DPČ nebo HPP?

Od: Datum: 11.11.14 14:15 odpovědí: 3 změna: 12.11.14 22:57

Dobrý den, navazuji na https://www.poradte.cz/spolec…enez-nemuzu-sehnat-praci.html

Pracuji momentálně na HPP, dělám 12 hodin a člověk se celý den opravdu nezastaví. Dostala jsem nabídku pracovat se sortimentem, který mám ráda, ale jedná se pouze o DPČ (dohoda o pracovní činnosti) a v případě spokojenosti by mi nabídli HPP. Jenže co teď? Musela bych se nahlásit na úřad práce a odváděli by za mě pojištění, nebo v tomto případě na to nebudu mít nárok? V současné práci je to pro mě stresující a nevím jak dlouho to ještě budu snášet. Možná si řeknete, že jsem nevděčná, když jsem našla práci a už ji nechci, ale když jsem dostala tuto novou nabídku byla jsem vážně nadšená. Nekamenujte mě prosím za to. Předem všem děkuji za odpovědi. Některé minulé odpovědi mi byly velkým přínosem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.14 15:43
avatar

Proč myslíte, že byste se měla hlásit na ÚP? Normálně Vás zaměstnají na dohodu, v tom nevidím problém. Předpokládám, že nepůjde o tzv. zaměstnání malého rozsahu, tzn. příjem z dohody bude v měsíci vyšší než 2.499,-- Kč. Pak to bude normálně pojištěná činnost, jako by se jednalo o pracovní poměr. Dohoda o pracovní činnosti je ale co do podmínek něco jiného než pracovní poměr, liší způsobem ukončení atd. - např. není nárok na dovolenou, pokud to v dohodě není výslovně sjednáno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 17:33
avatar

Na ÚP byste se evidovat nemusela. Já bych radila zůstat u té pracovní smlouvy. Zaměstnání jste dlouho nemohla najít a DPČ je podle mne méně, než pracovní smlouva.

Na DPČ můžete v průměru odpracovat 20 hodin týdně, tomu bude odpovídat odměna. Zdravotní pojištění však bude nutné dopočítat a srazit ve výši odpovídající minimální mzdě (celý rozdíl Vám zaměstnavatel strhne z odměny).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nezamestnana
Datum: 12.11.14 22:57

aha, to jsem nevěděla

jde o to, že tato práce je lépe placená, zajímám se x let o oblast, kterou se zabývají a při spokojenosti semnou, uvedli, že by se pak mohlo přejít na pracovní smlouvu. Je to pro mě velká výzva a ta práce vždy byla mým velkým snem.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.