Komerčbní banka x Česká spořitelna

Od: Datum: 21.11.16 21:15 odpovědí: 29 změna: 03.12.16 22:31

Mám v současné době účet u Komerční banky, včetně stavebního spoření atd. Vedení účtu tam mám zdarma, ale mám nastavený tzc. balíček transakcí za 39 Kč, který mi sice vrací nazpět, ale musím žádat ředitele pobočky o vyjímku. Výběr z bankomatu KB je za poplatek 9 Kč, ale vrací se za platby kartou v obchodě. Takže musím hlídat tyto platby kartou tak, aby byly ve vzájemném počtu a měl tak účet zdarma. Přesně stejně to má moje žena.

Teď jsem objevil novou nabídku u České spořitelna-Moje zdravé finance. Tam stačí mít příjem na účet 7000 Kč, 1x zaplatit někde kartou+1 nějaký produkt př: penzijko, fondy a je veden účet, včetně služeb nejen pro mě, ale ještě pro nějakou jinou osobu zcela zdarma. Zdarma jsem veškeré výběry z bankomatů České spořitelny, příchozí a odchozí platby, vedení účtu, kontokorent atd. Připadá mi to zajímavá nabídka. Podmímky splním bez problému, neboťpříjem 7 000 Kč dosáhne opravdu prakticky každý, kartou zaplatí také a min. 1x produkt není problém.

Jaký na to máte názor?

Mám od KB převeést účet k České spořitelně?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 21.11.16 21:20
to je nejaky slozity,neni lepsi mit ucet ktery je zdarma bez nejakych milionu podminek?
Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.11.16 21:30

Moje řeč. Běžte do Fia, nebo mBanky a máte klid.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.11.16 21:42

Fio banka je super, ale ve městě, kde bydlím není jejich bankomat a nejbližší je zhruba ve vzdálenosti 25 km. Mbank tam je zase nutné vybrat z bankomatu minimálně 1500 Kč, aby byl poplatek nulový a současně platit kartou za měsíc minimálně 1500 Ke. To je novinka od září. Jedině Equbank, ta je zcela bez podmínek, ale jejich internetové bankovnictví není moc spolehlivé. Tak nevím.

Datum: 21.11.16 21:44

Jak víte, že Equabank nemá spolehlivé internetové bankovnictví?

Od: koule
Datum: 28.11.16 10:30

po zkušenostech s ČS a KB jsem hledal banku, kde vše nebude na "dlouhé lokte" a hlavně takovou, aby mi neúčtovali poplatky (za nic) - ve hře byla Air a Equa - Air má výběry z bankomatů omezené, čili zvítězila Equa a jsem maximálně spokojen

Od: banka
Datum: 21.11.16 23:45

Jen finanční negramot se nechá upsat k mBank

Snad každá banka má jednou týdně internetovou odstávku. Equa nemá chybu. Air až na výběr z bankomatu je ještě lepší

Datum: 22.11.16 00:40

Mně mBank při vstupu také dali 1k. Žádné podmínky. Ovšem teď platit za kartu, nulové úroky, to opravdu nechci

I pojištění jsem platil. Bylo i na klíče. Jenže když jsem ztratil klíče, musel bych ztratit i bankovní kartu, abych něco dostal.

Od: jmlc®
Datum: 23.11.16 09:06

Jako finanční negramot jsem u mBank od r. 2008. Za celou dobu jsem platil poplatek 3x - a to když jsem potřeboval speciální potvrzení o platbě do zahraničí.

Neplatím za výběry, za platby (11 tr. příkazů, 2 inkasa + nárazové platby)- nikdy jsem neměl potíže s touto bankou. Asi je něco špatně - jako negramot bych měl platit ne?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.11.16 21:28

Máte účet, kde platíte 39kč za vedení, které vám vrací, co výběr z bankomatu - to platba kartou, opět zdarma. mám něco podobného a žádný problém s tím nemám. Ovšem problém mám, když jdu kolem ČS, udržet se, abych jím nehodil dlažebku do výlohy! A to jsem v celku klidnej člověk*smich*

ČS už nikdy..

doplněno 22.11.16 00:07:

Mám KB kvůli hypotéce, poplatky 0, AirBank kvůli spořícímu účtu a Mbank jen kvůli tomu, že mi dali společně s epojištěním za necelý rok 2k*smich*

Datum: 21.11.16 21:42

Copak provedla Česká spořitelna?

U jaké banky máte teď účet?

Datum: 21.11.16 21:43

Ne, nepřevádějte účet do Spořitelny... ale ani ho nenechávejte v Komerční bance.

Vyberte si nějakou banku, kde neplatíte poplatky a současně kvůli tomu nemusíte sledovat milion jiných věcí, nebo mít jiné produkty. V dnešní době je několik "bezpoplatkových bank" a určitě si mezi nimi vyberete.

Od: stir
Datum: 21.11.16 23:26

mam nekolik uctu u peti ruznych bank. Mesicne me to stoji presne 0Kč, slovy nula Kč.

Datum: 23.11.16 09:09

Zajděte na pobočku a řekněte: "Dobrý den, chci zrušit účet, přejít jinam, a to z důvodu poplatků. Nepřejdu jen pokud mi poplatky zrušíte"

U KB mám druhý účet kvůli hypo - neplatím ani za hypo, neplatím ani za účet. Resp. zaplatím 69,-Kč na konci měsíce a 2. den následujícího měsíce mi to vrátí jako "bonus" - tj. zdarma i účet.

Bohužel - platby z účtu, které jsou neplánované, bych musel platit, proto mám druhý účet u mBank a tam vše zdarma (i dnes! po změně jejich podmínek)-

doplněno 23.11.16 09:35:

Potřebuju platit věci z účtu. Jestli chci vydělávat na úrocích, nebudu dávat peníze na bankovní běžný účet - budu vkládat do nějakých termínovaných vkladů...

Já mám banku z toho důvodu, že na něj přijde výplata, zaplatím všechny možné poplatky a platím platební kartou za naftu, benzín, nákupy v obchodech... Jestli nechcete mít poplatky na účtu nebo každý druhý rok měnit banku (což jsou také náklady...), mějte peníze v hotovosti pod polštářem.

Úrok? Kolik dáváte měsíčně na běžný účet? Víte, kolik vám dělá ten úrok 1%? Je to za měsíc 30,-? A to jako ušetříte na půl balíčku cigaret nebo jedno pivo?

doplněno 23.11.16 09:51:

"je ta nejhorší možnost" - nevím, ... já jsem spokojen a nemám důvod přecházet jinam - a jak jsem psal, jsem tam od r. 2008. Za tu dobu jsem zažil hodně,např. i blokaci odcizené karty, kdy nová mi přišla zdarma.. jako vše od této banky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.11.16 09:21

Od kdy se u mBank neplatí za kartu, když neutrácím. A jaké dávají úroky. Víc než nula nula nic

doplněno 23.11.16 09:46:

Nebudu rozporovat. Taky se říká že aspoň kape. Termiňáky pokud nejsou aspoň na tři roky jsou horší než 1% spořicí účet. Závěr je, že mBank ze všech možných bank které nabízejí stejné služby je ta nejhorší možnost.

doplněno 23.11.16 09:53:

A vzpomínám, že jsem u mBank převedl v rámci banky z účtu na účet v měsíci víc než jednou a již jsem platil

Datum: 23.11.16 10:08

Za kartu se fakt neplatí pokud utratíte alespoň 1500, což je v celku podlimitní spotřeba i pro jednu osobu. Žiju sám, jdu 3x týdně nakoupit a 1000-1500 tam nechám.

Úroky na spoření mají 1%, což není moc, ale která banka to dnes má?

A převody v rámci banky se neplatí, pouze v rámci jednoho účtu, takže zrušit zbytečný E MAX a je klid.

Tím je nechci chválit, pokazili se hodně, ale pořád ještě patří do kvalitní špičky.

Datum: 23.11.16 10:19

Nojo. Jenže já je neutratil. Něco dá zahrada, něco musím koupit přes kartu Air a tak jsem musel kartu u mBank zrušit.

Hodně obchodu u nás kartu nebere či účtují poplatek

Datum: 23.11.16 10:15

To že já jsem spokojen ještě neznamená, že to musím doporučovat jiným. Oběšenec je taky spokojen se svojí oprátkou Třeba Air taky vše zdarma a dá ročně 3500 Kč úroků to je měsíčně skoro 300 Kč. A argumentovat cigaretami a benzínem to snad ne. To mohu rovnou zatápět bankovkami. Cigarety zdražují málo. Benzín by chtělo taky. Veřejná doprava upadá a nikdo neudělá krok pěšky.

Datum: 23.11.16 10:23

? cože? "To že já jsem spokojen ještě neznamená, že to musím doporučovat jiným."?

To je přeci ten pravý důvod, proč se lidi ptají ! - Kde jste spokojeni? Kam mi doporučíte jít?

Přeci nemůžu navrhovat věci, služby atd. se kterými nejsem spokojen? !

Chápete vůbec ten dovětek, že % z částek (úroky) jsou v závislosti na částkách, které jsou na účtu? Proč jsem se asi ptal, kolik dáváte na účet? Jestli někdo má na účtu statisíce, nebude řešit poplatek v bance 20,- za měsíc. Jestli někdo řeší i tak "hloupý" poplatek, má na účtu minimum a je rád, že tam vůbec něco má...

Cigarety - každý kousek je vyhazování peněz. Je to téma zcela jiné - a přitom jestli někdo chce ušetřit na poplatcích, ať nejdřív přestane hulit - denně 100,- vypálí, ještě smrdí a tyto peníze investuje bez keců...

A veřejná doprava? - To jako znamená co? To jako kvůli vaším očím zruším své auto a budu zkoušet veřejnou dopravu na svých 40km denně do práce při 5ti přestupech a 2 hodinách trvání cesty?

Srovnejte si to trochu v hlavě, a pak prosím napište jen doporučení na banku.Rozporování ostatních nechte na jiných. Vaše argumenty sami sebe ničí...

Datum: 23.11.16 11:15

No oni se spíš ptají jakou banku doporučit. To lze jedině objektivním porovnáním co od banky vyžadují. Mbanka ve srovnání s jinými by propadla. A ostatní s Tebou nemá cenu diskutovat.

doplněno 23.11.16 11:21:

Ona Air má taky podmínku pět plateb kartou. Je rozdíl v měsíci pět krát koupit rohlík, nebo nutnost utratit 1500 Kč. Mnozí nemají možnost tuto částku přes kartu utratit.

Datum: 23.11.16 12:21

Kde jste přišel na to, že AirBank má podmínku na pět plateb kartou? To je nesmysl...

AirBank nabízí dva tarify - malý, kde je zdarma vše až na výběry v cizím bankomatu, výběry u Sazky a používání Šanonu (bude zpoplatněn od 1.1.2018, používat ho netřeba). Velký tarif stojí 100,- za měsíc a všechny služby jsou v rámci něj zdarma.

Ke každému tarifu si lze zdarma otevřít až 10 běžných a 3 spořící účty, dvě platební karty a jednu platební nálepku.

Datum: 23.11.16 13:02

To je ono. Moc nevědět, ale reagovat. Přečti si pořádně podmínky. Psalo se o poplatcích a úrocích. U mBank neutratíš a zaplatíš poplatek. U Air 5x nezaplatíš a nedostaneš úrok. Je rozdíl mít z 350 000 Kč úrok 750 Kč, nebo 3 500 Kč.

A když píšeš tři spořicí účty tak taky napiš, že jen jeden v české měně.

Pochopitelně 5x měsíčně platit nemusíš, ovšem k vlastní škodě

Datum: 23.11.16 13:13

Jo tohle... tak to se omlouvám, mea culpa...

O tomhle vím, jen jsem si to nespojil. V kontextu mi to totiž vyskočilo tak, že to souvisí s bezplatností účtu, nikoliv s výhodnějším úročením.

Datum: 23.11.16 13:19

Beru. Jinak v podstatě vyjde na stejno zda mne banka vezme na poplatcích, nebo na úrocích.

Datum: 23.11.16 13:29

U mbank nemám kartu a nestrhávají si ani korunu. spořící účet u Air s úrokem 1% - každý měsíc musím zaplatit alespon 5x kartou. pokud to nesplním, tusím úrok 0,5%,ale nevím přesně. je mi to celkem fuk, takový ranec tam nemám, peníze se mi zhodnocují někde úplně jinde a úplně jiným úrokem*smich**smich*

Datum: 23.11.16 13:38

Taky řešení. Pro mnohé k ničemu. Bez karty na peníze nedosáhnu. Jedině poslat jinam, či platit faktury.A ten úrok je jen 0,3% max z 250 000 Kč

Datum: 23.11.16 09:49

Jmlc, máte naprostou pravdu, ale já už to s účtem vzdala, zbytečné vysvětlovat a argumentovat nad 30 korunami :-D

Datum: 03.12.16 12:45

A na to oni spoléhají. Tj. 30 měsíčně, 360 ročně a za 10 let 3600 pěkný víkend s wellnes...

Datum: 03.12.16 13:25

Ale houby, ringo. Já už tu několikrát doporučovala mBank, zrovna jako Vy, ale vždy se přihrne banka se svými argumenty, na to fakt nemám :-D Takže řešit 30; měsíčně- přesněji 29 Kč za kartu- mi fakt přijde úsměvné, když s ní mohu zaplatit, https://www.poradte.cz/spolec…/44483-jaka-banka-specha.html

Datum: 03.12.16 22:31

Prostě mBank nikdy v parametrech nebude na prvním místě. Air pořád vylepšuje své bankovnictví. Výběr z bankomatu ale nad ní vede Equa. A Vy si dělejte co chcete. Jsou daleko lepší doporučení.

Babička říkala, šetrná hospodyňky pro pírko přes plot skočí

A nemusí pršet. Stačí když kape.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.