Dopis do zahranici

Od: Datum: 09.03.14 21:39 odpovědí: 11 změna: 11.03.14 08:45
Ahoj,chtela bych se zeptat zda mate zkusenosti nekdo s posilanim dopisu do zahranici.Chci poslat dopis do anglie memu oblibenemu herci,adresu mam,chci se vsak ale zeptat znamku muzu nalepit obyc. Českou?A muzu dopis vlozit jen do kasliku aby si to postacka vyzvedla nebo musim jit na posu?dekuji predem:)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.14 21:42

Lze do schránky, zá silka musí být ale ofrankována patřičnou hodnotou známky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.03.14 22:31

tj. 25 kaček, nebo Ečko (za stejně lehkej dopis jako ten lehkej v rámci Česka - do 50 g - což je celkem dost)

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 09.03.14 22:57

Dobrý den, já bych zašel s dopisem na poštu, tam ten dopis zváží a podle toho zaplatíte - a o více se nestaráte. Nezapomeňte napsat odesílací adresu - buď se Vám dopis vrátí nebo Vám herec napíše a pošle (jistě) požadované foto s podpisem.

Zdravím!

doplněno 10.03.14 02:51:

luke237 - já jsem myslel napsat zpětnou adresu (tedy odesílatele) na zadní stranu toho dopisu.

To jen pro případ, že by dopis nebyl doručen, tak ho pošlou zpět. Bez této adresy ho není kam poslat. Pokud herec bude odpovídat, tak on, resp. asi jeho agentura normálně zaplatí poštovné u nich (v jejich měně). Ovšem, musí vědět, kam ho poslat. Vkládat odpovědní obálku se známkou českou v dopise do ciziny nemá význam - to by pošta v cizině nepřijala.

doplněno 10.03.14 04:17:

luke237 - s tou adresou máte pravdu. Já ji píši stále na zadní stranu, neb se to takto dělalo dříve. Předpokládám, že pokud je to herec, kterého zná někdo u nás, tak chudý už nebude. Bude mít i manažera, který se mu stará i o poštu. A poštovné jsou náklady vhodné ke snížení daní. Ale, pokud bych chtěl odpověď od tuzemského herce, tak bych do dopisu vložil tu ofrankovanou obálku, protože to je slušnost. Do zahraničí to nemá význam.

Od: luke237
Datum: 10.03.14 02:36
By me zajimalo, jak to ma udelat se znamkou na zpatecni obalce? Spravne by tam mela byt ta anglicka znamka, ale tu tady nekoupi, o celoevropskych znamkach nevim a tak to vlastne dopadne tak, ze si vyzada fotku herce a jeste po nem bude chtit zaplatit (za znamku), aby ji to poslal zpatky. *ee* Jak to tedy presne funguje?

Datum: 10.03.14 09:49

Na poště koupí tzv. mezinárodní odpovědku (coupon response international) a vloží do dopisu. Příjemce pak tuto odpovědku použije pro zaplacení odpovědi (resp. dostane za ni odpovídající známky).

doplněno 10.03.14 21:49:

luke: odpovědní zásilka není totéž co mezinárodní odpovědka.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.03.14 21:46
Ze stranek Ceske posty pro zasilani dopisu do zahranici: "Odesílatel cenu nehradí, jestliže se zahraniční adresát zavázal tamní poště, že cenu uhradí po dodání zásilky. Jde o tzv. mezinárodní odpovědní zásilku. Obdobnou službu poskytuje pošta na základě předem uzavřené písemné dohody také českým adresátům."

Rekl bych, ze je to spise pro podniky nez pro jednorazovou zasilku soukrome osoby.

Datum: 10.03.14 23:15
Pise se neco o te mezinarodni odpovedce nekde na strankach Ceske posty? Nejak tam nemuzu nic najit :( Nebo to vubec nema nic spolecnehos Ceskou postou a je to jen nejaky penezni kupon poskytovany nejakou jinou firmou? *nevi*

Datum: 11.03.14 08:04

Datum: 11.03.14 08:45
Dekuji *palec* Sam bych to nenasel.

Datum: 10.03.14 23:46
jak to ma udelat se znamkou na zpatecni obalce?
Zalozil jsem kvuli tomu novou otazku a dostal jsem stejnou odpoved jako od @jethra - Mezinarodni odpovedni kupony, ktere se v prislusne hodnote prilozi do obalky a zahranicni odepisovatel je v jeho state na poste vymeni za postovni znamky.

Datum: 10.03.14 02:59
zpětnou adresu [...] na zadní stranu
Zpatecni adresa se pise do leveho horniho roku (viz pravidla na strankach Ceske posty).

Takze za znamku plati agentura toho herce. Diky za vysvetleni. Prislo mi to divne, ze po nekom neco chci a jeste po nem chci, aby za to zaplatil :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.