Převod bytu

Od: Datum: 08.03.14 06:35 odpovědí: 2 změna: 08.03.14 11:23

Dobrý den. Jsem rozvedený již 10roku.Po manželství mi zustali 2syni ročník 1977 a1980.Bydlim s přítelkyní v mé garsonce v OV.Synové se ke mne vubec po rozvodu neznají přitom jsem jim zanechal dvojdomek který jsme stavili s rodiči společně i od bývalé manželky kteří již nežijí. Synové jsou již již oba ženatí. Přítelkyni si chci vzít za manželku stím že byt bychom užívali společně. Měli by synové nárok na byt kdyby se se mnou něco stalo že by přítelkyni vystěhovali a byt připadl jim?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 08.03.14 09:00

Bez vašeho přičinění ano budou mít právo na byt.Stačí zavětí upravit že nemovitost dostane vaše přítelkyně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.14 11:23
avatar

jo? - dřív to tedy bylo s tím dědictvím složitější - viz https://www.poradte.cz/domacn…705-druzstevni-byt-zavet.html (opravdu nevím, jestli to pořád platí, dalo by se to jistě lehce najít, ale teď se mi do toho nechce - ať to tazatel bere jako upozornění (ale zase - notář pochopitelně bude vědět; jiná věc je to vydědění - vždycky se proti tomu můžou synové (soudně) postavit (vydědit taky není možné jen tak, ale jen za stanovených podmínek))

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.