Vyřazení z úřadu práce

Od: Datum: 19.02.16 08:38 odpovědí: 6 změna: 22.02.16 15:20

Dobrý den,

jsem vedená asi rok na ÚP. K 31.1.2016 jsem skončila dočasnou pracovní neschopnost. 05.02.2016 jsem tuto skutečnost e-mailem oznámila své zprostředkovatelce i s kopií náhradního hlášení. 8.2. jsem ono náhradní hlášení dala osobně na podatelnu ÚP jelikož jsem jela na celodenní výběrové řízení do jiného město. Jaké bylo moje zděšení, když mi 9.2. přišlo oznámení o zahájení správního řízení z moci úřední, kde zprostředkovatelka přiznává, že jsem ve výše napsaných termínech vše řádně doložila, ale ! ona mě informovala o tom, že se mám dostavit přímo k ní osobně a proto nelze na mé jednání brát zřetel a pro mařím součinnost s úřadem bez vážného důvodu. Já se o této informaci dozvěděla poprvé až z tohoto oznámení a řídila jsem se povinnnostmi uchazeče o zaměstnání, kde se hovoří o doložení skutečností do 8 dnů osobně nebo písemně.

Budu ráda za všechny Vaše postřehy, připomínky či náhvrhy řešení. Děkuju


doplněno 22.02.16 09:04:

Moc děkuji všem přispívajícím, ale měla jsem spíš na mysli jestli s takovým jednáním máte zkušenosti, popř. návrhy řešení. Jsou jasně dané povinnosti uchazeče, které jsem splnila, dokonce jsem i v pátek 5.2. po e-mailu přislíbila(aniž bych věděla, že musím), že se osobně dostavím, ovšem o pár hodin později jsem se dozvěděla o VŘ a ano potvrzení mám. Tuto skutečnost jsem nemohla předvídat, nemám tyto schopnosti ;). Co se týče otázky proč jsem nešla hned, bylo to proto, že jsem po ukončení 4. měsíčního marození paradoxně dostala chřipku a nebylo to nic co bych chtěla řešit s lékařem, když jsem se s ním ještě 2 dny předtím loučila.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.16 10:21
avatar

Dobrý den. Až Vám přijde rozhodnutí o vyřazení z evidence ÚP, budete mít 15 dní na to, abyste podala odvolání proti tomuto rozhodnutí. Využijte této lhůty a písemně se odvolejte. Do odvolání uvěďte všechny skutečnosti. Podrobnější informace jak podat odvolání najdete v této diskuzi. Mohlo by Vám to pomoci:

https://www.poradte.cz/spolec…t-odvolani-na-urad-prace.html

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.02.16 17:21
avatar

Máte potvrzení o účasti ve výběrovém řízení?

To by podle mne mohl/měl ÚP uznat jako vážný důvod,

proč jste se nemohla dostavit osobně.

Ovšem měla jste tam zajít v pracovních hodinách dalšího dne...


doplněno 21.02.16 19:23:

Souhlasím se StrakatýmPsem.

Nepodívala jsem se na kalendář a neuvědomila si, že jste měla možnost na ÚP zajít před výběrovým řízením.

Víte-li, že se nebudete moci na ÚP dostavit v určeném termínu, je rozumnější to řešit v předstihu.

Na druhou stranu by Vám následující pracovní den byl ušetřil jednu cestu (šla byste už s potvrzením o účasti)...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: strakatypes
Datum: 19.02.16 17:47

Nebo ještě lépe předcházející dny. 1. a 3. 2. tedy pondělí a středa byly návštěvní dny pro veřejnost. Ukončení neschopnosti bylo k 31.1.2016, to připadlo na neděli, ukončení lékařem proběhlo tedy již v pátek?

Promiňte, ale jsem asi hodně přísná, ale vidím tam také zbytečné otálení. Měla jste víkend na to, připravit se, abyste v pondělí prvního února, nebo středu došla na úřad. Takto bych postupovala já, naklusala bych na úřad prostě hned v pondělí se všemi potřebnými papíry.

Také nepíšete, jak dlouho jste marodila. Jestli to bylo na delší čas, nedivte se, že Vás měla zprostředkovatelka pod dohledem. Vždyť jste celé dny doma /marodění nepočítám/ a jedinou povinnost, co máte je hledat si zaměstnání a docházet za zprostředkovatelkou. Na úřadech práce doba čekání není na celý den, podle mých zkušeností.

Zvláště, jak píšete, že jste na ÚP již rok, tak se musíte opravdu snažit a dodržovat vše, co je potřeba, být aktivní. Pracovníci úřadu mají nad sebou kontrolu a nesmí pochybit. Také nesmí samozřejmě zbytečně ,,buzerovat,,.


doplněno 22.02.16 13:34:

5.2. jste nahlásila mailem, že jste ukončila neschopnost a zároveň jste měla nahlásit, že marodíte dál. Na to byste potřebovala mít ale nějaké potvrzení od lékaře. Je dobře, že jste poslala virtuelně ukončení neschopenky, ale je potřeba ještě osobně se omluvit a domluvit na dalším postupu. Zprostředkovatelka by Vám řekla buďto nějaký další termín, nebo že budete potřebovat i na ty dny chřipky potvrzení od lékaře. Výběrové řízení bylo 9.2., to je stejně až po osmidenní lhůtě, pokud počítám běžný týden. Ale podívejte se do povinností nezaměstnaného, jestli se nepočítají jenom pracovní dny, potom byste se již do těch 8 dnů vešla?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.02.16 23:04
Určitě se to dá slušným postupem kladně vyřešit a to Vám taky přeji.
Musíte, ale uznat a pochopit, že Váš " zaměstnavatel " je ÚP a pro představu - CO BY VÁM ŘEKL ZAMĚSTNAVATEL, KDYBY JSTE UKONČILA NEMOCENSKOU 31.1. A ZAMĚSTNAVATELI BY JSTE TO NAHLÁSILA, AŽ 5.2. !?
Ohodnoceno: 2x
 
Od: jesa®
Datum: 22.02.16 14:43

Dobrý den, VŘ bylo 8.2 .

Od: strakatypes
Datum: 22.02.16 15:20

Napište podle toho, jak píšete zde, doložte, co máte za omluvenku, omluvte se a projevte lítost.

Mě se nejvíc osvědčila, při jednání s pracovníkem ÚP, ochota, spolupráce, vstřícnost, pochopení a snaha. Též lidskost a pokora a dodržování všeho, na čem jsme se domluvili.

Jinak jsem byla na úřadě 7 měsíců do 55ti let a 11 měsíců teď před důchodem, ale všem nám bylo jasné, že před důchodem sehnat práci již moc šancí nemám, navíc ještě zdravotní - urologické problémy /kdo je nemá, že, v tomto věku/.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.