Bezohlední sousedi

Od: Datum: 20.05.14 09:40 odpovědí: 3 změna: 20.05.14 10:25

Před 14lety jsme s manželem koupili rodinný domeček za městem v klidné oblasti. Přestěhovali jsme se z bytu na náměstí, tedy pryč od městského ruchu. Máme velikou zahradu a není nad to, když člověk v noci usíná za pomalu absolutního ticha a ráno ho budí zpěv ptáčků. Sousedské vztahy máme na takové úrovni, že ty nejbližší náš syn oslovuje dědo a babičko a i s dalšími si troufnu říct, že žijeme jako "rodina". Bohužel je to asi 5let, co pozemek se stodolou vedle nás koupili nadšenci country (rodiče cca 50 a syn 30), což by ani tolik nevadilo, kdyby jejich záměry o kterých nikoho v okolí neinformovali, nezačaly obtěžovat. Nejsme konfliktní lidé a do sporů se neradi pouštíme. Proto bychom potřebovali poradit, je možné, aby si bez jakékoliv informace pro nejbližší okolí a souhlasu sousedů někdo vybudoval v zastavěné lokalitě coutry ranch, otevřel hospodu, pořádal reprodukované akce bez oznámení, které svou hlasitostí obtěžují tak, že se ani při zavřených oknech nedá komunikovat. Já nevím, komu by selíbilo, kdyby mu pomalu pod okny celý víkend hrála reprodukovaná hudba a ani ne 10m od domu semu pohybovali cizí lidé, pálil kolikrát nekontrolovaný oheň. (Pozn. že nám již byla vykradena stodola, kde manželovi někdo odcizil motorovou pilu, křovinořez a další nářadí). O žádné jejich pořádané akci dopředu nevíme, takže nás o víkendu ráno z postele vyžene řev, netroufáme si někam odjet, abychom se měli kam vrátit...lze se nějakým rozumným způsobem bránit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.14 09:46

Zdar.Pozvěte si hygienickou službu,zkontrolovat hlučnost a podat stížnost na MÚ.Já osobně bych postavil kolem svého domu vysokou kamennou zeď,abych měl trochu soukromí.*bum*

doplněno 20.05.14 09:50:

V nejhorším případě bránit se podobným způsobem,jestli máte dost "energie"*jasne*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaberuska*
Datum: 20.05.14 10:10

Ta zeď by nebyla špatný nápad, ale vzhledem k tomu, že nás v roce 2010 postihly záplavy, bychom si ze zahrady udělali koupaliště :( Navíc máme zahrady oplocené, ale otevřené tak, abychom si je navzájem mohli s ostatními "normálními" sousedy vizuálně hlídat.

Datum: 20.05.14 10:25
avatar
Co se týká budou a staveb..zeptejte se na obcí a stavebním úřadě, jaký typ stavby má povolený. Co když změnil charakter stavby, její zaměření? Na živnostenském úřadě by měly byť podmínky provozování hospody, ranče, hudební produkce s určením doby produkce a otevíracích hodin. Ptejte se u hasičů na povolení otevřeného ohně... Ptejte se na ochranném svazu autorském, zda soused platí poplatky za veřejnou reprodukci. Volejte hygieniky kvůli hluku a kvůli močení okolo stodoly. Fotografujte filmujte důkazy. I ten kouř co Vám leze do oken. I ten oheň bez dozoru.
kupte si zesilovač a reproduktory, a učte se na houslích country hudbu... Pomáhejte jim...
Nezkoušejte ale přehlušit jejich hudbu hudbou jinou než vlastní. Operní árie by sice nebyly špatné, ale nebudete přece platit autorovi.
Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.