Kolik je zde na poradně abstinentů?

Od: Datum: 09.08.14 20:47 odpovědí: 54 změna: 02.12.14 15:52
avatar

Tak už tu byla otázka ohledně pití piva... mě by zase naopak zajímalo, kolik je zde na poradně abstinentů. A proč nepijete alkohol? A abych odpověděla jako první, alkohol nepiji, protože mi způsobuje migrény. A trpět 4 dny bolestí hlavy je fakt fuj, tak to si to pití alkoholu raději odpustím


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.14 20:53
avatar

Jsou lidi jimž to nevadí-nestačí vystřízlivět!Ale to jste nechtěla slyšet.Sám za sebe -Nejsem abstinent ale taky ani závislák !

Manželka je abstinent,je tu registrovaná,nick ale nevím (moc sem ale nechodí,nárazově jen když něco chce vědět!)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 20:53
avatar

Já alkohol také moc nekonzumuji. Důvodem je okamžitý nástup bolesti hlavy a to klidně po 1 skleničce bílého vína. Piju jen příležitostně a s velkou mírou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 20:57
avatar

Já též skoro nepiju, roční konzumaci bych spočítal na prsech jedné ruky. A důvod? Nechutná mi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 21:16
avatar

Jak je patrno z minulého dotazu, jsem původem Moravák. A jak je známo, nad alkoholem se nedá zvítězit, jen Moraváci dokázali remizovat. Takže tím je asi jasné, že nejsem abstinent. Tím nemíním, že bych byl denně vylitej jak kbelík, už třeba jen proto, že mě živí i volant, takže normállně nepiju. Jenže třeba dnes jsme měli grilovačku a sorry, ale zapíjet grilovaný masíčko nějakou sladkou břečkou... *blee* Prostě asi takhle - koupil jsem si kastl piv cca před necelým měsícem a dnes jsem dorazil k masíčku poslední dvě piva. Což je v průměru méně, než jedno pivo denně, takže si myslím, že noťas ze mně snad nebude...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 22:22
avatar

Nedělej tady Moravákům ostudu se třema plechovkama piva prosím Tě... V Tvém případě jsi tak v okresním přeboru )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.08.14 01:42

Což je v průměru méně, než jedno pivo denně, takže si myslím, že noťas ze mně snad nebude...
I tak je to porad nejakych 300 piv za rok, tedy 150 litru piva za rok a to tě řadí přesně na průměr, který mají Češi nejvyšší na světě!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdasdsad
Datum: 29.11.14 17:20

Za předpokladu, že grilovačku má i v zimě :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 21:34

Docasny abstinent. Uvedomil jsem si, ze ze me kvantita alkoholu, ktery jsem v poslednich mesicich zkonzumoval, dela regulerniho alkoholika a spolecne se stresem v praci to zpusobilo propad moji fyzicky, tak jsem se rozhodl alkohol na cas uplne vysadit. Pres tri tydny jsem nevypil ani kapku. Jeste pred mesicem to byla 1-2 lahve whisky + 3-4 lahve vina za tyden + obcas nejake pivo nebo cider. Predsevzal jsem si dva mesice, takze me jeste vic jak mesic abstinence ceka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 21:37
avatar

Já vlastně alkohol vůbec nepiju. Vždycky, když mi někdo nabízí, říkám, že mám svoje odpito. A je to pravda, jako mladá jsem vypila docela dost, ale kolem 40. narozenin se mi začalo jevit jako důležité neničit si mozkové buňky. Ne že bych se nikdy nenapila, ale velmi, velmi střídmě a odhaduji, že tak 5x za rok (když je štamprle dobré slivovice, tak se někdy nechám přemluvit; víno mi nechutná vůbec). Rodina už mě nepřemlouvá.

Nejhroznější jsou oslavy se širší rodinou - bodří strýčci z druhého kolena, kteří už přijdou nacamraní, a pak si připadají neodolatelně a lámou na potkání každého, aby si s nimi připil. Jednou jsem ze zoufalství řekla, že nesmím, protože jsem vyléčený alkoholik, a po chvilce zaraženého ticha jsem měla nadobro pokoj

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 21:39

Před patnácti lety jsem onemocněl a prostě pít nesměl. Do té doby to bylo pár piv deně, nějaký ten prolitý pátek apod... Časem jsem však přišel na to, že alkohol k ničemu vlastně nepotřebuji a i když už dnes pít mohu, tak to končí tak maximálně u piva k dobrému obědu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 09.08.14 21:40
Abstinent nejsem, ale opilá jsem nebyla asi víc jak 10 let. Mám ráda k dobrému jídlu skleničku dobrého vína.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 09.08.14 22:05

Já jsem to měl jednoduché-pití mě nikdy nechutnalo a nikdy mě ani nechybělo.Připouštím, že kdyby mě chutnalo, také bych se občas napil-nejsou v tom morální důvody. Víte, co jsem zažil srandy se svým nepitím? Pozoroval jsem jednání opilců a pak¨jako neodborník, jsem to musel konzultovat se zkušenými pijáky. Ti mě vše odborně vysvětlili, ale pak řekli: Co se furt vyptáváš, tak se jednou ožer a poznáš to sám. Ano, dodal jeden, my jsme svoje zkušenosti draze platili!...Velice je zajímal někdo, kdo ještě nebyl opilý. Už několikrát jsem byl vyzván, abych šel s nimi do hospody, že vše zaplatí, já budu pít a sdělovat jim své dojmy-to by zase je zajímalo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 22:26

A ochutnal jste jiz opravdu vsechno, kdyz vite tak jiste, ze vam alkohol nechutna? Ja nemam rad Fernet, Tuzemak, Becherovku, atd., ale chutnaji mi nektera vina, nektere whisky, nektere koktejly. Nechapu proc by nejakeho pijaka zajimal fakt, ze nekdo jiny nikdy opily nebyl..., ale lide jsou ruzni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.08.14 01:16

@kjanik112 asi zadny pijan nikdy nebude, protoze nema absolutne zadny zajem na tom ochutnat vsech XX druhu alkoholu jenom proto, aby nasel ten jeden svuj, ktery mu chutna a na tom se začal ožírat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.08.14 01:35

Nechapu proc by nejakeho pijaka zajimal fakt, ze nekdo jiny nikdy opily nebyl...,
Třeba můj bývalý šéf (předák) bral do hospody a platil veškerou alkoholovou útratu spolupracovníkům, o kterých bylo známo, že (moc) nepijí, protože chtěl vidět, jak vypadají (a asi i jak se chovají), když jsou ožralí.

Teda vzal tam každého jen jednou, většinou pod nějakou jinou záminkou, kterou ten člověk neprokoukl a pak mu tam postupne během několika hodin kupoval piva a panáky.

Ten předák pil hodně každý den. Velkou část výplaty nechal v nejrůznějších hospodách a to vydělával opravdu hodně. Jen vyjímečně měl druhý den mizernou náladu (ani ne kocovinu). Měl už tolik napito, že tělo to dokázalo všechno vstřebat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 22:20
avatar

Já s alkoholem problém nemám. Nepiji jej. Chlastám )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 23:42
avatar
Pokud napíšete definici abstinenta, rád odpovím. Můj bratr (60) celý život nepije, ale 3x byl okolnostmi donucen. Je on abstinent?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.08.14 01:13

Jestli dokaze spocitat dny v uplynulych 12 mesicich, kdy pil alkohol, na prstech jedne ruky, kdy vetsina z nich byla navic z donuceni a dokaze vyjmenovat presne ve spravnem poradi vsechny alkoholicke napoje, ktere pil v poslednich 5 letech, tak je to abstinent :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osel59
Datum: 09.08.14 23:43

Piju dost, hlavně pivo, chutná mi a nemám s tím problém, dělám to rád, fakt mi to chutná i k snídani. Ne moc, nikdy se neopíjím, ale stále trochu. Řečeno slovy klasika (citát F. R. Čech): "Kdybych nebyl pořád za volantem, byl bych pořád v lihu" - upravuji - v pivu. Kořalka mi nechutná a víno jen tak společensky - no jsem z Plzně. Tak jdu ještě pro jedno a zkouknu poradnu dál. čauky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.08.14 01:28

Abstinentů (lidi, kteri v poslednich 12 mesicich nepili alkohol) je v ČR asi 11%. Zarážející je, že na Slovensku je to dokonce 34% a v Polsku neuveritelnych 48%! Viz clanek

Ja bych mezi abstinenty řadil i lidi, kteří nevypijí za rok více skleniček než je prstů na ruce a ten alkohol vypijí ještě více méně ze zdvořilosti a "donucení". Jak by se to promítlo na statistikách, to nevím.

V každém případě statisticky mají Češi dlouhodobě největší spotřebu piva a alkoholu (ekvivalentní množství čistého lihu) na hlavu na světě! Nejsou to tedy ani vodkoví králové Rusové nebo Poláci, ani "ožralý jak Dán" Dánové nebo Irové, ale Češi! *sok*

doplněno 10.08.14 01:50:

Statistiky:

Spotřeba piva

Spotřeba alkoholu (přepočítáno na stejné množství lihu) - zde jsme na 7.-9. místě, tedy ne prvni, jak jsem tvrdil. Jak se ale v přehledu uvádí, přepočet alkoholu na líh (etanol) může být v každé zemi jiný, některé země nedokáží plně monitorovat, kolik alkoholu se opravdu v zemi prodalo a vypilo (černý trh) a z některých zemí se hodně alkoholu nakoupeného v maloobchodě vyváží ke spotřebě v jiných zemích (lidé dojíždějící každodenně za prací do Lucemburska, ...).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abstik
Datum: 10.08.14 02:21
Taky jsem abstinent a to z několika důvodů:

  • je to drahé (ano, jsem držgrešle, moc peněz jsem nikdy neměl a tak je raději utrácím za potřebnější věci)
  • nechutná mi to (a jak píše jeden uživatel výše, nehodlám ochutnávat všechny druhy alkoholu jen proto, abych zjistil, jestli existuje jeden, který by mi chutnal a za něj pak mohl utrácet svoje těžce vydělané peníze)
  • hnusí se mi hospodská a ožralecká kultura, hospody mi smrdí a ožralci jsou mi protivní. Kdybych snad někdy pil, tak asi jen doma a sám
  • není to prospěšné pro zdraví, tak proč platit za něco, co mi ještě poškozuje zdraví?
  • a asi největší dúvod je ten, že po pití alkoholu mám velice smutnou náladu, až hluboké deprese. Byl bych prostě smutný pijan. Tedy alkohol by způsoboval, že bych se cítil mizerně a za to bych ještě měl platit?

Jsou roky, kdy nevypiji ani kapku a jsou roky, kdy mě okolnosti donutí vypít tak do pěti piv nebo sklenek alkoholu ročně. Sám ho nevyhledávám.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 18:10
avatar

V jednom bodu budu odporovat-v malém množství je alkohol pro zdraví prospěšný!

A je to i dokázané lékaři!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 11.08.14 07:54

To se jen traduje. Ani vědci se zatím nedokážou jednoznačně shodnout, jak to vlastně je. Viz třeba zde nebo zde (česky něco třeba zde).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 07:41
avatar

Mi alkohol nechutná. Přestal mi chutnat, odnaučil mě to manžel alkoholik. *plac* 3 až 4 deci dobrého červeného vína si ráda, u mladých na obědě a posezení dám. Jinak v tomhle horku, si na zahrádce, se sousedy asi 2x do týdne dám ovocné, grepové. Nebo řezané. Jen jedno, to můžu. ;) Co jsem? Abstinent, příležitostní piják, kvartálový piják? Tak nevím, kam se zařadit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 07:48
avatar

pivo jsem měl snad jen jedno...

je mi 34 let

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.08.14 08:16

Tak jsi jeden z 374 tisíc.

Polovina českých mužů nepije pivo vůbec nebo ho pije "občas".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 10:03

Týýýýha. Tak ted jsem se tady dozvěděla díky *lmgify*, že NEJSEM abstinent *ee*. Sice si dám něco k pití tak jednou za měsíc (tak dvě deci červeného, nebo nějaké to sladké lepidlo - počítá se to vůbec mezi alkohol?). Ale fakt je, že pět let dozadu vyjmenovat to, co jsem vypila nedokážu *plac*. A ve správném pořadí už vůbec ne *:(*. Tak buďto jsem notorik, nebo to může svést na sklerozu. Nejhorší by ale bylo, kdyby to byla kombinace - sklerotický notorik *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.08.14 10:26

No, abstinent je člověk, který vůbec nepije alkohol. Já jen psal, že bych za abstinenta považoval i člověka, který některé roky ty max.3-5 sklenek nebo piv vypije (a některé roky zase naopak nevypije vůbec nic), ale každý bude mít na toto rozšíření definice abstinenta jiný názor. Někdo řekne, že nic jiného než nulová spotřeba se nepřipouští a někdo bude tvrdit, že sklenka červeného jednou za měsíc se přeci nedá považovat za pití.

Ty jsi prostě podle mě příležitostný nebo občasný (nebo jak by to statistiky nazvaly) konzument alkoholu. A ano, jestli "sladké lepidlo" obsahuje alkohol (jako že skoro na 100% obsahuje), tak se to počítá jako alkohol. Dej si kofolu nebo rybízovou šťávu a počítat se ti to nebude *smich*

To máš jako s tím, kdo je nekuřák. Je to opravdu člověk, který si jednou za měsíc zapálí 2 cigarety nebo "vońavé mentolky"? Nebo je to spíše člověk, který nekouří vůbec a maximalně v nějakých letech ho tak max.3x za rok někdo ukecá k vykouření jedné (a přitom ten člověk dokáže vyjmenovat měsíce v poslednich řekněme 3-5 letech, kdy ho někdo k té cigaretě ukecal. Pamatuje si to proto, že je to pro něj tak neobvyklé, že si to prostě zapamatoval a přitom těch událostí je tak málo, že se to dá stále ještě pamatovat).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.08.14 10:55

Tak ted jsem se tady dozvěděla díky *lmgify*, že NEJSEM abstinent
Dokud se za tebou lidi na ulici neohlížejí, protože jsi hlučná nebo dokud nevypadáš jako jedna z těch holek níže, tak je to fajn :)

Ta na tom prvni obrazku má pod hlavou pizzu *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.08.14 11:00

Ještě jednou ten třetí obrázek. Nějak se mi to nepovedlo *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 10:19
avatar

Jsem na tom jak eulalie a svoje jsem si za mlada už odpila:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 10:24
avatar

Také nepiji. Naposledy jsem měla alkohol před více než dvěma roky a i předtím jsem pila asi jen pětkrát.
Já alkohol nepiji jen protože na tom nic nevidím. Nemám proti tomu nic a nemohu říct že mi to chutná nebo ne.. Ale přijde mi to jako vyhazování peněz za něco, co mi vyloženě nechutná či chutná a navíc to i ničí zdraví. To si raději koupím předražený džus co mi chutná a nebude mi ničit játra. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 10.08.14 11:32
avatar

Jsem absolutní abstinent, mám na alkohol alergii. Nedám za pití a za cigarety ani haléř a manžel také ne. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 11:39

Taky tak...alohol a cigarety nepotřebuju...říkají z legrace přátelé, že jsem chlap na hovno...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 11:47
Zdravím. Alkohol mi nechutná a bolí mě po něm hlava. Tento rok jsem měla v květnu cca 3 panáky griotky. Loňské léto jsem měla 2x burčák - ten si dám letos možná taky... ;). Tudíž abstinent nejsem, ale hodně se k němu blížím... M
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 13:40

Tak já nepiji vůbec ,ani pivo,ani tvrdý chlast,ani kafe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 19:57
avatar

Vida, jak se diskuse rozproudila a kolik je nás tu nepijáků. Jinak - podíváte-li se na alkohol s chemického hlediska a pak z hlediska fyziologického, co to dělá s tělem, tak se až divím, že lidi alkohol vůbec pijí. Ale jinak je možné i souhlasit s lékaři, že alkohol je v malém množství pro tělo užitečný. A za abstinenta je určitě možno považovat i toho, co si dá za rok pár skleniček něčeho ostřejšího. A fotky oněch slečen zřízených pod obraz jsou dost hrozné. Jestlipak se třebas pak ty slečny nestydí, když je někdo opité vyfotí a dá na net? Ale asi ne, berou to jako normální věc.

Datum: 11.08.14 07:46
avatar

Když mi na cévním doktor dával takové otázky jako co maminka, kouříte, pijete? Když jsem řekla že ne, nesouhlasně mlaskl a řekl, že bych občas skleničku snesla. Na rozšíření cév. Zlí jazykové tvrdí, že žena by měla, pro své zdraví, denně vypít cca 3 deci červeného. Odborník to upřesňuje: ve dvou dávkách. Ráno a večer. Na Valašsku a na Moravě na hladný žaludek prcka domácí slivovice, vypálit červa. Tohle jasně funguje. ;) No jo, ale když našinec spojuje slovo alkohol s ožralou držkou!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leox
Datum: 11.08.14 10:00
Přestal jsem pít z podobných důvodů, které tu už někdo uvedl. V 18 letech jsem chodil po barech a diskotékách a dokázal toho vypít opravdu hodně. Zažil jsem díky tomu spoustu zábavy, ale časem si uvědomil i ta negativa - v posilovně jsem pocítil horší kondici, v práci mě to tolik nemyslelo atd. Po pár letech jsem toho zkrátka nechal úplně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 10:24

Tak se také hlásím k abstinentům. Dvakrát v životě jsem se dostal do nálady a ty stavy po jsou daleko horší než ty stavy před a při té náladě. A nepiji také proto, že mi to nechutná - pivo je hnusně hořký, nepiju ani tonik a nejím grepy, víno je kyselý a tvrdý alkohol pálí v ústech. A i přes ty nedobré chutě alkoholu mi je alkohol ještě zhnusován těmi debilními hláškami, dej si se mnou pivo, nebo mě urazíš, kdo tohle vymyslel? Nutím já někomu čaj? Nenutím a když někdo vypije 8 piv a pak pronese tuhle hlášku, tak to že ho urazím mi je jedno. Naposledy jsem podstoupil tuto proceduru na rybách, na Nechranicích, byla mi vnucena plechovka piva, no šílenost, po dvou doušcích jsem je poprosil, ať to dopijí a nebo že jim tu plechovku zaplatím a pivo vyleju, brrrr ještě teď z toho mám husí kůži. Není nad mátový čaj a nebo kvalitní černý čaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 17:30
avatar

Nepiju alkohol, protože mi nechutná. :) Nijak mne to neobohatilo ani společensky a když jsme se učili, co je v tom různých jedů, též moc nechápu, proč to do sebe lidí tlačí. Ale nikomu to necpu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x*
Datum: 29.11.14 18:07
Nepiju. Je mi odporná představa, že má nějaká látka ovlivňovat moje myšlení.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.11.14 18:15

Malé množství ho akceleruje..., jen najít tu mííru. Mnozí ji hledají celý život.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 18:28
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 07:44
avatar

Inžinýrko, skvělý odkaz! Fakt úžasný! Ukládám si to do oblíbených jako argument pro ty, kteří se ptají, jak na alkohol a alkoholika! *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 30.11.14 08:09
avatar

Tady to máte i s mistrovým grafickým znázorněním


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 18:27
avatar

Moc nepiju, protože levnější/dostupnější alkohol mi nechutná (slivovice, pivo, víno, rum). Ale jednou za čas (2x do měsíce) si dám nějaký koktejl (ruskýho medvěda, piňa coladu) nebo tak. Docela mi sedla tequila a taky vodku s džusem můžu (ale musí to být hodně silný džus). Jakmile "cítím" ten alkohol (jak někteří říkají, že musí "v krku hřát"), tak to mi vadí, a to nepiju. Ale představa, že si dám třeba doma jen tak pivo k jídlu... nevím no.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 19:00
avatar

Je snadné být abstinentem, když vám pití nechutná, nebo k němu máte odpor, anebo vám způsobuje nějaké potíže !

Ale zkuste si abstinovat, když vám chutná ! Já jsem si vždycky ráda dala sklenku, ale když mi mi po operaci chcípla kočka a veterinář mi nevhodným lékem zabil další kočku - začala jsem si těch sklenek dávat trošku víc, až mi to začalo přerůstat přes hlavu !

A jsem hrdá na to, že se mi podařilo přestat bez pomoci lékařů, stejně jako se mi před lety podařilo přestat kouřit na 50-ti cigaretách denně. Nekouřím už asi 10 let a zcela abstinuju 2 roky - na alkohol už chuť nemám a zcela bez problémů dokážu "existovat" i ve společnosti pijáků. A vím, že si při své "závislácké" nátuře nesmím dovolit s čímkoliv experimentovat.

A při "odvykání" mi pomohla obyčejná sodovka - vždy, když jsem dostala chuť na alkohol, nalila jsem do sebe kýble sodovky. Taky jsem samozřejmě musela sama chtít a přestat naráz. Tak ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 29.11.14 21:18

No alkohol piju jen když mě kamarádi překecaj, což je ale opravdu tak jednou dvakrát do roka. Pít to dokážu, ale sám od sebe ne. Nevidím důvod proč. Je to jed, nijak to zdraví neprospívá, spíše naopak a je to drahý, fakt umím utratit svoje peníze daleko lepším způsobem. To samé si myslím o cigaretách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 08:58
avatar
Já osobně a také všichni z mé rodiny jsme ALKOHOLICI. I ten nejmenší má dudlík na flašce se slivovicí.
Přiznávám to, i když se za to stydím! Dokonce o nás píše statistika nějakého úřadu či průzkumu, že na hlavu za rok vyslopeme vychlastáme zkonzumujeme téměř 13 litrů alkoholu. I ten prcek.
Poraďte, zda mám žalovat toho, kdo tvrdí, že pijeme v rodině, co když si toho všimne sociálka a budou popotahovačky. Nebo mám na policii podat trestní oznámení na neznámého pachatele, co nám za minulý rok vychlastal skoro 60 litrů.
Je tu jedna možnost, že začneme chlastat i my, aby neutrpěla ránu pravdivost tvrzení statistického úřadu. Dobrý nápad!
Teď tu na poradně delší čas asi nebudu, pochybuji, že na zachytce mají internet...
Hik... Na zdraví!
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: nikc®
Datum: 30.11.14 13:47

Zdravím. Alkohol moc nepiju. Jen výjimečně. A to je teď před Vánocemi. Na trzích prodávají dobrý teplý svařáček a medovinku. Tak tomu neodolám. A vaječňáku taky ne. Ale dám si vždy jen dvě dcl maximálmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 18:16

Nepiji skoro vubec snad 2 piva za měsíc,a tvrdé možná jen RUM tak jednou měsíčně když je nějaká akce nebo lepidla,ale ty se snad nepočítaj --jinak nepiji vubec jak nic není -ztráta peněz apak bolí hlava je z toho zle...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 18:57
avatar

Alkoholik nejsem a abstinent také ne, nepiju třeba měsíc ani kapku (dokonce ani mléko s rumem + medem na noc) a pak si s manželem večer dáme sedmičku opravdu dobrého vína ( výběr z hroznů nebo pozdní sběr) nebo domácí (výbornou) slivovičku, mám ráda Metaxu ale k vůli její ceně se u nás vypijí max. dvě lahve za rok. V létě miluju točené pivo v zimě pivo téměř nepiju. Pokud se sejdeme s přáteli, vypijeme vína nebo slivovice dost ( dost?, jak se to vezme, kvalita je drahá) ale nikdy se nikdo z nás neválel po zemi a vždy víme co mluvíme. Nemám ráda lidi, co sedí tak dlouho až se kouknou na dno lahve a pijí něco co u vína jen leželo a tvrdý alkohol z nějaké pochybné výrobny. Prostě ty co si říkají, ať piju co piju hlavně že se motám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.14 15:52
avatar

Já třeba tvrdý nepiju. Jako z donucení na oslavě si třeba jeden panák dám, ale doma, že bych si sám někdy nalil?Nikdy. Víno taky nepiju, ale co se týče piva, tak jedno dvě lahvinky si denně dám

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.