Bezvladna vuci svemu piti

Od: Datum: 13.08.14 11:46 odpovědí: 33 změna: 14.08.14 14:32
Prosim zdejší radce o radu. .pomoc. Mam problém s pitim uvedomuji si ho, občas je moje vůle dostatecne silná a zvladam nepit. Obcas to nezvladnu a piju. Nikdy jsem chlastem neohrozila svou rodinu. Nikdy. Moje pauza v pití je max mesic pak se neco zvrtne. Nepodaří se to a ja jsem v tom znova. Potřebuji radu jak dal? Co dělat? Psycholog , psychiatr...? Poradite? Schválně pokladam otázku jako neregistrovana ... snad chapete.
doplněno 14.08.14 12:07: Tak moje dnešní snazeni vyslo vniveč. Zatim. Ještě neni den u konce. Kdyz uz jsem se nekam konečně dovolala tak maji nejbližší volny termin v říjnu. Sice ano aspon neco. Ale ja potrebuji pomoc teď. Mam ještě dva kontakty tak uvidime. Ale moje odhodlani trva.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.08.14 11:57
avatar

Dobrý den, naštěstí toto řešit nemusím, ale odborníka by to už chtělo. Nebo se podívejte viz odkaz - tam je snad vše o problému. Zdravím!

http://alkohol-alkoholismus.cz/

doplněno 13.08.14 13:20:

neznama - máte zřejmě slabou vůli, nejste odolná životním stresům a "pěstujete" si přátelé, kterým se ani nemůžete svěřit - takže, přátelství na nic. Píšete, že máte rodinu. Ta o tom ví?

Nemůže nebo nechce pomoci? Jak dlouho s tím pitím bojujete a už jste zkusila nějakou léčbu?

A předpokládám, že jste piják domácí a nechodíte se opíjet veřejně - to je pro ženy, které pijí poměrně typické. Snad by to chtělo nějakou motivaci, proč přestat - najít si důvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neznama
Datum: 13.08.14 14:33
Ano. Piju doma. Tajne. O to je to horší. Progoze funguji jibak normalne. Zamestnani atd je v pohode. Piju jen v dobe volna. Nikdy jsem si nemusela vzit v praci volno. Vse funguje jak ma. Jen prostě bez toho piti to nedavam. Citim se volněji ne tak svazana. Nikdo kolem me nevi ze mam tento problém. O to vice si tento problém uvedomuji ja sama.
Od: znamy
Datum: 13.08.14 15:27

Sdílím Váš problém. Nemohli bychom se zkontaktovat (výhradně anonymně a písemně mailem)? Jsem reg. uživatel a admin promine, že píšu anonymně. Admine, šel by poslat můj mail uživatelce, v případě jejího zájmu? To vše jen se souhlasem tazatelky samozřejmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neznama
Datum: 13.08.14 18:01
Pokud admin toto vyřídí budu jen rada. Chybí mi člověk ktery by vedel o čem mluvim.
Od: znamy
Datum: 13.08.14 18:27

Admine, šlo by to zařídit? Tento můj druhý příspěvek je z domácí IP, narozdíl od předchozího, pracovní IP. Napíšu svůj mail do vnitřní pošty adminu kuky, do konverzace o tričku, a Andrei z opavské pošty.

doplněno 13.08.14 19:15:

Tak vyřešeno, admin Vám pošle můj e-mail kontakt, za což mu děkuji. A Vám děkuji za důvěru. Adminovi taky. Budu se těšit na dopis, napište cokoli, co Vás napadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 18:39
avatar

Admine, já bych to nedělal. Víš jak to dopadne, když se sejdou dva "stejně naladění"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 18:46
avatar

Proč by se měli nutně scházet? Třeba si můžou nakonec vzájemně pomoci i na dálku...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: neznama
Datum: 13.08.14 19:27
Ja jsem nikdy nebyla naladena abych pila s někým. Dokonce jsem v hospodě ci někde ve spolecnosti kde bych pila alkohol uz dlouho nebyla a nebo piji jen nealko. Za to v klidu doma kde me nikdo nevidi nemam žádné povinnosti tak se napiju.
Datum: 13.08.14 11:59
avatar

Hledejte příčinu svého jednání! Je to samota? Nespokojenost se svým životem, problémy v rodině... nebo je to prostě jen chuť si cucnout jen tak? Všechny možné situace se snažte logicky promýšlet a hledat jejich řešení. Pokud je to ale jen chuť, chce to opravdu návštěvu odborníka... Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neznama
Datum: 13.08.14 12:58
Piju asi proto ze jsem sama. Nemam přátelé. Ty opravdove. Nepiju ze by mi to chutnalo. Piju protože bez toho nefunguju jsem schopna zit mesic bez piti a pak se neco po**** a vsechno moje predsevzeti je pryc...
Datum: 13.08.14 13:30
avatar

Popovídat si o svém problému s odborníkem by určitě nebylo na škodu. Ale s každou závislostí musí člověk především chtít bojovat. Pokud je příčinou samota, měla byste se zaměřit na to, aby se to změnilo. Hledat si zájmy, které by Vás bavily a věnovat se jim. Prostě si najít motivaci a mít pevnou vůli. Někomu pomůže i to, když si pořídí např. pejska. Už má o koho pečovat, s kým chodit na procházky, komu se věnovat, do čeho investovat (pak zbyde méně peněz na alkohol). Nebo se přihlásit do nějakého kurzu, kde má člověk možnost setkávat se s jinými lidmi..Anebo zkusit jet na poznávající zájezd... Zkuste hledat, co by Vás skutečně bavilo a tomu se věnovat na 100%. Upnout se k alkoholu není řešení, ale to Vy jistě víte. Popřemýšlejte o tom, jak trávíte volný čas. Možná by pomohlo i to, mít virtuální kamarádku, s kterou si můžete kdykoliv napsat a rozebrat, co Vás trápí. Důležité je, abyste měla pocit, že je tady někdo pro Vás, kdo s Vámi sdílí Vaše starosti i radosti a třeba i to by pomohlo odvést myšlenky na pití..Možná to píši trošku neohrabaně, ale tento problém musíte chtít řešit především Vy a hledat cestu, jak tomu nepropadnout úplně. On když si člověk sáhne až na úplé dno, těžko se z něho sám odráží. Dobré je, že si to uvědomujete. Tak proto něco začněte dělat, dokud není ještě úplně pozdě..Držím Vám moc palce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.14 13:31
avatar

Pít ze samoty - to je běžný důvod pití žen-alkoholiček. Pokud nejste bez alkoholu schopná fungovat, už to chce vyhledat pomoc odborníka, neboť jste alkoholu už propadla. U žen vznik závislosti na alkoholu trvá jen chvíličku, mají menší játra, pomaleji alkohol odbourávají... Nechcete se zničit, tak s tím něco dělejte, ale pamatujte si, že vyléčený alkoholik a žena zvlášť se už alkoholu pak nesmí nikdy v životě dotknout, nebo mu opět propadne. Možná by to chtělo začít tím psychiatrem a pak uvidíte, co dál. V každém případě, sama to nevzládáte, máte malou vůli. Nedivte se, alkohol je taková berlička, je to droga, která vás ale může nakonec úplně zničit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: neznama
Datum: 13.08.14 20:27
Ano vim ze potrebuji odbornou pomoc. Nemůžu však tohle řešit pres obvodaka. Z jistých důvodů. Nevedeli by jste nekdo zda psycholog ci psychiatr vezme pacienta bez doporuceni? Zkusim si vyhledat nějaké kontakty v okoli a zavolam. Pokud mate nekdo nějaké dobre poznatky ohledně ambulatni lecby rada si je vyslechnu.
Datum: 13.08.14 20:29
avatar

Jakýkoliv psychiatr vás vezme bez doporučení lékaře...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neznama
Datum: 13.08.14 20:32
Děkuji nebudu to odkladat. Zitra se objednam. Snad to bude krok správným směrem.
Datum: 13.08.14 14:02
avatar

Dobrý den - podle mého názoru, jestli si pitím řešíte problémy, tak je třeba v 1.řadě vyřešit ony problémy, pak pití nebudete potřebovat - zvlášť, když píšete, že vám vlastně ani nechutná, potřebujete ho jenom jako berličku. Začala bych asi tím, že bych si ujasnila, jaké problémy mě trápí - s tím by vám mohl pomoct psycholog. Najděte si nějakého pomocí internetu, nebo se poraďte se obvoďákem - nemusíte mu svěřovat druh problému, stačí říct, že máte problémy psychického rázu a jestli by vám nedoporučil psychologa... s ním bych se pak snažila všechny své problémy řešit, i ten s alkoholem - jestli k němu budete cítit důvěru, samozřejmě - jestli ne, řekněte mu to a zkuste jiného, u psychologů je důvěra základ, on či ona to pochopí a doporučí vám někoho jiného...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 17:32
avatar

Mindo, se závislostí je to naopak. Dokud člověk pije, nedokáže problémy vyřešit. Jako první si musí přiznat závislost, začít se léčit a piostupně pak řešit další. Největším problém závislých je přiznat si závislost. Pití svádějí na různé problémy, "kdyby neměli problémy, nepotřebovali by pít" (či jinou drogu). Místo hlavního problému – závislosti – řeší problémy zástupné.

Vaše rada tazatelce spíše pomůže s alibi: "Až nebudu mít problémy, nebudu pít." Napřed je potřeba vyřešit problém závislosti, potom teprve ostatní (budou-li nějaké).

A to nemluvím o problémech, které by nevznikly, nebýt závislosti ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: neznama
Datum: 13.08.14 18:04
Nemam zase tak velké problemy které by vyzadovaly piti. Spis piju protoze nevím jak prestat. Špatně se to popisuje ale mnohdy je mi tak zle ze každý normální by na alkohol jiz nepomyslel a ja stejně sahnu po lahvi. A svou závislost jsem si jiz dávno přiznala jen nevim jak ji řešit
Datum: 13.08.14 21:51
avatar

To jsou další příznaky závislosti. Já bych doporučila léčbu. Můžete zkusit ambulantní (budete-li ochotna si některé věci hradit, může být anonymní). Ale lepších výsledků se dosahuje ústavní léčbou (tam už nelze anonymně), léčbu hradí zdravotní pojišťovna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 16:53
avatar

Už se vám někdy stalo, že jste ve svém počítači narazila na nějaký soubor, kterého jste se nemohla zbavit? Hodila do koše, vymazala, odinstalovala a on se po nějakém čase znovu objevíl? Je zalezlý, ukrytý, nepomáhá žádný cleaner, protože on najednou, nečekaně vyplave na povrch, otevře se. Přesně tak to je s alkoholem. Do počítače, kterému říkáme mozek, jste si nahrála program Alkohol. A vždycky vymažete jenom ikonku. *sok* Musíte za odborníkem. Sama to nezvládnete. Něco se někde pohne a ten program se nesmyslně otevře. Musí vám někdo s odinstalováním pomoci. Hodně vám fandím a držím palec, abyste to dokázala. *palec*

doplněno 14.08.14 06:32:

Ernie, vy se vůbec nedíváte na detektivky. :-D Detektiv předá počítač odborníkovi a ten najde všechno, co pachatel vymazal. Já to mám také tak. Něčeho jsem se už několikrát zbavila, vymazala, pak se doklikám do nějakých odivných končin a ejhle, v pc je to furt. Takhle se zbavuji třeba Foto Teta. Vyhozené, vymazané, odinstalované a v nabídce start je to poád ikdyž ho pc nemůže najít. Takhle funguje i alkohol.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.14 17:50
avatar

Babko, ta analogie s tím souborem trošku nesedí. Soubor se dá vymazat a to důkladně. Ale jako snaha pomoci se to cení

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 17:37
avatar

Obraťte se na specialistu, zabývajícího se závislostí. Jste-li z většího města, napište odkud, poohlédnu se Vám po odbornících.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 17:58
avatar

Já v tom nevidím nic špatného si jednou za měsíc pořádně vydrapit Závislost se projevuje jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 17:59
avatar

Já taky ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neznama
Datum: 13.08.14 18:07
Špatně jste me pochopil. Ja třeba mesic nepiju vubec a pak musim mit chlast denně. Trva to treba par dni a pak je zase klid. Alkohol nevyhledavam. A tak se to prostě opakuje.
Datum: 13.08.14 18:30
avatar

to je tzv. kvartální alkoholismus - to nevypadá jenom na zklidnění ztrápené mysli, to už je opravdu závislost... nemoc...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trubka*
Datum: 13.08.14 22:00

mám podobný problém. s alkoholem jsem začala v době dlouhodobé nezaměstnanosti a stresu. i když mi nechutná, byla po něm lepší, uvolněnější nálada. Dnes, i když pracuji, doma v době volna občas dost ( po troškách ) vypiju. Hlavně když jsou nějaké nervy. Pomáhá mi jedině - nemít žádný alkohol doma. Musím mít pevnou vůli v obchodě - nekoupit si alkohol za žádnou cenu. Jakmile je doma, už ho vypiju. Když není, tak se bez něj obejdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neznama
Datum: 14.08.14 14:32
Jak ja vas chapu. Přesně jako by jste popisovala muj stav. Přesně takto uvazuji i ja. Proto uz vim ze mam problem.

 

Od: lmgify
Datum: 14.08.14 08:37

No a kolik toho teda tak zhruba za jeden den vypijete? Kolik dni za sebou pijete? Co pijete? Abych si udelal predstavu, kdo se už nazývá alkoholikem. Jestli se bavime o pul lahvi bileho vina nebo "1-2 lahve whisky + 3-4 lahve vina za tyden + obcas nejake pivo nebo cider", jak tady nedavno nekdo psal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.14 10:38
avatar

Imgify, alkoholismus není o množství vypitého alkoholu. Je to o potřebě uvést mozek do alkoholového stavu.To množství, to máme každý jiné a také záleží na aktuální fyzické kondici a kondici momentálního trávení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 14.08.14 13:24

Já jen, že vedle ve vlákně vypijou několik piv denně a za alkoholiky se nepovažují. Třeba tazatelka vypije "jen" dvě dvoudeci skleničky vína několik dní po sobě a má kvůli tomu výčitky svědomí, protože jinak nepije.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: neznama
Datum: 14.08.14 14:30
Nejedna se o takové to prilezitostne piti. Mam vážně problém. Nerada bych se rozepisovala podrobně. Myslim ze nejhorší bylo si přiznat : ano jsem alkoholik.
Datum: 13.08.14 21:29
O tom bych Vam mohl psat romany mam doma to stejny.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.