1x



Uřad práce a brigáda

Od: Datum: 05.03.14 08:02 odpovědí: 3 změna: 05.03.14 19:24

Dobrý den. Byl jsem vedený na uřadu práce a bral jsem podporu jako zaměstnanec. Během braní podpory jsem si sehnal brigádu kde jsem si vydělal 2000kč v hrubém tuto částku jsem oznámil i s potvrzením uřadu práce. Jenomže uřad práce mi o tuto částku snížil podporu v nezaměstnanosti.Postupoval správně? Pokud ne co mám dělat v tomto případě? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.14 08:16

ÚP nepostupoval správně, při výdělku nemáte nárok na podporu v nezaměstanosti (je pozastavena a obnoví se v případě, když nebudete mít přivýdělek)...na ÚP si můžete vydělat max.4250kč hrubého/měsíc, nad tuto částku vás vyřadí z evidence

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.14 08:18

velmi podrobně máte odpověď na vaši otázku zpracovanou zde: https://www.poradte.cz/spolec…ceni-davek-z-uradu-prace.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.14 19:24
avatar

ÚP nepostupoval správně, podporu jste neměl obdržet vůbec, protože už několik let není možný přivýdělek za současného pobírání podpory. Nahlásil jste ÚP nekolidující zaměstnání včas (nejpozději v den nástupu)? Jestli ne, musí Vás ÚP vyřadit z evidence.

_______ Viz Zákon o zaměstnanosti:

Nekolidující zaměstnání (§ 25, odst. 3 písm. b)

Nárok na podporu (§ 39, odst. 2 písm. d)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.