Jak se zbavit výčitek z chyb?

Od: Datum: 10.07.16 19:41 odpovědí: 2 změna: 10.07.16 19:53

Ahoj,

Psal jsem tady posledně: https://www.poradte.cz/volna-…skuze/21411-jsem-pitomec.html (shrnu to: místo abych si řekl o kontakt holce, tak jsem zazmatkoval a vystoupil).

Myslel jsem si, že si zanadávám a tím to skončí, ale vnitřně to neskončilo. Pořád myslím na to, jakou jsem udělal chybu, a vyčítám si to, až z toho mám stres, nesoustředím se a stále na to myslím (no stále ne, ale dost). A to i přesto, že o té holce nic nevím (ale připadala mi velmi milá), nemůžu vědět, jestli by mi to číslo dala a jestli by z toho něco bylo. Zpětně si uvědomuju, že tyhle pocity zažívám pokaždé, pokud udělám nějakou těžko napravitelnou chybu, ať už vztahovou nebo jinou, a trvá to tak dlouho, dokud se to nějak nenapraví nebo to nepřekreje nějaký jiný malér nebo neuběhne nějaký fakt dlouhý čas.

Je mi 36 a jsem dlouho sám, nemůžu si dovolit plýtvat šancema, takže to chyba určitě byla. Na druhou stranu, to že mě rozhodí takováhle prkotina, když se nikomu nic nestalo, asi taky neni dobrý. Samozřejmě mi všichni radí, jak mám myslet dobředu a zabavit se jinou činností, ale nedaří se mi to (aspoň ne tak dobře jak bych chtěl). Co radíte?

Případně mám zkoušet tu chybu napravovat a tu holku nějak hledat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.16 19:52
avatar
To samé co ostatní. Dívat se dopředu a zabavit se. Poučit se a příště chybu nezopakovat. Výčitek se nezbavíte, dokud je nevymaže kladná zkušenost. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 10.07.16 19:53
avatar

nezbude nic jiného, nežli sám sobě tuto chybu odpustit, je to někdy dost težké a nepodaří se to hned, ale dokud si to neodpustíte, bude vás to stále trápit.

nemá cenu naříkat nad rozlitým mlékem,,,,,,,je to pro vás poučení pro příště, usmejte se na sebe do zrcadla a řeknete si, že kvůli takové malé chybě se prece nebudete trápit, lidi delají mnohem horší chyby...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.