Je mi hrozne ouzko z toho

Od: Datum: 15.10.16 20:04 odpovědí: 17 změna: 16.10.16 23:05

dobrý večer, ma m takový problem,ale nejsu saama doufám. mam panickou hruzu z pavouku,byldim s rodiči na baráku,a je jich tu mraky,doma sou,ted zrovna je jeden co se obevila pod radiátorem,to jim nevadi to teplo? je tam vic chuchvalcu pavučin:/ je mi z toho uplne smutno a brečím z toho..videla se m jak mi šel z pokoje ze zdi pod ten radiátor,včera tam byla na samém míste..ja sama s ti nic neudelám :/ naši me maj za bblázna a jen by mi nadaly zas že se mám probrat..:/ tak moc me mrzí že mi nerozumí::( furt se tam otáčím jesi nepoleze do pokoje kde jsem. slyšela jsem o přípravdu reid sprej,ja ale se to bojim cokoli,takže pokud když na to šplichnu z nejaké dálky a on stále polze se v koncich: /jak to pusobí ten sprej? ted mi nnei z zoho vubec dobře...nevim jak proti tomu bojovovat,spíš si myslim že v mém případe to ani nejde...strane me tohle komplikuje život:( nejhorší sou ti velcí a střední tibaculati to je proste,zustanu stát a buší me srdce nezmužu se na nic jen na pláč.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.16 20:10
avatar

Dobrý večer. Vemte vysavač a vysajte pavučiny i pavouky. Je to účinné a rychlé.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: deniss
Datum: 15.10.16 20:15

to bych musela mit neco dálkového nejaký vysavač blízko k tomu to nehrozí:/ nevylezou z toho? a když to mamka pak sype do koša umřou v tom vysavači nebo tam budou žít?

Od: batx
Datum: 15.10.16 22:08

Když ve vysavači budou mít potravu, nějaký hmyz, tak tam neumřou a z koše vylezou. Když nic k jídlu nechytí pod radiátorem tak tam umřou i bez spreje. Rodiče by měli pochopit že nejsi blázen, ale že máš duševní nemoc a za to nemůžeš. Nějaké rady od odborníků najdeš tady:
https://psychologie.cz/poradna/bojim-se-pavouku/
https://psychologie.cz/poradn…jinych-oblasti-vaseho-zivota/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 08:35
avatar

Nepovídejte tady blbosti, vysátý pavouk již nikdy nevyleze ven, protože tlak vzduchu při vysátí vysavačem ho zabije, tedy pokud nemáte vysavač, který už je před důchodem. Pavouky vysávám celý život, vždy na plný výkon vysavače, ještě na trubici nechám chvíli ruku a pak vypínám. Nikdy se mi nestalo, že by se pavouk dostal ven, páč byl na placku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 08:05
avatar

Ne, vysavač nepřežijí. Vír, který je v nádobě nebo v pytlíku je spolehlivě poláme a zabije. Ty pavučiny vysaj, nebudou se mít kam vracet. Jestli chceš mít jistotu, kup si sprej proti lezoucímu hmyzu a do pytlíku nebo nádoby stříkni. A taky požádej rodiče, ať ti pořídí na okno síť proti hmyzu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mejf
Datum: 15.10.16 20:35

Na chalupě proti pavoukům a dalšímu hmyzu používám Biolit, buď universal, nebo je i speciální na pavouky. Nastříkat do místnosti a do předpokládaného výskytu pavouků a dalšího hmyzu, nechat asi 20 minut působit, vyvětrat a je od nich i na pár týdnů pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.16 20:45
avatar

Taky bych řekl, že se máš probrat a v 25 letech už se konečně začít chovat jako ženská. To znamená udržovat doma pořádek, k tomu patří i ty pavučiny, a nespoléhat na rodiče, že za tebe všechno udělají. Opakovaný dotaz ty pavouky asi nevyžene.

https://www.poradte.cz/spolec…/44694-neskutecny-strach.html

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.10.16 08:36
avatar

Jinak souhlas s Ládinem. V 25 letech bys snad měla mít už pomalu svojí rodinu a ne bydlet s rodiči. Tedy pokud nejsi nějak zdravotně či psychicky nemocná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ajax
Datum: 16.10.16 23:05

Kde jste vyčet, že je jí 25?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: lkk
Datum: 15.10.16 23:24

kdesi jsem četl,že dnes už proti všem fobiím existují léky.Na každou fobii.Doktor by věděl víc

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 07:23
avatar

1/ Ten pavouk má daleko větší strach z Tebe, než Ty z něho. Pokud vezmeš vysavač s dlouhou trubicí, nemusíš chodit k němu blízko, vysaješ ho. V tom proudu vzduchu se poláme, umře, z vysavače už podle mě nevyleze. Pak ten obsah vyklepeš do popelnice. A je hotovo.

2/ Každému z nás je něco nepříjemné. Ale pokud je Ti skutečně 25 let, připadá mi nepochopitelné začít brečet, že je někde pavouk. Místo toho bych koukala pečlivě uklízet. Chlubit se v Tvém věku, že máš za radiátory chuchvalce pavučin - to neuklízíš? To se ženichové příliš nepohrnou. :(

3/ Proč bydlíš NA BARÁKU? Přestěhuj se raději dovnitř, DO BARÁKU, tam jich přece jen tolik není, jako venku. :-D

Uvidíš, že to časem překonáš. Nebudeš je sice nikdy hladit, ale tím vysavačem si od nich v klidu a bez brečení pomůžeš. Hlavně udržuj pořádek. Pokud se často smýčí, vymetá, luxuje, prostě se hýbe vším, kde by se mohli schovávat, přestane je to bavit a odstěhují se. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 07:53
avatar
Zdravím,
tak to vám nezávidím. :) Já sice žiji v bytě, ale armádu osminohých tu mám též. Řeším to pravidelným úklidem a postříkáním problémových míst domácím repelentem (tea tree, hřebíček). Tam, kde se havěť už zabydlela (kolem topení, rohy), volám taťku, popř. kocoura. :D Někdy, když je mi všechno šumák, tak se jich výjimečně zbavím i sama (kapesník, bota, vysavač, sprcha, sprej). Na koho si netroufnu jsou ti hodně tmaví děsiví sekáči, jsou-li ještě v pubertě, světlouncí, tak to v poho rozdýchám. V poslední době se však ke mně do pokojíku stěhují i obří pidi tarantule 6 × 6 cm, jež mi rozhazují srdeční rytmus. Naštěstí mají těžká tělíčka, tudíž na nic nevyšplhají a já se nemusim traumatizovat, že mi v noci polezou po ksichtě. Až se osamostatním, tak si pořídím alespoň tři kočky anebo chameleona. :D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 08:32
avatar

Teda číst to po tobě je opravdu zážitek...

Ten sprej zas tak moc účinný není. Ono pokud není dům perfektně zaizolovaný, tak se pavouků nezbavíš. Oni se protáhnou i hodně malou skulinkou. Teď je jejich nápor největší, protože hledají úkryt na zimu. Pavouky taky bytostně nesnáším. Být tebou, zadělal bych veškeré díry, které v pokoji jsou, třeba silikonem apod. na futra dveří můžeš nalepit takové ty lepy na mouchy a hmyz (musíš kolem celých futer, pavouk se tam přilepí když tudy bude chtít prolézt. Dále bych se zaměřil na okna, respektive na těsnění. Záleží, jestli máš za oknem síť proti hmyzu, jestli ano, tak zda není někde poškozená. Zkrátka musíš všechno překontrolovat a vyzbrojit se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 09:10
avatar
K síti jsem se dokopala v létě, z důvodu přemnožení tiplic, což jsou v podstatě létající pavouci. Denně se mi jich tu sešlo i pět, brrr, ještě teď mám husinu. Sice mám nyní z pokoje víceméně antihmyzí bunkr, ale havěť je vychytralá. Nalejzá nám to sem z WC a koupelny, pod náma sídlí panelákový "mňamózní" sklep. Balkon máme komplet zasklený, tak nájezdy odtamtaď ustaly. S taťkou jsme potenciální "schovky" a "cestičky" ucpali pěnou. "Mucholapky" nechci používat, já hysterčím i z uschlého tělíčka. :D
V obýváku, asi dva měsíce zpět, kocour spatřil nějakého "exotického" černého pavouka, jak zdrhá za skříň a následně za dřevěný "zďový" panel, parchant nevylez, takže se zazdil silikonem zaživa, jenom doufám, že se nepřijde mstít, našel-li skulinu ven. :D No, necítím se tu zrovna bezpečně, neustále se musím rozhlížet, každou skvrnu, smítko důkladně i opakovaně kontrolovat. Co kdyby... ;) Popřípadě, pro klid duše, doma nenosím brýle, to též pomáhá. Nezkříží-li mi cestu, tak ať si tu spidermani squatují celou věčnost.
doplněno 16.10.16 09:53: Sorry, píši z tabletu, odstavce mi to vždy, po vložení odpovědi, web(?) automaticky anuluje.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ikk
Datum: 16.10.16 11:14

najdi si na Google:fobie léčba.Tam se dozvíš víc.Chce to psychoterapii,která tě naučí jak přemýšlet a co dělat s pavouky.Prášky taky dávají uklidnujcí,které nejsou návykové,které jsou ze skupiny SSRI,které zpětně vychytávají serotonin v těle a člověk pak je klidnější.Především by rodiče měli být chtyřejší a něco s tím dělat.Co babi,příbuzní?Dej jim to přečíst at něco dělají a domluví rodičům

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 12:51

Pokud to není Zápřednice, tak jsou také užiteční, z některých jejich jedů se léčí srdeční arytmie, alzmerovka, mozkové příhody a.p., možná až 50% žen má s pavouky problém, někdy menší, někdy větší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: damandys
Datum: 16.10.16 14:03

Zkus si zjistit, jestli ti pavouci koušou nebo jsou bezbranní. Pokud nic nedělají, tak pak je myslím zbytečné se jich bát. Já jsem několikrát zažil, že mi do postele vlezl jakýsi brouk, asi 1 cm velký. Myslel jsem si, že je to kancelářská sponka nebo něco podobného a vyklubal se z toho brouček. nechtěl jsem ho zabíjet, tak jsem ho jen vyhodil ven z postele na zem a sám asi odlezl. Za rok se stalo něco podobného, už jsem věděl co to je, tak jsem ani nerosvítil a opět šel ven z postele.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.