Syn manželce i učitelce odsekává a držkuje

Od: Datum: 14.12.10 20:07 odpovědí: 20 změna: 03.02.11 21:26

Dobrý večer Jsem tu opět a znovu ze skoro stejným problémem který jsem tu rozebíral před rokem https://www.poradte.cz/spolec…981-jak-vychovavat-kluka.html už ani tak nejde o sjednocení názoru s manželkou na tom jsme se dohodly a podporujem jeden druhého. Ted potřebuji poradit co sklukem když mu nejsem na blízku tak je jak urvaný z řetězu. Manželce i učitelce odsekává držkuje atd. Do školy za třídní učitelkou chodím skoro co 14dnů (ne dobrovolně vždy si mě pozve). Já jsem si u něho vybudoval respekt ke mě si nic nedovolí k manželce když jsem doma tak to občas vyzkouší ale jenom do mé trpělivosti zvýším hlas a je klid. Když jsem odpoledne pryč tak 2x do týdne a příjdu ke dveřím nestačím se divit co slyším za dveřmi né pravidelně ale jenom strčím klíč do dveří a je klid to samý je ve škole tam nad nim stát nemůžu Nepomáhají zákazy na tel. poč. atd. ani tresty formou opsat text napsat 50 nějakou větu. Když příjdu ze školy proberem danou situaci at v klidu nebo zvíším hlas nebo dostane nějaký trest druhý den o tom skoro neví a dělá to samé. Manželka sním chodí k psycholožce už skoro rok ta nám zatím řekla že je vůdčí typ ale jak na jeho chování zatím nevím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: chelsi*
Datum: 14.12.10 20:17

Doufám, že mi váš syn nebude dělat šéfa v práci. To bych ho asi umlátila :D Řekla bych to asi takhle - podle mě se uklidní až bude větší, všichni to zkouší a on pozná, co to je svět. Nebo mu to zůstane, ale ohýbejte proutek dokud je mladej, a´t si nemyslí, že k ženám může být hnusný. Dovolím si podotknout, že by to mohlo v budoucnosti vést až k násilí a bála bych se, aby pak svou přítelkyni nezbil, když je takový už teď. Ale možná mám jen blbé řeči... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.10 20:59

Čekat se nedá až ho to naučí svět je ted v 5 třídě letos dostali i jinou paní učitelku je to jedna z těch nejpřísnějších učitelek na škole ani ta si s ním neví rady. Z toho co píšete ke konci mám taky obavy. Je to můj nevlastní syn se kterým žiji od jeho 5 let a když jsem s nima začínal žít a kolikrát jsem viděl jak se chová k manželce když mu něco řekla co se mu nelíbylo natáhl i pěst a naskočila mu žíla v tu dobu jsem ho to odnaučil ale zůstat to v něm mohlo i nadále. Ode dneška jsem mu zavedl tvrdý život už mi bohužel ruply nervy. jen mám strach at se to nevymstí někde jinde je mu přeci už 10let.

Od: chelsi*
Datum: 14.12.10 21:13

No tak to je mazec jako... Nevím, co bych dělala, jen si dokážu představit, jak vám musí být, mě osobně by to hrozně vyčerpávalo, musí to být náročné, mít doma takového rebela. Tohle chce opravdu odbornou pomoc, ale když píšete, že vám jen řeknou, že je to vůdčí typ... Zkusila bych nějakou činnost, kde by se vybil, nějaký koníček - má? Potřebuje poznat, že vždcky nebude vyhrávat a musí se to naučit přijmout, že nebude vždy po jeho...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.10 21:36

Koníčky i zábavu má a je v tom podporován Když je venku pěkně tak skoro celý odpoledne lítá po venku. To že není vždycky po jeho to je další oříšek opět ke mě nic a k manželce i učitelce cokoli v neděli jedem na fotbalový zápas uvidím co mi řekne trenér jak je to u něho s poslouchánim.

Od: myse®
Datum: 14.12.10 21:58
avatar

to je docela mazec - v deseti letech. Jestli to takhle půjde dál, co udělá v 15? znám to z vlastní zkušenosti jaké to je...

Prostě si máma bude muset dupnout - ONA ne jen vy. Evidentně se ho bojí a on si dovoluje co chce.

Chlapeček potřebuje pár přes držku aby se probral.

Toť můj názor, stojím si za ním... a ted do mne...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.10 22:16

Můj názor to je taky i před rokem když jsem to tu řešil dokonce se ozvaly i lidi co napsaly že jedna dobře mířená facka je lepší jak cokoli jiného Pres tu držku dostal a né jednou ale bezvýsledně teda klid byl asi tak týden žebych každé pondělí ráno ho zrezal a do neděle by byl klid*bzum* snad to tak daleko nedojde. Doma se snažím prosadit aby žena ho netrestala a trestal jenom já když se něco stane mezi něma bude mi to muset říct. Tak to fungovalo u mě doma mamka mi nikdy nic neřekla ale jak se vrátil tatka at z práce nebo ze zahrádky tak mu to všechno vyklopila a já dostal z prava pak z leva a nakonec od země a měl jsem i z mamky respekt a nikdy jsem si kní nic nedovolil.

Od: pt®
Datum: 14.12.10 22:27
avatar

Dnes nemá nikdo trpělivost a děti se nemůžou vyřádit venku, jako my za mlada. Člověk se bojí pustit ven, aby je někdo neunesl, nebo nejdou ven k vůli PC a sedí jen doma. Přece musí někde energii vybít, když není kde, tak je to v chování. Jak padne rána, poslechne již jen na ránu. Najděte pro kluka vyžití, třeba Judo, karate, kde by se vyřádil. Víte, kolik už prožil ponižování ve škole, když tam jste co 14 dní. A učitelka to s ním asi taky neumí. Kluk už dělá všechno na truc. Není to stroj, je to živý tvor. Nevím, jak Vám to napsat, změňte úplně přístup. Vy jste dospělý rodič, Vy musíte mít rozum a jít příkladem. Ten kluk do smrti nezapomene na facky a na to ponižování a žalování. To je můj názor. - stařenka

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.12.10 23:04

V tom máte pravdu že se děti nevyřádí jako dřív kluk má možnosti se vyřádit venku v létě si stavěli bungr kousek od paneláku hrajou fotbal před panelákem kolikrát příjde dom padne unavou a druhý den donese ze skoly zápis že tam mám přijít. Podle mě to v energii nebude ale nejsem psycholog je to jenom můj názor s píš v zanedbané vychově od mládí. Přístup ve výchově jsem změnil před rokem Když jsme probíraly výchovu s psycholožkou #ff0000">#ffffff">Kluk už dělá všechno na truc #ffffff">ano v tom máte pravdu on musí byt ten nejdůležitější a když to tak není tak na sebe upozornuje jak v hodinách tak i o přestávkách. s Paní učitelkou jsme rozebíraly víceleté gymnázium ona to předhodila v hodině jako téma aby se ji vyjádřily kdo by tam chtěl jít a kdo ne a nějaký důvod a kluk ji řekl že on tam nepůjde protože se těší jak bude provokovat a deptat učitelé ná druhém stupni. *zed*Kéž by tam byl takoví učitel jak jsme měly mi zatahal za koutek a hned jsme mlčely.

Od: karina*
Datum: 14.12.10 22:50

filipecjiri, možná dřív takhle fungovala výchova, že otec byl ta autorita a i dětem se říkávalo "počkej až to řeknu tátovi". Jenže dnes je doba už jiná a asi se budete muset i Vy jako otec přizpůsobit. Nevím, proč prozazujete aby nebyl syn od matky trestán. Tím nemyslím bit, ale přeci když něco provede v době kdy je s matkou, musí následovat trest v určité míře přiměřennosti provinění- vypnout PC, uklid pokojíček, nekoupit mu kredit, dát zaracha, pomáhat třeba s večeří apod. Proč chcete aby matka čekala na Vás, abyste to až "někdy potom" řešil Vy? Takhle si respekt matka nezíská (asi ani nechce, chce být ta jediná hodňoučká) a v pozdějších letech se jí to ovšem může krutě vymstít. Vám ovšem také, ve Vás bude vidět zloducha, byť jste zatím jediný, který nějakým způsobem chce z kluka vychovat řádného chlapa. Myslím si, že z toho jak popisujete situaci u Vás doma, se od matky dozvídáte pouze malou část nějakých synových provinění a tu větší si nechává pro sebe, z čehož syn dobře těží. Musíte se sjednotit a vy dospělí táhnout za jeden provoz. Rukou nerozdílnou pochválit i potrestat vždy v tom okamžiku, kdy je to potřeba. Syn si musí uvědomit, že musí poslouchat a respektovat oba rodiče,zatím matce roste přes hlavu. Takže by se měla i maminka změnit a to velmi. Karina

doplněno 14.12.10 22:58:

prostě si se ženou sedněte, dohodněte si jasná pravidlaa pak oba sp ovlečně dobrém promluvte se synem a vysvětlete mu, jak to bude od te chodit.

A jak píše pt, určitě zvažte pro něj nějaký sport, který ho chytne a kde se vyřádí a unaví a zapomene na blbosti.Ovšem trenéra předem trochu varujte, aby se řádně na něj připravil *smich*.Kar.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.12.10 23:16

Máte v tom pravdu že je to trochu postarší bránil jsem se tomu jenomže to co píšete to je u něho vyskoušené on má ženu prostě na háku ona ho zbije zakáže mu cokoli s toho jak píšete a tím to končí na závěr ji řekne že je hnusná matka a odejde do pokojíku. Potom žena bulí že jí něco takovího řekl a on má vyhráno. Zloducha možná ve mě vidí ale pomazlit příjde jedině za mnou. A to že miřekne jen malou část to Vím ale přeci nebudu doma kupovat diktafon abych se to všechno dozvěděl co se stalo mezitím co nejsem doma.

Od: zima*
Datum: 14.12.10 22:23

A psycholžka, kterou navštěvuje by vám nemohla poradit, jak s ním jednat, aby došlo k nějakému zlepšení. Myslím, že by měla znát nějaké způsoby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 14.12.10 23:14
avatar

máma nemá autoritu, syna se pravděpodobně bojí a bojí se cokoli řešit sama.

Jak by na mne synáček vystartoval, jednu mu střihnout at vidí, že takhle ne.

domluvy jste zkoušeli, psychologa taky (změnila bych ho - jeho přístup evidentně nemá žádný vliv) a na co budete čekat?

až jednou zase nebudete doma, že synek dá facku mámě? no kam ten svět spěje. Ona se musí postavit a ukázat kam až kluk může zajít a ne čekat až problém vyřešíte vy. Klukovi je jenom 10, co až mu bude 15-17 co pak?

Stanovit hranice a ty tvrdě vyžadovat. a důsledně. i matka.

na hrubý pytel hrubá záplata

máme v rodině zářný příklad takového (neuražte se) spratka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.10 23:32

V tom je celý ten problém dokud si ho žena nevybuduje všechno padá na zed jak ten hrách. Psycholožka jediný co poradila jednat s ním jak v rukavičkách Když se s ním něco řeší jeho odpověd je ja nevím podle psycholožky neumí ve stresu odpovědět máme mu dát na výběr jenomže to mi příjde že si vybere tu lepší odpověd já když ho dotlačím ke zdi tak je schopen tu odpověd říct sám a přesně jak to bylo. Jinak spratek je eště slabí slovo.

Od: veracruze*
Datum: 03.02.11 17:31

Dobrý den, dnes jsem při procházení této diskuze natrefila na tento příspěvek, pročetla jsem si ho a s ním i veškeré odpovědi a věřte bylo mi k pláči...

myslím na to jak každý z nás dokáže vnímat obyčejné věci jinak, z jiného úhlu...pán píše, že dítko navštěvuje psycholožku již rok, a on ví pouze že syn je vůdčí typ...prý se s manželkou shodli na jednotné výchově, no pokud by tomu tak opravdu bylo tak by přece nedocházelo k rozepřím...čtu že vzniklé situace probírají doma v klidu , no asi ví proč...a o vybudování respektu se snad nedá ani psát...respekt je dle mého názoru když si člověka vážíme a né když se ho bojíme...mimochodem synátor vyhrožoval matce pěstí a ona nezakročila?...a nechápu z čeho pán usuzuje že matka není schopna zakročit v době kdy on není přítomen...sám přiznal že diktafon doma zapnutý nemá:)

Věřte, že řešit některé vznikle situace s klidem fakt nejde, kolikrát jsem dítko i já uhodila, a kolikrát mi to pak přišlo líto...kolikrát jsem se snažila přímo infarktové situace nejprve rozdýchat...ne vždy, umí rodič řešit situaci adekvátně, né vždy rodič posuzuje objektivně,

ale z čistého svědomí musím říct, že se mi nestalo aby na mě syn vztáhl ruku (a vůbec k tomu nemá předpoklady), ano zrudne naštve se, brblá v pokojíčku, ale od toho ten pokoj má, zavřu dveře a nechám ho ať si pobrlbá, až se uklidní, nařízený trest stejně splnit musí...

Nevím jak Vám, mě příjde že pán dělá ze ženy ubožátko , které si neumí poradit...

...a JÁ rozhodně taková nejsem! Ano já jsem ženou dotyčného muže a matkou toho kluka ...takže vím o čem mluvím...

Datum: 03.02.11 17:34
avatar

Jo tak to je hustý *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 03.02.11 17:50
avatar

Veracruze, tak to je prima, že jste si to přečetla, znáte názory rádců, a teď už se jen domluvte doma s partnerem. - stařenka

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: veracruze*
Datum: 03.02.11 17:53

Mě spíše zamrzelo co si o mě myslí manžel...a že to ventiluje mimo aniž by přišel nejprve za mnou!:(

Od: pt®
Datum: 03.02.11 17:58
avatar

Mně zase mrzí, že máte hodně podobný sloh. - stařenka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.11 18:27
avatar
Hledal jsem marně ve vyjádření tazatele nějaké pochybnosti o manželce, které by se Vás snad mohly dotknout... Co když hledá jinde řešení a nechce Vás s tím zatím zatěžovat? Nebylo by lepší Váš negativní názor poopravit? Třeba na pocit vděčnosti, že nerezignuje a pomáhá Vám s výchovným problémem, i když "za zády"?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.11 21:26

Nechci s toho dělat rodinou hadku tady ale musím si aspon rypnout. Proč po sobě už druhý rano zvyšujete hlas až tak že Vás slyším v koupelce s elektrickým strojkem na holení.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.