Majetek po rozvodu

Od: Datum: 21.10.16 00:19 odpovědí: 8 změna: 21.10.16 08:51

Dobrý den,

chci se zeptat jak to je když se lidi rozvádí a mají děti a dům ( společný majetek v hypotéce ). Musí žena vyplatit manžela když tam chci zůstat s dětma a manžel bude bydlet u svých rodičů nebo se dům musí prodat, aby z toho domu něco měl?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cicko*
Datum: 21.10.16 00:24

"Musí se" pouze to, na čem se sami svobodně dohodnou nebo jak rozhodne soud.


doplněno 21.10.16 02:05:

Odpověď je třeba číst celou a také nedělat že ji nerozumíte. Jiné řešení totiž není, pomineme-li extrémní případy jako úmrtí jedno z vás, válečný stav či napadení mimozemšťany.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aha
Datum: 21.10.16 00:27

A když se nedohodnou na 1200%

Datum: 21.10.16 00:36
avatar
Pokud si to můžete dovolit, tak ho vyplatit, pokud ne, tak dům prodat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.16 00:39
avatar

Dobrý den. SJM tvoří majetek který oba manželé nabyli za trvání manželství. A tudíž se v případě rozvodu dělí na polovinu. Negativa i pozitiva. Takže buď společně hypotéku doplatit a pak se vyrovnat - vyplatit druhého manžela, pokud tam jeden chce bydlet, nebo dům prodat hned, rozdělit se, splatit dluhy a jít si každý svojí vlastní cestou.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: aha
Datum: 21.10.16 01:05

Bohužel na to aby se hypotéka platila stejným dílem já nemám a na vyplacení manžela už vůbec né. Bydlet nemám kde jedině v našem starém bytě, ale to bych už vůbec finančně neutáhla ještě se splácením hypotéky. Na postavěném bytě jsem zainteresovaná pač stojí na na bývalém místě kde bydleli moje prarodiče a navíc vedle domu bydlí moje rodiče a příbuzní kteří by mi asi neodpustily, že tam na konec bude bydlet někdo cizí. :(

Datum: 21.10.16 01:40
avatar

A jak byste si to tedy představovala? Hypotéku splácet jen tolik, kolik si můžete dovolit, manžela nevyplatit a zůstat v domě dál bydlet?

To se Vám podle mne nemůže podařit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.10.16 01:53
avatar

Aha..A jak se tedy chcete vypořádat se svým manželem s kterým se rozvádíte? Jak byste si to představovala Vy? Snažila jste se s ním na nějakém řešení dohodnout?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.16 08:51
avatar

Majetek se dělí na půl. Protože se ale dům (chata, auto...) nedá fyzicky rozdělit, musí se to řešit jinak. Nejjednoduší je dům prodat a získané peníze (i případné dluhy) si rozdělit. Nebo se dům ocení a jeden z manželů od druhého tu jeho teoretickou polovinu odkoupí (ovšem i s případnými dluhy). Tím kupující získá dům celý a může si s ním naložit podle libosti. Prodávající ztrácí k domu veškerá práva a musí ho opustit (pokud se strany nedohodnou jinak). Pokud mají o dům zájem oba a nikdo nechce ustoupit, musí rozhodnout soud. Jiné řešení není. To, jestli máte k domu nějaké citové vztahy, jak daleko bydlí rodiče a že se Vám odtamtud nechce, nehraje vůbec žádnou roli.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.