Strach z bouře

Od: Datum: 14.06.15 19:47 odpovědí: 15 změna: 15.06.15 23:41

Lidi já mám horzný strach bojímse že umřeme nad náma je černo, pomocjá se hrozně bojím

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zena
Datum: 14.06.15 19:48

Lidi, já nevím, jak to bylo dnes s počasím v republice, já se moc bojím

Datum: 14.06.15 20:11
U nas pocasi dneska bylo. A navic krasne letni. A slunce sviti porad. Ja se na bourku tesim od vcerejska a furt nic. Jenom priroda umi takove krasne efekty.
doplněno 16.06.15 23:45:

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.06.15 22:21

U nás byla před západem slunce obloha na chvíli krásně růžová, asi jako jsou plameňáci, to nebývá často. Bouřka sice nebyla, ale dopoledne nám to tu pěkně zalilo, to je pro zahradu k nezaplacení.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 14.06.15 19:50

Dobrý den, nejste v tom sama. Zdravím!

https://www.poradte.cz/spolec…-zbavit-strachu-z-bourky.html

doplněno 14.06.15 22:26:

U nás to vypadalo, že budou padat "trakaře". Potom dokonce, že budou padat "nahatý cikánky".

Lijavec byl docela slušný - ztráty žádné.

doplněno 14.06.15 22:32:

tiffany - celé se to pohybuje spíše od jihu - tam Ukrajina není. Navíc to bylo vše avízované.

doplněno 15.06.15 08:59:

zenna - pokud si chcete ponechat nějaký optimismus do budoucna, tak se vyvarujte povídání geologa a klimatologa Václava Cílka. On dokáže o té budoucnosti, která nás čeká v oblasti klimatu a počasí, vyprávět velmi poutavě - ovšem, když si to člověk uvědomí, tak je to na skok z mostu. Takže, pozor - pana Cílka ignorujte nebo se zblázníte.

Datum: 15.06.15 13:41

Bene, s tím "prouděním" možná máte pravdu, i když z Černobylu jsme to taky schytali..., mně by ale opravdu zajímalo, kam ty děsivé "čoudy" odpluly a kam spadly. Zajímavé, že zpravodajství po prvních zprávách mlčí jako hrob, prostě si pečlivě vybírá, o čem bude blábolit, že. K panu Cílkovi, možná to vidí až z příliš velkého nadhledu, zatímco my se plahočíme v problémech dneška, ani nevím, co je lepší .

Od: ben®
Datum: 15.06.15 14:45

Dobrý den, máte pravdu, že žádnou novou zprávu o tom velkém požáru na Ukrajině jsem také už neviděl či neslyšel. Ale, to byl kouř (i když toxický), který by k nám nedoputoval přes Slovensko ve formě viditelného černého mraku a neprojevoval by se jako bouřka. To, co bylo včera, byla "normální" studená fronta, jakých již bylo spousta a ještě jich spousta bude. Průběh je stále stejný - je krásně, potom je ještě větší horko, přijde rychlá studená fronta a během chvilky se ochladí o 10 až 15 stupňů. Celé je to spojené se změnou tlaku a tedy silným větrem. Je to asi jako jízda výtahem, který se hodně nahoře utrhne a během chvilky jste zase dole. Takže, čím větší horko, tím horší a silnější bouřka následuje. Včera ta obloha byla děsivá, ale nemohu říci, že bych to viděl prvně. A nešlo to přes Ukrajinu. Ostatně, naprostá většina těchto bouří k nám přichází od západu či jihu. Můžete si být jistá, že když ta bouře dostane jméno (jako uragány Kiril nebo Emma), tak to nebude jen vánek, ale velký průšvih.

A pan Cílek nám ten větší počet silných bouří prorokuje (což od něho není hezké). Zdravím!

Datum: 15.06.15 23:41

Nj, nic není zadarmo, užili jsme si pár pěkných dnů, tak přijde účet... no třeba ne hned, ale bouřek se bojím stejně jako zenna. Nechci nic přivolávat, tak raději dobrou noc !

Od: wamp®
Datum: 14.06.15 19:52
Včera to tu zaznělo.Nejste to Vy?
Podívejte se,odpovědi tam jsou dobré.

Datum: 14.06.15 20:04

umřete, to se bojte, ale ještě si nějaký ten pátek počkáte:-D

Od: matys2
Datum: 14.06.15 20:06

kdyz do tebe prasti blesk tak ne *cert*

Od: zenna
Datum: 14.06.15 20:59

Omlouvám se, lidi, takový úkaz na obloze nikomu nepřeju, černé jazyky z mraků, a do toho jako bílý kouř z mraků, jako kdyby chytly pneumatiky a kouřilo to černě a bíle, naše starší babička volala ať se jdeme honem podívat, že vidí něco neuvěřitelného na obloze a že je to černé a že to ještě naviděla, a rychle se to valilo. Nemůžu pochopit, co jsme to viděli. Bouřka je stále, ale mně jde o jedno..

Něco se jakoby děje s počasím, deště ani bouřky mi nějak nikdy nevadily. Ale náhle se to jako zvrhlo, za poslední 1,5 rok je skoro každý větší déšť u nás drama. Síla větru, jakoby to chtělo vylomit okna, síla deště, a tohle, neskutečné.

To není o tom, jaká jste povaha nebo že máte málo zážitků, já jsem zažila např. povodně, kroupy, co nám rozbily před 15ti lety, desítky okenních tabulí na domě. To je přirozený strach, když si jdete stoupnout do místnosti, kde je nejméně oken při tomto dešti. A je to jeden déšť za delší čas. Ale teď je to jiné, je to pořád, bojíte se náhle přírody. Chce se Vám brečet, když se ohlásí liják v rádiu. Vždy když to prožívám držíc mobil v ruce, a modlím se, tak si říkám, tohle by měl někdo zkoumat, že toto divné počasí něco aktuálně vyvolává, nějaké továrny, a že by se tím měl někdo zabývat, co když to jde zlepšit. Myslím, že to není v pořádku, pořád dokola, já chci normální deště.

Datum: 14.06.15 22:29

Tak slabý náznak toho, co píšete, jsem dnes po poledni viděla taky, ale ty jazyky byly tmavě šedé a mezi tím bílé šmouhy nebo spíš mezery. Napadlo mně, jestli to nejsou pozůstatky z těch obrovských (komentáře říkaly gigantických) výbuchů zásobníků ropy na Ukrajině, ty černé mraky byly neuvěřitelné. Omlouvám se meteorologům znalcům, je to nejspíš nesmysl, ale ten úkaz byl opravdu strašidelný a ta souvislost mně napadla hned. No válka je v.., to platí stále.

Od: zenna
Datum: 14.06.15 22:44

Děkuji za skvělý postřeh, moc teď nesleduji zprávy tak nevím co bylo na Ukrajině. Ale je pravda, že jsem před tím cítila divný zápach, technický, bylo to všude, zrovna se nám asi trochu přepalovala karma, no posadilo mě to na zadek k internetu, sleduju radar, vůbec se mi nechce jít spát z toho zážitku. Našla jsem video z loňska z Německa, to bych dala do jedné kategorie s dneškem.

http://zpravy.aktualne.cz/vid…ccb6f07511e3a7ff0025900fea04/

Datum: 14.06.15 23:50

Tak jsem shlédla německé video s bouřkou, ty mraky opravdu měly tvar jako ty co jsem dnes viděla, samozřejmě v menší intenzitě a bez bouřky. No kdo ví, co a jak to je, já bych Vám jen doporučila neprožívat to tolik, protože tak jako tak to prostě nezměníte a to vypětí Vás ničí (leda, že byste se rozhodla pro studium meteorologie, určitě se to studovat dá a určitě je to obor velmi perspektivní , přeji dobrou noc.

Od: moula*
Datum: 15.06.15 09:07

Hybaj po peřinu, tam je dobře, nejlépe ve dvou !

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.