Trpím klaustrofobií

Od: Datum: 10.07.15 19:34 odpovědí: 11 změna: 12.07.15 15:24

Dobrý den,je mi 28 let a trpím klaustrofobií a v práci máme docela často poruchovej nákladní výtah,už se několikrát stalo že v něm uvízli mé spolupracovníci,než je údržbáři vzprosti,trvá to nějaký čas a já si nedokážu představit kdybych se měl zaseknout já,co bych dělal,,já říkam že bych se tak asi zbláznil.

Kluci mě jednou ze srandy zavřeli do lednice a v turánu se ze mě stala agresivní šelma,že jsem si z pokusu o osvobození málem vykloubil rameno,,už to nechci nikdy zažít,proto to každému říkám jakou mám fobii aby se něco podobného neopakovalo.

Vím že se mi nic ve výtahu stát nemůže a v podobných případech také ne,ale prostě se nedokážu ovládnout a uklidnit.

Uvažoval jsem obrátit se na odborníky,ale nejprve to zkusím touto formou a pak se uvidí.

Budu rád za každou radu,zkušenost,za každou reakci od Vás.. ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.15 21:43

Hele možná pomůže tohle...Minulý rok o prázdninách jsem omdlel (trpím hypochondií) z hyperventilace, vylekal jsem se, začal velmi rychle dýchat atd...no prostě jsem začal omdlévat a když rodiče zavolali sanitku já se zázračne uklidnil. N prostš jsem kvůli tomu musel být 3 dny v nemocnici, nic mi samozřejmě nezjistili a ja si z toho vypěstoval strach z omdlévání...Že prostě někde na veřejnosti omdlím. No, byl jsem z tooh pěkně v p*deli, protože jsem měl nastupovat na SŠ a opravdu jsem se bál, že někde na seznamováku omdlím, kvůli tomu nezapadnu atd. atd. No víceméně stačí správně dýchat aby se člověk uklidnil, postupně jsem to takhle překonával i ve škole a je to víceméně na pohodu. Když mě to někde chytí vím co dělat. Zkuste to dýchání, překonat to a půjde to. Taky jsem věděl, že jen tak omlít nemůžu, jako vám se nic stát nemůže...

Ohodnoceno: 1x

Od: wamp®
Datum: 11.07.15 10:21

Zcela určitě je to nepříjemná záležitost,ale nemusíte se bát,neumírá se na ní.Jak již zde bylo řečeno,musíte se naučit správně dýchat.A to se na učíte jógou,to zde píši stále dokola.Mrkněte se na tuto povídku,tam je přímo ukázková klaustrofóbie.Skvělý herecký výkon Donutila a Stašové.

Hlavou proti zdi./Hned ta první/.

http://www.ceskatelevize.cz/p…slavem-donutilem/20651212014/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.07.15 18:58

Jééé, to byla krásná scénka s Donutilem,toho mám rád :) Když se zasekli,okamžitě jsem se vcítil do její role (hrůza),určitě souhlasím s dýcháním,jen se to naučit,ale na jogu mě nikdo nedostane,to není šálek mého čaje :) ale jak jsem předem zminoval,jsem rád za každou radu a hned jsem o něco klidnější, že v tomto případě mám v rukávu nějaký trumfy, který mi dannou situaci můžou velice usnadnit,takže za to Vám děkuji !

Datum: 11.07.15 20:40
Neděkujte,rádo se stalo
Alespoň vidíte,že i ten Váš problém se dá ukočírovat...
Jógu nemusíte cvičit v kolektivu,stačí mrknout na youtube,tam je jich kvantum.Poslala bych Vám je,ale momentálně jsem pouze na mobilu...Když vydržíte,pošlu zítra,ano? ;)
Jinak Donutilovy 3+1 je také můj šálek kávy,bez diskuzí
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.07.15 22:51

To budu rád ,když pošlete odkaz,,rád zkouknu :)

Já mám od něj nejraději činohru ... Sluha dvou pánů,toho se nemůžu vinadívat :)

Datum: 12.07.15 15:24

Také miluji Sluhu dvou pánů.Ale já měla na mysli tu jógu,tu potřebujete jako sůl.Donutil Vám s klaustrofóbií asi nepomůže *hi*

Tato jóga je proti stresu a strachu jako takovému.

Správným dýcháním se tyto problémy odbourávají.Neznevažujte to prosím,ono to tak nevypadá,ale pomáhá !

Datum: 11.07.15 11:55

Fobie je strašně nepříjemná a člověku mění život a otravuje život. Zkuste jezdit jen s někým, sám pokud možno tam nechodte. A co se týče toho dýchání, tak pořád sebou mějte papírový obyčejný pytlík v kapse. A v případě paniky a nemusí to být jen takové jako máte Vy, do pytliku dýchejte a pytlík obejměte prsty tak aby jste zpátky dýchal to, co jste tam vydýchal. Takže nedýcháte vzduch okolo. A tím se zbavíte paniky i když ne fobie, ve výtahu Vám prostě nebude hůř než venku před výtahem. Je to první pomoc při panice, vyléčit pak fobii Vám psycholog pomůže při terapiích.

doplněno 11.07.15 11:58:

Věděla jsem i proč to tak je, že v krvi při tomto dýchaní vlastního dechu dochází k malým změnám v krvi a mozek přehodnotí situaci, ale přesnou definici si už nepamatuju, hlavní je, že je to velmi učinné a rozhodně neomdlíte, naopak se uklidníte.

doplněno 11.07.15 12:02:

Za nápad těch "kluků" Vás zavřít do lednice bych je nechala prožít to samé. Pořád nechápu, kde se bere lidská blbost. Na jednom učilišti polili z "legrace" druhého učně benzínem a pak škrtli. Chlapec je zmrzačený na celý život a hodně vytrpěl. Někdy se mi zdá, že tresty oko za oko a zub za zub měly něco do sebe.

Datum: 11.07.15 19:21

Zajímavý nápad s papírovým pytlíkem,o tom jsem ještě neslyšel ,hned jak půjdu pro koblížky do lidl,vezmu jeden navíc :)

Je pravda,že se mi sevřel žaludek a špatně se mi dýchalo,i když vím že vydýchat vzduch ve velkým výtahu je nemožné

(je tam malý otvor s dírkama pro přívod vzduchu)

Kdo takovou nemoc nemá,nikdy nepochopí ! A kluky musím ospravedlnit...když mě zavřeli do lednice,ještě nevěděli o mém problému,takže jsem na ně nemohl ani být sprostý,natož jim za to něco udělat :) ted už to ví a chápou mě.

Jen tak pro zajímavost: nevím zda se člověk už narodí s touto jakoby "nemocí"nebo se to vytvoří z nějaké špatné vzpomínky z dětství !? to nevím. Možná je to z dětství,ze školky,kde paní učitelky vymýšlely různé hry a jedna z nich na, kterou si pomatuji do dnes byla ta,že měly takový jakýsi plátěný průlez a když děti prolízaly,jedno dítě uzavřely z obou stran a jakoby s ním zamávaly,že byl lapen a asi po deseti vteřinách zase pustily.

Nevím proč si pamatuju na tento moment,je možný že už jako malý kluk jsem měl klaustrofobii,ale to jsou jenom doměnky.

Moc děkuji za Váš čas,moc si toho cením ;)

Datum: 11.07.15 20:06

Měla jsem sestru, trpěla sociální fobií a psychiatr jí poradil to s tím dýcháním do pytlíku aby se změnila chemie v mozku a člověk se zbavil paniky. Moc jí to pomáhalo. Její život byl díky fobii dost krutý a proto mi toto téma není cizí. Myslím že jako dítě jste prožíval strach, nevím jestli Vás někdo ohrožoval at už fyzicky nebo psychicky více je pravděpodobné že psychicky a jako dítě jste to nemohl správně vyhodnotit, zůstal ve Vás jen strach a toho se nemůžete zbavit. pokud to nemáte dlouho, mohla by pomoci hypnoza.

Datum: 11.07.15 23:35

Děkuji..je pravda ,že jsme s bráchou neměli moc pěkné dětství co se týče výchovy otce.(jinak dětství jako každé jiné)

Báli jsme se táty,který byl přísný,ale až tak ,že to přeháněl,báli jsme se chodit domů ze školy když jsme měli poznámku nebo špatnou známku,ve většině případech jsme čekali a poflakovali venku než přijde mamka,která byla hodná a chránila nás když už nás táta vysloveně mlátil jak psy. A ted už víme proč jsme se na táborech počůrávali,bylo to psychikou.

V tom věku jsme nevěděli proč se počůráváme,mamka nás strašila,že nás pošle k doktorce,že to už není normální (paní doktorky jsme se taky báli ) :) Je to strašně zajímavý,co dokáže psychika a mozek.

Táta zestárnul,je mu ted 52 a uklidnil se,taky mu nic jiného nezbývá,protože já už jsem taky vyrostl,je mi 28 a už by si na mě netroufnul :) Nikdy jsem mu nic nevyčítal a ani to nemám v plánu,on se trestal sám,když se chodil večer omlouvat když jsme šli spát,pokaždé jsme plakali když nám chodil dávat dobrou noc a nevěděli jsme proč pláčeme,táta to věděl,že je nám to líto a tátovy určitě ještě víc,ale hold byl takovej cholerik...

To jsem trochu odbočil,ale jsem rád,že to může takhle vyventilovat (až z toho mám těd skleněný oči ) ,jsem velkej chlap,kterej chodí do posilovny,ale taky srdcař a tohle mě dostává...mám hodně společnýho s tátou,ale až jednou budu mít děti,tohle určitě nepodědím,ještě jednou se omlouvám,že jsem úplně vybočil od tématu,ale věřtě ,že jsem rád,to můžu někomu sdělit :) asi se jdu přepnout do hypnozy :)

Datum: 12.07.15 09:02

Je moc smutné že rodiče vědomě páchají na svých dětech nedozírné psychické škody. Na to, aby člověk mohl řídit auto, musí mít oprávnění, na funkci rodiče nemusí mít nic.
Vašeho otce nic neomlouvá, neznám ho ale jen despotický hulvát mlátí své děti a místo bezpečí jim poskytne kocábku plnou strachu a nejistoty. Díky mamince jste nezahořkli a tak Vám zbývá jen jedno, nikdy se neztotožnit s chováním svého otce. Aby nebyly neštastné i Vaše děti a to myslím se nestane.

My to měli jinak. Otec byl těžký schizofrenik se zuřivými záchvaty paranoy. Jako děti jsme nespaly strachy že zase bude stát u postelí se sekerou a vidět v nás nepřátele, co mu chtějí ublížit. Touto nemocí okolí trpělo víc než on sám. Sanitáci vždy museli ho praštit do spánku aby ho do té sanitky vůbec mohli dostat.
Jen lidé kteří tohle zažili vědí jak zničené máte dětství a život. Maminka z toho umřela velmi mladá na infarkt a bylo to pak na nás se o něj starat a zajištovat jeho hospitalizaci aby nikomu neublížil. Léky házel do popelnice a nebral je.
I když otec nikdy nepil, přesto to bylo možná stejné jako s agresivním alkoholikem ale ten se aspon z toho vyspal a občas byl normální...
Nejhorší je, že se pak dětem co to prožívají, at už ve Vašem případě nebo i našem změní psychika a trpí i tělesný stav. Přijdou nemoce, které by jste čekali u starých lidí. A tak ani nevíte, jak moc chápu Vaše dětství plné strachu a obav. Nemáte žaludeční vředy, postižení srdce? Pokud ještě ne, tak dávejte pozor aby jste se vracel k tomu co bylo.
Otcům nelze odpustit, v našem případě že nebral léky a ve Vašem že se uváděl do stavu kdy věděl, že jaký bude, ale musíme si říkat, že to byla minulost kterou nemůžeme už změnit a žít dál s tím, že nemáte uctu k člověku který Vás takto poznamenal.
Smířit se s tím. Hypnoza moc pomáhá.
Vaše potíže máte proto že jste se psychicky ještě nevyrovnal s bezprávím a krutostí v dětství.

Autohypnoza mi pomohla přestat kouřit. Nekouřím už mnoho let a nikdy už nezačnu. Hypnoza odbourává bloky, které Vás blokují, zkuste to. Přeji Vám hodně štěstí a zdraví.

Já už do rubrik o zdraví nebudu psát, protože prý mám lidi poslat rovnou k doktorovi což samozřejmě činím, a nemám psát své zkušenosti, tak tedy už nebudu.

doplněno 12.07.15 21:49:

https://www.poradte.cz/spolec…2-silne-bolesti-koncetin.html

Nějak mi to nebaví, myslela jsem že je to diskuzní server, ale asi jsem se mýlila.

Hezké léto všem a hlavně pevné zdraví.:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.