Jít k mBank?

Od: Datum: 18.10.15 10:18 odpovědí: 19 změna: 20.10.15 19:12

Nejsem spokojený se svou dosavadní bankou. Máte zkušenosti s mBank? Je opravdu tak výhodná, jak se tváří jejich webové stránky? Trochu mě odrazuje velká vzdálenost od nejbližšího obchodního místa, dá se opravdu vše vyřídit internetem nebo poštou? Prosím i o dílčí odpovědi, děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 18.10.15 11:09
nedoporucuju, maji tragicky novy internetbanking,proto jsem od nich odesel.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.15 13:00

mot: co znamená tragicky nový internetbankig? To jako že špatně funguje, málo toho umí, nebo je uživatelsky složitý?

Od: scv®
Datum: 18.10.15 13:46
avatar

Starý IB vypadal sice značně zastarale, ale vše v něm fungovalo a člověk se neztratil. V novém si můžete sbírat jakési nesmyslné bodíky, koukat na barevné grafíky kolik kde (osobní/spořicí účet) máte, můžete si přidat kontakty z Fujbůku, ale běžná práce je v tom někdy za trest. Také jsem zvažoval odchod, když tuhle nádheru spustili. Mám u mB více účtů již od roku 2009 - osobní, spořicí (z doby kdy tam ještě byly nějaké úroky) i firemní - a přepínání mezi nimi (os./fir.) je vyřešené opravdu špatně. Zvlášť, když do toho zamícháte více majitelů nebo disponentů (ten jejich systém to jaksi nezvládá a tváří se, že je majitel jen jeden a platby tudíž jdou jeho jménem, i když vy jste spolumajitel a platbu zadáváte vy..). Při změně účtu mě to někdy odhlásí. A před pár měsíci (?) v mé staré oblíbené Opeře 12 přestalo úplně fungovat zasílání SMS kódů, takže defakto nic neuděláte.. jen v jiném prohlížeči.

.

Abych na ně ale jen nenadával, tak pokud to chcete jen pro osobní účet a běžné platby, inkaso a spol., tak se mnoha problémům nejspíš vyhnete a některé věci tam jsou udělané celkem dobře.. Co se ale týče samotné "výhodnosti" účtu u mBank - už to není co bývalo. Když jsem k nim šel já, byli tenkrát jediní, kdo nabízel účet prakticky bez poplatků. Jenže to má dnes v nabídce již mnoho bank. Co tu už někdo zmínil - někdy v březnu nebo dubnu zavedli poplatek za vedení karty (35 Kč) - ten neplatíte, pokud uděláte měsičně alespoň 1 platbu kartou min. za 500 Kč.

.

Podívejte se také na nabídku AirBank. Pokud to ještě platí, tak měli 2 "tarify" co se týče poplatků, které nebyly zase tak vysoké. A za pravidelné platby kartou (5 plateb měsíčně, v libovolné výši) nabízí vyšší úročení jak na spořicím (1,5% do 250 tis.), tak na běžném účtu (1,5% do 100 tis.). Nedávno jsem u AB zřizoval druhý účet jen přes IB - smlouva podepsána digitálně, účet dostupný vzápětí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jentak
Datum: 19.10.15 12:58

Taky zvažuju odchod od MBank. Důvod stejný. Naprosto nepřehledné internetové bankovnictví. Zatím nevím kam. Skoro všude je to stejné. Snad FIO se mi zdá lepší, ale nevím, nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otazka*
Datum: 19.10.15 17:12

První jsem založil Mbank. Dnes k ničemu. Equa lepší úrok do 200 000 Kč. Využívám hlavně k výběru z bankomatu zdarma. Sberbank jen na úrok ze 300 000 Kč. Nej, nej je jedině Air. Prostě ve všem. Třeba i úrok 15000 Kč je lepší než nic. Jediná nevýhoda, že vybírání z bankomatu. Vlastních zdarma je málo. Výběr v trafice je levnější. Takže na vše Air na bankomat Equa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 18.10.15 11:22

Vše běžné je zdarma (vedení účtu, debetka, kreditka). Vše se vyřídí přes internet. Horší kurz na platby do zahraničí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: an*
Datum: 18.10.15 11:26

Mám osobní účet u mBank a jsem spokojená. Hotovost vybírám z bankomatu zdarma a v obchodech platím kartou také zdarma.

Založit si účet opravdu můžete přes internet, ale stejně budete muset poslat fotokopie potřebných dokladů poštou. Asi je lepší pro založení účtu tam osobně zajet. Víckrát už tam jezdit nemusíte, kódy a kartu Vám pošlou poštou. Veškeré platby nebo změny na účtu si může upravit klient sám ve svém internetovém bankovnictví.

Co by na jejich novém bankovnictví mělo být tragické nechápu, pravda upravili trochu stránky, ale není tam nic s čím by si průměrný Čech neporadil. Problém měl snad jen ten, kdo si nenastavil správně limity k výběrům a platbám

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mot
Datum: 18.10.15 11:42
ze je nove bankovnictvi tragicke se shodlo hodne lidi i pan na pobocce,kdyz jsem ucet rusil.
neprehledne, kdyz sem kdysi hledal zmeny limitu ke kartam musel jsem do stareho, v novem jsem to nebyl schopen najit
kdyz kdysi byla mbank prvni bankou zdarma,byla super,ale zaspali a zhorsili se. a mate pravdu,kurzy jsou jedny z nejhosich.
presel jsem k air bank, ani pro zrizeni uctu jsem nemusel na pobocku,vse pres internet. maji dobrou aplikaci do mobilu, do internetbankingu podstate nechodim. maji treba super vec,ze lze z internetbankingu napsat bance a neco resit. banka vi ze jste to vy a nemusite na pobocku. coz treba u sporitelny po mailu nevyresite nic,protze vam nic z bezpecnostnich duvodu nereknou.
nebo ceskou fio,taky bez poplatku, zatim bez problemu. ale par veci nemaji moc prijemnych - treba ohledne hypoteky jsou 2 lidi na celou prahu a na pobockach nevi snad vubec nic ohledne hypotek...
doplněno 18.10.15 11:47: u fia muze byt pro lidi u nemecka,ze maji maestro kartu, se kterou zaplatite v nemeckych obchodech,narozdil od u nas pouzivanch visa/mastercard
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.10.15 11:59

osobně nemám fio ráda.

Takoví neochotní lidé, u pokladny se stojí, čeká a pokladna má zkrácenou dobu. Beru to jako takový Moskvič mezi bankami

Ona FIO je to totiž investiční společnost a banka je taková podružná záležitost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 18.10.15 12:05
na pokladne jsem v zadne bance nikdy nebyl,tak nevim ale hypoteku jsem u nich vyridil snad na 2 navstevy banky,jinak vsechno po mailu… ale bylo to cele takove zmatene,nemaji to zazity a zmakly.
fio vlastni RM system,ale ze by byla banka jenom podruzna,to bych netvrdil.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 00:21
avatar
Jestli jsou lidé neochotni, tak to nemusí být bankou, ale tema jedincema za stolem. U nás naopak ochotní jsou a nemusí tam člověk vůbec chodit, vše zvládne z domu a kdyz ne, stačí zavolat. Me by spíš zajímalo, když je Fio moskvic, která banka je potom chevrolet? Moskvic byl náhodou velice spolehlivé auto a vydržel dlouhou dobu. Fio tady funguje v podstatě od revoluce, takže těch klientů má daleko víc, nez ostatní vyjmenované banky. A navíc má tu výhodu, ze zprostředkovává obchodování na burze a rms. Převod peněz z banky na obchodní účet a zpět probíhá on-line, ihned, navíc mají mobilní aplikace jak do bankovnictví, tak přímo na ebroker. Která "podružná" banka vám to nabídne zdarma?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.15 11:32

pokud chodíte do zaměstnání a necháváte si poslat mzdu na účet a z toho účtu platíte složenky a nakupujete platební kartou v Marketu, je tam vše zdarma,

Platební katra má jednu nemilost, musíte nakoupit na platební kartu alespoň za 500,-/ měsíčně, nebo Vám účtují 35,-Kč. Karta se dá při nepoužívání vypnout.

Pokud jste větším klientem a máte chuť svým kamarádům, nebo do zahraničí posílat větší sumy peněz, tak bych volil banku s nejbližší adresou, nebo banku zahraniční, protože si neumím představit, jak by řešila v mbank blokace peněz a následné prokazování o co jde.

To je teď takový nový bankovní terorismus, zaplatit hotově nesmíte, ale když Vám přijde z VTB24 třeba 100.000,- €, tak vy musíte vysvětlovat a prokazovat presumpcí viny co to je a za co to je.

Jinak ty peníze neuvidíte

PS: ten internet banking MBank se zadáváním osob účtu je fakt katastrofa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.15 11:53
avatar
Mám mBank, Air, Ing, Equa a Fio. Nejpřehlednější bankovnictví má Fio pak Equa. Fio má u nás výběry zdarma, podle toho jak platis kartou, ale výběr v zahraničí je drahý. Za to má lepší kurzy. Equa má výběry zdarma všude a v zahraničí za9 Kč. Kurzy zhruba jako fio. MBANK má kurzy špatné. Equa má navíc multimenovou kartu, můžeš ke kartě jednoduše v bankovnictví přiřadit eurovy a dolarovy účet . Při platbe v zahraničí se pak platba strhava přímo v těchto měnách, pokud na nich něco máš a nedochází ke konverzi. Za me jednoznačně fio nebo equa. Equa má ale lépe určený spořící účet. Ten si opět zridis v bankovnictví. Fio žádný úrok nemá na sporicim účtu minimální. Smlouvu vyridis jednoduše přes net, doveze kurýr po domluve
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.15 12:31
avatar

S FIO bankou jsem velmi spokojená, bez poplatků a všechno si vyřídím přes interbanking. Záleží co od ní požadujete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.10.15 13:08

Děkuji všem za odpovědi. Taky jsem na ni myslel, mrknu i na ně.

Datum: 19.10.15 14:00
avatar

Z mBanky jsem přešel ke třem jiným. Air, EQUA, Sber banka

Ohodnoceno: 1x
 
Od: seccco
Datum: 20.10.15 11:04

Doporučuju Equa. Vše je zadara - vedení, založení, výběry, platby,...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.15 19:12

Děkuji všem za odpovědi, bylo to pro mně velmi přínosné. Do mBanky nepůjdu, hlavně proto, mají špatný IB a proto, že v mém městě nemají pobočku. Rozhodl jsem se pro FIO, v mnoha ohledech mají lepší nabídku a mám pobočku "doma".

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.