Jaké boty na kolo?

Od: Datum: 04.04.16 23:51 odpovědí: 2 změna: 05.04.16 12:12

Zdravím, mohl by mi někdo doporučit jaké boty na kolo? Mám horské kolo, ročně najedu cca 200km v středním a těžkém terénu, a 500km po šotolině a silnici. A několik desítek km pěšky s kolem. Takže bych rád nějaké univerzálnější boty s ohebnou podrážkou, bez nášlapů. Zároveň ale aby ty boty byly trošku vzdušnější, nějaký vzorek na podrážce, ale ne žádný traktory, abych měl kontrolu nad kolem. Cenový strop mám zatím kolem 2 tisíc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kolista
Datum: 05.04.16 11:06

Na tohle jakýkoliv tenisky - ideálně asi tréninková běžecká bota do terénu.

Ohodnoceno: 0x

Od: ar
Datum: 05.04.16 12:12
No není to sice moc km ročně,ale pokud chcete pohodlnou obuv jak na kolo tak na chůzi, pořídil bych cykloturistické tretry. Ono někdy opavdu můžou bolet chodidla od pedálů u tenisek, teré mají měkou podrážku.Jak jsem psal volil bych cykloturistické, podrážka je natolik tuhá, že pedály netlačí do chodidel a přitom je pružná a pohodlná na běžnou chůzi. Né každé tretry jsou však vhodné na používání bez kufrů( nášlapy). Hodně Fy dělá boty, které mají pro kufry plastové záslepky a to na chůzi není ideální. Na kolo zase není ideální,když jsou pouze šněrovací. Já bych volil šněrovací a jednou páskou na suchý zip, dále aby byla podrážka bez šroubovací záslepky. Takové tretry dělá třeba Specialized model Tahoe a nebo Northwave modely Escape a Rocker. Podrážku od Northwave můžete vidět v odkazu https://www.poradte.cz/sport/…sehnat-spodek-od-spd-bot.html podrážku od "spešlu" na foto, před montáží kufrů. Oboje jsou i vodotěsné,protože je celistvá podrážka a pro kufry je potřeba nejprve otvor vyříznout. Boty se se šroubovací záslepkou nejsou moc dobré na chůzi za mokra.
Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.