Napadení, trest za napadení

Od: odpovědí: 9 změna:

Dobrý den,

Je mi 21 let a občas s kamarády vyrazime se někam bavit. Většinou jsem ten co nepije a spíš řídí. Neřekl bych, že jsem konflitkní človek, ale poslední dobou mám smůlu a prsotě se srazím s blbcem se kterým mám problém a někdy bych ho nejradši praštil. Zajímalo by mě jaký by byl postup úřadu v případě, že bych se s někým opravdu popral a vlastně já stanul na straně utočníka. Vím, že by záleželo na poranění napadeného, ale pokud by si odnesl nějaký ten mohl a pohmožděninu a nedošlo by k žádné větší ujmě na zdravý.
Vím, že někdy někomu někdo nesedne a tohle není řešení, ale už delší dobu nad tím přemýšlím a zatím jsem nenašel žádnou kloudnou odpověď. Nejlepší by bylo asi se s nikým do něčeho takového nepoštět, ale rád bych znal co by to mělo na zásledky.
Děkuji za odpovědi.

9 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar ladinpraha

Záleží na tom, jak konkrétní případ posoudí soud. Takže neexistuje univerzální odpověď. Stačí souhra nepříznivých náhod a může z tebe být vrah.

Do mysli se mi vkrádá souvislost s touhle tvojí otázkou:

poradte.cz/...


doplněno 04.04.16 15:07:

Mp - bylo málo případů, které začaly hospodskou rvačkou a skončily doživotními následky nebo smrtí? Slovíčkařit snad není třeba.

Nerad píšu něco proti syslovi, protože sám rád uznávám autority. Ale Vrah?

To máte asi pravdu.


doplněno 04.04.16 15:19:

A ještě jestli mohu připojit, tak jsem zhlédnul film Bella mia o těch krávách. A tam ta psychologie byla ještě více patrná. Ani ten falešný myslivec v podání Petra Rajcherta vlastně nebyl ani tak nesypatický. Prostě Český člověk.


Souvislost to má akorát, že se snažím trávit čas s přáteli a přijít na jiné myšlenky, ale na potencionálního přítelé své ex bych opravdu nemyslel. Spíše podráždění z toho rozchodu, ale to bylo i předtím, že mi někdo nesedl svým chováním... Pokud pil nebo ne...


doplněno 04.04.16 15:12:

Měl spíše opravdu jen namysli nějaký ten monokl a naraženou ruku, nohu... zase nejsem primitiv a v tomhle se umím ovládat a vím kdy přestat... Ale asi taky záleží na stavbě jednotvlivého člověka... co jednomu neublíží může druhého i zabít..

 


0x

Vy jste asi takový problematický typ. Vykašlete se na zákony, a jednejte instiktivně. Rozhodně, když někdo stojí za ránu, neuvažuji o tom , co řeknou úřady, ale spíše přemýšlím, jestli to dám. a mám na něj, a sám pak nedostanu do huby,. Je vidět, že naše socialistická vláda už zasela semínka nesvéprávnosti.

 


0x
avatar samurraj

No tak bude záležet na tom, zda to napadený nahlásí na Policii ČR. Pokud ano, budete mít problém, dostanete zřejmě bu bu bu, pokud to budou jen ty drobné oděrky. Pokud bude mít napadený podrobnou lékařskou zprávu a nějakou pracovní neschopnost a vše nahlásí, už to nebude bu bu bu, ale újma na zdraví, což se trestá mnohem přísněji.

 


0x

Zřejmě jste samostartovací typ a začíná to být o vás známo. Nejlepší bude, když nebute nikam chodit nějakou dobu a pak se nenechat vyprovokovat. Je výborná pomůcka nechat si dát první ránu od provokatéra. Samozřejmě řízeně. Pak už jednáte podle trestního zákona - nutná obrana - a nic vám nehrozí. V opačném případě to můžete velmi šeredně odskákat např. způsobením ublížení na zdraví s trvalými následky. Velmi drahá zábava !

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]