 6 let staré škrtidlo schované v šuplíku u topení, které je ztyřelé... asi toho moc nezvládnete, ale jistě si pomůžete řemenem.. nebo jen ujedete ...?

doplněno 13.12.14 12:20:

Dobrá - prosím tedy o informaci, jak bych měl poradit... Ujetí od nehody byl přívlastek - vy si poradíte se ztyřelým škrtidlem?

Mám rád bezproblémový život - nerad platím pokuty. Radit přepsání data na lékárničce vidím jako nesmyslné a navíc nabádání k následnému problému. Já už měl několik kontrol u silnice a jednou mi lékárničku prošli... byla ok. Ano, raději někoho postraším, že by měl splnit vyhlášku, jinak bude postihován...

Zákon také uvádí postih "až..." byť může být udělena jen podmínka...

Datum: 13.12.14 12:14

Ja nic nedoporucuji ani neradim. Ja se jen snazim vyvracet Vami psane ocividne nesmysly, ktere zde prezentujete ci podsouvate. Koukam ale, ze maji uspech, protoze hodnoceni ocividne sbiraji...
P.S.: Opet hrajete na "notu" ma proslou lekarnicku, ujede od nehody.

doplněno 13.12.14 12:39:

To je prave Vas problem-musite radit ve vsech tematech za kazdou cenu. Jiz pred Vasi reakci na prispevek od "stirecek" tu bylo dost rad a nametu jak situaci resit, ze kterych si tazatel jiste uz nejakou vybral.
Co myslite pojmem "privlastek" nejak nepobiram.
Pokud Vam k bezproblemovemu zivotu pomuze zbytecne kupovat predrazene lekarnicky, tak OK, je to Vase volba. Nicmene pokud mate lekarnicku original zabalenou, tak je tusim nejaky interni predpis PCR, ze do ni nemaji co lezt, ale podrobnosti o tom nevim, tak jsem to zde ani nevytahoval. Strasit nesmysly o odstaveni vozidla a konstrukce o neposkytnuti pomoci je v tomto pripade spise protichudne.

Od: buss®
Datum: 13.12.14 12:41

No a co se stane, když někoho omotám prošlým fáčem? Na svých zraněních to běžně dělám, nebudu na chalupě kupovat furt nové, a žiju. Jde o zdraví, nebo o kšeft? A co se stane, když nebudu fyzicky ošetřovat ale zavolám pomoc? Jsou lidi, co při spatření krve omdlévají.

Datum: 14.12.14 19:18

Bussi-když si motáte krvácení klidně hadrem od šmíru-nic se neděje,prvotní je zastavení krvácení a tím záchrana života.Stanovisko většiny nermálních nezainteresovaných lékařů je : obvaz s nepoškozeným obalem ale spropadlou DTM je stále STERILNÍ a tím vždy vhodný.

Výměna lékarniček za "čerstvé" je jen loby ve prospěch výrobců obvazového materiálu!

Od: helin
Datum: 22.12.14 21:58

Oni dnes ty obvazy jsou NESTERILIZOVANÉ! Takže pak už je asi jedno co použijete.

Datum: 13.12.14 20:04

Moralisto, svůj návrh bys měl přednést na úřadu vlády. Právě díky nim se z lékárniček stal pouze zdroj zisků různých kamarádských firem a dalších kamarádíčků. Co z toho, že i lékaři tvrdili, že špatným použitím roušky se může oběti ještě více uškodit, protože laik to nezvládne technicky správně. Nešlo vůbec o bezpečnost, ale o prachy. Tak jako vždy!. Ono to není o tom, zda to člověk použije čerstvé nebo prošlé, ale o tom, zda to použije správně. Nevěřím tomu, že prošlý obvaz by někomu uškodil, pokud je sterilně uzavřený... Taky myslím, že až budeš mít tu čest se smrtelnou nehodou, budeš mít jiné starosti...

Datum: 21.12.14 12:06

jmlc: chápu Váš názor, ale s tím vysvětlováním neposkytnutí pomoci apod. bych to neviděl tak černě. Každopádně někteří řidiči byli, jsou a budou prasata a tím, že si tu sprominutím plácáte játra se nic nezmění. ;)

Datum: 13.12.14 13:17

Tak opět omluva - odpověď na dotaz zní - platnost je do doby použitelnosti - dokud nevyprší expirace.

Ostatní pro a proti navrhuji do jiného tématu... asi založím, protože to možná bude dost zajímavá debata :)

doplněno 13.12.14 13:56:

Hodil jsem nové téma do pokecu - můžete se tam prosím vyjádřit? Vaše názory, zkušenosti s lékárničkou,... bude to jistě plodná debata

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.