Pujcka pro duchodce nad 75 let

Od: Datum: 19.10.16 19:52 odpovědí: 6 změna: 20.10.16 06:13
Kdo mi prosim poradite kde bych si mohla rychle a spolehlive pujcit tak 30000kc,jsem duchodkyne letos mi bylo 75let.Dekuji za odpoved
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.16 20:09

Předně zvažte zda je opravdu potřebujete, půjčka je možná pouze z mimobankovního sektoru a tam se jedná o dosti vysoké úroky a dosti značnou tvrdost poskytovatele vůči dlužníkům.

Ohodnoceno: 2x

Od: jmlc®
Datum: 19.10.16 20:11

Z pravidla důchodcům nad 70 let půjčuje minimum firem - řekl bych, že jedině banka, která má váš účet na starosti a má v automatu předschválenou půjčku - uvidíte na výpisu z účtu.

Jiná firma důchodce nezaloží - jste příliš rizikový segment.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.10.16 20:20

Myslím, že Vám nepůjčí nikdo. Nejen k vůli věku, ale hlavně protože nemáte z čeho splácet. A pokud už předem víte, že půjčku splatit nemůžete, tak by to byl i podvod na případného věřitele. Viz.:

https://www.poradte.cz/vzkazy…/1500-kdo-pujci-penize.html#1

Ohodnoceno: 4x

Od: rv
Datum: 19.10.16 20:33
Nejlépe vaši potomci.
Ohodnoceno: 1x

Od: cicko
Datum: 19.10.16 20:58

Rada č.1 - nejprve si srovnat v hlavě, kdo vlastně jste!

č.2 - přestat lhát sám sobě a všem okolo.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.10.16 06:13

Nepůjčí Vám nikdo, vzhledem k Vašemu věku a pravděpodobným příjmům. Když běžně nevyjdete s důchodem, z čeho byste pak chtěla splácet třicet tisíc? A že splácet budete muset, o tom není žádná debata.

Já vím, internet i TV nás, důchodce, neustále štvou zprávami, kolikrát víc mají důchodci v Německu, v Rakousku, jak se přidává učitelům, lidem ve státní správě, sestřičkám...a důchodci? Jsou na vedlejší koleji, i když celý život dělali. Těch 40 korun v letošním roce, to byl výsměch. Přestože ekonomika stoupá, jsou důležitější aktivity, než to dávat dědkům a babám.

Také bychom rádi nějakou pětku navíc, ale nejsme v Německu ani v Rakousku, musíme se smířit s tím, co máme a dá se to tak říct, že pro stát jsme přítěží. Ano, za produktivního života jsme pracovali a dobře, ale dneska by nás páni politici raději neviděli. Aby ušetřili naše důchody.

Ale to jsem odbočila. Člověk si to málo, co dostane, musí rozvrhnout tak, aby vyšel. Byt má zařízený, nekupuje nábytek, nádobí, peřiny, koberce a ostatní, bez čeho se v domácnosti neobejde. I když není žádná šmudla, nekupuje ani oblečení a boty tak často, jako mladí. A tak si myslím, že i když to občas finančně zaskřípe, vyjít s důchodem by měl. Co jiného zbývá?

Jinak, pokud je to nějaká velká a nezbytná investice - např. výměna kotle k plynovému topení apod., nezbyde Vám, než poprosit děti o pomoc. Pokud jste je dobře vychovala, myslím, že to nebude problém, každý z nás ví, co je máma a snaží se jí pomoci. Pokud děti nemáte, tak ostatní rodinu. A jim to budte moci splácet, jak to půjde, rozhodně se domluvíte se svými vlastními snáz, než s bankou. Jaga.

doplněno 20.10.16 06:23:

Předem se omlouvám, bude to znít asi drsně a já Vám nepřeji nic zlého, ale: ve Vašich letech byste měla mít něco našetřeno na pohřeb. Nejste žádné poupátko, musíme s tím počítat všichni. A dnešní levný pohřeb, to je zhruba 20 tisíc.

Přeji Vám dlouhý život, ale na poslední věci by měl mít člověk opravdu ušetřeno. A vy místo toho chcete dělat dluhy. Kdyby se s Vámi něco stalo, kdo to zaplatí? A případný dluh navíc?

Je to smutné a drsné, nezlobte se, ale je to pravdivé. Každý z nás by měl pamatovat na své poslední věci. A v 75 letech není rozhodně moc času. Nikde není psáno, že tu budete ještě 20 let. I když - budiž Vám to přáno...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.