Jsem na dítě stará?

Od: Datum: 30.07.14 01:34 odpovědí: 15 změna: 30.07.14 21:36
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.14 01:36

Názorr? Co by za to druzí dali...

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 30.07.14 01:53

Stará určitě nejste, znám mnoho starších lidí !
Mimčo máte nebo plánujete? Hlavně aby "to bylo zdravý" a Vy taky - jestli to je (nebo má být) Vaše první, tak to už asi není ideální věk. Ale to neznamená, že musí být jakýkoli problém...

Jen názor...

Ohodnoceno: 1x

Od: dao
Datum: 30.07.14 02:15

Děti mám dvě 20 a 16. z manželství. ted přes rok nový život, nového přítele. Hodiny tikají...

Datum: 30.07.14 02:14

Záleží na celkovém zdravotním stavu. Pokud netrpíte žádným chronickým onemocněním, jste nekuřačka a dokážete si po dobu těhotenství odříct alkohol, je velká pravděpodobnost že bude vše v pořádku. Na druhou stranu, pokud máte třeba cukrovku, špatný krevní tlak, kouříte, živíte se jen odpadem z fastfoodů a vážíte 200 kilo, není to zrovna nejlepší nápad :)

doplněno 30.07.14 10:27:

V tom případě máte vysokou pravděpodobnost, že vše bude OK. Kolegyně měla teď dítě ve 43 a je naprosto v pořádku, dokonce ani celé dny neřve (řvaní bývá způsobeno vždy tím, že dítě něco bolí). Je už starší, má v hlavě mozek a tak se dokáže o svoje dítě postarat mnohem lépe než dnešní mladé matky, které klidně nacpou kojence třeba cukrem a potom se diví, že je dítě nemocné nebo dokonce umře.

Musíte si jen uvědomit jednu věc. Dítě stejně jako třeba barák potřebuje ke "stavbě" mnoho různých prvků. Když nějaký chybí nebo naopak přebývá, resp. nejsou ve správném poměru, může dojít k vývojovým vadám. Např. přebytek vápníku zaručeně způsobí akutní nedostatek železa a z toho plynoucí nebezpečí poškození jater a kardiovaskulárního systému. Třeba strava bohatá na složité cukry spolehlivě zablokuje trávení a budete defakto hladovět. Je také nutné se za každou cenu vyhnout látkám které jsou jedovaté. Odpustit si třeba při těhotenství očkování, protože součástí očkovacích látek je rtuť nebo hliník, obojí poškozuje mozek. Nepřehánět to s fluorem, dávat si pozor na jedy typu konzervantů, dochucovadel, barviv. Zase to ale nezačít přehánět třeba tak, že budete pít jen nějaké šťávy nebo se stanete vegetariánkou. Už jsem zažil takové případy a nedopadlo to dobře. Prostě žádné extrémy. Protože dítě je pro organizmus priorita, poznáte i na sobě co Vám chybí a můžete se podle toho zařídit. Když něco chybí, tělo to pro stavbu dítěte vytahuje kde se dá, takže často si potom některé matky stěžují, že jim těhotenství přineslo zdravotní problémy - třeba měly málo vápníku, tak jej organizmus pro stavbu dítěte vytáhnul ze zubů a kostí. A taky si zajistěte dobrou porodnici. V některých jsou neuvěřitelní arogantní lemplové.

To jaké dítě se narodí není náhoda, lze to z 99% ovlivnit. Rozhodně ale do toho běžte. Věřím, že to bude v pohodě.

Od: dao
Datum: 30.07.14 02:19

Zdravotní stav, dobrý, nekuřačka, alkohol jen zřídka-rodinné oslavy. tlak nízký, v 172cm, 55kg

Od: lmgify
Datum: 30.07.14 03:03

Moc stara (na dite)? Spise ne. Kdyby jsi psala, ze ti je tak pres 43, tak bych mel jiny nazor.

Stara na dite? Jses na hranici.

Nova (ve vztahu)? Docela ano.

Obecne bych s dlouhodobejsimi zavazky (jako treba dite) pockal az po uplynuti doby zamilovanosti (cca 2 roky) a usazenim zivota do stereotypickeho behu. Pak teprve clovek pozna, jaky tendruhy clovek je a jestli vedle nej může žít dalších X let nutných k dosažení toho dlouhodobého cíle.

Vím, že ti tikají biologické hodiny, ale přemýšlelal jsi, co se stane v případě, že budeš mít další dítě a rozejdete se? Navíc až to nové dítě půjde z baráku, tak ty půjdeš do důchodu.

Neříkám, jestli mít dítě nebo ne (to si musíš zvážit sama s ohledem na tvoje životní priority), Jen jsem předhodil několik otázek, na které by si myslím měl člověk odpovědět, než se rozhodne.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 30.07.14 05:51

Stará nejste,dítě ve 40 je móda,ale už si jej tolik neužijete

Datum: 30.07.14 06:58

Pokud odhlédneme od možných některých biologických problémů, tak si tím "prodloužíte mládí", protože budete řešit stejné věci jako ty o generaci mladí. Taky bude chtě nectě na vašem dítku poznat výchova od starších rodičů a bude trochu jiné než vrstevníci, ale nevím zda je to výhoda, nebo nevýhoda. Naše prababičky měly děti dokud to jen šlo, protože děti jsou radost

Datum: 30.07.14 07:35

Jednou takovou otázku položila mnohem starší žena. Našla jsem tu otázku a odpovědi. https://www.poradte.cz/nejen-…pro-zeny/6687-dite-po-50.html Já vím, je mezi vámi rozdíl mnoha let, ale myslím si, že některé odpovědi stojí i pro vás za zamyšlení. ;)

doplněno 30.07.14 09:50:

Bruk, kolik máte dětí? A kolik jich hodláte mít? O jaké radosti, na stará kolena, bez dostatku sil a financí na jejich vzdělání, máte na mysli. Kolik je vám let, že pakouškujete tenhle obrovský nesmysl? *sok*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.07.14 07:56
Stara nejste, jen premyslejte co do budoucna. Po 40tce to utika rychle a je pak padesatka. Byt vama vyprdnu se ns dite a uzivam si zivota a dovolenky. I tehotenstvi a porod a vstavani k diteti co 2hodiny, jiz nebude jak zamlada...

Od: erika34
Datum: 30.07.14 08:31

Ahoj, tak mě je 34let nemám ještě děti..A ted jsi už připadám stará na 1dítě...Mám přítele 8let žijeme spolu, uživame a dovolenkujeme...nevím ale ve 39letech už bych to neriskla...ted známa čeká ve 40letech 2dítě a nevim,už ma syna 20let.myslím že už měla mít klid a ne začít zas od znova...měla cestovat, uživat ale každýho věc..

Datum: 30.07.14 09:15

bruk. Píšeš, že naše prababičky měly děti, dokud to jen šlo, protože děti jsou radost. Zlob se na mě, ale větší hloupost jsem tady dlouho nečetla. Prababičky byly z každého dalšího těhotenství dost nešťastné, ale co mohly dělat? Antikoncepce žádná, potrat jim nedovolila jejich víra.

K tazatelce. Ne, dnes nejste stará. Ale jak tu někdo napsal, uteče to a budete mít 50. Ve Vašich skoro šedesáti bude Vaše dítě teprve na startu života. A to již budete "stará". Že je to dnes moda, jak zase někdo napsal? Jistě. Nese to sebou doba, kdy jdou lidé do nových vztahů ve věku tazatelky a rozhodnou se pro dítě. Ano, určité procento těchto párů dítěti "stačí" stejně, jako daleko mladší rodiče. Ale na většině je "únava materiálu" již vidět. Jenom Vy sama musíte o sobě a o Vašem příteli vědět, kdo které skupiny patříte. Vy se oprostěte od touhy většiny žen, mít s novým přítelem dítě a tím mezi sebou větší pouto. Přemýšlejte o tom, jaké to bude NE až bude dítko maličké, ale až mu bude 13 - 17. A pak se rozhodujte.

Píši z vlastní zkušenosti. Je mi přes padesát a mám v péči devítiletou vnučku. Plno aktivit už prostě s ní nemůžu dělat tak, jako kdysi s dcerou. A to jsem ten typ, co se fakt snaží, aby jsme se vyblbly.

Datum: 30.07.14 09:10

Dítě vám vřele doporučuji. Není nic lepšího na " stará kolena " než takový mazlík. Má to jedinou nevýhodu. Budete mít o něj ve dne v noci hrozný strach. Mnohem větší než jste měla o první dvě děti. Ale ta pozitiva to vyváží. Já měl 3. dítě v 46 s partnerkou 37 let a fakt perfektní.

Datum: 30.07.14 21:27

Budete dítě vychovávat vy, nebo tady rádcové na poradně? Každý má na věc jiný názor a podle toho se chová. Někdo se ve 34 letech cítí na dítě starý, protože se chce užívat života - dovolenky, cestování, žádné závazky, peníze jen pro sebe... Další si pořídí dítě po čtyřicítce, vědomě, protože ho chce. Je to risk, ale to je každý porod. Záleží na vás, jak se rozhodnete. Jestli máte dostatek elánu a síly se malém drobečkovi plně věnovat. Ale to musíte vědět vy sama. Máte mladé myšlení? Jinak - mluvím z vlastní zkušenosti. Jsem starší matka, ale ještě se mi nestalo, že by si někdo myslel, že jdu s vnukem, místo s vlastním dítětem. A je to doma švanda, na jednu stranu řeším vysokoškoláka, na stranu druhou batole...

Datum: 30.07.14 21:36

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.