Posílání lístků na sociálku

Od: Datum: 25.04.14 11:36 odpovědí: 5 změna: 25.04.14 23:22

Mohu posílat lístky na peníze přímo na sociálku? Po telefonické domluvě s účetní mi řekla, ať si je posílám sama, že je nepotřebuje, jenže nyní mě zaměstnavatel odmítá přijmout zrušení pracovní smlouvy ( z důvodu neplacení mzdy) s tím, že jsem nedokládala návštěvy lékaře a lístky o trvání neschopnosti. Může takto argumentovat, nebo jenom hraje o peníze a čas?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.14 12:16
avatar

Pracovní neschopnost jste povinna oznámit a doložit zaměstnavateli do 72 hod od vzniku, rovněž tak musíte dokladovat návštěvy u lékaře pokud jsou v pracovní době. Bohužel je to vaše povinnost a musíte ji splnit bez ohledu na okolnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 16:32
avatar

Tzv. "lístek na peníze" je potvrzením o trvání pracovní neschopnosti, který jste povinna včas předávat zaměstnavateli. Pokud mu jej nepředáváte, nemůžete se divit, že Vám peníze "chodí všelijak". Podle mne nejde o důvod ke zrušení pracovního poměru, protože na opožděné vyplácení nevzniklo z příčiny zaměstnavatele.

Jako dočasně práce neschopná jistě znáte své povinnosti. Doporučuji se jimi řídit (účetní nerozhoduje o tom, jakým způsobem mají zaměstnanci plnit své povinnosti).

------- Povinnosti práceneschopných pojištěnců (formát PDF, 640 kB; Vaší situace - předávání zaměstnavateli se týkají body v/pod bodem 9)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paji*
Datum: 25.04.14 18:35

Jenže já chci zrušit pracovní poměr za nevyplacení mzdy za 12-2 měsíc, za které zaměstnavatel bohužel může, jelikož já jsem řádně v tu dobu chodila do práce a své povinnosti plnila, nikoliv za platby nemocenské, která mi ze sociálního chodí včas.

Datum: 25.04.14 18:45

dotaz jste psala 17.4. https://www.poradte.cz/spolec…/30326-prevzeti-vypovedi.html

Proč nepokračujete v původní otázce? Takhle se vám budou opakovat stejné odpovědi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 23:22
avatar

A proč nepokračujete v původní otázce? Nebo proč jste to zde nenapsala zde? Také jste mohla do otázky vložit odkaz na původní dotaz, ... Odpověď jsem Vám před chvílí napsala k původnímu dotazu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.