Jak se zbavit strachu z bouřky

Od: Datum: 13.06.15 22:56 odpovědí: 8 změna: 15.06.15 15:50
avatar

Dobrý den, chci se zeptat, jak se zbavit strachu z bouřky (u člověka). Děkuji přeji hezký zbytek dne. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dylin
Datum: 13.06.15 23:09

Jako u všech strachů je lékem poznání a osobní zkušenost (tím Vás nenavádím, abyste za bouřky chodil ven. Ale třeba vás to zastihne v autě nebo tak). Tak se dívejte a uvědomte si, že je to jen hlasitý světelný projev. P.s.: Nemáte strach z bouřky, ale o sebe.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: wamp®
Datum: 14.06.15 08:04
avatar
Buďto navštívíte psychologa,který Vás navede co a jak s tím dělat...Nebo se tomu strachu musíte postavit sám/a/.
Ono to jde,když se chce,strachu se musí čelit a bojovat s ním.
Ten Váš strach je jedna z tisíce fóbií,které lidi potkávají.Jsou opravdu krajně nepříjemné a hrůzostrašné,ale jak říkám,dá se s nimi pracovat !
doplněno 14.06.15 08:22: Bene,ale tento dotaz směřuje právě k panickému strachu.Je to duševní nemoc...
Znám pár takových lidiček...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.15 08:14
avatar

Dobrý den, ponechte si ten strach, ovšem, v přiměřené míře. Neměl by to být strach až panický, ale preventivní, kdy si uvědomíte, že bouřka může ublížit, ale nemusí to být vždy a přímo Vám. Bouřky jsou stále intenzivnější a bude to spíše horší - ničí majetek a mohou i zabíjet. Pokud majetek nemáte a nepolezete přímo do bouřky, tak můžete být klidný. Zdravím!

doplněno 14.06.15 08:34:

wamp - já to takto přesně z otázky rozklíčovat nedovedu. Může to být strach vrozený nebo získaný až po nějaké špatné zkušenosti. Může to být strach panický nebo jen obava o život či majetek. Pokud psycholog tazatele toho strachu zbaví zcela, mohlo by se stát, že nebude mít před bouřkou žádný respekt a přestane si uvědomovat možné následky. Když by mě např. psycholog zbavil strachu z elektřiny, tak si potom s klidem můžu strčit prsty do el.

zásuvky .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.15 08:28
avatar

Vyprávěla nám kolegyně: Hlídala kamarádce chrta. Byla to hodná fenečka a nebyly s ní vůbec žádné problémy, klidně byla sama doma, když ona byla v práci. Jednou večer jela kolagyně na rande a psina zůstala sama doma. Přišla bouřka a nikdo nevěděl, jak silnou fobii z bouřky psina má. Ve zmatku a zoufalství hledala pomoc. Nakonec to vyřešila tak, že se snažila najít ochranu a spřízněnou duši, protáhnoutím se škvírou na balkoně k sousedům. Jenže, uvízla tam s částí těla na sousedním balkoně a částí doma. *sok* Zdenka o večeru referovala: S mladým mužem se pohádala a jela celá zuřivá a lítostivá s pláčem domů. Když šla z tramvajové zastávky, bez deštníku domů, lilo a bouřilo a nad tím vším se neslo vytí zoufalého psa. Doma uklidňovala psí zadek, hlava byla u sousedů, odbíhala k sousedům k telefonu, mobily nebyly a telefon v každé domácnosti také nebyl. A sháněla pomoc. Nebylo snadné sehnat někoho, kdo by byl schopen uříznout patky obou zábradlí balkonů v desátém patře a zvedákem mezeru rozšířit. Povedlo se až nad ránem. A to byla doba, kdy začala shánět veterináře pro podřenou fenku v těžkém šoku. ;) Takže moje rada - nehledejte pomoc bez rozmyslu. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 14.06.15 09:39

Já se domnívám, že nelze. Vždy v člověku určité obavy a strach bude, protože bouřka (blesky) není něco, čemu se dá předejít, zabránit a možnost i tragédie při extrémni bouřce vždy bude. Znám z mládí případy dva, kdy v mém okolí blesk zabil člověka a zapálil dva domy. Od té doby si vždy při bouřce na vše vzpomenu. Ačkoliv to zní podivně, ale bouřky dnes už nejsou jako dřív.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poly
Datum: 14.06.15 11:03

Dobrý den,

co skusit homeopatika domnívám se, že se jedná oobsáhlejší problém.

Na častější krvácení z nosu a obavy z bouřky se předepisuje Phosporum.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.06.15 12:54

Jen trošku poopravím název, jedná se o PhosporuS a je volně prodejný, není na předpis. Já se bouřky nebojím, nemám s ním zkušenosti.

http://vilcakul.extra.hu/modu…me=Content&pa=showpage&pid=96

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mohajkova*
Datum: 15.06.15 15:50

zkuste navštívít psychologa, musíte bojovát se strahcem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.