Z jakého jehličí vařit čaj?

Od: Datum: 17.12.12 09:22 odpovědí: 8 změna: 18.12.12 10:18

Dobrý den,

chtěla bych si uvařit nějaký zdravý čaj z jehličí, nemá s tím někdo zkušenost z jakého a jak jej vařit?

Děkuji všem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.12 09:24

Co si pamatuji, tak se vaří z borovicových mladých výhonků- takže nyní ne.

doplněno 17.12.12 09:26:

Ale čaj se nevaří, jen se spařuje vařící vodou po dobu cca 15-20minut- až uvidíte že se voda začíná zbarvovat do zelena, přecedíme a pijeme..Před použitím je třeba jehličí propláchnout .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.12 09:43

Velmi dobře se dá použít i smrkové jehličí. V letních měsících je výborný čaj z mladých výhonků smrku spolu s listy divoké jahody a ostružiny. Také se dá udělat čaj ze sušených jehliček. Smrk má vůbc velké využití v léčitelství viz článek Léčivé síly smrku. Téma se také probíralo zde na poradně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.12 11:07
avatar

Pozor na tis! Je jedovatý! *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.12 07:57
avatar

Máte pravdu, babičko, tis je celý jedovatý /dřevo, kůra, jehličí/, kromě těch červených plodů. Ty se prý dokonce mohou jíst. Nikdy jsem to ale raději nezkoušela.

Někdy v 1. polovině minulého století si ženy vařily čaj právě z jehličí tisu. Byl to prý osvědčený prostředek na vyvolání potratu. Mnoho jich ale na to dojelo! *bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.12 10:18
avatar

Ano, mohou, ale jen ten červený obal (míšek). Semena, která jsou uvnitř, jsou také jedovatá, takže k ochutnání by mě stejně nikdo nedonutil:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.12 16:15
avatar

Nedoporučuje se příliš tyto čaje zneužívat,mohou mít i vedlejší účinky.Především se musí používat mladé výhonky jedle,borovice a smrku,ale i jalovce.Působí proti dýchacím problémům,zánětům ledvin a močového měchýře.Pro dospělé je lepší,než čaj,užívat lihový extrakt.Jak čaj,tak extrakt by neměl být příliš koncentrovaný.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.12 17:03
avatar

Proč chcete vařit čaj z jehličí? Je tolik čajů v sámoškách, ve specializovaných prodejnách, v lékárnách, v buticích, v prodejnách bylinek. Sypané, sáčkované, granulované. Velice drahé, velmi levné. Zelené, černé, ruské, anglické, bylinkové, květinové. Od spousty výrobců a prodejců. Spousty značek. Dlouhatánské regály všude. A vy chcete vařit čaj, nevíte jak a nevíte z čeho?! Mám pocit, že si koledujete o malér. *bzum* Pořád se mi vybavije smrt dívky, která si, snad před rokem, uvařila čaj z tisu, protože chtěla zažít mimořádné pocity. A taky ti magoři, kteří svařují houbičky a semena halucinogenních bylin. Chtějí zkusit zvláští pocity na pokraji smrti. *plac*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 18.12.12 10:16

Z jehličí se zdravý čaj nevaří. V sezóně si natrhejte a nasušte vhodné byliny, popřípadě teď pijte čaje, popřípadě "čaje", co jsou v obchodě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.