Je to správný postup u zubaře

Od: Datum: 14.02.16 11:55 odpovědí: 45 změna: 04.03.16 16:44

Podle paní zubařky mě budou mé dva přední zuby stát 6000kč,když jsem jí ptala zda existuje i jiná varianta,že jako matka na mateřské si toto nemohu dovolit sdělila mi že to lze udělat i tak, že přinesu 2500kč a na zbylou částku mi napíše dlužní úpis.S čímž jsem nesouhlasila ani se mi takový postup nelíbí.Copak může zubař nabízet dlužní úpisy? Jak zjistím na co mám nárok nebo co proplácí pojištovna? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.16 12:32
avatar

Toto opravdu není solidní přístup doktorky. Já bych si zavolala na svou pojišťovnu a zeptala se. Pak bych požádala, ať mi najdou jiného, slušného zubaře. Pojšťovny tuto službu, na svých stránkách, nabízejí.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 14.02.16 14:47
avatar

Pojištovna se na nás tak akorád... výte co,museli jsem při skončení starého zubaře obcházet jiné zubaře a škemrat aby nás někdo vzal.Pojištovna jen čekala jak dopadneme.Stav ve zdravotnictví je KATASTROFA!Mám za to že přední zuby to je jedničky a dvojky by měla platit pojištovna.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marina
Datum: 14.02.16 14:18

Bohužel, zubař je dnes král a může si dělat cokoliv. Nemáš peníze tak si na..r.

"Zubaři zneužívají toho, že pravidla univerzit přejí jejich nepřiměřeně nízkému počtu a ceny výkonů/materiálu a celkových nákladů neodpovídají následně možnostem většiny populace. Pevně věřím tomu, že by měla být vyhláškou zřízena maximální cena výkonů/materiálů nebo umožněno více studentům stát se zubaři. Ostatně, máme vládu sociální demokracie. Zatím to poznám spíše na populistických gestech." Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…olik-stoji-zubni-proteza.html

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.02.16 14:23

Bohužel, zdá se, že zubaři mají u nás podobný vliv, jako exekutorská mafie, bez ohledu na to, kdo je zrovna (zdánlivě) u moci. Je jich nedostatek, logické by bylo umožnit mladým tento obor vstudovat. Realita je ale jiná. Je toprakticky nedostupný obor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kee
Datum: 14.02.16 19:19

Doktoři jsou bohužel často /nebo spíše v drtivé většině/ hamonivý a úplatný prasata.Ale dost chytrý,aby drželi vždy při sobě a vzali si pacienta jako rukojmí,když jim chce někdo vzít jejich privilegia.Je dobré to zkoušet u více zubařů.Není přece jediný

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 09:24
avatar

pro kee - Datum: 14.02.16 19:19

Doktoři jsou bohužel často /nebo spíše v drtivé většině/ hamonivý a úplatný prasata.

Vzpomente si na to, co jste napsal, až Vám nebo Vašim dětem doktoři budou zachranovat život.


doplněno 24.02.16 09:31:

pro marina - Datum: 14.02.16 14:18

pravidla univerzit přejí jejich nepřiměřeně nízkému počtu
-------------------------
Žádná taková pravidla nejsou. Jen se snížil počet studentů, protože je to velmi náročné studium a ne každý na něj má. Spousta jich odpadá po prvním semestru, další po zkouškách z anatomie, kterou neudělali...což je dobře, nechci aby mě operoval jen nějaký teoretik dr. Cvach.
A věřte že když se víc studentů stát zubaři nechce, tak je k tomu nikdo nedonutí ani se samopalem v ruce.Vyberou si prostě jiný obor.


doplněno 24.02.16 09:39:

babkazov® - Datum: 14.02.16 12:32

Pisatelka totiž nazvala splátkový kalendář na platbu, který je u zubařů dost běžný, protože jen málo lidí chce chodit bez zubů než si na ně našetří, dlužním upisem. Což je opravdu omyl, zubař nebere žádné uroky, nepůjčuje peníze, je to platba za materiál a práci, jen ten podpis musí mít, aby měl jistotu že dotyčný splátky bude posílat. On má pacientů dost, často tím tedy lidem spíše vychází vstříc. Tazatelka je mladá - proč nemá zuby v pořádku? Jak se o ně starala?


doplněno 24.02.16 09:45:

pro lada1®Datum: 14.02.16
Stav ve zdravotnictví je katastrofa.

Ano, protože je nedostatek peněz. Neustále se vyvíjejí nové a nové velmi drahé přístroje. A ty stojí peníze. Doktoři se musí neustále technicky i medicínsky vzdělávat - to stojí také peníze.

A tak jsme ječeli, že nebudeme platit 30 kč a neplatíme je.
A to jsme si opravdu pomohli.

Za to nás nerozházely církevní restituce, kde ztrácíme miliardy a vláda slíbila nápravu. Ale tím že opravdu zrušila 30 kč, lidem zavřela usta. Bezvadné !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.02.16 08:50

Mám na vás věcný dotaz mimo téma a současně prosbu - nebylo by lepší odpovídat přímo na příspěvky než to takto plácat pomocí doplňování? Chodí mi notifikace e-mailem a absolutně netuším, na co reagujete, dokud si neotevřu webový prohlížeč a původní příspěvky si nevyhledám. Navíc mi ani nepřijde, že by váš způsob byl jednodušší, než prostě zmáčkout "Odpovědět" na příspěvku, na který chci reagovat. Děkuji předem za nás nezúčastněné čitatele.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.03.16 16:44
avatar

Kovis, ono to právě nejde. Zrovna včera jsem kvůli tomu založila otázku na vedení poradny, protože jsem si toho také najednou všimla a důvody mi byly vysvětleny. Také mi nešlo jednoduše kliknout na toho, komu jsem odpovídala, protože se objeví, že už jsem v daném vlákně vyčerpala povolený počet odpovědí. To jest 5. A pak, když chcete odpovídat dál, tak prostě musíte kliknout na to "doplnit" do své odpovědi, která byla napsána předtím. A i tam je možnost doplnění odpovědí omezená. Teď už nevím na kolik. Tak za to Washube nemůže. Je to nové opatření. Můžete si to přečíst v otázce "Počet limitovaných odpovědí".

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: rempa
Datum: 14.02.16 20:02

Kdo bydlí ve větším městě, tam není takový problém zubaře najít. Já bydlím na venkově a jezdím k zubaři, který jediný byl ochoten mě přijmout, hodinu vlakem. Byla to "lahůdka", když jsem jel s vytrženým zubem a zašitou ránou zpět. Takže asi tak, i za to vytržení jsem platil 380,-Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 14.02.16 21:23
a myslite, ze treba v praze byste tu hodinu v mhd domu nejel?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.02.16 09:20
avatar

Nemáte pravdu, najít u nás, tedy v Praze zubaře je unikum. A často ho najdete mimo bydliště dost daleko. Ty vzdálenosti se tedy dají poměřit stejně. A také není nic příjemného, autobusem, tramvají a metrem ject i 1,5 hodiny. Zažíváme to tu s doktory často. Protože mají zkrátka plno, obvody jsou velké.


doplněno 24.02.16 09:48:

Jinak rada pro tazatelku, která neví, kam se obrátit.

Na svoji pojištovnu. Jedině ta Vám poskytne informace na co máte či nemáte nárok a každá pojištovna to může mít i trochu jinak.


doplněno 24.02.16 18:49:

pro kee -
Je to věc názoru a na svůj názor máte právo. Ovšem nedělejte jednu věc - neplette všechny doktory dohromady. Revizní doktoři nemají co dělat s otázkou tazatelky, co má dělat.

Když se v nemocnicích platil poplatek 100 kč, bylo to hodně, stačilo by 60 kč si myslím, ale pro uplné zrušení jsem nebyla. Nemocnice mi dávala recept a já nic za léky neplatila. Po zrušení poplatků jsem začala dostávat stejné léky, ale už jsme měla doplatek na jeden lék 400 kč. Paní magistra mi říkala, že není jiná možnost, protože nemocnice nemají peníze.
I když se mluvilo o tom, jak jim to pojištovny nahradí, jako vždy zůstalo jen u slibů a slov.

Pojištovny totiž nevybavují ordinace novými přístroji, víte takové jako třeba u mého doktora, takže nemusím například na sono jinam, protože má atestaci v tom oboru, ale dalo by se se pokračovat. U zubaře jsou to moderní rentgeny a podobně.

Měla jsem velmi náročné a drahé operace, nikdy bych si je sama zaplatit nemohla. Proto pro mě není problém se uskromnit, protože nejsem movitá a zaplatit si u zubaře ukony, které mi vylepší funkčnost zubů i jejich vzhled. Samozřejmě lidé, kteří se o své zuby pečlivě starají tak málokdy mají takové problémy, ale já také byla z těch, co k zubaři ze strachu nezašli několik let a to mě pak stálo peníze a čas.

Nevíme přesně co tazatelka potřebuje a proč to potřebuje. Ale vždy jsou dvě možnosti, na pokladnu, nebo část zaplatit, jak jsem zjistila. Protože nevíme, co si má zaplatit za těch 6 000 kč, tak jí ani nijak nemůžeme víc poradit. Jen tak všeobecně. Já už jsem radu dala.


doplněno 25.02.16 09:40:

kovis® Datum: dnes 08:50

Pane kolego, mám to také tak. Proto to řeším tak, že v mejlu zmáčknu až druhý řádek nebo zkrátka roluju, protože to tak máme všichni, nejen Vy. Jestli máte řešení, poradte. Podle profilu máte tady víc zkušeností než já s mými pouhými 527 odpovědmi za dost let. Ráda si to přečtu. Mě navíc vadí že tu není modré a růžové odlišení hlaviček, často nevím - odpovídám klukovi nebo holce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 22:24
avatar

Asi půl roku v našem městě pracoval zubař mladík po škole a hned měl přezdívku trhač, asi nemusím rozepisovat hlavní náplň jeho práce :-D tam kde původní zubaři se snažili zachovat zub tento trhal po kusech i moji dva kamáradi poznali jeho práci :-D Pak se nad ním udělala mlha a zřejmě popoběhnul do jiného města a rozjel svojí praxi nanovo. Dodnes lidi nevědí, jestli to dělal pro prachy nebo svoje uspokojení, ale asi pravda bude oboje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 09:17
avatar

kangaroo® Datum: 14.02.16 22:24

Osobní uspokojení bych v tom nehledala, spíše finanční. Myslím že za vytrhnutí zubu má více bodů než za zdlouhavé léčení.;)


doplněno 25.02.16 17:36:

ra252® - Datum: včera 19:06

Já také nechápu Vaše bláboly, z toho si nic nedělejte...*smich*


doplněno 25.02.16 17:51:

Tady opravdu dost lidí nechápe, že kdyby doktoři nebyli tlačeni solidárním systémem a určovaným cenám od pojištoven, že by byli platově naprosto někde jinde. Protože by soukromničili, odměny za svoji práci by si určovali sami a klienti by se prohli, nebo umírali, když by neměli ty velké peníze.

Takže zkrátka to, co tady třeba říká za blábol kee, že doktory živíme, my jim toho tak moc zase nedáváme jako pojištěnci. A kdyby nastala doba jen soukromých doktorů, jako je tomu často jinde, tak co budou blábolit pak?

Já už to lépe vysvětlit neumím. Zrovna jako tazatelka, která nevím co chce řešit. Že nemá peníze. Ale to tu doktorku nemusí zajímat. Pokud je to akutní, ošetří ji na náklady pojištovny, pokud ne, zákonitě to chce zaplatit a tazatelka se ptá, zda má na to ta doktorka právo !
Neuvěřitelné !

Přijde nutně doba, kdy budeme si muset připlatit zdravotní připojištění navíc, jako je tomu bežně v cizině. Jinak budeme mít jen základní ošetření, operace, proton atd. si budeme platit nebo zemřeme.Pokud si takové připojištění tazatelka bude platit, pak to bude mít zadarmo, zatím si to neplatí, tak má jen základní ošetření placené pojištovnou. Na luxus se připlácí. Všude.

Už sem nemůžu psát, vyčerpala jsem tu odpovědi, víc jich už nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.16 01:50
avatar

Vážená dámo, máte-li možnost u své pojišťovny zkontrolovat, za co Vašemu lékaři (i zubaři) zaplatila, asi se dost podivíte. Konkrétně u mne si zubař naúčtoval za minulý rok 2x ošetření kazu, přitom fakticky toto vůbec neprováděl. Víte vůbec že každý lékař má za každého registrovaného pacienta od pojišťovny paušální platbu? A to se u něho nemusíte objevit jak je rok dlouhý. Neprezentujte nám zde lékaře jako chudáky!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.02.16 23:08
avatar

Myslím, že Vám zubař vyšel vstříc. Pokud je soukromý, tak má právo, jako každý podnikatel, či soukromá osoba , dlužní úpis vystavit. Jenom se tím jistí, že peníze, které máte zaplatit, mu skutečně uhradíte. Žádná procenta navíc by tam být neměla, prostě Vám umožní výkon splácet. Nic víc bych za tím nehledala. Asi Vás čekají korunky. Pokud ano, tak levnější, pryskyřičné /přes pojišťovnu/ už asi skoro nikdo nedělá, právě proto, že z toho zubař moc nemá a brání se hloupými výmluvami, proč dražší keramické. Je pravda, že jsou trvalejší, ale také podstatně dražší / u mne o 50%, u manžela ještě o víc, záleží, jak je zubař drahý/. Také je pravda, že obyč. prysk. korunky mi dříve vydržely i víc jak 12 let, teď už jen 3 roky, jak zubař předpovídal. Asi je dělají z nějakého šuntu. Rozmyslete si, co vlastně chcete, jestli korunky za 6000 Kč a nemáte na ně /pak vezměte dl. úpis a buďte ráda, že budete mít zuby. Nebo hledejte zubaře, který ještě udělá prysk. korunky. Já ho např. nenašla. Vyhynulý druh?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 15.02.16 02:00

Zuby jsou spíše estetická záležitost. A otázka kultury. Podívejte se třeba na nějaké cestopisné filmy. Kdo si na tom zakládá, tak se musí starat. Podle mě mají zdravotní pojištovny dost starostí aby ošetřily lidi opravdu vážně nemocné. A nekdy nemají dost peněz. takže o své zuby se musí dle mě opravdu starat každý sám.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lll*
Datum: 19.02.16 12:52

pojistovny mají hlavně starosti,jak zdůvodnit milionová auta a nestoudné 100 až 300 měsíční tisícové platy pro příživnický menežment a vedení zdravotních pojištoven.To vše píše tisk,jak hospodaří ,,úsporně!O tom,jaké částky nadělují soukromým lékařům se raději nic nepíše.Lidi by žasli,kdyby vidělí,kolik bere soukromý praktik,internista apod.jen třeba v menším okresním městě.O zubaři nemluvě

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.16 09:14
avatar

pro III - mě vůbec nezajímá kolik bere mengele, mě doslova zajímá, jak je ve svém oboru dobrý !

Když je dobrý, má i velké příjmy. Logicky. Rovnost platů by v tomto povolání neměla platit až tak uplně. Dobrý doktor se dál sebevzdělává, jezdí na kongresy, kupuje si drahá skripta a drahé medicínské cizí časopisy, jezdí na zkušenou do ciziny a podobně, špatný doktor si vystačí s tím, co ho naučili před 40 lety...proto mám raději mladé doktory.


doplněno 25.02.16 17:33:

pro kee - Datum: dnes 13:28

napsal jste - Tedy nevím ale buď sem blbej já nebo vona

-----------------------------

Působíte tu už trapně. Když jsem se zamyslela, vyšlo mi, že budete blbej Vy. Ne "vona".

Bylo Vám detailně vysvětleno, že doktor by si vydělal velké peníze, pokud by nebyl omezován solidárním systémem, kde mu platby za jeho práci určují pojištovny, on si je neurčuje.

V praxi to je tak, že kdyby doktor nebyl u žádné pojištovny, což je spousta soukromých doktorů, jenom Vy o tom nic nevíte, tak tyto doktory živí jejich pacienti, dnes se říká klienti.
Takový docent Šmucler - zubař má pohádkové příjmy, předpokládám, že by jste je nestrávil a přitom ho neplatí jediná pojištovna, platí ho jeho klienti na klinice estetické medicíny, kteří potřebují jeho práci.
A v čem je rozdíl?

Že tedy jako pojištěnec toho doktora živit vůbec nemusíte. Za Vašich utrápených pár korun měsíčně si ten doktor moc vyskakovat nebude. Ale musí , protože vystudoval za naše peníze. Když zaplatí svá studia, pak si může určovat ceny jaké chce, takový Šmucler a jiní to dělají. Doktořina je dnes už tedy vlastně dávno také podnikání.

Vy si zkrátka pletete pojmy s dojmy. A budte rád té solidaritě, jak už jsem napsala, ten doktor bez Vás může žít, Vy bez něj těžko. Když nedej bože onemocníte rakovinou, jsou to takové pálky, že se Vám o tom ani nezdá, nebo máte 1,5 na ozařování protonem? A ten proton koupili soukromní doktoři. Nekoupili ho pojištěnci jako jste Vy, nebo já. Nechtěl byste ho také zadarmo? Stál maličkost, něco kolem 250 milionů.

Představujete si to abych tak řekla jako Hurvínek válku, protože nedokážete myslet v jiných, širších dimenzích.

Vítejte v kapitalismu 21 století. Díky Bohu, že fraška jménem socialismus je dávno za námi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 19:06

Vidíte, zdravotní pojišťovny tu máme 23 let a pořád tu mnozí netuší nic o jejich financování a blábolí dokola nesmysly. Jako Vy například ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 09:07
avatar

Jestli máte důvěru v onu doktoku a víte že je opravdu dobrá a pak budete nejen vypadat lépe ale i lépe kousat, na splatkový kalendář bych přistoupila. Nepodepisujte sněmku například, protože málokdo ví, že sněmka nesmí mít kopii a může se prodat cizí osobě, v takovém případě by se mi jevila zubařka divná, ale jinak znám lidi, co si nechali udělat zuby na klinice na šrouby takzvaně a podepisovali splátkový kalendář na 70 000 a skutečně neplatili žádné uroky jako se platí při uvěru.

To samé dělají lidé na operaci krátkozrakosti kde třeba jedno oko stojí 15 000 kč a oni nemají peníze, ale rádi by viděli dobře hned. Pokud s postupem lékařky, která je jinak dobrá, nesouhlasíte, lze si našetřit a zkusit pak jiného zubaře. Obávám se, že zdarma Vám to neudělá nikdo, patrně se jedná o můstek či co, zkrátka něco, co už nehradí pojištovna.

Opakuji, že pokud je ta zubařka dobrá, s dobrou pověstí, její nabídku bych zvážila, nemusela ji udělat přece.


doplněno 24.02.16 09:09:

Jinak ještě dodám, že snad je už dnes uplně normální, že než něco podepíšu, tak si to přečtu.


doplněno 25.02.16 08:41:

kee - doktor není nádeník třeba na silnici při asfaltování silnic lidmi, kteří se tolik neučili, neměli ambice a nic jiného neumí, takže si nemůžou diktovat. Doktor si diktovat může. Kdybychom byli jako kdysi, například ve středověku, byl by doktor velký pán, na kterého byste asi neměl, tudíž byste celá rodina umírala předčasně a navíc byste měli zčernalé zuby. Protože žádného zubaře byste si nemohli dovolit. On ten doktor si určoval cenu své práce sám a ty byly hodně vysoké uměrou k jeho vzdělání a práci - záchrana zdraví a životů lidí. Takže je nesmysl co jste napsal, že pojištěnci živí doktory. Živili by ho i bez pojištoven, protože by ho potřebovali. Takže ten doktor si ceny dříve mohl opravdu diktovat, nyní je ale diktují pojištovny. Vidím v tom jistý rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kee
Datum: 25.02.16 18:16

Píšete,že pojištěnci doktory neživí.A kdo je tedy živí podle Vás,když doktory platí pojišťovna a peníze do pojišťovny dávají jen pojištěnci,které ošetřují právě ti doktoři,kteří žijí z jejich platů?Podle Vás pojišťovna.Ale jak je podle Vás může živit pojišťovna,když ta nehne ani prstem a jen shromažďuje peníze od pojištěnců a pak je rozděluje doktorům na platy?Logika asi nebude Vaše silná stránka.Říkáte úplné nesmyslÿ.!Neskutečná demagogie.Nebo si snad zdravotní pojistovna peníze vyrábí sama,tiskne je?*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nena
Datum: 27.02.16 09:45

Vy jste kee vůbec, ale vůbec nepochopil, o co tu jde. Kdyby nebyli pojištěnci, tak by byli jen pacienti, kteří by si toho doktora mohli, nebo nemohli dovolit. Takže by toho doktora živili jeho movití pacienti a ne nemovití pojištěnci, kteří se skládají na nemocného. Každopádně by na tom ten doktor byl líp než dnes. Zkuste zapojit mozek, dojdete k tomu samému závěru.. Jinak myslím že stejně Vám to nikdo nevysvětlí, protože doktor má větší plat než Vy a to je přece nespravedlivé..Takže doktora neživí pojištěnci, ale pacienti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.16 18:35

Mimochodem - ve středověku umíral dřív ten, kdo doktora měl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nena
Datum: 27.02.16 09:40

Opravdu? Čím to můžete doložit? Vy jste v té době žil?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 17:20

Pohlédněte na materiály písemné. Zjistíte, kterak byli léčeni nemocní. I ti nejmocnější byli ničeni vypouštěním krve, otravováni jedy bez jakéhokoli smyslu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kee
Datum: 24.02.16 17:59

wasube,o hamonivých soukromých dr.,zubařích a poplatných revizních lékařích už toho bylo napsáno na stohy článků.NA Vašem místě by asi bylo lepší se podívat na názory většiny lidí na toto téma-budou dost odlišné od těch Vašich.Ale vždy se najde smetánka která je trochu mimo realitu většiny lidí.Alespon co se týče peněz.Protože jich mají nadmíru.A je pak dotčena,když se na to ukazuje,když se pak někomu berou jejich privilegia apod.Před asi 12 lety rušily na všech poliklinikách služby 1.pomoci.Důvod byl jediný-chamtivým lékařům se nelíbilo,že jim zdravotní pojišťovna za službu na první pomoci nabízí ,,jen" 500 Kč za hodinu za sloužení na první pomoci! Psal o tom i tisk.A to bylo před lety,kdy ještě nebyly takové platy jeko dnes.Byly možná poloviční.Kolik by ti dobří ,,lidé" chtěli dnes?1000 Kč za hodinu?


doplněno 24.02.16 22:25:

Proč například pojištěnec,který doktory platí a tím pádem je živí,nemá právo vědět,jaké jsou tarify plateb soukromých lékařů?Vše je tajné a nikdo se nikdy veřejně nic nedozví.Vše se drží přísně v tajnosti.I tarify platů soukromých lékařů.Ticho po pěšině.Lidé musí povinně platit pojištění,ale nikdo se nic nedozví,kam jdou peníze. Zlaté prasátko obřích rozměrů

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.02.16 07:42
avatar

kee, vůbec nemám chuť se hádat, ale vysvětlete mi, jak jste přišel/a na to, že si lékaře platíme a tedy že máme právo znát jejich platy. *hej*Tuhle vaši starost bych vyřešila tak, že bych požádala svou pojišťovnu o přístupový kód ke svému účtu, který je z pc dostupný. Tam se dozvíte, kolik za všechny úkony vaše pojišťovna zaplatila vašemu lékaři. Zkontrolujete si, jesli si některý doktor nepomohl k penězům za něco, co neprovedl. Tam se také dozvíte sazby za jednotlivé úkony. Já tuhle kontrolu na svém účtu čas od času udělám. *hej*Ale vůbec mě nezajímá, plat doktorů, kteří mě ošetřují, stajně tak, jako mě nezajímá plat lidí, kteří provádějí nějakou lužbu, kterou si platím ve fotmě daní.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: kee
Datum: 25.02.16 13:28

*ee*Tedy nevím ale buď sem blbej já nebo vona...Platy lékařů/alespoň soukromých/ jdou ze zdravotního pojištění,které platí povinně každý občan.Do těchto pojišťoven nikdo jiný prachy necpe.Jen pojištěnci.Snad vyjímečně nikdo jiný,stát apodobně ale jen když je nejhůře.Nevím co tedy chcete slyšet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nena
Datum: 27.02.16 09:48

Jste vážně kee legrační. Jakým právem by měl doktor zveřejnovat jaký má plat? Jste horší jak velký bratr. Ten doktor není politik a svůj plat si zaslouží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kee
Datum: 25.02.16 18:21

Podle,, wasube" doktory neživí pojištěnci ale pojišťovny.Pojištěnci prý doktory neživí.Neboli peníze na platy doktorům tiskne sama pojišťovna a pak je dává na výplaty doktorům.*smich**haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.16 22:57

Tak vidím,že se tady rozvinula diskuse o zubařích, o politice, ale pořádnou radu jsi nedostala. Podívej se na web své pojišťovny, najdeš tam kontakt a zeptej se přímo pojišťovny. A nenech se odradit! Nebo napiš na můj mail jak123-zavináč-email-cz. Předloni jsem známé s mnohem větším problémem něco podobného zařizoval včetně poměrně složitého stomatochirurgického zákroku, všechno bylo mnohem složitější, stomatochirurga bylo třeba najít, ani svého stomatologa neměla a dnes je v pořádku a spokojená. A nestálo ji to nic! Tak ať máš taky úspěch! PĚKNÝ DEN !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.16 08:12
avatar

jak123, mou odpověď, tu úplně první jste četla? Celou? :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nena
Datum: 27.02.16 09:51

Jake123, než napíšete blábol, že tu nikdo nic neporadil, zkuste si tu diskuzi přečíst celou. Několikrát tam byla i Vaše rada,že se má tazatelka obrátit především na svou pojištovnu. Která může mít i různé bonusy. Tu její pojištovnu neznáme, Vy také.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.16 08:36
avatar

Na co máte nárok a co proplácí pojišťovna, zjistíte buď od Vaší zubní lékařky nebo od Vaší zdravotní pojišťovny. Zdravotní pojišťovna, Vám u zubaře uhradí zpravidla to nejobyčejnější a nejméně estetické tak, aby to bylo funkční - amalgámová plomba. Jakmile jde o estetiku, za vše si připlácíte - bílé plomby.

Řekla jste, že Vás přední zuby mají stát 6k a vůbec nepíšete, o jaký zákrok se jedná! U mé zubařky, stojí 6k celokeramická korunka na jeden zub.

Nasazovací přední zuby, které si přilepíte lepidlem na protézy, hradí pojišťovna.

Tipla bych si, že Vám zubní lékařka, nabídla na zuby splátky. Jestli to nazvala dlužním úpisem, se mi zdá jen jako nešťastná formulace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radka*
Datum: 27.02.16 08:28
Nepíšete za co přesně budete platit! Před výkonem samotným by měl lékař pacienta seznámit s tím co ho čeká a jak finančně to náročné bude.Pojišťovna proplácí celokovové korunky,na pryskyřičné se tuším něco málo doplácí.Asi vám paní doktorka hned řekla o metalokeramice což tak cenově odpovídá. Zřejmě špatná vzájemná komunikace!
I na tu metalokeramiku pojišťovna přispívá,ale pouze málo.Je tam cena za materiál,laboratoř a lékař min.2 vaše návštěvy,takže zas taková hitparáda to není.Být vámi,pokusím se to splatit,třeba po 200,- ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nena
Datum: 27.02.16 09:54

radko, málokdo totiž ví, že zubař platí i laboratoři, práci i materiál, takže ne celá částka jde jen na zubaře. Za dva přední zuby asi můstek 6 000 kč je slušná cena. A proč by to měli platit všichni, když ostatní si čistí zuby. Pojištovny by ale měly podle mého názoru platit podobné náhrady lidem třeba s rakovinou, kde ozařování a chemoterapie udělají své.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kee
Datum: 28.02.16 09:45

nena,zase další demagogie nebo cílená dezinformace?Zubař platí laboratoř,práci i materiál?Jak můžete napsat takové nesmysly.Co by pak platila pojištovna?Nic?Nějak jste zapoměla napsat,asi zase záměrně,že zubař zdaleka vše neplatí,alespon ne to základní.A oni většonou to základní dělají a ještě jim velké many nestačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 10:13

Zdá se, že o tom nevíte vůbec nic. Hlavně, že tu stelete ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kee
Datum: 28.02.16 10:23

Hlavně že Vy jo.ZUbaři nechtějí v pohraničí chodit do práce,protože tam prý právě musí dělat jen ty úkony,co platí pojištovna.Na nic jiného lidi nemají.Prostě kdo má moc,chce ještě více.
Neví roupama,co by chtěli.Prostě jen závist a mamon

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 10:29
avatar

Vaše logika je dost nedokonalá. Když v pohraničí lidé nemohou platit a požadují převážně úkony hrazené pojišťovnou, tak to, že tam lékaři nechtějí, je právě důkaz toho, že jim ty platby od pojišťoven sotva zaplatí hypotéku na ordinaci, sestru a vlastní náklady a zubař maká za pár šupů.

Mimochodem to vím dost dobře, protože kamarádka dělá jednomu zubaři v pohraničí účetnictví a vidí, kolik mu dá pojišťovna, kolik on zaplatí laboratoři. Maká 12 hodin denně 6 dní v týdnu a má malý domek na vesnici. V pohraničí. A to mu ordinaci koupila a vybavila obec výměnou za přednostní přijetí pacientů z vesnice a dalších okolních obcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wasube1
Datum: 28.02.16 11:00

naufrago® Datum: 28.02.16 - 10:29

Naprosto Vám věřím. Lidé vždycky měli a mají dojem že sousedovic trávník je zelenější a často by se divili. Přitom je nikdo nenutí k těm zubařům chodit, i zčernalé zuby a hnusný dech můžou mít svůj půvab, když se budeme chtít usmát na okolí.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kee
Datum: 28.02.16 11:21

Já to vidím také dost dobře.Když před 12 asi léty pojišťovny dávaly soukromým doktorům .500Kč na hodinu na pohotovosti a jim to bylo málo!Z tohoto důvodu pohotovosti zaniklyA to bylo před lety kdy byly poloviční platy!Takže je vidět,že mají peněz co hrdlo ráčí. a normálnímu soudnému člověku by to jistě také stačilo!Jen chrapounům to netačilo!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 11:28

A kdepak jste tu platbu nalezla v číselníku výkonů? Nebo to Jedna paní povídala?


doplněno 28.02.16 11:33:

Znovu se ptám, kde je to v číselníku? Nějaké krajské drbny si nechte.


doplněno 28.02.16 11:51:

Hmm, a jak to potom dostanou do účetnictví zdravotní péče?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kee
Datum: 28.02.16 11:31

Vekice dobře se pamatuji.Psalo se o tom v krajském denníku.Takže žádný Blesk či jiná drbna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kee
Datum: 28.02.16 11:45

Nepokoušejte se to zahrát na číselník výkonů.To by jste si moc usnadnil-la.Číselník je jedna věc a druhá věc je skutečné Kč na hodinu,co dostali doopravdy..Ona se vždy najde potrefená husa,která se ozve

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.