Starší film - neznáte někdo jeho název?

Od: Datum: 12.01.13 02:17 odpovědí: 5 změna: 16.02.15 00:38
avatar

Dobrý den, nemohu si vzpomenout na název filmu, který jsem před mnoha lety viděl v TV. Ta byla ještě černobílá a ten film možná také. Mohl by být francouzský nebo italský a asi z let 1960-1970. Bylo to drama a pamatuji si děj už jen v kouscích - do malého přímořského letoviska po sezóně přijel muž A (oběť), aby se tam před někým skryl. Bydlel v hotelu, kde se později ubytoval muž B (nájemní vrah), který ho přijel zabít (což muž A nevěděl). Muž B, když na pokoji otevřel kufr, tak v něm měl tři zbraně (Berettu speciál, přesnou Remingtonku a tu třetí už nevím).

. . .

Závěrečná scéna byla, že muž A nastoupil vpředu do autobusu a usedl na sedačku. Zadním vchodem nastoupil muž B a nepozorovaně usedl na sedačku za mužem A. Potom ho zbraní (asi s tlumičem) skrz opěradlo sedačky zastřelil. Pak muž B bez problémů zase vystoupil zadním vchodem a autobus odjíždí.

. . .

No, víc už nevím, ale film to byl dobrej. Pokud by někdo věděl název filmu, tak budu rád. Děkuji a zdravím!

doplněno 22.01.13 11:49:

Opravdu se nenajde žádný pamětník, který by mohl doplnit nějakou informaci? Svého času byl tento film v ČST několikrát opakován. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.13 09:11
avatar

Tak na ten film si taky matně pamatuju, ale ten konec byl trochu jinak. Muž A je svědek jakéhosi zločinu. Má sice ochranu policie, ale protože nikomu nevěří utíká a skrývá se. Muž B má příkaz muže A najít zlikvidovat. Než ho ale najde, je pachatel zločinu odsouzen a likvidace A je už zbytečná. Jenže B se to nedozví včas. Zastřelí A, ale ještě než autobus opustí, zatkne ho polisista, který rovněž muže A hledal.

Bohužel, jak se to jmenovalo už si nevzpomínám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 12.01.13 10:53
avatar

Dobrý den, velmi děkuji za upřesnění děje filmu. Potřeboval bych vědět alespoň jméno jednoho herce nebo jedno slovo z názvu filmu. Pak bych mohl pokračovat v hledání na ČSFD, kde už jsem to zkoušel, ale nemám se čeho chytit. Snad se najde ještě někdo, kdo pomůže. Děkuji a zdravím!

doplněno 04.03.13 18:53:

Tak jsem opět pátral na ČSFD, ale stále marně. Možná tam ten film ani není. Tak už to vzdávám, ale kdyby si někdo vzpomněl, tak bych byl moc rád.

Datum: 14.02.15 18:02
avatar

Bene, když jsem četla váš dotaz a Magdonovo upřesnění, také se mi film matně vybavuje, ale hlavně mi vytanula na mysli stará garda herců Jean Gaben, Lino Ventura či Alain Delon. Nevím, jestli to bude trefa, můžu se klidně mýlit... Hodně štěstí při pátrání !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.02.15 01:18
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za snahu, ale filmografie těchto herců jsem již prošel a marně.

V mé novější otázce (viz odkaz) je název filmu, který upřesnil kolega Magdon, ale já si myslím, že to není ono (i když už si nejsem ani jistý, ale na policistu si nevpomínám).

Zdravím!

https://www.poradte.cz/spolec…stale-hledam-nazev-filmu.html

Datum: 16.02.15 00:38
avatar

Bene, ten Marný útěk mi vůbec nic neříká, ale paměť je "mrcha", dělá si co chce... Chtěla jsem se na ten film pro zajímavost kouknout ( ty staré filmy měly hodně co do sebe ), ale nikde jsem ho nenašla...

Ještě se zkusím zeptat kamaráda, který byl spoustu let v kině promítačem( ale je to velký světoběžník)...

Také zdravím !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.