Volně pobíhající psi, skákající na lidi

Od: Datum: 04.03.14 07:32 odpovědí: 62 změna: 06.03.14 10:40

Dobrý den,

denně se mi stává, že se potkávám s volně pobíhajícím dobrmanem, který na mě občas i skočí a ušpiní mě. Majitel bývá ještě hrubý a nadává, pokud ho upozorním, že by psa měl mít na vodítku. Jak donutit majitele psa, aby vodil tak velkého psa na vodítku? Policie tvrdí, že pokud se nic nestalo, nemá vlastně co řešit i přes to, že tuto situaci upravuje vyhláška.


avatar
strejc uzavřel tuto otázku
Diskuze už je úplně jinde a vede k vzájemnému napadání.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.14 07:48
 
avatar

Pokud nepomůže ústní domluva,jednejte písemně.Stížností na obec,město.Nebo pánovi tímto pohrozte.Psa by měl mít na vodítku a s náhubkem.

 
Datum: 04.03.14 07:55
 
avatar

Šamane, vy máte ale pifku na psy. Hodně vám vadí, že? Asi vám ubližují. Nechci hájit pejskaře, že po psovi neuklízejí, ani ty, kdo mají neukázněného psa a jsou navíc sprostí. Také bych je nejraději lískla. Ale pokuste se říkat si se sv. Františkem: Pane, dej mi sílu přijmout to, co nemohu změnit. Dej mi odvahu, změnit to, co změnit mohu a dej mi moudrost, odlišit jedno od druhého. ;) Nemůžete žít jen s tím že budete řešit psy a jejich, na hlavu padlé, pány. Koukejte, přichází jaro, ptáci zpívají, holky odložily kabáty a kozačky! Na světě je krásně, nejsou jen pejsci a jejich pánové. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vlasatec*
Datum: 04.03.14 07:57
 
Ono se to špatně usmívá když jdete do práce ve špinavých šatech.
 
Datum: 04.03.14 07:57
 
avatar

Moc hezká odpověď.

 
Datum: 04.03.14 08:09
 

Dobrý den,

v podstatě máte pravdu, problém je v tom, že mně už pes pokousal a ono pak to lítání po doktorech není zrovna příjemné. A když Vám majitel na větu: Dejte si toho psa na vodítko...odpoví proooč? Musím se držet abych nepoužil slzák. Minimálně proto, že je to v místní vyhlášce. S tím souvisí i mé téma o podělaných chodnících. Těžko majitel donutí volně pobíhajícího psa aby se nevydělal na chodníku.

Od: nameless*
Datum: 05.03.14 07:54
 

To snad nemyslíte vážně. *zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.03.14 10:33
 

Při vší úctě, to je tedy pěkná kravina, co se vám podařilo vyplodit. Jen co je pravda. Nemáte náhodou taky psa? Mám tříletou dceru, chodíme samozřejmě i ven a když vidím ty nevychované psy a jejich pány bez rozumu, přemýšlím o tom, že bych nosil teleskopický obušek. Já prostě nechci trnout a čekat na to, jestli si chce pes jen hrát nebo má v plánu něco jiného. Nechci si vybírat mezi zdravím mé dcery a nějakého cizího čokla. Čert vem špinavé oblečení. Příště raději používejte mozek, než něco vyplodíte.

 
Datum: 05.03.14 15:00
 

Tak napriklad ja mam psi moc rad, ale kdyby se mi stalo neco podobneho, tak bych dal majiteli psa uctenku z cistirny a durazne ho varoval, ze priste uz to nebudu resit tak klidne. To samozrejme v pripade, ze by byl majitel hruby. Pokud by nedejboze odmitl, pak bych mu obrousil tvar o chodnik. Nemam vubec zadnou toleranci k hrubym pejskarum a nasili casto vyresi mnohem vic, nez se lide domnivaji. Ja rikam "nebud liny a zmen to, co zmenit muzes"

 
Datum: 04.03.14 08:04
 

Tyhle věci řeší "Obecně závazná vyhláška",kterou ze zákona musí vydat příslušný Obecní úřad. Jemu pak také přísluší řešit její porušení buď přímo svým úředníkem nebo prostřednictvím své městské /obecní/ policie,pokud je tato zřízena. A to i v případě,že se nic nestalo a pes jenom volně pobíhá. Naopak státní policie /s heslem "Pomáhat a chránit"/ řeší až porušení vyššího zákona než je ona OZV - třeba ohrožení či již ublížení na zdraví. Z praxe ale vím, že někde si úředníci OU nechtějí některé majitele psů "rozházet" a jsou slepí a hluší. Konkrétně u nás běhá takový pes několikrát denně přímo pod okny příslušného úředníka a přes řadu upozornění se nic neděje. Jeho majitel je vlivná osoba s vulgárním vystupováním.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.03.14 08:22
 
avatar

stezovat si na urade , v pripade zasineni ci dokonce pokousani vse zdokumentovat a hlasit na policii + zaplatit cistirnu , popripadne lekare , tyto lidi take nemam rad , hlavne , kdyz je venku me dite , staci sekunda a muze ho zabit , ci zmrzacit. A to muze byt vychovany jak chce. At jsi jdou na pole za mesto!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.03.14 09:12
 
avatar

Hohuzl i na poli musi byt pes pod kontrolou, takze nevysvicene psy ani tak. Mam velmi neprijemnou zkusenost se psem, ktery po me ostre vyjel v lese, kdyz jsem mel na some v satku miminko. Musim dodat, ze pes mel stesti, ze jsem nemel u sebe svoji zbran, jinak uz by bylo o psa mene. Mozna me u budou lidi odsuzovat, ale radeji pes, nez syn. Resit jestli jen vyjizdel ale nekousl mi prijde v techto pripadech nevhodne. tenkrat vyreseno tim, ze jsem ulomil klacek...

doplněno 04.03.14 09:14:

Tak preklad...

Bohuzel i na poli musi byt pes pod kontrolou, takze nevcvicene psy ani tak. Mam velmi neprijemnou zkusenost se psem, ktery po me ostre vyjel v lese, kdyz jsem mel na sobe v satku miminko. Musim dodat, ze pes mel stesti, ze jsem nemel u sebe zbran, jinak uz by bylo o psa mene. Mozna me u budou lidi odsuzovat, ale radeji pes, nez syn. Resit jestli jen vyjizdel ale nekousl mi prijde v techto pripadech nevhodne. Tenkrat vyreseno tim, ze jsem ulomil klacek...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaruna*
Datum: 04.03.14 12:46
 

Zdravím, na pole za město ať si jdou, pokud je jejich, nebo ho mají v nájmu. Jinak každé pole má svého vlastníka, který platí daň z pozemku a pokud k tomu nedal majiteli/ům souhlas, tak na jeho nemovitosti nemá žádný pes co dělat. Obce vybírají poplatky ze psů, tak mají minimálně morální povinnost zřídit prostory k venčení určené.

 
Od: buss
Datum: 04.03.14 09:54
 

Jistě že na jakoukoli policii, pokud to vyhláška obce zakazuje, je povnna konat, problém ovšem je, zda je stanovena sankce. Vizte přest. zákon. Také připadá v úvahu odchyt...

doplněno 05.03.14 16:25:

Co venku, ale teď vám ani vlastník bytu nemůže zakázat mít zvíře v bytě...

 
Datum: 04.03.14 10:19
 
avatar

Na každé jednání na úřadě či výše potřebujete důkazy. T.zn. že denně, jak píšete, musíte využívat kameru nebo aspoň fotoaparát (ve Vašem mobilu) a nahrávat si, jak se ten pes blíží, bez vodítka a košíku na volno, jak na Vás skáče, jak Vás umaže, kousne a pod, a jak při tom reaguje jeho pán. Případně průběh vyprazdňování a pozůstatky, které pán neodklidil...Kamera dokáže zachytit i zvuk, takže pořídit i zvukovou nahrávku, kde říkáte pánovi, aby si ho dal na vodítko a on odpovídá Próóč? Jste sice v právu, ale musíte to dokázat! Psa si fotit a nahrávat můžete, a ten pán, ten se tam svévolně připletl...i jeho hlas v pozadí...

Máte potvrzení od lékaře, že Vás ten pes kousl? Předložil onen majitel toho čokla potvrzení o očkování proti vzteklině? Jsou i druzí obyvatelé, které ten pes obtěžuje a špiní? Budete mít dost svědků? Prostudoval jste ta různá nařízení či vyhlášky ohledně pohybu a držení psů, vydané ve Vaší obci?

Pes za to nemůže... ale ten egoista, co by ho měl mít na vodítku. Takže do něj!

 
Datum: 04.03.14 11:15
 
avatar


http://www.youtube.com/watch?…v=llc5UTJChmA&feature=related

 
Datum: 06.03.14 10:40
 

Přemýšlím, jestli by nebylo jednodušší pejska klepnout a sníst. Z takového dobrmana by se už nechal pořídit slušný nedělní oběd pro celou rodinu. To bych ale popudil milovníky psích miláčků, tak tuto libou myšlenku rovnou zavrhuji. *smich*

 

Od: moznareseni
Datum: 04.03.14 11:42
 

Máme podobný problém. Naši dva čoklové na vodítku, slušně, ačkoliv mají přivolání, sáček v ruce na extrementy , než přejdem do lesa. Cizí pes na volno běží k nám, pán si může vyřvat plíce, nereaguje... Takto nám pokousal jednoho z našich psů na vodítku a manžela taky. Už chodíme s pepřákem a pro přípd nouze, kdybych chránila i sebe , mám nůž. No co mám dělat? Nic nenadělám, Zrovna o víkendu, pes šel naproti nám na volno, já ukázala paničce pepřák, že jestli nás napadne , tak ho použiju. Hned si ho chytla, páč ji neposlechl na volání, tak za ním doběhla. Co mě dojalo, tak neměla ani vodítko, tak tam s tím stafordem dřepěla na trávě, než nás viděla zacházet domů, za plot. Nevím si taky rady, ale zkuste pepřák, bacha na směr větru))

 
Od: moznaresenii
Datum: 04.03.14 11:55
 

Jsem si všimla, že pepřák už zazněl.Jinak , jak jsem psala, je to problém , ještě doplním , zajdem do lesa, jak jsem psala, tak tam nic po nich neuklízím, ale taky nepouštím s vodítka, páč tam jsem se setkala taky se psem na volno co si pán mohl vyřvat plíce a nic, pes šel vysloveně po nás...

 
Datum: 04.03.14 13:20
 
avatar

Další z velmi citlivých diskusních témat.. Budou sem přispěvovat hlavně lidé, kteří jednou za život měli nějakou špatnou zkušenost a když ne oni, tak to určitě určitě mají z doslechu JPP, zatímco zbylých deset milionů obyvatel ČR, kterým se nic podobného nestalo, už to sem ale nanapíší. Takže tu pejskaři budou opět házeni do jednoho pytle a obraz zkreslený.

Z dotazu tazatele mi vyplývá, že ho jednou pokousal pes a teď se jich nepřiměřeně bojí.. Ráda bych viděla, jak často se Vám stává, že na Vás tento pes skáče.. Pokud je to opravdu každý den, nahrajte si to třeba na mobil jako video, poproste svědka, který incident viděl, aby Vám ho dosvědčil a stěžujte si na obci...

Za nevychovaného pejska, může vždycky majitel. Nechtěla bych, aby to odnášeli i ti pejskaři, kteří své psy mají vychované.. Město je schopné většinou jen vybírat za pejsky poplatky, ale prostor pro venčení na volno nebo sáčky a koše na psí exkrementy neumístí. :( Sáčky si nosím vlastní, ale stalo se mi, že pes šel na velkou během venčení po třetí, já měla jen dva a zrovna mě u toho viděl pán. Ječel na mě jako protržený, argumenty ho nezajímaly..zákon schválnosti funguje.. bylo mi trapně, ale do ruky to fakt brát nebudu :( Od té doby mám vždycky s sebou sáčků ruličku...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.03.14 13:24
 

Tak jsem podal oznámení na OP a jsem zvědav, jak se bude situace dále vyvíjet.

Od: levlef*
Datum: 04.03.14 13:48
 

presne tak. "ma mit nahubek a voditko" plati jen na oznacenych mistech, neni to dane ze to tak ma byt - mozna jen zbozne prani nepejskaru.

Mam psa, vychovaneho, chodi na volno a posloucha na slovo. Take bych vrazdila, kdyz mi k ni pribehne nejakej cokl a z dalky krici panicka "samiku, samiku, no co to delas, pojd ke mne samiku" a pes na ni dlabe.

Ze vas pes uspini je blbe, rekace majitele jeste blbejsi - na to, ze vas uspinilů. pardon, ale na otazku "mate ho mit na voditku" bych reagovala uplne stejne., proc, jenom proto ze vy si to prejete? ani me nenapadne, dejte se na voditko sam. slusnej pejskar (a abcha, muze vas uspinit i pes na voditku haha... a rana kosikem kdyz se pes ozene take neni prijemna, haha) vam nabidne svuj telefon a proplaceni cistirny. ze misto reseni "skody" (uspinene obleceni) resite voditko (vas problem) tak se nesmite divit. poslala bych vas do haje taky.

a rada? nechodte tam, kde jsou psi. vy budete mit klid a oni z vas nebudou mit trauma :) a nebo samozrejme zacit myslet jako clovek a pejskari vysvetlit, ze chcete priplatek na cistirnu, kdyz mu pes utekl (vite houby jestli je pes neposlusny, lekl se parchantu s petardou nebo ho vydesil podobnej typek jako vy).

tak jako vymate spatny zazitek, muze ho mit i ten pes. treba mel driv pana vasi vizaze, co ho mlatil. mebo cokoli jineho. nevite. a jen proto ze vy umite psat a pes ne, nejste lepsi. jak by se vam libilo, kdyby pes vystekal "bojis se psu? tak svihej na voditko a do skafandru, takovy jako ty nemaji co chodit po ulici"... zkuste trochu tolerance a pohled z druhe strany. mozna pak na vas budou pejskari milejsi a ochotneji si s vami popovidaji.

PS: a pak je drasticka metoda, pokud je majitel psa debil a ten samy totozny pes na vas skace casto, resenim je taser... jeden den majitele upozornit, druhy den pouzit. staci to na to aby pes vyjekl a verte, ze uz si vas ani nevsimne... pripadne vynechte psa a pouzijte na majitele :)

 
Datum: 04.03.14 14:31
 
avatar

coklit levlef Dík za názor. Máte velkou pravdu.

 
Od: asd*
Datum: 04.03.14 14:46
 

Nemá pravdu. Pes který na někoho doráží není pod kontrolou páníčka = takový pes nemá co pobíhat bez vodítka a poznámka "máš ho mít na vodítku" není žádná blbost za kterou by měl napadeného páníček posílat do háje. A páníček jehož pes někoho opatlal blátem má sklopit uši a okamžitě nabídnout zaplacení čistírny.

Problém je velký pes a malé dítě - tam je bezpečná vzdálenost asi 2 metry. Pokud jde neznámý pes blíž, tak to jde brát za přímé ohrožení dítěte a pepřák nebo taser je na místě. Pokouše pes, takže obrana musí být proti psovi - páníček za psa sice zodpovídá, ale dítěti obličej nepokouše.

Miluju páníčky, kteří psa nezvládají a jeho dorážení jen omlouvají "on nic nedělá". Pak jednou kousne a páníček jen čumí - a těch pokousaných je každý rok několik.

Nechoďte mezi psy? Spíš pokud svého psa nezvládáte, tak ho nepouštějte na volno mezi lidi. A když ho pustíte, tak se nedivte když ho napadený zlikviduje - pes je šelma a pokud jde blíž než metr a nevrtí ocasem tak je na místě obrana aby kousnout jednoduše nemohl.

 
Datum: 04.03.14 15:09
 

Možná si stačí přečíst závaznou vyhlášku a třeba si někdy ušetříte nepříjemnosti s úřady. Na veřejných prostranstvích nejen na vodítku, ale i s náhubkem. Jinak si dělejte co chcete, je mi to fuk.

Datum: 04.03.14 14:41
 

Tak od začátku:

1. "ma mit nahubek a voditko" plati jen na oznacenych mistech, neni to dane ze to tak ma byt - mozna jen zbozne prani nepejskaru. -

TVRDÍTE BLBOST. U nás platí vyhlaška o psech na veřejném prostranství. Tato vyhláška je závazná pro všechny majitele psů.

2. ale na otazku "mate ho mit na voditku" bych reagovala uplne stejne., proc, jenom proto ze vy si to prejete? ani me nenapadne, dejte se na voditko sam. slusnej pejskar (a abcha, muze vas uspinit i pes na voditku haha... a rana kosikem kdyz se pes ozene take neni prijemna, haha) vam nabidne svuj telefon a proplaceni cistirny. ze misto reseni "skody" (uspinene obleceni) resite voditko (vas problem) tak se nesmite divit. poslala bych vas do haje taky.
OPĚT BLBOST - Je to proto, že mě ta obluda obtěžuje a jak jsem zjistil, toto jednání upravuje místní závazná a schválená vyhláška. Pokud vás to ani nenapadne i přesto, skončite před komisí veřejného pořádku, jak mě dnes v mém případě ujistilia OP.

3. nechodte tam, kde jsou psi. vy budete mit klid a oni z vas nebudou mit trauma
Bohužel cestou k autu musím, opakuji musím minout tuto venčící se obludu navolno, těžko s ní ráno pořádat běžecké závody s nejistým výsledkem. TAKŽE OPĚT KRAVINA.

4.zkuste trochu tolerance a pohled z druhe strany. mozna pak na vas budou pejskari milejsi a ochotneji si s vami popovidaji.
Pokud po manželce skáče taková obluda, ona strne strachy a není schopná pohybu či slova a navíc se od majitele psa dozví, že je kráva, nemám chuť být tolerantní. Z vás taky ta tolerance evidentně přímo kape...

Od: levlef*
Datum: 04.03.14 15:43
 

blbosti melete vy, jen si to odmitate pripustit :) prekrucujete odpovedi, vybirate jen to co se vam hodi... jak vysoce inteligentni. Ale nic, preji vam mnoho stesti s bonzovanim, urady a zlobivymi pejsky, co jsou strasne osklivi a jejich panicci taky... ale nemate jednoduchej zivot s takhle nepratelskou a zapsklou povahou ze? :DDD ja si jdu zabehat se psem (navolno), nastesti bydlim na vesnici a snikym podobne obtezujicim jako jste vy nemusim nic resit, tady se lidi slusne omluvia druhej den prinesou strudl. jenze uz z vaseho projevu - vy jste nastvanej porad a stale a domluva s vama nemozna. holt, jak se do lesa, tak se z lesa.

 
Datum: 05.03.14 10:42
 

Mě přijdete jako typický pejskař. Netolerantní, nic se vás netýká, všechno je vlastně v pohodě a pokud někdo přijde k úhoně, tak je to vlastně jeho chyba, protože chodil tam, kam neměl. A ještě jej osočíte z toho, že má nepřátelskou a zapšklou povahu. Ach jo, kde se dnes poděl rozum?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: levlef*
Datum: 05.03.14 13:12
 

che, prectete si prvne celou historii, a pak reagujte na uryvek. jinak jste za blbce.

jasne pisu, ze nabidnout cistirnu je zakladni vec kazdyho pejskare, take to, ze pokud mam psa na volno musi poslechnout okamzite a ne kdyz se mu chce a take to, ze mi vadi pobihajici neposlusni psi (kteri obtezuji spis meho psa nez me, ja si s nima poradim). Ale take to, ze neprijemny jecici clovek nevytvori v majiteli zrovna naladu na omloouvani a i kdyby si byl vedom chyby, kolikrat misto prominte zazni holt smerem k prudicimu dedkovi spise jdi do haje. a ten se tomu pak divi.

ale skoda mluvit. je koho lyncovat, aspon chvili, tak hura do toho, uzijte si to.

 
Od: k2
Datum: 05.03.14 13:17
 

neprijemny jecici clovek nevytvori v majiteli zrovna naladu na omloouvani a i kdyby si byl vedom chyby, kolikrat misto prominte zazni holt smerem k prudicimu dedkovi spise jdi do haje
Na opravnenou omluvu je treba navodit naladu a prijemnou atmosferu?

 
Od: levlef*
Datum: 05.03.14 15:11
 

zkuste myslet komplexne, ne chytat za slovicka. to nechte politikum.

(kdyz do nekoho omylem vrazite, rozhodne lepe se vam bude rikat pardon mile slecne co se smeje, nez prudici babe co jeci na cely namesti. a neverim vam ani slovo, ze k obema byste se zachoval stejne, se stejnym tonem, stejnym usmevem a mimikou a stejnym vybrem slov. pokud ano, jste robot a ne clovek)

 
Datum: 05.03.14 15:40
 

Omluva je na miste at uz se poskozeny tvari jakkoli, pokud me vyslovne neurazi nebo nenapada, o cemz nebyla v tomto pripade ani zminka. Mam takovy pocit, ze jste to vy, kdo si z odpovedi vybira zrovna to, co se mu hodi. Situace zde byla popsana naprosto jasne:

"denně se mi stává, že se potkávám s volně pobíhajícím dobrmanem, který na mě občas i skočí a ušpiní mě. Majitel bývá ještě hrubý a nadává, pokud ho upozorním, že by psa měl mít na vodítku."

Ja se zcela uprimne priznam, ze v takove situaci bych nemel k nasili daleko a odmitnuti proplaceni cistirny (samozrejme dobre, ne te nejlevnejsi), by pro me byl jako cerveny hadr na byka.

 
Od: levlef*
Datum: 05.03.14 16:08
 

je to marny, je to marny, je to marny.

to, ze nepochopim rekac "pes ma byt na voditku" kdyz nekoho uspini proste vemte jako fakt. adekvatni by podle me bylo "vas pes me uspinil" nebo neco podobnyho, ale skoci na me pes, uspini me a jediny o co se staram je ze ma byt na voditku? ne, to fakt nechapu, navic, odpoved vcetne ruznych pohledu jsme psala vyse. jenze to je porad dokola.

 
Datum: 06.03.14 06:31
 

Jo, je to marný, když někdo nepochopí, že vyhlašky se nevymýšlí pro srandu králíkům, ale právě proto, aby se jejich dodržováním předešlo nedorozuměním, pak je každá debata marná... :(

Od: asd*
Datum: 06.03.14 10:14
 

Je to marný... Pokud tvůj pes někoho pošpiní tak ho nemáš pod kontrolou = máš ho mít na vidítku. Nechápu co se ti nelíbí na tom když ti to ten pošpiněný připomene.

Pokud mě tvůj pes umaže a na upozornění "Máš ho mít na vodítku" zareaguješ prskáním, tak ti to umazání dám sežrat i s navijákem - zaplatíš čistírnu a k tomu půjdeš i na přestupkovou komisi. Pokud ty kalhoty budou nejen špinavý, ale i zatržený nitě, tak zaplatíš nový kalhoty. Pokud budu mít sebemenší škrábanec, tak s ním půjdeš k veterináři pro potvrzení že nemá vzteklinu. A to jen proto že místo omluvy prskáš. Když hned psa stáhneš, omluvíš se a sám hned nabídneš čistírnu, tak nad tim mávnu rukou. Tak o tom popřemýšlej.

 
Od: asd*
Datum: 06.03.14 10:15
 

vidítku = vodítku

 
Od: levlef*
Datum: 06.03.14 10:33
 

a coi jinyho rikam ve svem uplne prvnim prispevku? ze slusnej pejskar se omluvi a bnabdine cistirnu. jen to chce cist, a ne se chytat posledni vety, jak je tady u nekterych jedincu zvykem... skoda casu na vysvetlovani, bud si to najdi, nebo se navazej do nekoho jinyho, o Flame war opravdu zajem nemam.

 
Od: asd*
Datum: 06.03.14 10:40
 

Ze vas pes uspini je blbe, rekace majitele jeste blbejsi - na to, ze vas uspinilů. pardon, ale na otazku "mate ho mit na voditku" bych reagovala uplne stejne., proc, jenom proto ze vy si to prejete? ani me nenapadne, dejte se na voditko sam.

Tohle jsi napsalo, tak tu neprskej

 
Od: k2
Datum: 05.03.14 15:47
 

Komplexni mysleni, to je ono! Nyni jsem prozrel a komplexne jsem se nad situaci zamyslel a je mi vse jasne. Mile usmevave slecne se omluvim a prudici babu poslu do haje, co ma co prudit, ze po ni skace muj pes.

Sakra "komplexni mysleni", to si musim zapamatovat...

 
Od: levlef*
Datum: 05.03.14 16:04
 

motate dohromady jablka s hruskama, o babe po ktery skace pes nebyla vubec rec (prectete si znovu, situace je popsana zcela jasne jako priklad, o psu vubec nepadla zminka). ale nest, mate pravdu (at uz si pod tim pojmem predstavite cokoli). vsichni okolo jsou netolerantni blbci co se neumi vyjadrovat, a vy jediny vse chapete, spravne ctete, nevybirate si co se vam hodi... o, jak jste uzasny. fuj, ze se nestydim se s tak dokonalym tvorem vubec bavit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.03.14 06:24
 

No fuj! Že se nestydíte. A co jste mi vlastně tím blábolem chtěl naznačit? Že se mám nechat pokousat?

Datum: 06.03.14 07:59
 

Tož tak...

Datum: 06.03.14 06:29
 

Tak vy jste teda jiná, extra karta...Vás bych opravdu potkat nechtěl. Možná už by měl váš čokl teplej kabátek s česnekovými knoflíky a já boule za ušima... Jako zákusek byste mi mohl přinést ten štrůdl.

Od: levlef*
Datum: 06.03.14 10:31
 

ne, vy jste jiny. az me vase uzasne ditko pokope v tramvaji, protoze se neumi chovat, budete mit plnou hubu kecu ze je prece jenom malej. ne malej, ale nevychovanej. to je velky rozdil. a vy jste presne ten typ - na ostatni bonzovat a donaset, a sam nic, muzikant. a vyhlasky? zkuste si je zkontzrolovat, kazde mesto to ma jinak a plosne tvrdit "je to ve vyhlasce" je pekna blbost. a mezi nami, zakon je nadrazeny vyhlasce (a v pripade psu navolno overeno u policie i pravnika), ale to uz je na vas moc vysokej level. ale abyste se nedivil.

ja mam psa vychovanyho, tak prestante s vyhrozovanim nebo pujdete na prestupkovou komisi vy. nebo lepe - cesnekovej kabatek by slusel vam, ze?

doplněno 06.03.14 10:43:

mily samane, vam jsme nechtela naznacit nic, na vas jsem vubec nereagovala. tak bezte zas nekoho nekam udat a dejte mi pokoj.

 
Datum: 04.03.14 14:59
 
avatar

Mamce se kdysi o ramena opřela doga, když šla těhotná (se mnou:)) nakupovat. Od té doby se, a myslím právem, bojí velkých psů. Je bohužel pravdou, že puštěná doga nebo staford nadělá daleko větší škodu, než otravný jorkšír nebo jezevčík, které jde odkopnout na nejbližšího keře.

A to upozorňuji, že psy miluju, vlastně snad všechna normální zvířata, ale kolikrát jdu třeba kolem dětského hřiště a kolem se motá puštěný pes, který si třeba jen chce hrát na dítě skočí, porazí ho, zašpiní, poraní. Co si na tom kdo vezme? Pes nemůže za svého pána, to jistě, ale případná oběť nemůže za nic, a stejně je jí to houby platné. Prostě tam, kde se vyskytují lidé a další psi, tak vodítko a náhubek.

Naštěstí mě nikdy žádný pes nenapadl, ale pokud se tak stane, tak ho i přes mou velkou lásku k těmo tvorům prostě dokopu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.03.14 15:11
 

Zajímavý názor mi přišel od tvora Jirka2 vnitřní poštou k tématu: Proč jsou majitelé pejsků bezohlední..

Velká praxe u STB Jen podotýkám pes nemusí mít známku na krku. Stačí když ji mám v kapse.Na louce pes muže kálet jak chce.Jste starej žlučovitej dědek.

Je zajímavé, že v mém konkrétním případě majitel psího miláčka známku neměl vůbec, natož v kapse a poplatek zaplatil i s přirážkou a pozdravem ode mně. A pokud je louka soukrommá, či si na ní hrají děti, je to věc toho majitele louky, nebo rodičů dětí, jak se s majitelem čokla vypořádají. Jsem 45 letý, sportovně založený člověk.Co jste vy?

Datum: 04.03.14 15:23
 
avatar

Tou velkou praxi Stb jsem myslel Vás a to vaše udávání,volání policajtu.pro prkotiny.že jste žlučovitý o tom svědčí vaše příspěvky. Já jsem normální člověk který se snaži se spoluobčany rozumně domluvit a jednat.bez emocí,udávání,vyhrožování.Na to nepotřebuji svaly ale hlavu s dobře fungujicím mozkem.
Zdroj: https://www.poradte.cz/volna-…vatele-pejsku-bezohledni.html

Jen jenom proč jste to nepřekopíroval vše? Ne jen část?

doplněno 04.03.14 15:25:

Ještě škoda uderu do klávesnice čauky

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.03.14 15:27
 

Po půl roce snahy o domluvu a doprošování aby po mě a manželce pravidelně neskákal sousedův dobrman jsem ho dnes na policii UDAL. To jsem ale lump. To víte...Ta STB se na mně podepsala...Nejsem si vědom, že bych překopíroval jen část...Když tak doplňte chybějící.

Datum: 05.03.14 15:44
 

No tak to vidite... Lide vam jeste budou vycitat, ze jste se obtezoval jednat spravne a podle zakonu, vy lumpe! Ja bych majitele pejska normalne serezal a jeste bych z toho vysel jako hrdina, ktery si sve problemy resi sam a nikoho neudava!

 
Od: bruk600*
Datum: 04.03.14 15:36
 

..."nepotřebuji svaly ale hlavu s dobře fungujicím mozkem"... tak použijte výše zmíněný orgán a zvýšenou míru empatie. Pak pochopíte, že jste si neměl pořizovat psa! Odpadly by polemiky o psích fekálích a přirozenosti těcho milých stvořeníček. Prostě pokud chci pěstovat prasata, tak musím mít chlívek a zajištěné krmení, pokud chci chovat krávy, tak si pořídím i pastvinu, nebo alepoň louku, na rybičky stačí akvárium, ale pokud chci chovat psa, tak stačí hroší kůže.

doplněno 04.03.14 15:48:

Pes byl na vesnici skoro u každého stavení, ale každé stavení mělo plot a pro psa byla i bouda se řetězem. U chalupy s DVORKEM a ZAHRADOU byl většinou oříšek do velikosti středního knírače, který fungoval hlavně místo zvonku. Pokud pes utekl a zadávil nějaké slepice, tak se sousedi nějak vyrovnali. Dnes máme v každé bytovce čistokrené honiče, honiče ega a obhájce vlastních lidských a psoidních práv, chovajících se podle hesla "co je tvoje to je i moje, ale co je moje do toho ti nic není"

 
Datum: 04.03.14 16:04
 
avatar

Čo bolo, to bolo.. Taky se pralo na valše, nebyly myčky nádobí atd. atd.. Pokud je to s tím dobrmanem tak, jak to je, tak má přece pán právo na to, se bránit. Mně by se to taky nelíbilo..

Jen mi prostě vadí představa, že bych svého vychovaného psa nemohla pustit na volno... Na vodítku s ním chodím jen ve městě..když jdeme na procházku třeba kolem Labe, chodí tam mraky jiných lidí s dětmi i psy a všichni spolu vychází.. Nikdy konflikt nebyl. Chápu, že pes nepatří na dětské hřiště.. ale nesouhlasím s tím, že striktně vodítko a náhubek tam, kde jsou jiní lidé a psi. Setkáváním s lidmi a jinými psi se pes socializuje a stejně tak naopak.. Děti se naučí, že cizí pes se nehladí a když ho vidí, nemají si ho všímat a projít a mezi zvířaty by trávit čas měli i někteří dospělí jak vidno..

Kolik z nás jezdí předpisovou rychlostí, kolik z nás ochutnalo alkohol až po 18tém roku věku... tak si prostě dovolím jít se psem bez vodítka, ale jsem připravena nést případné následky.

doplněno 04.03.14 16:05:

* oprava ..a jinými psY

doplněno 04.03.14 18:19: Ne, že všichni něco porušujou, tak já můžu taky.. Myslela jsem to tak, že si má každý zamést před svým prahem! Všichni se starají o druhé a ne o sebe. Např. Před domem byl pás, kde bylo jen bláto a na této ploše není dovoleno parkovat. K ničemu neslouží. Všichni tam proto přes zákaz parkovali a často přijížděli strážníci MP a dávali pokutu.. Říkali, že na ohlášení přijet musí.. Pak se k nám dostalo, že je neustále volal jediný člověk z domu, který neměl auto... Ach ta lidská povaha..
Dobrman v paneláku není pokrok, ale zvířata s člověkem jsou už dlouho a dlouho budou. V paneláku takto velký pes není ideální, ale pokud má dost pohybu, je to volba majitelů. Třeba se museli přestěhovat z domku a psa už měli? Kdo ví.. Vlkodav je jiný soudek.. To je velký pes, ale takový gaučák. Proč ne k malému dítěti a proč ne do paneláku.
Ten dobrman mi přijde, že je přátelský a chce si hrát. Narazil bohužel na člověka, který se psů bojí a neumí s nimi zacházet. Na což má právo a majitelé psa mají povinnost si psa hlídat. Souhlasím s tím, že pokud nezabraly ústní domluvy, bylo nutné si stěžovat MP. O. K.
Ale nevím, proč bych nemohla mít psa na volno, když je vychovaný jen proto, že někteří lidi nezvládli výchovu svého psa...
Asi jsem prostě narušená, pozor na to :D
 
Od: bruk600*
Datum: 04.03.14 16:19
 

.. dobrý, tak dobrman v bytovce je vlastně jen pokrok (asi jako automatická pračka), tady nedaleko mají mladí manželé v bytovce vlkodava a k tomu si pořídili i dítě. *zed* asi výchova v lásce ke zvířátkům. Argument, že všichni něco porušujou, tak já můžu taky, hraničí s definicí pro narušenou osobnost.

 
Datum: 04.03.14 16:21
 
avatar

Myslim, ze Vam to tu nikdo nebre. Psi na volno mi nevadi kdyz poslouchaji a jejich pan si vsima kam bezi a co delaji.

 
Datum: 04.03.14 16:56
 
avatar

Bruk600 Já přeci psa žádného nemám.Vo co de? Psi mi nevadí a ani nějaké hovínko. Nikdy mne pes nenapadl,poskákal ano.Tak jsem ho pohladil a šel dál.Nikdy jsem taky neviděl zakálený chodník tak abych musel přeskakovat výkaly jak tu někteří píší.Většině tady vadí psi a jejich lajdáčtí páníčkové. To je v pořádku, Ale, jak se chovají lidé to už je každý potichu. Po každém plese nebo zábavě kolem kulturáku plno zvratku moče i ten lidský výkal se najde. Rozbitá autobusová zastávka. Po poslední rybářské brigádě jsme nasbírali na levostranném břehu přehrady Žermanice v úseku asi 3km 5 traktorových vleček lidských odpadku. Pneumatiky,pytle s odpadky,matrace i celé sedačky ,pet lahve igelity atd...A nad tímto byste se měli zamyslet.Ne dělat žabomyší války se psy. Je to po celé republice.

Jestli po někom a jeho manželce půl roku skáče dobrman a nic se mu nestalo? Vždyť je to k zasmání. Na skákáni je velmi jednoduchá obrana. Jakmile pes vyskočí nastavit koleno. Obyčejně si pes vyrazí dech a pro příště dá pokoj. Zlý pes pokouše to je pravda ale to pak už řeší policie. Proč chodit s foťákem a udávat?

doplněno 04.03.14 17:04:

Od: saman47®
Datum: dnes 15:23
Předmět: RE (3x): Proč jsou chovatelé pejsků bezohlední
odpovědět [nahlásit]

Po půl roce snahy o domluvu a doprošování aby po mě a manželce pravidelně neskákal sousedův dobrman jsem ho dnes na policii UDAL. To jsem ale lump. To víte...Ta STB se na mně podepsala...

 
Od: bruk600*
Datum: 04.03.14 17:24
 

Ty odpadky je další kapitola ze stejného románu. Jinak jsem i cyklista a tak vím co se na jaře obnaží odpadků při silnicích a různě v přírodě. Možná proto mám i dost nepříjemných zkušeností s volně pobíhajími psy. Nejde o to, že bych nenáviděl psy, ale pocházím z menšího městečka a snažím se i něco chovat a pěstovat. Právě mi přijde, že je veliká móda něco chovat i v naprosto nevyhovujících podmínkách a pak se ohrazovat potřebami toho němého stvoření. To nejsou jen psi, ale i kočky a už prý i malinká prasátka (asi tak do 30kg)

 
Datum: 04.03.14 18:29
 

Tou velkou praxi Stb jsem myslel Vás a to vaše udávání,volání policajtu.pro prkotiny.že jste žlučovitý o tom svědčí vaše příspěvky. Já jsem normální člověk který se snaži se spoluobčany rozumně domluvit a jednat.bez emocí,udávání,vyhrožování.Na to nepotřebuji svaly ale hlavu s dobře fungujicím mozkem.
Zdroj: https://www.poradte.cz/volna-…vatele-pejsku-bezohledni.html

Jen jenom proč jste to nepřekopíroval vše? Ne jen část?

doplněno 04.03.14 15:25:

Ještě škoda uderu do klávesnice čauky

Ohodnoceno: 1x

špatná odpověďdobrá odpověď

Od: saman47®

Datum: dnes 15:27

Předmět: RE (3x): Volně pobíhající psi

doplnit odpověď| odpovědět[nahlásit]

Po půl roce snahy o domluvu a doprošování aby po mě a manželce pravidelně neskákal sousedův dobrman jsem ho dnes na policii UDAL. To jsem ale lump. To víte...Ta STB se na mně podepsala...Nejsem si vědom, že bych překopíroval jen část...Když tak doplňte chybějící.

Pořád jste nedoplnil to, co jsem údajně zapomněl okopírovat. Ale koukám, že vy jste odborník na vytrhávání věcí z kontextu. Pro vás škoda úderu...Ale ne do klávesnice..Brrr.

Datum: 06.03.14 06:22
 

Proč chodit s foťákem a udávat? Protože věc nechci nechat dojít tak daleko, že policie a lékaři budou řešit moje nebo manželčino pokousání. Říkám tomu preventivní opatření, když domluva není možná. S těmi zvratky máte pravdu, ale to se v TÉTO debatě opravdu neřeší. Možná založím jinou a tomto typu lidských prasat, kde vzpomenu na topení plastovými lahvemi, posprejované domy, poblité chodníky, poškrábaná auta, pytle odpadků v příkopech a další lidské nešvary. V této debatě opravdu ne. Tady řeším, jak docílit toho, aby na mě neskákal konkrétní čokl.

Datum: 04.03.14 18:10
 
avatar

Šílená debata *zed* "Pane, dej mi sílu, přijmout to, co nemohu změnit . . ."

doplněno 05.03.14 07:06:

Šamane, právě, že se ta debata naprosto zvrhla v něco šíleného! Já jsem všechno psala ze zkušenosti, protože vím, jak něco, co je problémem, se stálým omíláním a diskusemi stane něčím, co ovládá náš život. Jemuž patří poslední myšlenka před usnutím a první po otevření očí. Tímhle problémem otravujeme kamarády, rodinu. A oni všichni se postupně ztrácejí, protože se bojí, že neumíte mluvit a hlavně myslet o něčem jiném! Je to jed, který vám život, po nějakou dobu, otráví. A škoda každé chvíle, kterou vám ovlivní něco, co nemůžete odstranit. Nevychovaného souseda odstranit nemůžete! Že by dostal rozum, také ne. Psa i souseda a hovínka na chodnících budete mít půl života. Ale že byste měl žít podle toho, co vám diktují?! V hlavě nezůstane nic jiného, než čokl! *plac* Pryč od něho! Když to nejde fyzicky, jde to ve své hlavě. Jde to! Vím to!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.03.14 18:35
 

No, šílená debata kvůli maličkosti...Stačí jen dodržovat určité základní pravidla soužití, tzn. neobtěžovat druhé. Ze mně se tady během debaty stal například STBák...Jen proto, že si nepřeji, aby mě při cestě do práce neobtěžoval cizí a ne zrovna malý čokl. Jen proto, že někdo nerespektuje místní závaznou vyhlášku. Přijde mi, že bych se snad měl odstěhovat podle toho Jirky2 abych toho pejska neobtěžoval.

Datum: 05.03.14 08:34
 

Hezky napsané, ale já to zase až tak neprožívám, já totiž dlouho držím, snáším např. otravného čokla, ale ve chvíli, kdy - už jsem to tu psal-čokl ušpiní manželku a ta aniž by cokoliv řekla, protože má ze psa takovou hrůzu že není schopná se pohnout se dozví od majitelky že je kráva, jsem donucen majitelku požádat o nápravu a když to ani po páté nezabere a čokl otravuje i mně, nezbývá než jí jak píše naše morální autorita Jirka2 UDAT NA POLICII Věřte, že jsem to neudělal rád, ale nějak se bránit musím. Dotyčná dostane pokutu, možná bude tahat čokla na vodítku a tím to skončí. Možná...Ale jak píšete, jsou i jiné, hezčí zájmy než se otravovat se sousedem.

Datum: 05.03.14 15:05
 
avatar

Morální autorita Jirka by nikdy udávat lidi nešel na víc nelže a nevypráví pohádky.Už vidím jak jste šel na policii s tím že pes skočil na manželku a oni hned dali pokutu majiteli psa První opatření je napomenutí..Teť ještě napište že jste měl deset světku a 50 fotografii. 20 roztrhaných kalhot.

doplněno 05.03.14 15:58:

Takhle to bylo celé. Vy jste okopíroval jen mou část.

Zpět

Předmět:
Pro: saman47
Datum: 03.03.14 17:45

Od: saman47®
Datum: včera 10:51
Předmět: RE (2x): Proč jsou chovatelé pejsků bezohlední
odpovědět [nahlásit]

Přesně! Kolikrát jsem už policajty na tyto věci upozorňoval a jejich odpověď? Museli bysme je přitom chytit a celý hodiny tady hlídkovat nemůžeme, nehledě na to, že si před náma dají pozor. Když jim ukážu fotku, jen se tomu smějou. Tak alespoň upozorňuju na ty chovatele, kteří neopatřili svým miláčkům známku. To už řešit musí.
Zdroj: https://www.poradte.cz/volna-…u-chovatele-pejsku-bezohledni

Velká praxe u STB Jen podotýkám pes nemusí mít známku na krku. Stačí když ji mám v kapse.Na louce pes muže kálet jak chce.Jste starej žlučovitej dědek
Zdroj: https://www.poradte.cz/posta-cist-odeslana/258418/

Takhle to bylo celé

 
Datum: 06.03.14 06:15
 

Ano, teď je to celé. A dál? A jak už jsem psal, oni tu známku zaplacenou neměli, jak se na úřadě zjistilo. ANI V KAPSE A pokud ta louka bude moje a pes váš, buď bych vám v tom lejnu vyválel čuchometr, abyste si uvědomil, že socialisticko komunistické manýry už 24 let neplatí Stb neStb, nebo bych vás po Stbácku UDAL úřadům. Mám ještě nějakou jinou možnost nenechat si kálet na hlavu?... Takže vše co píšete je BLBOST, ale to vy při vaší nadměrné inteligenci těžko pochopíte. Ale jak jistě chcete napsat, za klávesnicí je každej silnej a chytrej, že? )

Od: axus®
Datum: 05.03.14 09:50
 
avatar

Tak dneska rano cestou do prace na me skocil neprivazany cokl.

Samozrejme vrtel ocasem, majitelka se akorat omluvne sklebila a jakoze psa okrikuje.

Kalhoty mam od blata a ted v tom budu muset byt v praci cely den. Jeste ze dnes nemam zadny meeting. Nastesti nic neroztrhl.

A co s tim mam delat? Majitelce sem rekl, ze je pic*a, at si psa privaze a at jde do pr*ele. Nicemu to zrejme nepomohlo, ale me se alespon trochu ulevilo. Navic tomu asi ani nerozumela, pac ceske nadavky v UK nepatri mezi nejznamejsi...ale spolu s mym vyrazem to treba zase mohlo pusobit o to hroziveji.

Ale alespon to uvodni FUCK pochopila snad spravne.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.