Jak se můžeme bránit?

Od: Datum: 26.05.14 09:43 odpovědí: 2 změna: 26.05.14 14:05

Pozemek vedle nás zakoupili lidé o kterých víme, že cokoliv se nelíbí jim se dělat nesmí a cokoliv dělají oni není napadnutelné. Od jejich původních sousedů víme, že si stále na někoho stěžovali ohledně štěkání psa, řehtání koně, přelétávání padáčků z pampelišek na jejich zahradu, parkování auta, kácení stromů apod. Na jejich pozemku stojí stará stodola. Vedle ní si zaparkovali maringotku, kterou obestavěli. U stodoli přivázali psa, který zde bez přestání stále štěkal (v podstatě ho sem potřebovali odložit, pokud si na jeho štěkot někdo stěžoval, tak mu tlamu oblepili izolepou). Pozemek obehnaly plotem z kůlů, že budou na pozmku provozovat ranch (nikoho ze sousedů, tedy ani nás se neptali, zda s tímto souhlasíme). Začali zde pořádat akce, které doprovazí hodně hlučná reprodukovaná hudba (o těchto akcích také nikomu nikdy neřeknou dopředu). Přestože účast na těchto akcích není tak veliká, hluk je značný a především o víkendech. Nyní jsme se náhodou dozvěděli, že plánují otevřít na ranchy hospodu a už včera měli u pozemku ceduli s nápisem OPEN. Nemají tito sousedé za povinnost předem požádat o písemný souhlas přímých sousedů a informovat nás o svých záměrech a akcích?


avatar
Upozornění od sys hejkal 26. 05. 2014 16:56:29
Zbytečně zakládáte stejný dotaz vícekrát. Jen se Vám odpovědi tříští ve více vláknech. Potom nemáte Vy ani rádci přehled. A informace v jednom dotazu chybí v druhém, a naopak.
Vám na škodu.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: heraklionimelma
Datum: 26.05.14 10:04

Tak hlavně pokud si chce někdo otevřít hospodu, tak musí mít toto projednáno s hygienou. Dále musí mít na úpravy stavební povolení ke kterému se Váže i souhlas vlastníků. Jsou to drzé opice, které prostě zkouší co si smí dovolit. To znám, takových imbdebacilů je v republice více a začínají se množit. Bohužel.

A pokud oblepují psovi tlamu páskou, tak se dá toto řešit také městskou policií a předložením důkazů. Tedy že je fotnete, například. A nebo ochránci zvířat, ti udělají více humbuku. Počítejte ale s tím, že začne boj, ve kterém si musíte zachovat pevné nervy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.14 14:05
avatar

Zdravím, pokud si budete stěžovat, musíte počítat s tím, že začne válka. Válka naschválů, nervů, toho, kdo víc vydrží. Pokud zase budou pouštět hudbu po 22h (případně velmi hlasitě před 22h), neváhejte volat policii. Až je takhle zavoláte popáté, začne se jim to zajídat.

Na provoz hospody musí mít povolení od hygieny a minimálně od obce, pokud ne od kraje a stavebního úřadu (to fakt netuším). V otázkách, zda mají nebo nemají povinnost požádat o písemný souhlas bych se obrátila spíše na bezplatnou právní poradnu, případně na známého právníka, pokud máte.

A jen připomenu původní, prakticky stejný, dotaz https://www.poradte.cz/spolec…30851-bezohledni-sousedi.html .

doplněno 26.05.14 14:05:

A s tím focením týraného zvířete zcela souhlasím, shromažďujte, jednou se to může hodit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.