Co psát na vizitku?

Od: Datum: 15.12.12 22:04 odpovědí: 13 změna: 17.12.12 00:02

Dělám si vizitku a došel jsem k problému na vizitce mám nahoře jméno společnosti potom mám napsané své jméno své bydliště telefon a svůj email ty mám ale dva jeden mám na seznamu takže mám danieldvorak01@email.cz a druhý mám na google a ten je danieldvorak01@gmail.com *smich* no a potom tam je ještě email společnosti. takže 3 emaily je to správné mohou být na vizitce 3 emailové adresy? které jsou stejné s tím rozdílem že mají jinou koncovku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hezrone*
Datum: 15.12.12 22:09

Samozřejmě, že tam dejte jen jeden mail, na co 3, zvlášť když začínají stejně. Prostě si určete, na který chcete dostávat maily od zákazníků, kterým dáte vizitku..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: daniell*
Datum: 15.12.12 22:28

tak by tam byli minimálně 2 emaily. jeden firemní a druhý soukromý tak dobře děkuji. Z hlediska praktičnosti i ostatních věcí @email.cz nebo @gmail.com? *nevi* v detailech je síla velkých věcí ;)

Datum: 15.12.12 22:45
avatar

Na firemní vizitce nemá soukromý e-mail co dělat (a naopak).
A o firmě vypovídá i to, že má poštovní adresu na freemailu (lhostejno zda email.cz nebo gmail.com, i když ten gmail snad budí o chlup lepší dojem)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 16.12.12 00:12

Přesně jak říká jethro, na vizitce by měl být reprezentativní e-mail, takže ideálně by v něm neměla být žádná nesmyslná číslíčka (01), ale jen jméno, a za zavináčem např. totéž, co má firma jako webovou adresu. Cokoli ostatního působí skutečně krajně amatérsky.

doplněno 16.12.12 00:14:

Protože si děláte vizitky sám, čekám, že je to nejspíše vaše firma (jinak je to amatérství skoro do nebe sahající, pokud vám je ani zaměstnavatel nedá :D), takže doporučuji kontaktovat toho, kdo vám dělal webovky, měl by si s vytvořením patřičného emailu poradit... A vizitky dělejte až pak.

doplněno 16.12.12 00:15:

Aneb tohle je právě ten detail, ve kterém je síla, jak sám píšete. Gmailem to nespasíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.12 00:27
avatar

Souhlasím s Jehtrem: oddělila bych soukromou vizitku od firemní.

Firemní vizitku by Vám navíc měla vytvořit firma. K použití firemních údajů na soukromé vizitce byste měl mít souhlas firmy.

___ DanielDvorak01 podle mne nepůsobí dobře.

Založila bych si další e-mail na jiné službě, kde to půjde bez číslovky, případně s vloženou tečkou či pomlčkou mezi jméno a příjmení (Daniel.Dvorak nebo Daniel-Dvorak).

Poštu bych si přeposílala na e-mail, který běžně používám. Musel byste si hlídat, z které adresy odpovídáte, ale vizitka by podle mne působila lépe.

doplněno 16.12.12 00:32:

Další možnost je pořídit si vlastní doménu (působíte-li v ČR pak .cz, pro zahraničí .eu, .com .org ...).

Doména ročně stojí kolem 200 Kč, hosting můžete sehnat zdarma (např. Tele3 a další služby), a na vlastní doméně si pak zprovoznit e-mail a GoogleDocs (také zdarma; tento účet navíc můžete propojit se stávajícím na Gmailu).

Nebudete-li chtít provozovat vlastní web, nemusíte. Doména může sloužit jenom pro vlastní e-mail.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 16.12.12 07:04

Jak píšou ostatní, na firemní vizitce má být firemní mail. Nevím, co děláš, ale běžně by ti ve firmě ani nedovolili strkat si na vizitku soukromý mail a absolutně to nebudí důvěru. Jak si má pak zákazník vybrat? Co si má myslet o tom, že ti nestačí jeden mail?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.12 07:49
avatar

Mně dělala vizitku firma. Na nic se mě neptali, nemusela jsem si ji navrhovat pracně sama. Měli jsme ji všichni stejnou, s logem firmy, jen jména a telefony byly různé. Byly tam jen firemní údaje. Můj mobil /byl služební/, zelená linka, email firmy, telefon na spojovatelku a adresa.

Míchat dohromady soukromé a služební bych nedoporučovala.

Ať Vám firma dá udělat firemní vizitky, Vy si můžete navrhnout a dát udělat sám ty své soukromé. :) Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 16.12.12 09:28

Jedná se o soukromou malou firmu s mím jménem je problém ten že je strašně časté Dvořák je jednou z nejpoužívanějších příjmení a zkoušel sem všelijaké varianty jako tečku , čárku , pomlčku , dvě tečky a písmeno přidat nemůžu to by pusobilo jako pokračovaní jména tak jsem tam umístil 01 což se divím že bylo volné potom takže to je složitější s mím jménem osobně znám několik stejně se jmenujících lidí :D. jsou tam dva emaily protože jeden ten s názvem firmy od toho znají heslo všichni z vedoucích firmy a na ten můj samozřejmě jen já. Na vizitce se nachází ještě malé logo firmy. potřeboval jsem smíchat firemní a osobní vizitku.

Datum: 16.12.12 09:53

Vizitky přeplácané různými údaji nepůsobí dobře. O některých vizitkách si myslím, že měli být vytištěny spíš na formát A4 *zed**smich*,

Tři mailové adresy - to je opravdu moc. Já na Vašem místě bych vybrala tu "nejoficiálnější". Ten důvěrnější mail bych dala konkrétní osobě jen tehdy, když budete probírat nějaké tajné operace ;)

Ano, máte dost obvyklé jméno, ale pokusila bych se ještě najiít nějakou alternativu. Kamarád např. použil z jména pouze Dan . To 01 - mě hned naskočílá v hlavě - Jsem James Bond 007 :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 16.12.12 09:54

*smich*

Datum: 17.12.12 00:02
avatar

V tom případě doporučuji řešení na vlstní doméně v kombinaci s Gmailem (viz výše).

200 Kč ročně není velký výdaj a e-mail Daniel@Dvorak.cz nebo info@Daniel-Dvorak.cz (případně varinata s koncovkou .eu, .com, .org) bude působit lépe než DanielDvorak01@freemail.cz (DanielDvorak01@freemail.com).

Dobré jméno firmy budujete i vlastní doménou. E-mail na freemailu nepůsobí korektně, hůře budete hledat zákazníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 16.12.12 10:10

Tak bych tedy potřeboval s tímto poradit jak tedy udělat email protože varianty co my to nabízí mají více čísel než písmen. ;) zkoušel sem daniel.dvorak - obsazeno , dvorak.daniel -obsazeno , (pomlčka tam vložit nejde)

Od: askmenow*
Datum: 16.12.12 13:02

... ale to přesně eší to, co popisuje ivzez, že si za ěnjaké směšné peníze necháte jako firma založit takový mail, který bude mít za zavináčem např. název firmy. Pak si můžete dávat cokoli a nikdo jiný to mít nemůže...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.