Zaměstnavatel si nevyzvedl poštu

Od: Datum: 21.07.16 10:47 odpovědí: 10 změna: 06.08.16 22:35
avatar

Dobrý den, prosím o radu. Paní účetní ze zaměstnání jsem přivezla lístek na peníze v pracovní neschopnosti, řekla mi, že to stačí posílat poštou. Tak jsem poslala lístek doporučeně, do p.o.boxu, vyzvedla si ho, vše bylo v pořádku. Nyní jsem lístek na začátku měsíce odeslala na tutéž adresu, ale dnes se mi vrátil, s tím, že to bylo nevyzvednuto.Peníze mi nepříjdou tedy, s tím už počítám. Ale jak to vyřešit a jaká jsou práva v tomhle směru? Budu jí volat, aby mi vysvětlila, z jakého důvodu to nebylo vyzvednuto, ale tuším, že se v práci k něčemu schyluje, tak dělají nejspíš naschvály-tak abych veděla, co a jak. Děkuji :)


doplněno 21.07.16 14:07:

Tak účetní měla dovolenou 3 dny, a pošta jí nedoručila lístek, že má něco v p.o.boxu,tak tam ani nešla.tak se mám dostavit, protože mi bude k 17.8. končit moje pracovní smlouva na dobu určitou (v PN jsem s pracovním úrazem) . Takže prý musím přinést ukončenou neschopenku a posudek o bolestném, že už mi žádné peníze posílat nebudou (to jsem si už četla také na netu,že po skončení pracovní smlouvy mi už nic nenáleží) Tzn že budu tedy nezaměstnaná a nebudu mít ani korunku, a budu se muset přihlásit na úp-pokud ihned neseženu tedy zaměstnání?Chápu to dobře? A co se dá dělat, když tedy musím ukončit neschopenku a nejsem zdravá? A když půjdu do nového zaměstnání a třeba po půl roce se zase objeví potíže, související s pracovním úrazem?


avatar
Upozornění od sys ladinpraha 03. 08. 2016 12:38:43
Pokračuj v původním dotazu.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.07.16 10:52
avatar

Dobrý den, že by za tím byla dovolená (pověřené osoby, která má poštu přebírat nebo celozávodní)? Zavolejte tam a dozvíte se více. Zdravím!


doplněno 21.07.16 11:00:

Tak si to ověřte (možnou dovolenou) nebo si počkáte, až budete mít v ruce nějaký "negativní papír".

Potom se lze bránit, ale musí se vědět proti čemu - a to zde zatím nikdo neví.


doplněno 21.07.16 11:46:

denny276 - to já nevím. Možná je ve firmě jen jedna účetní a není nikdo, kdo by počítal. Nebo je tam celá účtárna a může počítat někdo jiný. Zavolejte na všechna čísla, která mají souvislost s firmou, ale jako první onu účetní. Potom třeba vedení nebo zaměstnance (která tam znáte). Jinak, obavě se bránit nedá - musí být jasno a prokázáno.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.16 10:57
avatar

Dovolená mě napadla jako první :) a až teprve potom jsem si uvědomila, jak ve firmě teď čachrují :/


doplněno 21.07.16 11:07:

jo, jasný :) tak a kdyby měla dovolenou, tak jsem si měla zjistit, že ji má a doručit ji někomu jinému,pověřenému tedy? Asi ano,že:)


doplněno 21.07.16 13:19:

Taaak, a už vím všechno :DDD Účetní mi řekla, že sice dovolenou měla, ale jen 3 dny, a že neměla ve schránce informace od pošty, že by něco měla doručeného v p.o.boxu, že se to prý často stává, a že ona vybírat p.o.box jen tak nechodí, proč by to prý dělala, když tam nic není :DDDD A kdo by taky čekal, že vám zaměstnanec pošle lístek na peníze 1. v měsíci , že jo :D

No,a když už jsme u toho,tak se mám dostavit, protože mi bude k 17.8. končit moje pracovní smlouva na dobu určitou (v PN jsem s pracovním úrazem) . Takže prý musím přinést ukončenou neschopenku a posudek o bolestném, že už mi žádné peníze posílat nebudou (to jsem si už četla také na netu,že po skončení pracovní smlouvy mi už nic nenáleží) Tzn že budu tedy nezaměstnaná a nebudu mít ani korunku, a budu se muset přihlásit na úp-pokud ihned neseženu tedy zaměstnání?Chápu to dobře? A co se dá dělat, když tedy musím ukončit neschopenku a nejsem zdravá? A když půjdu do nového zaměstnání a třeba po půl roce se zase objeví potíže, související s pracovním úrazem?

Od: pnpracuraz
Datum: 21.07.16 14:21

Zdravím,

po ukončení prac. poměru můžete marodit dál, dokud nevyčerpáte celou podpůrčí dobu t.j. 380 dní.

A i ta se dá prodloužit, to záleží na vašem zdravotním stavu a posudkovém lékaři.

Bolestné se vyplácí po ukončení PN.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.16 14:23
avatar

Fajn, takže nutně nemusím ukončit PN, pokud ještě nejsem zdravá. No nerada bych se pak tahala po komisích :D

Datum: 02.08.16 01:10

Rozhodně neukončujte PN, pokud nejste zdravá. To ostatně ani nemůžete, o tom totiž nerozhoduje ze zákona pacient, ale lékař! Zaměstnavatel vás propouští během pokračující PN, s tím si jeho účetní musí umět poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pnpracuraz
Datum: 21.07.16 14:39

Měla jsem prac.úraz a smlouvu na dobu určitou. Zaměstnavatel prac.poměr ukončil, ale jelikož jsem nebyla ještě zdravá, neschopenka pokračovala. Byla jsem i u posudkového lékaře na OSSZ, protože mi končila podpůrčí doba a ten mi PN prodloužil o 2 měsíce. Bylo to sice před 3 roky, ale snad se nic nezměnilo.


doplněno 21.07.16 14:49:

https://www.poradte.cz/spolec…nost/43339-pracovni-uraz.html

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.08.16 12:26
avatar
Mělo by to pořád tak být, dle informací ;) jinak tedy ale klasicky po zkonceni prac.pomeru se hned nahlásit na úřad práce, že ano? ;)
doplněno 01.08.16 12:34: Vlastně na úřad práce se registrovat nemůžu, když ještě marodim a pobiram nemocenskou od cssz. Tak kam je jinak nutno se nahlásit? ;) na cssz vědí vše, tzn že marodim, a tak vše budu řešit az po skončení nemoci? ;)
Datum: 02.08.16 01:06

Na ÚP se hlašte i v pracovní neschopnosti, jinak vypadnete ze zdravotního a sociálního pojištění. Samozřejmě na ÚP oznamte, že jste v PN, vemte si ty příslušné lístky. To že si účetní nevysvedla lístek, je její problém, vaší povinností není si zjisťovat, kdy má účetní dovolenou, na peníze za nemocenskou máte nárok i tak, nevzdávejte to. Doklad o zaslání doporučeně máte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 22:29
avatar
Aha, mě totiž bylo řečeno, že se na up hlasit nemám, že me nevezmou do registru. No tak tam skočím ;)
Od: xy
Datum: 06.08.16 22:35

Myslím, že na ÚP Vás nezaregistrují, nemůžete se přece v neschopnosti ucházet o práci. Pokud tam půjdete, napište prosím, jak to dopadlo, ať máme všichni jasno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.