Odmítání fyzického kontaktu

Od: Datum: 27.03.15 18:52 odpovědí: 19 změna: 08.04.15 08:05
Dobrý den,
Mám dcerku, je jí 12 let a chodí na gymnázium. Od malička chytrá, bystrá a moc pěkná holka. Když byla malá, mazlily jsme se spolu pořád, pusinkovaly jsme se, ale teď už sama nepřijde, a když já jí chci obejmout, odstrčí mě a odsekne.
Přitom ve škole se se svými kamarádkami objímá neustále, také se s nimi hladí.. Také má ve škole paní učitelku, kterou miluje. A to doopravdy. A od ní se obejmout i pohladit nechá. Nevíte, proč ode mě ne?
A taky mě zaráží, že tu učitelku tak zbožňuje. Mluví pořád jen o ní, jak je úžasná, krásná.. Učitelce je kolem 30 let. Viděla jsem je, jak se chovaly, když se viděly po dlouhé době. Obě se proti sobě rozběhly a objaly se. Pak jí učitelka chytila za ruku a takhle se spolu procházely. Myslíte, že k ní učitelka taky může něco cítit?
Děkuji,
Radana

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.03.15 19:07

Dobrý den, asi to bude vzdor - buď nastupuje puberta nebo tam možná figuruje nějaký Váš partner, kterého dcerka moc nepřijala. Pak by to byl vzdor a žárlivost. Zdravím!

doplněno 27.03.15 19:40:

Rozumím. Tak, ten partner to nebude, ale spíše pubertální vzdor a odmítání. S tou učitelkou je to poněkud zvláštní - většinou se taková láska projevuje v první třídě a potom to slábne.

Že žárlíte se nedivím a o tom vztahu=? Co si o tom promluvit s tou paní učitelkou? Jak se chová k ostatním dětem?

doplněno 27.03.15 20:24:

Kdyby to byl pan učitel, tak by Vám to bylo asi jasnější, že? Co ta paní učitelka - je vdaná, má děti, co si o ní myslí ostatní rodiče? Měla by to být profesionálka, ale může mít své oblíbence. Ovšem, maximálně na úrovni kamarádské a přátelské. Dcerka není sexuálně vyhraněná, ale to ještě nic neznamená - paní učitelka je zřejmě pouze idol a ne sex. symbol.

Viděl bych to na promluvu s paní učitelkou a i dcerkou (vysvětlit si situaci a dojmy).

doplněno 27.03.15 21:12:

radana1973 - doufejte, že je to jen obliba a nic více. Jenže, to já nevím. Snad jen to, že úchyl nemusí být vždy jen muž. Také by se mohlo stát, že ostatní děti začnou Vaši dceru nenávidět nebo se jí posmívat, že je učitelský mazánek nebo miláček.

Ohodnoceno: 0x

Od: radana1973
Datum: 27.03.15 19:34
Asi to bude vzdor, partnera mám ale stále stejného, jsme spolu již 18 let a vycházíme dobře.. Ale teď trochu žárlím já na tu učitelku, protože to ONA je teď ta úžasná, hodná, krásná, milovaná. Dcera o ní říká že je sladká, miláček, zlatíčko, pusinka.. A slyšela jsem učitelku jí říkat stejně. Nemohl by tedy mezi nimi být nějaký "vztah"? Nemyslím uplně ten, co mají dospělí, ale taky ne uplně ten nevinný...
Co myslíte?
Datum: 27.03.15 19:46

Radano, proč jste se nezeptala přímo té učitelky, když jste ji slyšela, jak mluví s Vaší dcerou? A mně, jako mámě, by bylo v první řadě divné i to, jak o ní mluví moje dcera. To, že se nechce mazlit s mámou holčina, která je v pubertě, by mi takovou starost nedělalo...

Možná dobré k zamyšlení viz:

https://www.poradte.cz/skola/…13009-laska-k-ucitelce.html#1

Datum: 27.03.15 20:10
Mně ale předtím připadalo celkem normální, že s ní mluví roztomile, ale je to vážně zvláštní, i to časté objímání a hlazení.. Má dcera ji miluje, dokonce už mi to i řekla (v podstatě, ne přímo). Spíše mě zajímá, jestli i ta učitelka k ní něco cítí..
Datum: 27.03.15 20:20

Ano, to by ráda věděla i Vaše dcera (viz. odkaz) zda k ní učitelka něco cítí. Ale to my, bohužel, nemůžeme vědět...Ona by ráda slyšela, že ano. Pokud Vy jste její matka, pak Vám nezbyde nic jiného, než si s učitelkou promluvit a toto si s ní ujasnit.

doplněno 27.03.15 21:15:

Jste si opravdu jistá, že dívka z odkazu není Vaše dcera? Její dotaz i ten Váš jsou psány z jednoho pc totiž...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.03.15 21:00
Ano, ale ta dívka v odkazu není má dcera.. Asi se poptám na třídních schůzkách, jak to tedy je. I když si nemyslím, že by mi takové osobní věci přímo řekla. Já je asi nechám, přece jen k něčemu "víc" asi nedojde, pokud není ta učitelka úchylná.. Což si myslím že ne, opravdu působí celkem mile.
Datum: 28.03.15 17:38
Aha, tak možná je to ona.. Děkuji tedy všem za rady a tipy a nějak to vyřešíme.
Datum: 27.03.15 21:05
Není ani vdaná, děti nemá.. K ostatním dětem prý tak milá není, k některým je dokonce i celkem zlá, říkala kamarádka dcery. Ta učitelka jí dává jedničky s hvězdičkami, ale nikomu jinému ne,a když se děti zeptaly, proč dcera má i hvězdičku, odpověděla, že dcera to má opravdu neobvykle krásné (byl to pracovní list do laboratoře). Tak nevím, ale asi jí bude mít i ta učitelka moc ráda, jak to tak vypadá..
Od: jumba
Datum: 27.03.15 22:00

Já prožíval něco podobného před 8 lety na 1 stupni ZŠ. Ale učitelka byla starší asi 40 let. Miloval jsem ji. Snažil jsem se jí svým způsobem ochranovat. Jednou jsem se popral se spolužákem, když na učitelku nadával. Nosil ji dárky ( kytičky, karamely, obrázky, autíčko). Musel jsem vypadat jak debil, když jsem na ní neustále civěl, usmíval se. Ale rád vzpomínám. Když mi bylo asi 17 let, tak jsem se s učitelkou potkal a vzpomínali. Vykládal jsem jí, jak jsem ji miloval. Moc jsme se nasmáli. Ale pak mi vysvětlila, co jsem k ní cítil. To nebyla láska, jako taková. Ale obdiv k učitelce. Každý dítě je rádo, když ho někdo pohladí, obejme, dá pusu na tvář, navíc když je to od člověka, kterého obdivujeme. Rodiče je něco jiného.

A myslím si, že to je i případ vaší dcery. Ona ji miluje, né jako dvě dospělé ženy (lesby), jen se v učitelce vidí. Považuje ji za svůj idol ( úžasná, krásná, milá atd.) Udělá všechno, jen aby ji nezklamala. Doma vás "nenávidí", nemyslím doopravdy. Ale ona nechce být s mámou, ona chce učitelku, štve jí, že musí jít domů, těší se na ráno, až ji znovu uvidí. Vy jste máma, nejste její milá, krásná zbožnovaná učitelka. Nechce se mazlit, protože raději to má od zbožnované učitelky pohlazení, proto vás odmítá. Něco k učitelce cítí, myslí si, že je to láska, je ve svých citech zmatená.

Promluvte si s učitelkou, ale nějak taktně. A hlavně, aby to nezjistila vaše dcera. To by vás přímo nenáviděla. Učitelka pravděpodobně v tom nic špatného nevidí. Jedná s vaší dcerou jen jako s dítětem. Učitelka ji má ráda, jako milou žákyni. Že ji učitelka obejme, pohladí, není nic špatného. Když si spolu promluvíte, určitě své chováni k dceři změní. Protože pochopí, že by to mohl být pěkný průser. A udělá to tak, aby vaší dceři změnou neublížila. Udělejte to co nejdříve. Třeba by učitelce přiznala své city. Bylo by to horší.

doplněno 27.03.15 22:11:

oprava: v 8 letech

Datum: 28.03.15 07:10

Mi to příjde, že se děvče do učitelky zamilovalo a laskání s vámi, bere jako nevěru. *sok* Možná, že byste měla, v naprostém utajení, se s učitelkou sejít a dát řeč. Ale opravdu tak, aby o tom vůbec nikdo nevěděl. A taky se nikdy nedozvěděl. Jen vy dvě. Jestli je to tak, jak si myslím, mohlo by to ovlivnit celý dívčin život.

Datum: 28.03.15 15:47
No, tak to je dobrá úvaha, to mi přijde logické, samozřejmě si s učitelkou promluvím, brzy budou třídní schůzky formou konzlutace soukromě, to znamená, že tam bude jen ta učitelka a já. Poptám se jí, ale jestli mi řekne, že má mou dceru ráda,nebo něco takového, tak ty dvě nechám být, vím, teď budu vypadat jako hrozná matka, ale obě dvě jsou natolik šikovné a rozumné, aby mohly něco spolu mít.. Určitě to může změnit celý dceřin život, ale osobně si myslím, že k lepšímu. Když tu učitelku dcera nevidí, trápí se, jde to na ní vidět. Ale když přijde ze školy, celá září, a takovou já jí chci. Z vlastní zkušenosti vím, jaké to je, když se vám rodiče pletou do lásky a dokáží jí úplně zničit..
Od: jow
Datum: 28.03.15 15:59

Být vámi, rázně jejich vztah ukončím!

Datum: 28.03.15 17:03

Je to docela nestandartní vztah žák-učitel. Jako rodiči by se mi to taky nelíbilo, tohle už je za hranicí milého vztahu a nějaké oblíbenosti.

Datum: 28.03.15 17:34
No asi ano, je to sice za hranicí oblíbenosti, ale proč za hranicí milého vztahu? Sice se mi to také moc nelíbí, ale milý vztah to rozhodně je. V dnešní době, kdy skoro každý má partnera nebo partnerku především na sex, je objímání a hlazení roztomilost sama. Je to sice nestandartní vztah, ale když bude stále na jakési "přijatelné hranici", nic se nestane.. Myslím, že jí to časem přejde.
Od: mp
Datum: 29.03.15 01:59

Podle mě Vám tím chce naznačit, že s Vámi nesouhlasí, a učitelku si jen vybrala jako demostraci toho, že může mít i někoho ráda a obdivovat ho. Je jen na Vás jak to zvládnete. (ještě toto zmíněné objímání se spolužačkami je dle mě zase jen trochu divadlo (a nakonec co v životě není?). Radím : pevné nervy, dostatečné sebevědomí a neutuchající lásku a zvítězíte!

Od: ivanadamcova*
Datum: 31.03.15 13:58

Puberta :)

Od: jjj
Datum: 31.03.15 18:57

Je zajímavé,že některé rodiny si ani mezi sebou nejsou schopni říci,že jim je cítit z pusy.Třeba to bude ono,třeba ne.

Od: lenkaposkalova*
Datum: 07.04.15 15:21

Dobrý den, jde na ni puberta, to musíte pochopit, dítě Vám roste. :)

Od: oskara
Datum: 08.04.15 08:05

taky jsem měla před lety podobný problém s učitelem matiky me dcery. Zval ji na rande, byl jen o 13 let starší než ona, tehdy ji bylo 16. Tak jsem za nim v dobrém zasla a řekla, ze se mi to nelíbí. A výsledek? Z dcery se stala ctyrkarka a pan učitel si začal s dívkou z vedlejší třídy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.