Živnost kde získat fin.pomoc?

Od: Datum: 14.02.14 07:21 odpovědí: 2 změna: 14.02.14 22:11

Ahoj,

již delší dobu se mi nedaří najít práci.Jsem po SŠ škole cca 2 roky, a práce na plný úvazek nikde. Už delší dobu mám nápad na podnikaní, který sice tady už je. Ale myslím, že by se uplatnil v místě kde bydlím. Jenže nemám dostupne finance, a zistila jsem, že pracovní úřad poskytuje určitou fin.pomoc (jménuje se to nějak takhle: příspěvek na zřizení prac.místa za učelém provozovnání živnosti). Nevíte někdo kolik ten příspěvek činí? (někde jsem četla,že až 100 tis)

nebo se mi naskytla možnost koupit firmu,která má již nějaké své stále klienty a je na trhu cca rok za 150 tis? Existuje nějaká šance z pracáku? nebo nějak?

Děkuji, za případné odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.14 11:03

Nedávno běžel projekt "VZDĚLÁVEJ SE A PODNIKEJ!", je to přes ÚP a EVS (evropský sociální fond). Možná se projekt jmenuje v každém kraji jinak, to nevím. Akce se mohou lišit. Ptejte se po kurzu "Základy podnikání". Na kurzu si každý vypracovával svůj podnikatelský plán. Kdo měl zájem po skončení kurzu začít s podnikáním, šel zanést na pracák. Tam se plány posuzují a pokud se jim zdá ok, tak dávají dotace do začátku podnikání, výše dotací je individuální do 100000kč. Většinou přispívají na věci, které se dají po neúspěšném pokusu prodat. Byla podmínka, že tuším rok musí dotyčný podnikat.

Podnikatelský záměr můžete předložit i bez absolvování kurzu. Na ÚP je úředník, který to má na starosti. Nicméně se domnívám, že mají radši, když se absolvuje kurz. Aspoň mi tak bylo řečeno.

doplněno 10.02.14 20:26:

program na způsob: http://poe.cz/index.php?file=…ty-eu/vzdelavej-se-a-podnikej
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolecnost/29018-dotace-z-up-na-podporu-vzniku-prac-mist.html

doplněno 14.02.14 11:09:

Kdyby jste po kurzu nezačal s podnikáním, tak se nic neděje. V rámci těchto akcí dávají mzdové příspěvky pro zaměstnavatele (odkaz 13 400,- Kč /osoba/měsíc po dobu půl roku). Za 2 roky na ÚP máte nárok na příspěvek bez absolvování kurzu. Řeší se zde https://www.poradte.cz/spolecnost/29018-dotace-z-up-na-podporu-vzniku-prac-mist.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.14 22:11
avatar

ÚP by Vám za určitých okolností mohl pomoci s rozjezdem vlastního podnikání, ale s příspěvkem na odkoupení firmy od něj nepočítejte. Na to byste si musela vzít úvěr.

------- Informace k dotacím od ÚP

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.