Nemužu spát

Od: Datum: 21.12.14 05:09 odpovědí: 11 změna: 13.07.15 20:46

Dobrý den. Jsem delší dobu bez práce. Bydlíme v panelovém domě. Takže žádná fyzická námaha abych se unavil a mohl spát až do rána.Dříve jsem problémy neměl ráno mne prbudil telefon a jel jsem do práce. Ted jsem odpočinutý a spánek žádný jen se převaluji na posteli a nic. V ložnici ani netopíme aby bylo chladněji. Jídlo naposledy v 17hod bez kávy.Zkoušel jsem i pivo si dát čaj na spaní ale nic nezabírá. Na prášky naspaní si nechci zvyknout.Sex s přítelkyní taky nezabral abych usnul. Poradte co stím děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.14 05:40
avatar

Dobrý den,

místnost na spaní by měla být dobře větraná, kde vás neruší světlo ani hluk. Někdy před spaním na uklidnění pomůže si pustit klidnou hudbu, kterou máte rád. Taková Enya, Pink Floyd, Tangerine Dream nebo ambientní hudba Briana Eno dělá divy.

A hlavně zařadit večerní procházku před spaním, která vás unaví. Ono se člověku do tmy moc nechce, ale i ta vánoční osvětlení jsou hezká a i večer se dá najít půvab procházky.

Po procházce se osprchujte teplou sprchou a zkuste autogenní trénink. Je to několik cviků na uvolnění, kdy si budete postupně na různých částech těla navozovat pocit tepla a uvolnění. Začínáte od nohou, pak ruce od konců, každý obratel páteře, krk atd. Jak na to, je zde .

Na noční stoleček si nachystejte dobrý rozvláčný román nebo učebnici - slovíčka v cizím jazyce a odborná mluva učebnice udělá určitě své :).

Jestliže vám chybí fyzická aktivita, která je pro dobrý spánek naprosto nutná, zkuste kromě procházek a výletů zauvažovat o tom, co v bytě opravit a vylepšit, na co jste v práci neměl čas. Např. vymalovat, natřít okna, obložit koupelnu a jistě víte sám nejlíp, co je třeba. Ono už jen půjčit si stroj na čištění koberců a vyčistit s ním čalouněný nábytek a koberce je pěkná dřina. Též se výborně unavíte mytím oken. Je možno začít i posilovat, běhat nebo si najít brigádu - jsou i jednodenní výpomocné brigády, najdete všechno možné, co se dá dělat, mrkněte třeba sem . Jestli máte rád zvířata, můžete jít též vyvenčit někam do blízkého útulku pár psů nebo se podívat na server www.dobrovolnik.cz nebo www.dobrovolnici.cz , kde by vaši fyzickou pomoc uvítali jinde.

Vezměte přítelkyni za sportem a za kulturou. Existuje stránka Co je v Praze zadarmo a po Vánocích se v Praze chystá týden zdarma v pražských sportovištích, takže ani kvůli nedostatku peněz nemusíte sedět doma.

Své hraje při nespavosti i psychika. Jestliže vás trápí, že nemáte práci, hledejte ji nebo přemýšlejte o rekvalifikačních kurzech či podnikání, do kterého byste se mohl pustit z domova. To už je ovšem jiná otázka a nesporně moc dobře víte sám, co v tomto můžete podniknout. Čím déle budete doma, tím méně sebevědomí budete mít a tím hůře se vám práce bude hledat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.12.14 11:59
avatar

Máte zapotřebí kopírovat své dřívější odpovědi?

(Téměř) Stejnou odpověď jsem od Dejavu četla před pár dny ...

Jinak souhlasím se Štírečkem: Jíte-li hodně dlouho před spaním, může i to dělat problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.14 12:19
avatar

Máte zapotřebí mne neustále šikanovat a buzerovat, plísnit a vychovávat? Není týden, abyste se do mne nenavážela! Nechápu, proč to děláte a neděláte to jen mně. Nejsem tady, abych řešila vaši osobnost. Věnujte se odpovědi člověku, co se ptá. Odpověď je stejná jen do půlky a nevidím důvodu, abych nepoužila to, co jsem připravila pro někoho jiného, kdo se ptal na totéž. Jestli vás mé odpovědi popuzují, nečtěte je, taky nekomentuji ty vaše haiku! Nechodím sem kvůli vám. To, co tu provozujete, nepamatuji ani v začátcích poradny!

doplněno 21.12.14 12:52:

Jenom pro ostatní, aby srovnali "téměř stejnou" odpověď z minula, kde jsem část zkopírovala - tak původní je zde https://www.poradte.cz/spolec…-spanku-jak-zjistit-proc.html

Ale i kdyby byla zkopírovaná celá, odpověď mi na rozdíl od deseti slov roztažených na tři řádky, dá práci a pokud mám pocit, že může pomoci jinému, nevidím důvod ji nezkopírovat.

Nikdy jsem vás nenapadla, ani jiné rádce, ivzez , nechápu, co vám to přináší, ale odmítám vám tu dělat fackovacího panáka.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 22.12.14 14:44
avatar

Nic si z toho nedělejte, máte dobré rady a dovedete se vyjádřit k různým problémům. Ivzes je dost kategorická, už jsem si taky všimla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 21.12.14 08:28
avatar
Dobrý den.Myslím,že u vás hraje tu zásadní roli psychika.Nemáte práci,což je samozřejmě hrozné.Jste z toho zkrátka špatný,proto nemůžete spát.Jak zde již zaznělo,nejúčinnější je fyzická aktivita,musíte se přinutit něco dělat,zkuste si najít brigádu,zkuste nějaké hobby,zkuste cvičit,běhat,chodit...Vy v sobě máte zkrátka vnitřní neklid a toho je nutné se zbavit !A ještě,před spaním se projdětě a vypijte sklenici teplého mléka.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.14 09:49
avatar
Klidně se najezte před spaním. Krev z mozku se nahrne do trávícího ustrojí, to mozek unaví. Jíst naposled v 17-18 hod je blbost.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.12.14 13:38
avatar

Dejte si na noc banán nebo vlahé mléko s medem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: djw
Datum: 21.12.14 14:17

Pokud nechcete prášky na spaní, což souhlasím, zkuste lék Trittico. Je to dlouhodobá léčba (v řádech měsíců), není návyková, neovlivňuje sexuální funkce jako např. Seropram. Budete se celkově cítit lépe už cca po 2 týdnech. Myslím, že vám bude stačit 75 mg před spaním. S lékem se začíná s jednou třetinou dávky a postupně se zvyšuje na jednu tabletu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.12.14 20:21
avatar

Tritico píší psychiatři, manželovi ani mně nepomohlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.14 18:57

Zdravím.Co vím tak většinou šikanují učitelky

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.07.15 20:46

Zkuste třeba toto, určitě by to mohlo zabrat, děti po tom usnou ihned.., pro mne zase jednoznačně vyhrává televize, naprogramuji vypnutí na 30 min., otočím se na bok, chvíli poslouchám nějaký program a je to..

http://www.uspavac.cz/fen.html#.VaQFYrWhHcd*palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.