Chůze o klasických berlích

Od: Datum: 12.07.14 19:12 odpovědí: 9 změna: 15.07.14 18:09

ahoj mám zvláštní dotaz, jsem po zlomenině kotníku a dostala jsem klasice podpažní berle, jenže nesmím na operovanou nohu vůbec došlapovat. Rehabilitační mě učila chodit pouze po rovině což zvládám, ale problémem jsou pro mě schody, kdyby u nich bylo zábradlí tak si poradím, ale do domu schody se zábradlím nemáme a já mám strach že spadnu a něco si provedu s tou nohou. Máte nějaký fígle či tipy? díky J.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 12.07.14 19:53

Ahoj.Když jsem byla po operaci nohy trojité fraktury,ak jsem chodila o berlích přes dva roky.Bylo mi řečeno,že pokud došlápnu,tak to zřejmě noha už "nepřežije." Chodit mě učila rehabilitační sestra již v nemocnici a to i po schodech.Ze začátku jsem se bála,ale pak jsem zjistla,že na tom v podstatě nic není.Fígl...hmm,žádný není,jen se nebát.Když jdeš dolů,tak prvně dáš ty berla na schod pod tebou a šup,jsi tam.Je to o tréninku.Nespadneš,neboj ! Držím palce ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.07.14 21:41

Ahoj.Já když měl zlomený kotník tak podpažní berle jsem měl jen v nemocnici po dobu než mě propustili.Francouzké hole jsem dostal na cestu domů a po dobu než mě sundali sádru.Zvykneš si,neboj.

Datum: 12.07.14 23:00

Ahoj. Tak, já jsem neměl nic zlomenýho, ale trochu jsem si popálil nárt z boku a tak jsem taky chvíli měl podpažní berle. Celé je to o zachování rovnováhy a myslet na to, kam pokládám ty koncovky. Proti podsmeknutí, nebo zaklínění do nějakého otvoru, díry. Do školy s náma chodil kluk, kterej si na lyžáku zlomil nohu a dostal do ní něco šroubů a jiných želez. Ten se naučil tak mistrně ty berle používat, že jsme mu při cestě od vlaku nestačili. On jeden krok a my utíkali. Schody po třech. Párkrát jsem měl chuť ho těma berlema utlouct. Přímo toho zneužíval.

Datum: 12.07.14 23:50

https://www.poradte.cz/spolec…jak-prezit-sadru-a-berle.html (v posledním příspěvku vlákna to popisuju (kromě jiného) dost podrobně)

Datum: 13.07.14 06:56

Chůze do schodů- zdravá noha, berle, sádra. Tedy nejprve zdravou nohu na schod a přenášet na ni těžiště, pak berle o které se opřete a zraněná noha až nakonec. Ze schodů úplně opačně. Váhu držíme na zdravé noze a nejdříve jde zraněná, pak berle a až přeneseme váhu na ně, pak zdravá noha. Berle jsou vždycky mezi, tedy vždycky, až když přenášíme váhu ze zdravé nohy. ;) Ten, kdo to s námi nacvičuje, jde vždycky o schod níže. Tedy, když nahoru tak za pacientem a když dolů tak před pacientem. Vždycky před a za. Nikdy ne vedle. Kdyby by padal a pomoc šla vedle, nestihl by ho zachytit. Na francouzské berle chvilku ještě nemyslete, pohyb na nich není pro paže, ramena a páteř úplně ideální.

Od: jjjaajjj
Datum: 15.07.14 10:36

to je sice fajn odpověď ale s tou sádrou těžko nemohu se o ni vůbec ani zlehounka opřít jelikož jak už jsem psala tam mám stehy takže vlastně jakoby levá noha vůbec neexistovala.

Datum: 15.07.14 16:05

jjjaajjj, vím o čem mluvím, tedy píšu! Sama jsem měla takto nechodicí sádru 2x a pak novou kýčel, na kterou se také nesmělo šlápnout. Chce to klid a myslet na to, jak se máte stavět a chodit. Když jsme to zvládly my, babky, zvládneš to také!

doplněno 15.07.14 18:39:

Jo a ten postup při chůzi do a ze schodů, to jsem věděla už dříve, protože se to moje mldá učila do školy. Jasněže na mně. Spolužačce takhle, protože stála vedle, padal pacient. A pak na rehabilitaci mě to takhle učili a také, jak do a z vany, a do a z auta. ;)

Od: wamp®
Datum: 15.07.14 16:25

Souhlasím s "Babičkou."*palec* Představ si,že já ještě měla dráty a šrouby...Brečela jsem po nocích i dnech bolestí ! A to ty zcela jistě nemáš ! Také mi už nebylo krásných "náct."

doplněno 15.07.14 19:44:

Tak se šoupej po zadku,to jsem také dělávala.Nikoliv ze schodů,ale když jsem byla sama doma,tak jsem se šoupala,abych třeba mohla vyžehlit,složit prádlo,vyluxovat,umýt nádobí,vytřít,atpod.Šlo to...Všechno jde,když se chce...Ono jen celé dny ležet,nebo sedět je příšerné !

Od: jjjaajjj
Datum: 15.07.14 18:09

Mě už náct také není, ale prostě z těch schodů i do nich mám strach. šrouby a dráty nemám to je sice fakt ale mám sešité snad všechny vazy co v kotníku jsou, takže v noci i přes den když udělám špatný pohyb je to citelně znát

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.