Jak zjistit jestli někde něco dlužím

Od: Datum: 10.05.14 20:35 odpovědí: 7 změna: 11.05.14 21:17

Dobrý den, jednou se mi stalo, že jsem bylana jedné stránce, a najednoumi tam naskočila stránka, kde bylo napsané že podle nějakého paragrafu jsem povinna zaplatit asi 2000 kč, a potom mi ta stránka nešla vypnout, několikrát jsem klikla na křížek ale nešlo to. U jiných stránek se mi to nestalo takže počítačem to nabylo. Nevíte jestli se dá toto obvinění brát vážně? Děkuji za jakékoli odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.14 21:01
avatar

Je to nesmysl! Takových hoaxů je spousta. Chce vás to jen vyplašit. Pokud chcete zjistit jestli někde něco dlužíte, vemte si v bance půjčku, ti vás tak proklepnou, že na vás nezůstane nit suchá.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.05.14 21:10

Stačí si požádat i jen o kontokorent a ukaže se jim i dluh za 200Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.14 22:28
avatar

Pravděpodobně jste navštívila stránku, kterou jste nvštívit neměla. Doporučuji zkontrolovat PC antivirem a případně pročistit.

doplněno 10.05.14 23:08:

@ Hop: Také mne napadlo, že mohlo jít o "virus Policie ČR" ...

doplněno 11.05.14 00:35:

@ Hop: Nejste nějak "háklivej"? Nechtěla jsem tazatelku zbytečně strašit. Mohlo jít o virus nebo o něco jiného...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 10.05.14 22:45
avatar

Rozhodně nic neplaťte a zkontrolujte si počítač.

Nemyslíte třeba #vir+policie?
Na jaké stránce to bylo?
Nebyl to třeba kinotip.cz?
Máte funkční antivirový program?
Používáte nějaký SW proti malkware, třeba SpyBot nebo SpyHunter?

doplněno 10.05.14 23:16:

@ivzez Nevím, proč mi to říkáte, proč jste to hned neupřesnila tazatelce, když "Vás to napadlo"...

doplněno 11.05.14 20:27:

@ronyx - podle mne naprosto zavádějící odpověď, která zlehčuje možná vážnější problém s nezanedbatelnými následky ... *stop*

doplněno 11.05.14 21:03:

@ronyx - věřím, že víte, jak vypadá "Policie". Ale Vy ani já netušíme, na jaký problém tazatelka narazila, jestli jde o "něco" co Vy běžně potkáváte, anebo třeba o tu "Policii" anebo něco podobného. Proto radím tento problém nepodceňovat!
Tazatelka už nekomunikuje. Možná zjistila že o nic nešlo nebo se na řešení vykašlala, třeba ji ale spadnul comp a nemůže na net...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 20:57
avatar

Hope omyl - to, co jsem napsal, je pouhé konstatování faktu. Do výše uvedené stránky se se značnuou nevolí trefím průměrně tak 2x do týdne při hledání jistého druhu fotek. Antiviry na to nereagují, programy proti malware a podobnému svinstvu nic nenajdou, čištění systému nikdy nic nenajde. Dokonce jsem nedávno dělal přeinstalaci systému a pokud mám tu smůlu, že se dostanu na jistou galerii, tak se do toho trefím zas.
Kromě toho vir "policie" to není - ten vím, jak vypadá, protože jsem se do něj už kdysi trefil taky. A ten se vypnutím prohlížeče rozhodně vypnout nedá.
Ovšem pokud někdo má chuť být v tomto případě víc panaoidní než je třeba, tak mu v tom samozřejmě bránit nebudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 11.05.14 21:17
avatar

Nejspíš tazatelka narazila na to, co jsme tu už řešili

Není to sice klasický Policie virus, ale budí to stejný dojem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.14 23:46
avatar

Zdravím,
nemusíte se ničeho obávat a ani nic dělat, jedná se o automatické přesměrování, které dělají některá zahraniční úložiště převážně fotek. Někdy přesměrovávají na webové stránky s hrami, někdy na pornostránky a někdy stránku vámi uvedenou. Jedná se náhodnou reklamu (jestli ji zadavatel platí nebo jak se to generuje mi známo není).
Stránka, kterou uvádíte, se tváří jako pravá, jsou tam uvedené možnosti, jak zaplatit a pod, odkazuje se na policii atd. Ale je to celé pouze "fake". Netřeba se ničeho obávat.
Jak správně píšete, stránku nelze jednoduše zavřít křížkem - po kliknutí na křížek vyskočí další okno s varováním a tak pořád dokola.
Celého problému se lze zbavit poměrně jednoduše - vypnutím prohlížeče. Při opětovném spuštění prohlížeče už se to nezobrazí. Další manipulace s počítačem - čištění systému apod. nejsou opravdu potřeba. Je to opravdu pouze otravná webová stránka podobně jako některé stránky s hrami (Travian a pod) a tzv. Datovými (erotickými seznamovacími) službami.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.