Rozvod a majetek

Od: Datum: 31.10.16 19:18 odpovědí: 8 změna: 01.11.16 15:20
Ahoj lidi chtěla bych znát vas názor. Moji dlouholetý přátele se rozvadi, s tím uz nic nenaděláme, ale spolu stavi domeček na hypoteku a ona chce po svým manželovi, aby dum dostavěl a pote svoji část domu napsal na deti, které by tam s ni bydleli a on sel pryc. Když jsem s kamarádem včera mluvila, tak o tom nechtel moc mluvit, ale z toho co rekl jsem pochopila, že to tak opravdu udělá. Přijde mi to jako pekna blbost.
Co si o tom myslíte vy?
To bude potom ještě i platit část hypotéky po rozvodu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.16 19:34

Byl by hloupý kdyby to takto udělal. Ale je to jen věc těch dvou jak se domluví.

https://www.poradte.cz/spolec…245-majetek-po-rozvodu.html#1

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.16 06:19

ale jistě. Manipulátorka chce přijít lacino k hotovému a jde na to přes děti.

Problém se řeší jinak. Lepší řešení by bylo ocenit nedokončenou stavbu, podíl jeho bývalé vyplatit a teprve potom domek dostavět.

Od: skill
Datum: 01.11.16 11:34

Co by vyplácel bývalce? Jako rozdíl mezi cenou po ocenění a vybranou částkou z hypotéky?

To by ona musela svoji polovinu přepsat na něho a převést úvěr hypotéky.

Datum: 01.11.16 13:47

Jak si představujete "převedení úvěru hypotéky"? Myslíte, že by si banka dobrovolně nechala ujít jednoho z dlužníků?

Datum: 01.11.16 15:15

ano, samozřejmě toto jde - dělal jsem to. Původně jsme byli s přítelkyní dva spoludlužníci a po rozchodu se ona "vyvázala" a zbyl jsem jen já. Bance je jedno kolik (spolu)dlužníků jí úvěr a úrok splatí.:).

Datum: 01.11.16 14:13

Mám dlouholetého kamaráda, 3x rozvedený, ten každé své ženě + dětem nechal dům nebo byt a šel si s tou další pořídit nové bydlení. Často slyšel¨, že je velkorysý blázen ale byla to jeho volba. Záleží jen na penězích, pokud má přítel dost udělat to může, dělal by to pro své děti, pokud ne, byl by blázen.

Datum: 01.11.16 15:19

Na děti bych to klidně přepsal, ale ženskou bych z baráku vypakoval. Nikdy bych nepřistoupil na to, aby ona měla celou půlku, další půlku děti a já ostrouhal, tůůůůdle.

Datum: 01.11.16 15:20

je to na nich jak se dohodnou, záleží jestli bude chtít být někdo "grand" (a platit hypotéku dál i po odchodu třeba kvůli dětem) či ne apod... Obecně, pokud by si chtěl dům někdo nechat, může převést hypotéku jen na sebe, partnerovi vyplatit to co do toho dal a jede se dál. Mám tuto zkušenost osobně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.