Muže se mi něco stát

Od: Datum: 07.02.16 18:07 odpovědí: 23 změna: 15.02.16 19:39
Dobrý den
Je mi 20 let a poslední dobou asi tak měsíc nemám vůbec chuť k jidlu. Někdy se i stane že za celý den sním jen chleba s máslem a salámem. Měřim 170cm a važím 55kg. Chodím už do práce do fabriky na 3 smenný provoz. Myslíte že se mi může stát že třeba v práci zkolabuji nebo něco jiného a jak zpět najít chuť k jídlu. Děkuji za vaše odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.16 18:33

Dobrý den. Přečtěte si něco o poruchách příjmu potravy. Patří mezi ně i anorexie. Určitě svoji nechuť k jídlu nepodceňujte. Na nic nečekejte, navštivte lékaře a řešte to s ním.

doplněno 07.02.16 19:05:

A nemůže to být tím, že máte pocuchané nervy z toho, jak jste byla přítelovi nevěrná (možná výčitky svědomí..?) a teď přemýšlíte o tom, jak se s ním rozejít? Ono ta nechuť na jídlo s psychickými problémy hodně souvisí. Návštěvou u lékaře nic nezkazíte..

doplněno 07.02.16 19:20:

https://www.poradte.cz/spolec…m-pokracovat-ve-vztahu.html#1

https://www.poradte.cz/spolec…k-se-s-nim-mam-rozejit.html#1

Ohodnoceno: 0x

Od: luci*
Datum: 07.02.16 18:36
Tak poruchu přijmu určitě nemám. Vím co to je.
Nemám potřebu hubnout, prostě nemám chuť k jídlu nevím proč.
Datum: 07.02.16 19:14
Teď nevím o čem mluvíte svému přítelovi jsem věrná. Jsme spolu 2 roky a nemyslím si že v tomle by měl být problém
Datum: 07.02.16 19:22

Ale no tak, že by se to podepsalo na paměti? Tohle je příčina tvých problémů s jídlem.

https://www.poradte.cz/spolec…mam-pokracovat-ve-vztahu.html

https://www.poradte.cz/spolec…jak-se-s-nim-mam-rozejit.html

Ohodnoceno: 1x

Od: jeey
Datum: 07.02.16 19:46
55 kg na 170 je myslím okey. To se mi líbí. A jesli chceš ztloustnout, tak tolik netrtkej ;)

Od: wamp®
Datum: 07.02.16 18:34
Zdravím.
Proč nemáte chuť k jídlu?
To není jen tak najednou...
Musí k tomu být nějaký impuls.
Už jen ten,že při své výšce máte podváhu.
---
Netrpíte anorexií?
Nejlepší rada dle mého názoru je zajít k psychologovi.
----
Nebo jste sama schopna začít normálně jíst?
Asi ne,jinak byste sem nepsala...
doplněno 07.02.16 19:20: Jak již předeslala kolegyně "Kapička,"budete to mít ze stresu.
Jejdá,a o tom něco vím.
V tom období jsem snědla cca tu samou porci jídla denně jako Vy.
Jinak jsem nebyla schopna pozřít toho více.
Víte jak to dopadlo?
Sesypala jsem se.Nervové zhroucení.
Následovala hospitalizace a dlouhé měsíce léčení a rekonvalescence !
Už nikdy bych to nechtěla zažít.
---
Ještě dodám - pracovala jsem duševně,nikoliv manuálně.
O to Vy to máte horší,mnohem horší...

Datum: 07.02.16 18:40
Tak přemýšlela jsem o tom jestli to není prací.
A nemislím si že mám podváhu a anorexii nemám to bych sem zřejmě nepsala
Datum: 07.02.16 18:37

Občas se to stane, že člověk nemá chuť na jídlo. Zatím máte svoji hmotnost dobrou, ale s tím, jak pracujete a nejíte... chtělo by to zapracovat na vaší chuti k jídlu. Aspoň nějaké ovoce si s sebou do práce noste. Jestliže je vaše současná práce pro vás nová, možná vám nevyhovuje ten třísměnný provoz. A vašemu tělu chvíli trvá, než si na rytmus střídání práce zvykne. Zkuste si koupit Pangamin, to jsou pivovarské kvasnice. Mohly by pomoci navodit chuť k jídlu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.02.16 18:44
Tuhle práci mám už 2 roky. A v práci něco malého sním co mi vnutí přítel někdy je to nějaké ovoce nebo něco sladkého
Datum: 07.02.16 18:49

Do 20ti let jsem to měla podobné jako vy. Neměla jsem chuť na jídlo a ani jsem neměla potřebu jíst. Až mi zabylo mdlo, tak jsem zjistila, že jsem vůbec nic nejedla a ani nepila. S váhou jsem to měla přibližně jako vy. Naštěstí jsem začala pracovat ve školce, kde je pevná doba jídla a tam jsem se naučila jíst. Byla jsem sice jako lunt, ale byla jsem zdravá a vitální. :) Tyhle problémy se mi však vrátily, když jsem se rozváděla. Při životě mě držela 2 sladká kondenzovaná mlíka v plechovce. Byla za pár šestek. *hej*Budete si muset najít systém, pravidla dne při třísměnném provoze. Tam bude jádro pudla. To bude to, že máte rozhozené trávení.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.02.16 19:16
Takže se může stát že třeba zkolabuji i když nemám hlad?
Datum: 07.02.16 19:20

stačí si nechat píchat u lékaře vitamíny řady B (nrvím přesně, které Béčko)...budete mít hlad

doplněno 07.02.16 19:56:

však ty pivní kvasnice, co tady někdo zmiňuje, se používájí právě kvůli vitamínu B

doplněno 07.02.16 20:40:

tak si vybírejte potraviny s velkým množstvím vitamínu B

A nemusí to být jenom injekce, též se dají koupit vitamíny Béčko

doplněno 07.02.16 20:41:

však vitamín B podporuje chuť k jídlu

Datum: 07.02.16 20:05
Nechci do sebe nechavávat píchát vitamíny. Chci normalně jíst
doplněno 07.02.16 21:20: A v jakých potravinách najdu B?
Datum: 08.02.16 03:32

Nevybírejte jen potraviny. Bude stačit, když budete jíst pestře. Co byste ale měla vyzkoušet, pak je to Pangamin. Je to český patent, pivní kvasnice plné vitamínů a nerostů. Je velice zdravý a podporuje chuť k jídlu. Je k dostání v lékárnách a některých drogeriích i potravinách, v různých baleních. *palec*Já jsem jim krmila děti, když byly v pubertě a měly akné. Pes ho miloval a kočky také. http://www.prirodni-leciva.cz/pangamin/t-996/

Datum: 08.02.16 08:04

však právě vitamín B v Pangaminu...aby měl člověk hlad...na tom je celý přípravek udělaný (bez toho vitamínu B by to bylo o ničem, Béčko používají lékaři)

Pangamin je v prvé řadě znám jako bohatý zdroj vitamínů skupiny B. Vždyť i po něm je pojmenován jeden z vitamínů této skupiny - vitamin B15 neboli kyselina pangamová.

Od: ladana
Datum: 08.02.16 08:31

Jeden čas jsem se starala o velmi blízkého člověka co několik let u mě doma v bolestech umíral na rakovinu.
Měla jsem 175 cm a 41 kg. A navíc ani čas to řešit, svoji váhu jsem prostě přestala vnímat. Měla jsem jiné starosti než se pozorovat a litovat.

Pak, když jsem už zůstala sama doma a všichni mě začali upozornovat na mou vychrtlost jsem s tím začala něco dělat. Každý den, celých 14 dnů jednu plzen na radu kolegů vždy před spaním.

Probouzela jsem se s hladem a začala jíst na co jsem přišla. S jídlem roste chut a tak váha se srovnala do 1 roka ale už jsem zůstala štíhlá.54 kg.

Chut k jídlu pivo obnovilo, dodalo i potřebné vitaminy a byla to moje záchrana před špitálem na kapačkách, protože stresem i mě tehdy nechutnalo jíst.
Pravda je, že by mě nikdy nerozhodil chlap, ale jen člověk který trpí a já mu nemůžu pomoci. Tuto léčebnou kůru bych doporučila i anorektikům. Bez legrace. Je vážně učinná.
A ještě jedna rada na závěr - máte uplně normální váhu, nejste podvyživená, takže proč ty starosti? Zkuste to pivo a bude Vám dobře.
Protože se netloustne po pivu, to by byl velký omyl, ale proto že po něm máte velkou chut k jídlu.

Datum: 08.02.16 11:21

chuť k jídlu po pivu máte, protože obsahuje vitamíny Béčko

Datum: 10.02.16 01:48
Vahu mam normalni to urcite. Ale posledni dobou nemam vubec chut na jidlo ani na sladke a to jsem zboznovala
Od: rybana
Datum: 10.02.16 02:57

a co polévky? Mně vždycky spraví chuť dobrá teplá polévka.

Datum: 14.02.16 14:57
No nevim co delat vaha mi klesla na 53kg
Datum: 14.02.16 17:34

jít k doktorce napíchat si Béčka vitamíny nebo si alespoň koupit Bvitamíny tabletky a zkusit užívat nějakou dobu, jestli se vám zvedne chuť k jídlu

Datum: 15.02.16 19:39

Hlad je subjektivní pocit. Můžete mít nízkou hladinu cukru v krvi, ale pocit hladu může být nějakým jiným mechanismem potlačen. Pak byste mohla někde zkolabovat.

Datum: 15.02.16 19:26

Ano, může se to stát, například pokud poběžíte nějaký sprint na autobus nebo tak něco.Nechuť k jídlu může být i nějaká nemoc, doporučil bych se nechat vyšetřit, začal bych odběrem krve.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.