Přechod k jinému doktorovi

Od: Datum: 15.08.14 08:33 odpovědí: 8 změna: 15.08.14 10:06

ahoj pokud chci přejít k novému doktorovi musím to dát vědět tomu starému,případně je nutné osobně?či si kartu už vyžáda nový doktor?děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.14 08:40
avatar

Stačí zajít k novému :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 08:41

já přešla, aniž by to oznamovala - nový si dokumetaci vyžádal

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 08:46
avatar

Při poslední změně jsem se dohodla s novým lékařem, ten mi dal žádost o předání zdravotní dokumentace, s kterou jsem osobně zajela k původnímu lékaři. Ale teoreticky by mohl nový lékař požádat původního přímo. Podle mne záleží na tom, co/jak dohodnete s novým lékařem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 08:48
avatar

To si zařídí vše nový doktor. Samozřejmně by bylo slušné starému doktorovi říct že od něj odcházíte, ale většinou se urazí, takže netřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 08:56
avatar

Lékaři si to mohou vyřídit mezi sebou.

Trochu ale záleží na tom, jestli už původního lékaře nikdy nepotkáte (ve velkém městě), nebo jestli máte mírné obavy z budoucího setkání s ním někde v obchodě. Já vyřešila přechod k jinému mailem s opatrným naznačením důvodů odchodu a poděkováním za dosavadní péči.

Než lékař předal dokumentci, trvalo to měsíc. Způsobilo mi to velké komplikace. Když si sama zaplatíte kopírování, můžete mít dokumentaci hned.

Na problém jsem se tu ptala dvakrát. V odkazu je další odkaz na původní otázku:

https://www.poradte.cz/spolec…mena-lekare-se-protahuje.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 15.08.14 09:37
avatar

Můj bejvalej doktor mně podrazil, tak sem využil situace kdy sem jel s celou kartou do prahy na kontrolu ke specialistovi a už sem se k němu nevrátil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 09:39

Z.č.372/2011 Sb.,o zdravotních službách již neupravuje výslovně (jako předchozí, nyní již zrušený zákon) povinnost nového lékaře vyžádat si od "starého" lékaře zdravotnickou dokumentaci pacienta, neboť tím aktivním má být nyní pacient či osoby, kterým pacient udělí souhlas k nahlížení do zdravotnické dokumentace. Nově tedy záleží na ochotě nového lékaře vyžádat si výpis ze zdravotnické dokumentace pacienta. Pokud však o něj požádá, "starý" lékař mu nesmí vydat celou zdravotnickou dokumentaci (originál) neboť by se dopustil správního deliktu dle § 117 odst. 3 písm.e) cit.zákona, ale může mu poskytnout detailní výpis nebo kompletní kopii zdravotnické dokumentace (resp.musí, pokud o ni nový lékař požádá, porušení je opět správním delikterm). Totéž je však povinen učinit i vůči pacientovi nebo osobě zvolené pacientem k nakládání se zdravotnickou dokumentací. Každý lékař je povinen archovat zdravotnickou dokumentaci pacienta 10 let od změny lékaře.

Shrnu-li to:

1) Mění-li pacient lékaře, "starý" lékař není oprávněn vydat nikomu originál celé zdravotnické dokumentace, hrozila by mu pokuta ve výši 500.000,-Kč, neboť zdravotnickou dokumentaci musí archivovat ještě 10 let po změně lékaře.

2) Nový lékař nemá výslovnou zákonnou povinnost vyžádat si kopii či detailní výpis zdravotnické dokumentace nově přijatého pacienta., udělat to k žádosti pacienta může, ale nemusí. Pokud však, se souhlasem pacienta, požádá, "starý" lékař je povinen poskytnout mu k jeho žádosti patřičné informace (detailní výpis, kopie).

3) Zásadní právo na pořízení detailního výpisu či fotokopie celé dokumentace má vždy pacient.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.08.14 10:06
avatar

Doktor Vás léta ošetřoval a zabýval se Vaší tělesnou či duševní schránkou, bylo by tedy slušností říct mu, že odcházíte jinam. Vaše povinnost to ale není.

Nový lékař si vyžádá Vaši dokumentaci sám.

Já se vždycky slušně rozloučila, i když jsem měnila jen velice málo lékařů. Zubařka to neustála a začala na mě ječet, obvodní to přijal naprosto slušně. Záleží na tom, jaký je kdo člověk, ať už ten lékař, nebo ten pacient. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.