Jak na hypotéku?

Od: Datum: 03.08.14 13:57 odpovědí: 3 změna: 03.08.14 16:22

Beru si v bance hypotéku. Nyní mám podepsat kupní smlouvu - na výzvu prodávajícího, ale nejsem si jistá, jestli se má podepsat kupní smlouva již v této fázi, jestli by se dříve neměla uzavřít s bankou úvěrová smlouva a prodávající by měl nejdříve podepsat zástavní smlouvu? A teprve jako poslední v pořadí kupní smlouva?

V bance mi nic podrobně k tomu neřekli. Prý si mám nejprve podat žádost o úvěr a pak se bude řešit ostatní. Ale pro žádost o úvěr přece musím dodat konkrétní údaje k bytu. Jenže než banka vyřídí hypotéku, tak zase prodávající může byt prodat někomu jinému, kdo nabídne peníze v hotovosti. A já budu mít úvěr a nebudu mít byt.

Je to celé zamotané.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 03.08.14 14:02

Existuje tzv. smlouva o smlouvě budoucí. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 14:13
avatar

Nedávno jsme zde podobnou věc řešili. Uvědomte si prosím, že hypotéku nedostanete tím způsobem, že jdete do banky a tam oznámíte, že si berete hypotéku.

Dostat hypotéku je zdlouhavý proces se spoustou papírování.

https://www.poradte.cz/spolec…oteka-na-co-si-dat-pozor.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirka*
Datum: 03.08.14 16:22

Hypotéku bych měla v bance předschválenou, prošla jsem prescoringem, jestli nemám záznamy v registrech a vše je v naprostém pořádku.

Jen mi není jasné, jestli je lepší počkat na podpis úvěrové smlouvy a až potom podepsat kupní smlouvu, nebo kupní smlouvu podepsat už teď? Přijde mi, že poradkyně v tom tápe podobně jako já

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.