Ukradené zlato

Od: Datum: 19.12.16 21:10 odpovědí: 9 změna: 21.12.16 08:49
Dobrý večer,jdu si pro radu. Mám kamaráda ve svizelne situaci a nechala jsem ho u sebe pár dní přespat.Zjistila jsem že mi sebral veškeré rodine zlato, dal ho do zastavárny. Po čase ho vyzvedla jeho máma,slíbila že mi ho dá,ale teď mi ho dát nechce a nekomunikuje.Myslíte že mám nějakou šanci zlato dostat zpět?Děkuji za radu
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.16 21:27
avatar

Krádeže obvykle řeší policie, ale to asi víš a ignoruješ. Jaké sis vzala poučení z rad, které jsi dostala na svůj minulý dotaz?

https://www.poradte.cz/spolec…t/44664-darovaci-smlouva.html


doplněno 19.12.16 21:44:

I tak se tomu dá říkat. Možná by stálo za to přestat brát ohledy na falešné přátele a oznámit krádež na policii. Ale pospíšil bych si, aby ještě bylo co ti vracet.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pralinka
Datum: 19.12.16 21:30
Dala jsem na rady tady a neudělala to.Jenže jsem naivní blbec.
Datum: 19.12.16 22:59
avatar

proč si ještě nepodala trestní oznámení pro krádež?

nad čim váháš?

ten co tě okrad neni kamarád ale kur..a tak proč ho hájíš?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.12.16 06:03
avatar

Jaký syn, taková matka. Co jiného jste čekala? Že Vám to ta matka vrátí? A ještě Vám k tomu upeče bábovku? Myslím, že za tím bude ještě něco trochu jiného, než píšete. Když chlapec má matku, mohl přece ve své svízelné situaci přespávat u ní. Proč jste ho tedy brala k sobě, když mohl být u rodiny /matky/? *ee*

Pomůže jen policie, pokud ale budou ti dva práskaní a lup někam zašantročí, co si na nich vezmete? Penězi asi neoplývají, aby to uhradili a po zlatě se slehne zem.

Nejdůležitější pro Vás bude asi poučení, že si máte pečlivěji a zodpovědněji vybírat své kamarády. A nestěhovat si hned každého do bytu, byť jen na pár dní. Tohle nebyl kamarád, ale mizera. *cert*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 09:47

Všichni to tady píšou dobře. S takovými lidmi je nejlepší se nestýkat, natož je brát do bytu. Pokud máte podobné spasitelské komplexy, tak se realizujte jinde. Osobně si myslím, že jste bez zlata na furt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 10:26
Dobře vám tak! Za blbost se platí a zřejmě to zlato tak nutné nepotřebujete.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 10:34
avatar

Vy říkáte člověku, který se Vás opakovaně snaží dostat do problémů, a zneužívá Vás, kamarád? To já tedy mám o kamarádství a přátelství jinou představu.

Podejte trestní otnámení. A do budoucna si lépe vybírejte své kamarády a přátele!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 21:22
avatar

Já jsem si dala ty dvě otázky dohromady a vůbec z toho nejsem moudrá. Někdo, kdo zdědil majetek, ale má dluhy které asi nechce platit, nabídne někomu že by na něho přepsal dědictví, aby se vyhnul splácení dluhů. Dost krkolomné a takové podivné. Pak další otázka, že ten samý člověk který dědil, tudíž de fakto není ve finanční tísni, ukradne nějaké zlato té samé osobě, na kterou chtěl původně nechat přepsat své děcitví a dá ho do zastavárny. Nakonec to zlato vyzvedne matka toho zadluženého dědice a odmítá to vrátit té, na kterou mělo být původně přepsáno to dědictví. Děsně zamotaný příběh, který těžko někdo rozmotá. Jestli to nakonec není tak, že teda ten přítel na Vás to dědictví převedl a došlo k nějakým problémům mezi vámi dvěma ohledně těch peněz a tak Vám nakonec ukradl to zlato a dal ho mamince, která mu asi za to dědictví řádně vynadala a teď asi nechce zlato vydat, dokud mu nevrátíte to dědictví které máte vy.

Protože kdyby to bylo tak jednoduché jak to vyprávíte ve druhé otázce, tak není třeba nad ničím dlouze hloubat a můžete jít na policii. Nevím teda jak budete dokazovat že jste doma zlato měla a že Vám ho opravdu ten dotyčný odcizil a dal do zastavárny. Máte nějaký důkaz? Píšete rodinné zlato. Co to znamená? Měla jste ho pojištěné? Máte nějaký fotografický záznam, který by byl ověřen u notáře? Tak se to totiž dělá, když se opravdu jedná o cenný majetek ve zlatě. Musíte totiž dokázat, že Vám každý předmět patří, když podáte trestní oznámení.


doplněno 20.12.16 21:38:

A nakonec se omlouvám, protože jsem se mylně domnívala, že jde o nějaké dědictví. Tu první otázku jsem nečetla důkladně až nyní. Tak tedy, jak může člověk který je v insolvenci a zadlužený mít legálně větší obnos peněz, který chce přepsat na jiného člověka, aby se vyhnul placení dluhů a Vy se ptáte, jestli se Vám nic nestane, když mu v tom podvodu pomůžete. Podle mne musíte vědět daleko víc než říkáte, ale to chápu, že to nechcete zveřejňovat a prostě se bojíte, abyste nenaletěla. Což už se zřejmě stalo. Já si myslím že Vám něco nakecal, Vy jste mu uvěřila a sedla na lep. On Vás nakonec okradl a zmizel. Ale pokud opravdu nemůžete nijak dokázat co jste doma měla, tak je to k ničemu, protože to bude tvrzení proti tvrzení. Vy ho oznámíte a on řekne že jste si to vymyslela a je konec. Pokud teda nemáte opravdu něco "v ruce".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 08:49
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.