Nešikovný maso musí pryč

Od: Datum: 25.07.14 12:39 odpovědí: 8 změna: 27.07.14 07:07

Předevčírem jsem si přirazil prst mezi dvě železa. Mimochodem v otázce Jaká je největší bolest odpovídá jmlc, že ta aktuální. Tímto mu skládám hold. Řval jsem jako zvíře. Nakonec to není tak hrozný. Poslední článek prstu včetně nehtu má nádech do fialova, nehet i kost se zají být OK. Jen je to celý asi o 5mm větší a o takových věcech, jako je psaní na počítači nebo jakákoliv práce vyžadující pevný stisk si mohu nechat zdát. Pravidelně si na to dávám studené - ale pravidelně znamená 1x denně na noc, víc jaksi nezvládám. Dotaz: Jak dále pomoct ke snížení otoku? Zčásti je to jen napuchlý, část je krevní sraženina. Jak dlouho mám počítat než to splaskne? Vím, že mi budete radit klidový režim, ale je to marný, je to marný, je to marný... *andel*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.14 13:02

Po nedávném přibouchnutí prstu do dveří u auta,radím chladit,chladit...a měl by otok splasknout,bolet to bude dál.

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 25.07.14 13:10

To je těžké...Je to idividuální...Kdysi jsem si přirazila prostředníček mezi dva obrovské špalky,které jsem skládala...Viděla jsem všechny svaté a dokonce i hvězdičky ! Krom opuchliny,která byla jako balón,a prst byl navíc prasklý.Raději jsem jela do nemocnice na rentgen.Tam zjistili i naštíplou kůstku.Takže jsem dostala dlahu na celý měsíc.Radila bych Vám totéž !

doplněno 25.07.14 13:21:

Myslím ten tentgen.Mohlo by se stát,že prst byste měl posléze ochrnutý !

Od: martink*
Datum: 25.07.14 13:21

Zajít k doktorovi! Mají takový vrtáček, který přes nehet udělá dírku a uvolní tlak .. jakmile se začne nehet kroutit je pozdě!

Datum: 25.07.14 13:31
Já jsem to taky vrtal. Jak je pod nehtem krev je to lepší odvrtat. Ta úleva. Pěkně jedničku vrtaček doprostřed nehtů mezi prsty a ručně točit
Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.07.14 14:55

Zdravím
a nezávidím.
Ale trochu černýho humoru neškodí,takže - nedržíš se názvu tématu (otázky). Tam je jasně napsané, že "nešikovné maso musí pryč". Takže nešikovný prst uříznout, nebude už nic bolet. Jako bonus - ještě 9 (předpokládám, že ostatní prsty máš) prstů zbyde. A to se vyplatí ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.07.14 16:14

Tož, to muselo bolet! Lituji vás. Opravdu by to měl vidět doktor, abyste o prst nakonec nepřišel. ;) Pohlídejte si oči. Kdyby vám "vypadlo" kousek zorného pole, co nejrychleji na oční. Může se stát, že tromb ze sražené krve ucpe žilku v pozadí oka. Tohle se musí řešit do několika málo hodin, jinak část sítnice odumírá. I jiné trobozy si pohlídejte. Vlastní zkušenost 2x. :-D

Od: cuca®
Datum: 25.07.14 22:40

Možná zkusit višnovku, mast, ktera je na zhnisane nehty, atd. Zeptat se v lékárně, zda je vhodna.Smrdí

teda hrozne, ale funguje. Jinak souhlasim s vrtackem, tedy bez vrtačky :)

Datum: 27.07.14 07:07

Díky všem za podnětné rady. Naštěstí zabrala minimalistická varianta, tj. zintenzivnit chlazení. Po 2 dnech se otok zmenšil a prst bledne. *modla*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.