Změna příjmení u dětí po rozvodu

Od: Datum: 18.11.10 09:31 odpovědí: 26 změna: 19.04.14 19:10

Máte někdo zkušenost se změnou příjmení u dětí po rozvodu?Po rozvodu jsem zpět přijala své jméno za svobodna.Byla jsem na matrice a ke změně u dětí musí dát souhlas biologický otec,vím že mi souhlas nedá.Chtěla bych to dát přes soud máte s tím někdo zkušenost a nebo jak to probíhá?A je šance uspět,aby se děti jmenovali tak jak já?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.10 10:20
avatar

Dobrý den. Celkem chápu, že po rozvodu asi nechcete mít s bývalým manželem nic společného, ani tedy příjmení dětí. Ale chtějí to ony také tak? A co když se znovu vdáte? To dětem budete zase měnit příjmení? To bylo Vaše rozhodnutí, že jste si vzala jméno za svobodna. Proč do toho ale mícháte i děti? Dle mého názoru si to příliš komplikujete. Biologický otec jim zůstane, i když Vy chtít nebudete. A co můžete vědět, jaké budou s ním mít vztahy. Třeba dobré - v budoucnosti, ač se to dneska zdát nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karina*
Datum: 18.11.10 11:18

elouchovnik, nevím co Vás vede k Vašemu rozhodnutí, ale myslím, že máte velmi malou šanci na úspěch, když otec dětí nesouhalasí. Zde si vše prostudujte http://www.pomocvpravu.cz/viewtopic.php?f=48&t=144 hlavně §76 odst.2. ( matriční zákon)Jako velmi pravděpodobné vidím to, že vám ani soud nevyhoví. Ale zkusit to samozřejmě můžete, bez právníka bych Vám to ale nedoporučovala. Jestli Vám to opravdu za to stojí, na to si odpovězte sama.

A ještě uvažte, zda Vy máte, jako jediná , v téhle věci rozhodovat i za nezletilé děti. Jsou to děti, ne rukojmí sporů mezi rodiči.

A otce svých dětí nezměníte ani změnou příjmení jeho dětí. Karina

doplněno 18.11.10 11:21:

.. zda Vy máte jako jediná z rodičů Vašich dětí v téhle věci právo rozhodovat ... (opravuji větu) K.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elouchovnik
Datum: 18.11.10 20:09

Neznáte pozadí toho všeho ,aby jste někoho odsuzovali v téhle věci se tak rozhodli mé děti a já jim tu možnost chci dát.Nevíte nic o tom co jsem si prožila a odsuzujete někoho.Že na ně otec kašle to taky nevíte.Zřejmě máte všichni dobré manželství tak vám ho přeji.

Od: lomikar
Datum: 18.11.10 20:18

Nikdo tě neodsuzuje ty hysterko! Radši se koukej snažit aby jsi dokázala zajistit děti a vychovat z nich slušný lidi a to jaké mají nebo nemají příjmení je snad vedlejší. Je zajímavé, že ti příjmení nevadilo když jste se brali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elouchovnik
Datum: 18.11.10 20:48

Netykejte mi já jsem s váma krávy nepásla.Tady má každý silné řeči,protože do očí by je nedokázal říct.Pokud nemáte jinou odpověd tak se tu nevyjadřujte.

Od: karina*
Datum: 18.11.10 20:38

elouchovník, chtěla jste radu jak to probíhá u soudu, na to jsem Vám poslala odkaz, abyste si ho přečetla. Patrně se asi nacházíte v podobné situaci jako tazatelka v odzkaze. Máte tam i komentář právníka vč. šancí na úspěch.Soud postupuje podle zákona, je mě líto, že to není to , co asi od soudu očekáváte. A napsala jsem Vám, abyste to ještě uvážila. Nevidím, že bych Vás někde slovně odsoudila. Věřím, že máte mezi s sebou asi v současné době napjaté vztahy, ale za pár let "to" (změnu jména) možná budete Vy a hlavně děti vidět trochu jinak. Otců, kteří kašlou na své děti , jak píšete, je víc než si myslíte a přesto toto není v ČR žádný zákonný důvod k tomu, aby přes nesouhlas otce bylo jeho dětem změněno soudně jméno. A věřte, že to má své opodstatnění.

Ačkoliv jsem to nebyla já, kdo zde žádal o radu, děkuji Vám za Vaši dpověď. Karina

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elouchovnik
Datum: 18.11.10 20:51

Děkuji za odpověd Karino.Já si to přečetla.Děti se chtělí jmenovat jak já a proto se o to pokusím.

Datum: 18.11.10 20:50
avatar

Děti se rozhodly? Jak jsou staré? Kdopak je ovlivnil? Jakou má dítě představu o tom, co změna příjmení obnáší? Otec na ně kašle, ale alimenty budou dobré. Dej si studenou sprchu a začni používat mozek. Musí na tvoje ukřivděné ego doplácet i tvoje děti?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elouchovnik
Datum: 18.11.10 20:52

netykejte mi ano.nevíte nic.

Od: elouchovnik
Datum: 18.11.10 20:56

Jo a ještě něco.Kdyby na vás někdo nadělal miliónové dluhy a vy jste je musel splácet a ten druhý si vesele užíval tak by jste mluvil jinak

Datum: 19.11.10 19:00
avatar

https://www.poradte.cz/spolec…77-zmena-prijmeni-ditete.html

Přečtěte si, co jsem na podobnou otázku odpověděla asi před rokem a půl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: burinka
Datum: 19.11.10 19:30

Proč se pořád čertíte? Je nesmysl, aby na vaše jméno někdo nadělal milionové dluhy. Pokud už se tak "náhodou" stalo, tak se musíte bránit. Když si neumíte poradit sama, tak proč si na pomoc nevezmete nějakého renomovaného advokáta v oblasti rodinného práva? I kdyby si manžel koupil bez vašeho vědomí třeba takovou hloupost, jako je auto za půl milionu CZK, tak samozřejmě u soudu musíte vyhrát a nic splácet nebudete (pokud to nebyl v rodině běžný výdaj, tzn. že jste museli být dolaroví milionáři a častka 500 tis. Kč byl skutečně běžný výdaj).

Je vidět, že se nudíte a z nudy vymýšlíte ptákoviny. Dětem je určitě jedno, jestli se jmenují Novákovi nebo Čermákovi (zvláště, jestli se tak jmenují od narození). Věnujte se raději něčemu prospěšnějšímu a hlavně se snažte zabezpečit své děti, když už máte takové dluhy.

P.S.

Nepíše se "by jste", ale jediný správný tvar je "byste";)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: burinka
Datum: 19.11.10 19:34

A raději opravuji čárku nad "a" ve slovíčku částka *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knopka*
Datum: 19.11.10 21:12

Nikdo není dokonalý ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: georges*
Datum: 19.11.10 19:44

Jméno Vám vadí, ale alimentů od dotyčného se asi nevzdáte, i když s ním nechcete mít společnýho vůbec nic. Takovejch ublíženejch hysterek se tady už objevilo s podobnýma dotazama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.10 20:28
avatar

Na první pohled na Vašem názoru něco je, ale skutečnost je taková, že alimenty jsou pro dítě a ne pro matku. A většina rozvedených matek (zřejmě jenom kromě Mirky Čejkové) ví, že alimenty jsou spíš almužničkou než skutečným výživným, protože dítě nepotřebuje jenom jídlo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: burinka
Datum: 19.11.10 20:45

To je pravda. Jenže ty gelové nehty stojí hned napoprvé sedm stovek a pak každé dva týdny pětistovku. A to je vizitka každé sociálně slabé ženy u nás, bez toho je i bezdomovkyně vyřízená. Děti se spokojí s rohlíkem a v TV jim mamina ukáže Nutellu. Hlavně nehtíky a sedmička archivu pro přítele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knopka*
Datum: 19.11.10 21:10

Co s tím mají společného gelové nehty?*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: burinka
Datum: 19.11.10 21:12

Celkem nic - snad jen ty alimenty a nedostatek peněz *frajer*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: georges*
Datum: 20.11.10 12:26

A touha po pomstě!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.10 10:07
avatar

Jedna věc na okraj: jsou to kluci nebo holky? Ptám se proto, že holky si nejspíš jméno dříve nebo později stejně změní, takže bych to nebral tak závažně. Z žádné strny.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lenao
Datum: 06.12.10 20:55

dobrý den,

teď jsem dva roky řešila to samé... neni vůbec žádná jiná šance na změnu kromě té, že dostanete písemný souhlas od otce dětí. nebo se znovu vdát a po půl roce by si je váš partner musel osvojit, ale i k tomu by musel váš bývalý manžel dát souhlas.

a z těch silných řečí tady si nic nedělejte, kdo si něčím takovým neprošel, vůbec neví, o čem mluví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: elouchovnik
Datum: 07.12.10 17:52

Děkuji za odpověd.Máte pravdu kdo si tím neprošel tak neví.Děkuji Lenao

Od: vladislav*
Datum: 07.12.10 19:49

Bohužel Vám moc neporadím, ale držím Vám palce, ať se to podaří. Prošli jsme si s manželkou něčím podobným. Vůbec není pravda, že je dětem jedno, jaké mají příjmení. Naše dcera z manželčina prvního manželství hodně těžce nesla, že se jmenuje jinak než maminka a sourozenci. (Máme moje, tvoje i naše děti). Biologický otec se o ni nezajímal, alimenty platil jak ho napadlo, ale souhlas se změnou příjmení, nebo s osvojením nikdy nedal.

A z těch některých rad, které jste tady dostala, si nic nedělejte. Nechápu, jak mohou odsuzovat někoho, koho neznají a ani nechápou o co jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elouchovnik
Datum: 07.12.10 21:03

Děkuji snad se mi ten boj podaří vyhrát už kvůli dětem.Díky

Datum: 19.04.14 19:10
avatar

Dobrý den. Pokud se nedohodnete s otcem dětí, nezbývá než žádat soud. Je-li uveden Váš bývalý partner v rodném listu dítěte má právo požadovat, aby dítě neslo jeho jméno a může takové změny u soudu docílit. Soud zohlední péči rodiče o dítě a plnění vyživovací povinnosti. Pokud takový rodič péči zanedbává soud může jeho žádost zamítnout. O tom, zda žádost bude zamítnuta nebo jí bude vyhověno nelze přesně odhadnout.(cit.) Věřte mi, že o milionových dluzích, bez vědomí druhého manžela, vím dost ale toto soud vůbec zajímat nebude, podstatné je, zda otec plní vyživovací povinnost a má o děti zájem. Zvažte i to, co změna příjmení dětem přinese a zda o ni stojí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.