Stále hledám název filmu

Od: Datum: 14.02.15 09:26 odpovědí: 11 změna: 09.04.15 09:50
avatar

Dobrý den, zkusím zopakovat dotaz. Podívejte se, prosím, viz odkaz, jestli by se nenašel někdo, kdo by dokázal poradit ten název filmu nebo jméno herce. Ale, asi je to pro starší a pokročilé. Děkuji Vám a zdravím!

https://www.poradte.cz/spolec…neznate-nekdo-jeho-nazev.html


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.15 12:59
avatar

Dobrý den, no já nevím, ale vypadá to, že jsme tu na poradně samí mladí a nepokročilí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.02.15 13:12
avatar

Dobrý den, když já stále doufám, že se tu znalec najde - ale, asi je to fakt moc těžké určení.

A Vám to také nic neříká? No, možná jste v době, kdy to šlo naposledy v TV nebyla ještě na světě nebo to bylo (určitě) s hvězdičkou. Alespoň jméno jednoho herce by pomohlo. Zdravím!

Datum: 14.02.15 18:36
avatar

Dobrý den, pokud to nebyl český film, tak za minulého režimu se stály fronty hlavně na francouzské filmy. Tak mě napadá buď Alain Delon, protože s tímto hercem ČT dost filmy uveřejňuje i v současnosti nebo potom Lino Ventura, ale s ním už jsem dlouho žádný film neviděla. Jinak se mi, vámi popsaná scéna, vůbec nevybavuje, natož název filmu. Nemohl byste ještě něco z filmu uvést?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.15 20:36
avatar

Mě tento film také něco připomíná. Neměla ta oběť - svědek dcerku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.02.15 08:08
avatar

Dobrý den, myslím, že Vy máte na mysli francouzský film s Venturou a Jobertovou viz odkaz. Výborný film, kde hledají jediného svědka, který má malou nemocnou holčičku, po dlouhém pátrání ho najdou (přes záznam v lékárně), přesvědčí ho, aby svědčil a policie mu zaručí bezpečnost. Ovšem, po svědectví u soudu ho policie přestane chránit a jeho konec je neodvratný - smutný závěr filmu. Zdravím!

http://www.csfd.cz/film/32560-posledni-adresa/

Datum: 15.02.15 00:09
avatar

MARNÝ ÚTĚK - film Francie/Itálie r.1971

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.02.15 00:26
avatar

Dobrý den, velice Vám děkuji za snahu, ale podle toho, co jsem si nyní vyhledal, to není ono.

Bohužel, více scén z filmu si nevybavuji, filmotéku Delona i Ventury jsem už prošel snad celou.

Dítě si z filmu nepamatuji, takže ani dcerku. Asi víte, jaké to je, když má člověk v hlavě film a nemůže si vzpomenout na název. Nejde sice o život, ale "bolí to" . A protože jste tomu věnovala svůj čas a přemýšlela se snahou pomoci, tak máte bod. Děkuji Vám a zdravím!

doplněno 15.02.15 08:31:

Dohledal jsem upoutávku na film Marný útěk a už vím jistě, že hledám jiný film. Ten "můj" není akční, ale spíše psychologický, atmosféra deštivého přímořského letoviska v zimě, prázdné pláže i kavárny, Ti muži bydlí v malém hotýlku a možná jsou tam jediní hosté.

A to je asi přivedlo i k jistému přátelství, kdy nájemní vrah oddaluje svůj skutek a spáchá ho až v poslední možný moment (v tom autobuse). Vybavuji si, že ten autobus odjížděl z nějakého otevřeného prostoru (přístav nebo náměstíčko) a také účes obou mužů byl kratší sestřih - tak to bude film z roku zřejmě blíže k 1960. Také si vzpomínám, že ten vrah ty své zbraně v tom hotýlku někomu ukazoval a všechny je jmenoval (ovšem, nevím komu a proč by to profík dělal). No, paměť je potvora a selhává.


Datum: 31.03.15 22:58
avatar

Zajímalo by mě, jestli jste už název filmu objevil. Váš popis děje je doslova stejně popsán na google u filmu, jehož název jsem vám napsala již dříve.Není možné, že by to byla novější verze?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.04.15 09:47
avatar

Dobrý den, omlouvám se, že Vám odpovídám později, ale ještě jsem si postupně projížděl tu databázi, na kterou odkazuje kolega níže. Tam jsem sice našel řadu dalších filmů, které jsem kdysi viděl a také jsem si již nepamatoval jejich název, ale ten "můj" film jsem tam nenašel. Pátrání ukončím a třeba to mozek ještě "vyplaví" později. Děkuji Vám za zájem a zdravím!

Od: marf
Datum: 01.04.15 13:18

Co dotaz do filmového archivu? Ten film zdaleka není starý, zdá se že z pomezí přechod barevný/černobílý. A to je po 1/2 min. století (50 léta). Nebo tady zapátrat: http://www.fdb.cz/katalog/katalog-filmu-a-osobnosti.html

((http://old.cfn.cz/filmy.php) - tady by se našel český film hravě už od r. 1910, možná mají něco i pro zahraniční filmy)

Nebo filmový historik, třeba Dr Pavel Taussig, třeba by odpověděl .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.04.15 09:50
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za dobrý odkaz - hledání tam je náročné, ale velmi zajímavé. Bohužel, jak uvádím i výše, tak jsem se výsledku nedopátral. Myslím, že už s dotazem nebudu nikoho oslovovat a obtěžovat. Zdravím!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.